فیزیوتراپی مشکلات کمر و ستون فقرات

فیزیوتراپی مشکلات کمر و ستون فقرات

فیزیوتراپی مشکلات کمر و ستون فقرات توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی توسط کادری مجرب ارائه می شود.

کمردرد بسیار شایع است. معمولاً در عرض چند هفته بهبود می‌یابد، اما گاهی اوقات می‌تواند بیشتر طول بکشد یا دوباره عود کند. در این شرایط متخصص فیزیوتراپی کمردرد کمک زیادی به بیمار خواهد کرد.

کمردرد می تواند دلایل زیادی داشته باشد. همیشه مشخص نیست که چه چیزی باعث آن می شود و اغلب به خودی خود بهتر می شود.

یکی از علل شایع کمردرد، آسیبی مانند کشیدگی عضله است.

گاهی اوقات، شرایط پزشکی مانند لغزش دیسک، سیاتیک (عصب به دام افتاده) یا اسپوندیلیت آنکیلوزان می تواند باعث کمردرد شود.

به ندرت، کمردرد می تواند نشانه یک مشکل جدی مانند شکستگی استخوان، سرطان یا عفونت باشد.

فیزیوتراپی مشکلات کمر و ستون فقرات می تواند به افراد زمانی که کمردرد حرکت کردن و انجام کارهای روزمره را دشوار می کند، کمک کند. درمان های فیزیوتراپی به افراد کمک می کند بهتر حرکت کنند و درد را کاهش می دهد ، راهکارهای فیزیوتراپی همچنین به بهبود و بازیابی سطح تناسب اندام و عملکرد حرکتی بیمارانی که دچار کمردرد و مشکلات ستون فقرات هستند، کمک می کند.

هدف فیزیوتراپی برای درمان کمردرد این است که کارها و فعالیت های روزانه را آسان تر کند. به عنوان مثال، فیزیوتراپی ممکن است به راه رفتن، بالا رفتن از پله ها، یا داخل و خارج شدن از تخت کمک کند.

فیزیوتراپیست شما را معاینه می کند و یک برنامه درمانی تهیه می کند. ممکن است برای انعطاف پذیری، قدرت، استقامت، هماهنگی و یا تعادل به کمک نیاز داشته باشید.

درمان فیزیوتراپی برای مشکلات کمر و ستون فقرات تقریباً همیشه شامل ورزش است. این می تواند شامل تمرینات کششی ، تمرینات تقویتی ، تمرینات دامنه حرکتی و پیاده روی باشد. ممکن است یک برنامه ورزشی یاد بگیرید تا بتوانید آن را در خانه انجام دهید.

همچنین ممکن است فیزیوتراپیست شما از درمان دستی، آموزش و تکنیک هایی مانند گرما، سرما، آب، اولتراسوند و تحریک الکتریکی استفاده کند.

هدف فیزیوتراپی بهبود عملکرد و جلوگیری از بدتر شدن وضعیت است. در نتیجه، درد و سایر علائم را کاهش می دهد.

علاوه بر تسکین درد، فیزیوتراپی می تواند به کاهش تورم، از بین بردن اسپاسم عضلانی و بهبود گردش خون کمک کند.

فیزیوتراپی مشکلات کمر و ستون فقرات

همانطور که گفته شد دلایل و عوامل مختلفی در بروز کمردرد نقش دارند که فیزیوتراپی در درمان بسیاری از این عوامل زمینه ای موثر است از جمله :

فیزیوتراپی دیسک کمر

فتق دیسک کمر یکی از بیماری های جدی و در عین حال شایع ستون فقرات است که با خروج قسمت میانی درون دیسک بین مهره ای همراه است ، دیسک بیرون زده موجب وارد شدن فشار به اعصاب نخاعی شده و علائم حسی _ عصبی و حرکتی را ایجاد خواهد کرد.

متخصص فیزیوتراپی با آموزش انجام حرکات فعال و یا غیر فعال عضلات ، ماساژ و درمان دستی ستون فقرات ستون فقرات به بهبود شرایط فرد مبتلا به بیرون زدگی دیسک کمر کمک می کند.

تکنیک های درمان دستی ستون فقرات به جااندازی مفاصل و بافت های نر کمک کرده و فشار ناشی از دیسک بیرون زده بر اعصاب نخاعی را کاهش می دهد.

تمرینات ورزشی از ارکان اصلی برنامه درمانی فیزیوتراپی دیسک کمر است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی (نرسیده به ظفر) و یا توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می شود. انجام تمرینات ورزشی مناسب با شرایط بیمار ، فشار داخل دیسک را کاهش ، اسپاسم و گرفتگی عضلانی را از بین برده و به تنظیم مفاصل پشت ستون مهره ها ( فاست ها ) کمک می کند.

فیزیوتراپی سیاتیک

سیاتیک به دلیل تحریک عصب سیاتیک که از پشت ساق پا می گذرد رخ می دهد. عصب سیاتیک شما از قسمت پایین کمر تا نوک انگشتان پا امتداد دارد و اطلاعات را به نخاع و از قسمت پشتی و بیرونی ساق پا منتقل می کند. فیزیوتراپی مشکلات کمر و ستون فقرات کمک زیادی به تسکین علائم سیاتیک می کند.

سیاتیک معمولاً با فتق دیسک در ستون فقرات کمری (پایین) شروع می شود و با ایجاد درد در نقطه ای در طول عصب سیاتیک همراه است. فشردگی عصب سیاتیک می تواند در هر جایی از پشت، باسن، ران، ساق پا و پا باشد و باعث کمردرد شود.

فیزیوتراپی سیاتیک با هدف کاهش درد، بازگرداندن حرکت و بازگرداندن بیماران به عملکرد سالم طبیعی انجام می شود. این می تواند ترکیبی از تسکین درد، تحرک، تمرینات، و گاهی اوقات تجهیزات برای کمک به حمایت از ساختارهای حساس به درد باشد.

فیزیوتراپی مشکلات کمر و ستون فقرات برای تنگی کانال نخاعی

تنگی کانال نخاعی ، باریک شدن ستون فقرات است که باعث فشار بر طناب نخاعی می شود، یا باریک شدن منافذ (به نام سوراخ عصبی) جایی که اعصاب نخاعی از ستون فقرات خارج می شوند.

فیزیوتراپی شامل تمرینات و حرکات کششی و تقویت است که به تقویت عضلات و بهبود دامنه حرکتی بیماران مبتلا به تنگی کانال نخاع کمک می کند و توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شود.

فیزیوتراپی تخصصی ستون فقرات موثرترین روش غیرجراحی در درمان تنگی کانال نخاع است که به بهبود علائم بیماران کمک زیادی می کند، تمریناتی که فیزیوتراپیست برای بیماران در نظر می گیرد به تثبیت و محافظت از ستون فقرات، ایجاد استقامت و افزایش انعطاف‌ پذیری ستون فقرات کمک کند. درمان ممکن است به بیمار کمک کند تا سبک زندگی و فعالیت های عادی خود را از سر بگیرد. به طور معمول، چهار تا شش هفته درمان با فیزیوتراپی مشکلات کمر و ستون فقرات توصیه می شود.

فیزیوتراپی سندرم پیریفورمیس

سندرم پیریفورمیس عارضه ای است که به دلیل اسپاسم عضله پیریفورمیس واقع در ناحیه باسن رخ می دهد و موجب درد باسن می شود. عضله پیریفورمیس همچنین می تواند سبب تحریک عصب سیاتیک و بروز علائمی درد، بی حسی و گزگز در پشت ساق پا و داخل پا شود.

متخصص فیزیوتراپی می‌تواند یک برنامه منحصر بفرد از تمرینات کششی و دامنه حرکتی برای کمک به کشش عضله و کاهش اسپاسم ایجاد کند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی مشکلات کمر – فیزیوتراپی کمردرد در منزل – فیزیوتراپی کمر در شریعتی – بهترین فیزیوتراپی خیابان شریعتی

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ