فیزیوتراپی کمردرد در پاسداران

فیزیوتراپی کمردرد در پاسداران

فیزیوتراپی کمردرد در پاسداران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی پاسداران بر اساس متدهای درمانی روز دنیا ارائه می شود.

گاهی اوقات، دقیقا می دانید که چرا کمرتان درد می کند. شاید چیزی را به طرز ناخوشایندی بلند کردید و بلافاصله درد را احساس کردید. یا شاید سالها وضعیت بد ستون فقرات در هنگام نشستن و انجام فعالیت ها منجر به کمردرد شده است.

اما مواقع دیگر، منبع کمردرد ممکن است مانند یک راز احساس شود.

ستون فقرات کمری، که در قسمت پایین کمر شما قرار دارد، نقش مهمی در تحمل وزن بالای بدن شما ایفا می کند. همچنین مسئول حرکات روزمره مانند خم شدن، چرخش ستون فقرات و هماهنگ کردن ماهیچه های لگن و پاها است، به دلیل استفاده زیاد، استخوان‌ ها، ماهیچه‌ ها، رباط‌ ها، دیسک‌ ها و اعصابی که در ستون فقرات کمری شما یافت می‌شوند کاملاً مستعد آسیب و ساییدگی در طول زمان هستند و باعث ایجاد درد در ناحیه کمر می‌شوند.

علائم همراه با کمردرد 

  • درد مبهم در لگن و انتشار آن به پاها
  • اسپاسم یا گرفتگی عضلات
  • درد شدید و گزگز که از ناحیه کمر شروع می‌شود و به پایین یک پا می‌رسد (که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می‌شود)
  • دردی که با نشستن و قرار گرفتن در یک وضعیت ثابت بدتر می شود.
  • دردی که در صبح به طرز محسوسی بدتر می شود

در اغلب موارد بیماران ترکیبی از این علائم را تجربه می کنند و شدت علائم در افراد مختلف ، متفاوت خواهد بود.

در برخی بیماران کمردرد مزمن و مدام است و در برخی دیگر دوره های شعله ور شدن کمردرد و سایر علائم دیده می شود که همه این ها بسته به نوع مشکل بیمار دارد.

فیزیوتراپی کمردرد در پاسداران که توسط متخصصان با تجربه ما ارائه می شود موثرترین روش درمان کمردرد و عامل زمینه ای آن است.

شایع ترین دلایل کمردرد

شایع ترین علل کمردرد، کشیدگی یا رگ به رگ شدن است . چه متوجه آن شوید یا نه، ستون فقرات کمری شما در طول روز کار می‌کند. در میان تمام این کارها و حرکت ها، رگ به رگ شدن یا کشیدگی کمر می تواند ناشی از یک آسیب حاد باشد، مانند یک آسیب دیدگی هنگام زمین خوردن، بلند کردن چیزی خیلی سنگین یا ورزش کردن. رگ به رگ شدن یا کشیدگی نیز می تواند در طول زمان به دلیل حرکات تکراری یا وضعیت نامناسب ایجاد شود. کشیدگی عضله یا رگ به رگ شدن رباط شایع ترین علل کمردرد است. درمان این عارضه اغلب ساده است و شامل داروهای ضددرد و ضدالتهاب و در مواردی شل کننده های عضلانی ، کمپرس سرد و گرم و تمرینات کششی است که توسط متخصص فیزیوتراپی کمردرد در پاسداران ارائه می شود.

سایر دلایل کمردرد

فتق دیسک
فتق دیسک کمر زمانی اتفاق می‌افتد که ژل داخلی دیسک در ستون فقرات کمر از جای خود به بیرون نشت کند و سبب وارد شدن فشار به ریشه های عصبی نخاعی شود. این وضعیت می تواند ناشی از افزایش سن و یا حوادث ناگهانی باشد.

آسیب مفصل فاست
مفاصلی که پنج مهره تشکیل دهنده کمر شما را به هم متصل می کنند، به نام مفاصل فاست، بارهای زیادی از نیروی فشاری و استرس را تجربه می کنند. با گذشت زمان، تجزیه غضروف در مفاصل فاست شما می تواند منجر به کمردرد شود. چه به دلیل وضعیت بدنی نامناسب یا استفاده بیش از حد مکرر، آسیب مفصل فاست اغلب به دلیل آرتروز ایجاد می شود و می تواند منجر به التهاب، سفتی، اسپاسم عضلانی و درد شود.” علاوه بر این، هنگامی که آسیب به مفصل فاست با عصب مجاور برخورد کند، می تواند منجر به علائم سیاتیک شود.

تنگی کانال نخاعی
این وضعیت زمانی رخ می‌دهد که کانال نخاعی در قسمت پایین کمر شما باریک می‌شود و به ریشه‌های عصبی مجاور فشار وارد می‌کند. این می تواند ناشی از تشکیل خارهای استخوانی، ضخیم شدن رباط مجاور یا تخریب دیسک کمر یا مفصل باشد. وقتی ریشه های عصبی فشرده می شوند، می تواند بسیار دردناک باشد. و تنگی ستون فقرات نه تنها باعث کمردرد می شود، بلکه می تواند منجر به سیاتیک شود، دردی که به اندام تحتانی منتشر می شود. فیزیوتراپی کمردرد در پاسداران که توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما ارائه می شود می تواند به تسکین علائم ناشی از تنگی کانال نخاعی کمک کند.

اسکولیوز
ستون فقرات شما دارای یک انحنای طبیعی است که وقتی از پهلو به آن نگاه کنید، شکل S به خود می گیرد – با انحنای قسمت بالایی کمر به سمت عقب و انحنای کمر به سمت جلو. با این حال، اگر وقتی از پشت به ستون فقرات شما منحنی می شود، به آن اسکولیوز می گویند ، یک تغییر شکل ستون فقرات که می تواند منجر به کمردرد شود. زمانی که ستون فقرات انحنای نامناسبی پیدا می کند، احتمال انحطاط مفاصل و دیسک های کمر را بیشتر می کند. در اکثر موارد، اسکولیوز نیازی به درمان ندارد، اما انحنای شدید می‌تواند فشار قابل توجهی بر کمر وارد کند و منجر به درد شود.

شکستگی فشاری
شکستگی فشاری ستون فقرات زمانی رخ می دهد که یک مهره در ستون فقرات کمری فرو می ریزد که اغلب به دلیل پوکی استخوان رخ می دهد ، این وضعیت می تواند باعث درد شدیدی که سبب محدودیت جدی در حرکات ستون فقرات شود.

اسپوندیلولیستزیس
اگر مهره کمری به سمت جلو بلغزد – از بالای مهره زیرین – نیروی فشاری زیادی روی دیسک کمری که دو مهره را از هم جدا می‌کند وارد می‌کند. همانطور که دیسک کمر خراب می شود، می تواند باعث کمردرد شود. علاوه بر این، اگر دیسک کمر از این نیرو مسطح شود، می تواند منجر به فشرده سازی عصب و سیاتیک شود.

فیزیوتراپی کمردرد در پاسداران

متخصص ستون فقرات احتمالاً یک معاینه فیزیکی و همچنین یک یا چند اسکن تصویربرداری برای تشخیص علت اصلی کمردرد شما انجام خواهد داد و بهترین روشهای درمان کمردرد را به شما پیشنهاد می دهد.

فیزیوتراپی کمر موثرترین روش درمان غیرجراحی کمردرد است که علاوه بر کمک به تسکین درد و دیگر علائم به درمان عامل زمینه ای درد نیز کمک زیادی خواهد کرد.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کمر در شریعتی – فیزیوتراپی خوب در پاسداران – بهترین مرکز فیزیوتراپی شریعتی – دکتر فیزیوتراپی – دکتر کایروپراکتیک – کایروپرکتیک دیسک کمر – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی در شهید کلاهدوز

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ