فیزیوتراپی کمردرد در تهرانپارس

فیزیوتراپی کمردرد در تهرانپارس

فیزیوتراپی کمردرد در تهرانپارس توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما با استفاده از تجهیزات پیشرفته فیزیوتراپی و با بهره گیری از بروزترین متدهای فیزیوتراپی ارائه می شود.

ما برای کمردرد، سفتی و از دست دادن تحرک درمان مناسب با شرایط هر بیمار ارائه می دهیم. بنابراین، اگر از هر یک از این علائم رنج می برید، تشخیص و درمان به موقع به شما کمک می کند تا به بهبودی مطلوب برسید.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی کمردرد در تهرانپارس در طول قرار اولیه شما تشخیص خواهند داد که آیا علت کمردرد ماهیچه‌ای اسکلتی عضلانی است یا خیر و مناسب‌ترین اقدام را توصیه می‌کنند.

شایع ترین دلایل کمردرد

بیشتر کمردردها “مکانیکی” نامیده می شوند که به این معنی است که منبع درد مشکلی در مفاصل، استخوان ها یا بافت های نرم (ماهیچه ها، رباط های فاسیا و تاندون ها و غیره) است.

بیرون زدگی دیسک های کمر یا سندرم مفاصل فاست کمر از رایج ترین دلایل کمردرد هستند ، تنگی کانال نخاعی ، اسپوندیلوز کمری و مشکلات مفصل ساکروایلیاک نیز می توانند منجر به بروز کمردرد شوند.

دوران بارداری و تغییراتی که در بدن مادر باردار ایجاد می شود نیز در بروز کمردرد نقش دارند.

برای درمان انواع کمردرد می توانید از متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما در مرکز فیزیوتراپی کمردرد در تهرانپارس بهره ببرید.

عوامل خطر برای ایجاد کمردرد چیست؟

عوامل متعددی از جمله؛ – تغییرات دژنراتیو مربوط به سن، ژنتیک، وضعیت نامناسب، اضافه وزن، خطرات شغلی و بارداری اما بزرگترین عامل خطر بی تحرکی / سبک زندگی بی تحرک است.

چگونه بفهمم کمردرد جدی است؟

تعدادی از عوامل وجود دارد که می تواند این را تشخیص دهد، البته درد بسیار شدید یک شاخص است. دردی که به طور قابل توجهی به پای شما مربوط می شود، شاخص قوی تری است به خصوص اگر شروع به مشاهده هرگونه ضعف کنید. مهمترین شاخص ها در زیر آمده است و در صورت داشتن این موارد باید فورا به دنبال مراقبت های پزشکی باشید:

 • کاهش قابل توجه وزن غیر قابل توضیح
 • از دست دادن احساس بین قسمت داخلی ران یا اندام تناسلی.
 • بی حسی در ناحیه پشت یا اطراف باسن.
 • تغییر احساس هنگام استفاده از دستمال توالت برای پاک کردن خود.
 • افزایش مشکل در هنگام تلاش برای ادرار کردن.
 • هنگام تلاش برای متوقف کردن یا کنترل جریان ادرار مشکل دارید.
 • از دست دادن حس هنگام دفع ادرار.
 • نشت ادرار یا نیاز اخیر به استفاده از پد.
 • نمی دانید کی مثانه شما پر است یا خالی.
 • ناتوانی در توقف اجابت مزاج یا نشتی.
 • از دست دادن حس هنگام دفع مدفوع
 • تغییر در توانایی دستیابی به نعوظ یا انزال.
 • از دست دادن حس در اندام تناسلی در طول رابطه جنسی
 • علائمی که به طور همزمان در هر دو پا منتشر می شود.

کمردرد چگونه تشخیص داده می شود؟

کمردرد با ترکیبی از معاینه فیزیکی و شرح حال تشخیص داده می‌شود، یعنی چگونه ایجاد شد، چگونه پیشرفت کرد، چه چیزی آن را تشدید می‌کند، چه چیزی آن را تسکین می‌دهد و تعدادی سوال دیگر.

کمردرد هنگام نشستن
علت این امر می تواند افزایش فشار ناشی از برآمدگی دیسک یا درد ناشی از تغییرات دژنراتیو مربوط به سن در ساختارهای ستون فقرات باشد.

چگونه کمردرد را درمان کنیم؟

تعدادی روش برای درمان کمردرد استفاده می شود. مهمترین روش یک برنامه تمرینی خاص برای شما است که توسط متخصص فیزیوتراپی کمردرد در تهرانپارس تنظیم می شود.

فیزیوتراپی کمردرد در تهرانپارس

فیزیوتراپی کمردرد در تهرانپارس

متخصص فیزیوتراپی پس از ارزیابی و معاینه دقیق بیمار و با توجه به نوع و شدت درد بیمار در کنار تمرینات ورزشی از دیگر مدالیته های فیزیوتراپی همچون لیزر درمانی ، الکتروتراپی ، تکنیک های درمان دستی و ماساژ ، سوزن خشک و اصلاح وضعیت بدن بهره می برد.

فیزیوتراپی کمردرد به عنوان موثرترین روش در درمان کمردرد و عامل بوجود آورنده درد است که می تواند نیاز به استفاده از داروهای شیمیایی و جراحی های غیرضروری را کاهش دهد.

آیا برای تسکین کمردرد نیاز به جراحی است؟

جراحی به ندرت برای کمردرد نشان داده می شود و در حال کاهش است زیرا تحقیقات نشان می دهد فیزیوتراپی گزینه طولانی مدت بهتری برای اکثر افراد است. ممکن است برای برخی از عواملی که در بالا ذکر کردیم به عنوان علائمی که ممکن است به این معنی باشد که شما یک بیماری جدی دارید، لازم باشد.

چه ورزش هایی برای کمردرد خوب است؟

تحقیقات نشان می دهد که ورزش تا حد زیادی مهم ترین گزینه درمانی برای کمردرد است. بنابراین برای شما خوب است که فعالیتی را پیدا کنید که از آن لذت می برید و به آن پایبند خواهید بود تا فعال بمانید. این ایده خوبی است که به یک متخصص فیزیوتراپی کمردرد در تهرانپارس مراجعه کنید که می تواند به شما در مورد تمریناتی که مخصوص ارائه شما هستند، راهنمایی کند.

باورهای غلط در ارتباط با کمردرد

باور 1 – حرکت باعث بدتر شدن کمردرد من می شود

اگرچه برخی از حرکات ممکن است هنگام کمردرد ناراحت کننده باشند، اما به خوبی ثابت شده است که بازگشت به حرکت و کار در اسرع وقت برای بهبودی و جلوگیری از عود بهتر از استراحت در بستر است. این یک مفهوم جدید نیست، اما یک تصور غلط رایج متأسفانه است.

باور ۲ – یک اسکن دقیقاً به من می گوید که چه چیزی اشتباه است

آخرین تحقیقات نشان می دهد که نتایج اسکن ها با علائم ارتباط ضعیفی دارد و جالب است که افراد بدون درد در اسکن و اشعه ایکس تغییراتی دارند. این بدان معنا نیست که اسکن ها بی ربط هستند، اما به این معنی است که آنها همیشه مفید نیستند و در برخی موارد، انجام اسکن می تواند شرایط را بدتر کند.

باور ۳ – درد برابر است با آسیب

سطح درد تجربه شده به ندرت با آسیب وارده متناسب است زیرا درد یک تجربه پیچیده است. اکنون فهمیده شده است که درد نشان دهنده این است که یک شخص چقدر خود را در معرض خطر می بیند. تجربیات گذشته، عوامل سلامت عمومی، باورها، خواب، سطح ورزش و سلامت روانی، همه نقش مهمی در میزان درد ما دارند.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کمردرد در تهرانپارس– فواید فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – قیمت فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – فیزیوتراپی در منزل با بیمه تکمیلی – فیزیوتراپی در بلوار پروین – فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس شرقی – فیزیوتراپی در فلکه سوم تهرانپارس – فیزیوتراپی در شمال تهران

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ