فیزیوتراپی کمردرد در تهرانپارس

فیزیوتراپی کمردرد در تهرانپارس

فیزیوتراپی کمردرد در تهرانپارس توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما با استفاده از تجهیزات پیشرفته فیزیوتراپی و با بهره گیری از بروزترین متدهای فیزیوتراپی ارائه می شود.

ما برای کمردرد، سفتی و از دست دادن تحرک درمان مناسب با شرایط هر بیمار ارائه می دهیم. بنابراین، اگر از هر یک از این علائم رنج می برید، تشخیص و درمان به موقع به شما کمک می کند تا به بهبودی مطلوب برسید.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی کمردرد در تهرانپارس در طول قرار اولیه شما تشخیص خواهند داد که آیا علت کمردرد ماهیچه‌ای اسکلتی عضلانی است یا خیر و مناسب‌ترین اقدام را توصیه می‌کنند.

شایع ترین دلایل کمردرد

بیشتر کمردردها “مکانیکی” نامیده می شوند که به این معنی است که منبع درد مشکلی در مفاصل، استخوان ها یا بافت های نرم (ماهیچه ها، رباط های فاسیا و تاندون ها و غیره) است.

بیرون زدگی دیسک های کمر یا سندرم مفاصل فاست کمر از رایج ترین دلایل کمردرد هستند ، تنگی کانال نخاعی ، اسپوندیلوز کمری و مشکلات مفصل ساکروایلیاک نیز می توانند منجر به بروز کمردرد شوند.

دوران بارداری و تغییراتی که در بدن مادر باردار ایجاد می شود نیز در بروز کمردرد نقش دارند.

برای درمان انواع کمردرد می توانید از متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما در مرکز فیزیوتراپی کمردرد در تهرانپارس بهره ببرید.

عوامل خطر برای ایجاد کمردرد چیست؟

عوامل متعددی از جمله؛ – تغییرات دژنراتیو مربوط به سن، ژنتیک، وضعیت نامناسب، اضافه وزن، خطرات شغلی و بارداری اما بزرگترین عامل خطر بی تحرکی / سبک زندگی بی تحرک است.

چگونه بفهمم کمردرد جدی است؟

تعدادی از عوامل وجود دارد که می تواند این را تشخیص دهد، البته درد بسیار شدید یک شاخص است. دردی که به طور قابل توجهی به پای شما مربوط می شود، شاخص قوی تری است به خصوص اگر شروع به مشاهده هرگونه ضعف کنید. مهمترین شاخص ها در زیر آمده است و در صورت داشتن این موارد باید فورا به دنبال مراقبت های پزشکی باشید:

 • کاهش قابل توجه وزن غیر قابل توضیح
 • از دست دادن احساس بین قسمت داخلی ران یا اندام تناسلی.
 • بی حسی در ناحیه پشت یا اطراف باسن.
 • تغییر احساس هنگام استفاده از دستمال توالت برای پاک کردن خود.
 • افزایش مشکل در هنگام تلاش برای ادرار کردن.
 • هنگام تلاش برای متوقف کردن یا کنترل جریان ادرار مشکل دارید.
 • از دست دادن حس هنگام دفع ادرار.
 • نشت ادرار یا نیاز اخیر به استفاده از پد.
 • نمی دانید کی مثانه شما پر است یا خالی.
 • ناتوانی در توقف اجابت مزاج یا نشتی.
 • از دست دادن حس هنگام دفع مدفوع
 • تغییر در توانایی دستیابی به نعوظ یا انزال.
 • از دست دادن حس در اندام تناسلی در طول رابطه جنسی
 • علائمی که به طور همزمان در هر دو پا منتشر می شود.

کمردرد چگونه تشخیص داده می شود؟

کمردرد با ترکیبی از معاینه فیزیکی و شرح حال تشخیص داده می‌شود، یعنی چگونه ایجاد شد، چگونه پیشرفت کرد، چه چیزی آن را تشدید می‌کند، چه چیزی آن را تسکین می‌دهد و تعدادی سوال دیگر.

کمردرد هنگام نشستن
علت این امر می تواند افزایش فشار ناشی از برآمدگی دیسک یا درد ناشی از تغییرات دژنراتیو مربوط به سن در ساختارهای ستون فقرات باشد.

چگونه کمردرد را درمان کنیم؟

تعدادی روش برای درمان کمردرد استفاده می شود. مهمترین روش یک برنامه تمرینی خاص برای شما است که توسط متخصص فیزیوتراپی کمردرد در تهرانپارس تنظیم می شود.

فیزیوتراپی کمردرد در تهرانپارس

فیزیوتراپی کمردرد در تهرانپارس

متخصص فیزیوتراپی پس از ارزیابی و معاینه دقیق بیمار و با توجه به نوع و شدت درد بیمار در کنار تمرینات ورزشی از دیگر مدالیته های فیزیوتراپی همچون لیزر درمانی ، الکتروتراپی ، تکنیک های درمان دستی و ماساژ ، سوزن خشک و اصلاح وضعیت بدن بهره می برد.

فیزیوتراپی کمردرد به عنوان موثرترین روش در درمان کمردرد و عامل بوجود آورنده درد است که می تواند نیاز به استفاده از داروهای شیمیایی و جراحی های غیرضروری را کاهش دهد.

آیا برای تسکین کمردرد نیاز به جراحی است؟

جراحی به ندرت برای کمردرد نشان داده می شود و در حال کاهش است زیرا تحقیقات نشان می دهد فیزیوتراپی گزینه طولانی مدت بهتری برای اکثر افراد است. ممکن است برای برخی از عواملی که در بالا ذکر کردیم به عنوان علائمی که ممکن است به این معنی باشد که شما یک بیماری جدی دارید، لازم باشد.

چه ورزش هایی برای کمردرد خوب است؟

تحقیقات نشان می دهد که ورزش تا حد زیادی مهم ترین گزینه درمانی برای کمردرد است. بنابراین برای شما خوب است که فعالیتی را پیدا کنید که از آن لذت می برید و به آن پایبند خواهید بود تا فعال بمانید. این ایده خوبی است که به یک متخصص فیزیوتراپی کمردرد در تهرانپارس مراجعه کنید که می تواند به شما در مورد تمریناتی که مخصوص ارائه شما هستند، راهنمایی کند.

باورهای غلط در ارتباط با کمردرد

باور 1 – حرکت باعث بدتر شدن کمردرد من می شود

اگرچه برخی از حرکات ممکن است هنگام کمردرد ناراحت کننده باشند، اما به خوبی ثابت شده است که بازگشت به حرکت و کار در اسرع وقت برای بهبودی و جلوگیری از عود بهتر از استراحت در بستر است. این یک مفهوم جدید نیست، اما یک تصور غلط رایج متأسفانه است.

باور ۲ – یک اسکن دقیقاً به من می گوید که چه چیزی اشتباه است

آخرین تحقیقات نشان می دهد که نتایج اسکن ها با علائم ارتباط ضعیفی دارد و جالب است که افراد بدون درد در اسکن و اشعه ایکس تغییراتی دارند. این بدان معنا نیست که اسکن ها بی ربط هستند، اما به این معنی است که آنها همیشه مفید نیستند و در برخی موارد، انجام اسکن می تواند شرایط را بدتر کند.

باور ۳ – درد برابر است با آسیب

سطح درد تجربه شده به ندرت با آسیب وارده متناسب است زیرا درد یک تجربه پیچیده است. اکنون فهمیده شده است که درد نشان دهنده این است که یک شخص چقدر خود را در معرض خطر می بیند. تجربیات گذشته، عوامل سلامت عمومی، باورها، خواب، سطح ورزش و سلامت روانی، همه نقش مهمی در میزان درد ما دارند.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کمردرد در تهرانپارس– فواید فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – قیمت فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – فیزیوتراپی در منزل با بیمه تکمیلی – فیزیوتراپی در بلوار پروین – فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس شرقی – فیزیوتراپی در فلکه سوم تهرانپارس – فیزیوتراپی در شمال تهران

مقالات بیشتر

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اسپوندیلیت

اسپوندیلیت به گروهی از شرایط التهابی اشاره دارد که بر ستون فقرات و مفاصل تأثیر می گذارد. شایع ترین نوع، و اغلب به عنوان “اسپوندیلیت” شناخته می شود، اسپوندیلیت آنکیلوزان (AS) است. این وضعیت در درجه اول مفاصل بین مهره های ستون فقرات را هدف قرار می دهد و باعث التهاب، درد و سفتی می…

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس یک رویکرد موفقیت آمیز است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. واژینیسموس، وضعیتی که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن در هنگام تلاش برای دخول در واژن مشخص می شود، می تواند باعث ناراحتی قابل توجهی شود و بر صمیمیت جنسی تأثیر بگذارد. خوشبختانه، فیزیوتراپی یک رویکرد ایمن و…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ