فیزیوتراپی پا در منزل

فیزیوتراپی پا در منزل

فیزیوتراپی پا در منزل برای آن دسته از عزیزانی که به دلیل درد پا دچار محدودیت های حرکتی شده اند توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می شود.

پا، مانند دست و مچ، یکی دیگر از قسمت‌های پیچیده بدن است که استخوان‌ها، رباط‌ها، ماهیچه‌ها و اعصاب زیادی دارد. به دلیل پیچیدگی، تشخیص مشکلات پا گاهی اوقات دشوار است، بنابراین ارزیابی کامل توسط یک فیزیوتراپیست با تجربه ضروری است. پا را می توان به 3 بخش تقسیم کرد: قسمت عقب پا پاشنه ، قسمت میانی پا و جلوی پا، که هر ناحیه مشکلات مختلفی را تجربه می کند.

آسیب های قسمتهای مختلف پا

آسیب های پاشنه پا از جمله فاشئیت کف پا

شایع ترین مشکل پاشنه پا که افراد با آن مواجه می شوند، درد فاشیای کف پا یا فاسیای کف پا است که در بسیاری از موارد ناشی از مشکلی به نام خار پاشنه پا است. درد فاشیای کف پا می تواند در هر جایی از قوس پا ایجاد درد کند، اما اغلب باعث درد شدید زیر پاشنه پا می شود. این یک آسیب ناشی از استفاده بیش از حد است که زمانی رخ می دهد که بار وارد شده بر ناحیه از قدرت آن بیشتر شود. نحوه حرکت پا (بیومکانیک) نقش مهمی در این وضعیت ایفا می کند و افرادی که کف پای صاف (پس پلانوس) یا قوس بلند (pes cavus) دارند بیشتر در معرض خطر مشکل هستند. ضعف و سفتی در عضلات اطراف نیز می تواند از عوامل موثر باشد.

مدیریت این وضعیت بر اساس پرداختن به عوامل کمک کننده است که مختص هر فرد است که توسط متخصص فیزیوتراپی پا در منزل به بیماران توصیه می شود: استفاده از کفی و کفش طبی ، تمرینات ورزشی که شامل تمرینات کششی برای بهبود دامنه حرکتی و تمرینات تقویتی می شود. بهتر است در حین انجام تمرینات تقویتی و کششی از هرگونه فعالیتی که باعث تشدید درد می شود خودداری کنید. اینها به رفع علائم و جلوگیری از بازگشت آنها کمک می کند. گاهی اوقات ممکن است به شما توصیه شود که از ارتزهای پا استفاده کنید تا به حمایت از قوس پا در حین بهبودی کمک کند.

همچنین در کسانی که دویدن زیاد انجام می دهند، قسمت عقبی می تواند مستعد شکستگی های استرسی باشد. فیزیوتراپیست‌ها آزمایش‌های خاصی برای ارزیابی شکستگی‌های استرسی دارند و می‌توانند بسته به استخوان آسیب‌دیده شما را از طریق درمان مناسب راهنمایی کنند.

آسیب های میانی پا

فیزیوتراپی پا در منزل

قسمت میانی پا معمولاً بیشتر از سایر نواحی پا دچار شکستگی‌های استرسی و مشکلات تاندون می‌شود. شکستگی های استرسی ناویکولار (یکی از استخوان های کلیدی در قوس میانی پای شما) در افراد فعالی که به طور منظم می دوند یا می پرند، بسیار شایع است. درد معمولاً به آرامی در طی چند هفته همراه با حساسیت در بالای پا ایجاد می شود. مدیریت صحیح شکستگی های استرسی به استخوان آسیب دیده بستگی دارد، اما می تواند شامل بی حرکتی در چکمه یا در برخی موارد شدید، جراحی باشد.

مشکلات تاندون در قسمت میانی پا شامل تاندونوپاتی های اکستانسور (درد در بالای قسمت میانی پا) و تاندونوپاتی خلفی تیبیالیس (دردی که از داخل مچ پا و وسط قوس پا جاری می شود) است. هر دوی این آسیب‌های تاندون در دوندگان شایع‌تر هستند و در صورت عدم مدیریت صحیح می‌توانند منجر به بهبودی طولانی‌مدت شوند. تاندونوپاتی ها با استفاده از ارتز، اصلاح کفش و تغییر اندکی بار تمرینی مدیریت می شوند تا به تاندون آسیب دیده زمان لازم برای بهبودی داده شود. سپس یک برنامه تقویت تدریجی توصیه می شود. متخصص فیزیوتراپی پا در منزل تمرینات متناسب با شرایط هر بیمار را تنظیم می کند.

یکی دیگر از آسیب های شایع میانی پا که ناشی از آسیب حاد و ضربه ای ورزشی است، پارگی لیسفرانک یا شکستگی لیسفرانک است. پارگی یک یا چند رباط است که استخوان‌های میانی پا را به هم متصل می‌کند در حالی که شکستگی شامل شکستن یک یا چند استخوان در آن ناحیه است. اینها معمولاً با پیچ خوردگی های ساده مچ پا اشتباه گرفته می شوند، اما به مدیریت بسیار متفاوتی از جمله بی حرکتی و در برخی موارد جراحی نیاز دارند.

آسیب های جلوی پا (ناحیه انگشت پا)

جلوی پا حاوی بسیاری از استخوان های کوچک، رباط ها، ماهیچه ها، تاندون ها و اعصاب است. رگ به رگ شدن یا شکستگی می تواند در اثر لگد زدن به اجسام جامد یا فرود آمدن ناشیانه روی جلوی پا ایجاد شود. اینها نیاز به ارزیابی فوری توسط یک متخصص واجد شرایط دارند زیرا درد گاهی اوقات ممکن است به دلیل شکستگی ایجاد شود. دردی که در طول زمان ایجاد می‌شود (آسیب ناشی از استفاده بیش از حد) می‌تواند به دلیل شکستگی‌های استرسی، فشارهای عصبی (نوروما)، یا بدشکلی‌های پا مانند انگشت چکشی، هالوکس والگوس (بونیون)، پارگی صفحه کف پا و پینه‌های شدید باشد. این آسیب های ناشی از استفاده بیش از حد اغلب با بیومکانیک ضعیف پا و مچ پا همراه است.

متخصص فیزیوتراپی پا در منزل و کلینیک می تواند مشکل زمینه ای را تعیین و درمان کند. درمان‌ها می‌توانند شامل توصیه‌هایی در مورد تغییر فعالیت‌ها یا کفش‌ها، تجویز ارتز پا برای اصلاح مشکلات بیومکانیکی، نوار چسب برای کمک به تسکین درد و تقویت برای حمایت بهتر از ساختارهای ناحیه باشد. اگر این مسائل بسیار شدید و خارج از کمک یک فیزیوتراپیست باشد، فیزیوتراپیست مشورت با یک جراح ارتوپد را پیشنهاد می کند.

فیزیوتراپی پا در منزل

فیزیوتراپی روشی ایمن ، کم هزینه و بسیار موثر در بیماری ها و آسیب های اسکلتی ـ عضلانی است که با کراجعه به کلینیک فیزیوتراپی و یا بصورت فیزیوتراپی در منزل می توان از مزایای آن بهره مند شد.

متخصصان ما در بهترین مرکز فیزیوتراپی در منزل شرق تهران خدمات فیزیوتراپی در منزل در مناطقی همچون فیزیوتراپی در منزل نارمک ، فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس ، فیزیوتراپی در منزل رسالت ، فیزیوتراپی در منزل نیروهوایی ، فیزیوتراپی در منزل فرجام ، فیزیوتراپی در منزل فلکه دوم تهرانپارس ، فیزیوتراپی در منزل حکیمیه ، فیزیوتراپی در منزل نارمک جنوبی ، فیزیوتراپی در منزل فلکه سوم تهرانپارس و دیگر مناطق شرق تهران را ارائه می دهند.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

بهترین مرکز فیزیوتراپی در نارمک – فواید فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – قیمت فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – فیزیوتراپی در بلوار پروین – فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس شرقی – فیزیوتراپی در فلکه سوم تهرانپارس – فیزیوتراپی در شمال تهران – تعرفه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل نیاوران – فیزیوتراپی در منزل مجیدیه – فیزیوتراپی در منزل هروی – فیزیوتراپی در منزل پاسداران – فیزیوتراپی پا در منزل – فیزیوتراپی در منزل با بیمه تکمیلی – – بهترین فیزیوتراپی تهرانپارس – بهترین فیزیوتراپی شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل بلوار ارتش – فیزیوتراپی در منزل اقدسیه – فیزیوتراپی در منزل خیابان دولت – فیزیوتراپی در چیذر

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی در نیاوران – فیزیوتراپی در شمال تهران

فیزیوتراپی در نیاوران توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن برای طیف وسیعی از اختلالات اسکلتی – عضلانی ، مشکلات نورولوژی و مشکلات کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی به بهینه سازی حرکت و عملکرد انسان اختصاص دارد و شامل طیف گسترده ای از اقدامات با هدف ارتقاء، حفظ و بازیابی بهزیستی فیزیکی، روانی و اجتماعی…

درمان کمردرد با ورزش

درمان کمردرد با ورزش و فیزیوتراپی موثرترین روش غیرجراحی در درمان این اختلال اسکلتی – عضلانی شایع است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. کمردرد یکی از شایع ترین شکایات سلامتی است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. کمردرد می تواند ناشی از عوامل…

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ