فیزیوتراپی کمردرد در منزل با بیمه

فیزیوتراپی کمردرد در منزل با بیمه

فیزیوتراپی کمردرد در منزل با بیمه تامین اجتماعی ، بیمه ارتش ، بیمه خدمات درمانی و ….توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما ارائه می شود.

یکی از شایع ترین علل تاخیر در کار به دلیل ناراحتی های جسمانی، کمردرد است. دیده می شود که کمردرد می تواند در تمام سنین تاثیر بگذارد. برخی از علل شایع این عارضه عبارتند از آسیب، وضعیت بدنی نامناسب، دیسک کمر، مشکلات ساختاری ستون فقرات ، کشیدگی عضلانی و …

کمردرد یک منبع بسیار شایع ناراحتی و کاهش تحرک در بین افراد بخصوص افراد میانسال و سالمند است که روزانه به مراکز درمان و کلینیک های فیزیوتراپی مراجعه می کنند.

به طور معمول، افرادی که در محیطی کار می کنند که شامل نشستن طولانی تر است، این نوع مشکل کمردرد مکانیکی را تجربه می کنند. اگرچه این یک بیماری جدی نیست، اما تجربه درد یا درد مداوم در پشت می تواند بسیار ناراحت کننده باشد.

کمردرد در افراد مسن به یک بیماری عادی تبدیل می شود. زنان همچنین در برابر کمردرد چه در دوران بارداری و چه پس از آن آسیب پذیر هستند.

کمردرد ممکن است خود را به طرق مختلفی نشان دهد که همه آنها بر زندگی فرد تأثیر منفی می گذارد. اگر توسط فیزیوتراپیست درمان نشود، کمردرد ممکن است به یک منبع ناراحتی مادام العمر تبدیل شود و حتی ممکن است سبب آسیب های بیشتری نیز شود.

فیزیوتراپی می تواند به درمان کمردرد کمک کند و یکی از گزینه های درمانی پیشنهادی پزشکان برای کمک به رهایی از این وضعیت است. برای درمان کمردرد می توان از فیزیوتراپی به عنوان روشی خاص یا تکنیک های ترکیبی برای هدف قرار دادن یک محل خاص از کمر استفاده کرد.

هنگامی که بیمار معاینه می شود، هدف از این ارزیابی تعیین منشاء درد و عواملی است که ممکن است در پیشرفت درد کمک کرده باشند. این عوامل عبارتند از سن، جنسیت، کار، سلامت روان و غیره.

پس از اولین مرحله معاینه، بیمار بر اساس پروتکل های مناسب برای مدیریت شرایط خاص کمردرد درمان می شود. پاسخ بیمار به درمان با فیزیوتراپی کمردرد در منزل در اغلب مبتلایان مثبت است و نیاز به انجام اقدامات تهاجمی همچون جراحی به حداقل می رسد.

فیزیوتراپی کمردرد در منزل با بیمه

فیزیوتراپی می تواند در درمان انواع کمردرد در مقایسه با جراحی یا سایر گزینه ها مانند مسکن ها یا اسپری های تسکین درد مفیدترین باشد. درمان فیزیوتراپی ارائه شده توسط فیزیوتراپیست ماهر و آموزش دیده به افرادی که قبلاً به طور مداوم از موارد زیر رنج می‌بردند، تسکین فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهد:

کمردرد غیر اختصاصی:
وضعیتی که تحت آن هیچ علت خاصی برای ایجاد درد در ناحیه کمر شناخته نشده است.

درد سیاتیک:
درد سیاتیک دردی است که از ناحیه کمر پخش می شود و تا پاهای شما ادامه می یابد.

تنگی کانال نخاعی:
وضعیتی که در آن فضای اطراف نخاع شما باریک می شود و باعث فشار بر نخاع می شود.

بیماری دژنراتیو دیسک:
به دلیل پیری دیسک های ستون فقرات شما ایجاد می شود

مزایای فیزیوتراپی کمردرد در منزل با بیمه

فیزیوتراپی به عنوان یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن کمردرد و جلوگیری کامل از نیاز به جراحی مطرح شده است.

تمرین آن شامل تمرینات کششی و تقویتی کمر، اصلاح سبک زندگی، جلوگیری از هر گونه آسیب بیشتر، درمان دستی و ترکیبی از تکنیک های دیگر برای تسکین طولانی مدت است.

انجام منظم فیزیوتراپی برای دوره های شدید کمردرد می تواند:

  • به بهبود حرکت و عملکرد مفاصل و عضلات خود کمک کند
  • به بهبود وضعیت بدن و بازگرداندن تحرک طبیعی کمک کند
  • کاهش نیاز به جراحی و وابستگی به داروهای ضد التهابی و مسکن ها
  • جلوگیری از عوارض بعدی در ناحیه کمر
  • کاهش دردهای عضلانی
  • تسریع بهبودی
  • تقویت عضلات کمر

فیزیوتراپی غیرفعال

فیزیوتراپی غیرفعال به این دلیل نامیده می شود که بیمار نیازی به انجام هیچ اقدامی ندارد. فیزیوتراپیست های ما می توانند از طریق فیزیوتراپی غیرفعال بیماران خود را درمان کنند تا به شل شدن و ترمیم عضلات کمک کنند تا به بازیابی قدرت و تحرک شما کمک کند.

درمان دستی رایج ترین روش درمانی است که در آن فیزیوتراپیست از دست های خود برای حرکت، کشش و رهاسازی بافت ها و مفاصل شما استفاده می کند. برای کمردرد، تعدادی درمان غیرفعال وجود دارد که فیزیوتراپیست های ما ممکن است از آنها استفاده کنند. این شامل:

بسته‌های گرم و سرد – اعمال گرما یا سرما به عضلات آسیب‌دیده می‌تواند به افزایش گردش خون در عضلات آسیب‌دیده کمک کند یا سرعت کار را کاهش دهد و به کاهش التهاب کمک کند.
درمان دستی – فیزیوتراپیست های ما بسته به علت اصلی کمردرد شما تعدادی روش ماساژ درمانی را ارائه می دهند، از ماساژ سوئدی گرفته تا بافت عمیق برای کمک به شل شدن و بازگرداندن تحرک به عضلاتی که دچار اسپاسم و گرفتگی شده اند.

اولتراسوند – استفاده از امواج اولتراسونیک برای تحریک عضلات آسیب‌دیده می‌تواند به کاهش گرفتگی، اسپاسم و  التهاب در عضلات کمر کمک کند.

سوزن خشک – فیزیوتراپیست های آموزش دیده ما از سوزن های استریل شده برای آزادسازی نقاط ماشه ای و تشویق به بهبود طبیعی بدن استفاده می کنند.

فیزیوتراپی فعال

درمان‌های فیزیوتراپی فعال، که توسط متخصصان فیزیوتراپی کمردرد در منزل با بیمه ارائه می شود ، تمرین‌ هایی هستند که به‌ویژه توسط فیزیوتراپیست‌ های ما بسته به علت اصلی درد، برای بیمار تجویز می‌شوند. این تمرینات به تقویت قدرت، بهبودی و تحرک در قسمت آسیب دیده بدن بیمار کمک می کند و در عین حال سلامت و رفاه عمومی را نیز تشویق می کند.

اکثر افرادی که از کمردرد رنج می برند می توانند از درد تسکین یافته و در عرض 6-4 هفته بهبود پیدا کنند. با این حال، این بازه زمانی می تواند از موردی به مورد دیگر، ماهیت آسیب در صورت وجود، سابقه بیماری مزمن بیمار که منجر به کمردرد شده است و همچنین برنامه درمانی که با مشورت فیزیوتراپیست خود انتخاب می کنید، متفاوت باشد.

شما می توانید انتخاب کنید که اکنون رنج را متوقف کنید. برای بهترین درمان فیزیوتراپی کمردرد در منزل و در زمان مناسب، همین حالا با ما تماس بگیرید!

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کمردرد در منزل بیمه – فیزیوتراپی برای درمان سیاتیک – فیزیوتراپی برای کمردرد – بهترین درمان کمردرد – فیزیوتراپی در منزل با دفترچه بیمه – فیزیوتراپی دیسک کمر در منزل – فیزیوتراپی در منزل با دفترچه تامین اجتماعی

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ