فیزیوتراپی پا در منزل نارمک

فیزیوتراپی پا در منزل نارمک

فیزیوتراپی پا در منزل نارمک توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما که دارای تخصص و تجربه بالا هستند ارائه می شود.

چه در هنگام صبح با درد پاشنه پا، ورم کف پا، درد شدید در پاها، پاهای دردناک یا درد پاها، فیزیوتراپیست ها به شما کمک می کنند تا بهترین عملکرد را داشته باشید.فیزیوتراپیست فردی است که واجد شرایط ارزیابی، تشخیص، درمان و پیشگیری از طیف وسیعی از شرایط سلامتی و اختلالات حرکتی با روش‌های فیزیکی مانند حرکت و ورزش، درمان دستی، آموزش و مشاوره است.

آسیبهای پا از جمله آسیب های رایج ارتوپدی هستند که می توانند منجر به درد پا و بروز اختلال در عملکرد حرکتی فرد شوند.

هر پا از 26 استخوان و بیش از 33 مفصل کوچک تشکیل شده است که با رباط ها، ماهیچه ها و تاندون ها کار می کنند. این اتصالات ساختاری را ایجاد می‌کنند که می‌تواند هم پایدار و در عین حال انعطاف‌پذیر و سازگار با محیط خود باشد.

با افزایش سن، ساختار پا به خصوص در قوس کف پا تغییر می کند. آرتریت ممکن است مفاصل پا را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

فیزیوتراپی پا در منزل نارمک و دیگر مناطق تهران برای آن دسته از عزیزانی که به دلیل مشکلات و درد پا توانایی راه رفتن و مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را ندارند بسیار مناسب است.

دلایل درد پا

 • پیچ خوردگی مچ پا، پیچ خوردگی مچ پا زمانی اتفاق می‌افتد که مچ پای خود را به شکلی قوی بغلتانید، بچرخانید یا بچرخانید. این می تواند منجر به آسیب به رباط هایی شود که از مفصل مچ پا حمایت می کنند. بیشتر رگ به رگ شدن ها زمانی اتفاق می افتد که پای خود را به سمت داخل بچرخانید و در نتیجه رباط های خارجی (جانبی) درد ایجاد می شود.
 • کفش نامناسب یا غیرقابل حمایت می تواند یکی از دلایل درد پا باشد.
 • تغییر در نوع و شدت فعالیت
 • اضافه وزن داشتن
 • افزایش سن
 • تروما (ضربه مانند افتادن یک جسم سنگین روی پای شما)
 • شرایط به عنوان مثال آرتریت (که ممکن است شما را تحت تاثیر قرار دهد، و همچنین نحوه کار پاهای شما).

درک این نکته مهم است که هیچ دو پا یکسان نیستند، بنابراین وضعیت هر فرد ممکن است متفاوت باشد. گاهی اوقات درد یا احساسات مختلف مانند بی حسی یا گزگز در پاها ممکن است در واقع از سایر قسمت های بدن منعکس شود. گاهی اوقات به این درد ارجاعی می گویند.

فیزیوتراپی پا در منزل نارمک در درمان آسیب های پا و تسکین علائم آن ها نقش موثری دارد و نیاز به مصرف داروهای شیمایی را به حداقل می رساند.

فیزیوتراپی پا در منزل نارمک

 

علل درد پاشنه پا

دلایل زیادی برای درد پاشنه وجود دارد. یکی از شایع‌ترین علل، وضعیتی به نام فاسیای کف پا است، اما عوامل دیگری می‌توانند باعث درد پاشنه پا شوند:

 • اضافه وزن داشتن
 • تحریک اعصاب پاشنه پا
 • نازک شدن پد چربی پاشنه
 • آرتریت مفصل ساب تالار
 • یا شکستگی استخوان پاشنه (کلکانئوم)

فاشیای کف پا چیست؟
فاسیای کف پا یک رباط قوی است که از قسمت جلویی استخوان پاشنه (کالکانئوم) تا انگشتان پا کشیده شده است که در برخی افراد دچار درد و التهاب می شود. اگر فاسیای کف پا تحت بار ثابت باشد، ممکن است این اتفاق بیفتد.

علل شایع عبارتند از: ایستادن طولانی مدت (به ویژه در کفش های غیر قابل حمایت)، اضافه وزن، سفتی ساق پا، داشتن قوس بالا یا پایین، یا گاهی پس از آسیب به پاشنه پا. یک زمان معمول از سال برای شروع تابستان است، زمانی که مردم با پای برهنه یا با صندل و دمپایی غیرقابل حمایت راه می روند.

بسیاری از افراد ممکن است خار پاشنه را به عنوان عامل درد ذکر کنند. اینها اغلب در افراد مبتلا به فاشیای کف پا دیده می شوند، اما علت درد در نظر گرفته نمی شوند.

تاندونوز آشیل
تاندون آشیل ساختار بند ناف ضخیمی است که در پشت مچ پا احساس می شود. این یک تاندون بسیار قوی است که ماهیچه های ساق پا (گاستروکنیوس و سولئوس) را به استخوان پاشنه (کالکانئوس) متصل می کند و در هنگام بالا آمدن پاشنه (روی نوک انگشت پا) مانند هنگام راه رفتن یا دویدن کار می کند.

بیشتر صدمات وارده به تاندون آشیل، مشکلات بارگذاری بیش از حد است که اغلب به دلیل استفاده بیش از حد ایجاد می شود. به عنوان مثال، افزایش سریع برنامه های تمرینی یا انجام فعالیت جدیدی که به آن عادت ندارید.

کفش نامناسب یا غیرقابل حمایت در کنار عوامل طبیعی مانند شکل پای شما ممکن است شما را در معرض خطر اضافه بار تاندون آشیل قرار دهد.

تاندونیت آشیل یک اصطلاح قدیمی است که این بیماری را التهاب توصیف می کند. اکنون می دانیم که همیشه اینطور نیست و معمولاً درد ناشی از سفت شدن (و یا ضعیف بودن) ماهیچه های ساق پا، فرآیند پیری (با افزایش سن تاندون انعطاف پذیری کمتری پیدا می کند و توانایی جذب شوک کمتری دارد) و همچنین جراحت یا تروما

فیزیوتراپی پا در منزل نارمک

همانطور که گفته شد فیزیوتراپی بهترین درمان آسیب های اسکلتی ـ عضلانی است که می تواند از انجام جراحی های غیرضروری جلوگیری کرده و نیاز به استفاده از داروهای شیمیایی را به حداقل برساند.

فیزیوتراپی پا روشی موثر در تسکین علائم بیمار و درمان عامل بوجود آورنده درد است که توسط متخصص و دکتر فیزیوتراپی در منزل ارائه می شود.

فیزیوتراپیست در ابتدا اقدام به ارزیابی دقیق مشکل بیمار کرده و پس از آن بر اساس نوع و شدت مشکل و آسیب ایجاد شده برنامه درمانی منحصر به هر بیمار را تنظیم می کند.

تمرینات ورزشی که شامل تمرینات کششی و تقویتی می شود بخش مهمی از برنامه درمانی فیزیوتراپی پا در منزل نارمک است.

درمان فیزیوتراپی به ترمیم آسیب، کاهش سفتی و درد، افزایش تحرک و بهبود کیفیت زندگی کمک می کند.

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل شمال تهران – فیزیوتراپی پا در منزل نارمک – متخصص فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس شرقی – فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس غربی – فیزیوتراپی پا در منزل – هزینه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل پس از جراحی – فیزیوتراپی زانودرد در تهرانپارس – فیزیوتراپی در نارمک – فیزیوتراپی در تهرانپارس – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل غرب تهران – هزینه فیزیوتراپی در منزل -فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – فیزیوتراپی در نارمک – دلایل بروز زانودرد – فیزیوتراپی در امامت

 

 

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی در نیاوران – فیزیوتراپی در شمال تهران

فیزیوتراپی در نیاوران توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن برای طیف وسیعی از اختلالات اسکلتی – عضلانی ، مشکلات نورولوژی و مشکلات کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی به بهینه سازی حرکت و عملکرد انسان اختصاص دارد و شامل طیف گسترده ای از اقدامات با هدف ارتقاء، حفظ و بازیابی بهزیستی فیزیکی، روانی و اجتماعی…

درمان کمردرد با ورزش

درمان کمردرد با ورزش و فیزیوتراپی موثرترین روش غیرجراحی در درمان این اختلال اسکلتی – عضلانی شایع است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. کمردرد یکی از شایع ترین شکایات سلامتی است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. کمردرد می تواند ناشی از عوامل…

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ