فیزیوتراپی کمر درد در پاسداران

فیزیوتراپی کمر درد در پاسداران

فیزیوتراپی کمر درد در پاسداران ، دولت ، دروس ، میرداماد و مناطق اطراف توسط متخصصان فیزیوتراپی در کلینیک و منزل ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی ارائه می شود.

کمردرد یکی از دلایل اصلی ناتوانی حرکتی و دوری از محل کار است که بر اساس آمارها بیش از سه چهارم افراد در طول زندگی خود آن را تجربه خواهند کرد.

فیزیوتراپی یکی از موثرترین روش در درمان کمردرد و عامل بوجود آورنده آن است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در شریعتی ارائه می شود. متخصصان ما از روشهای درمانی نوین در کنار مدالیته های پیشرفته فیزیوتراپی برای درمان کمردرد بهره می برند.

فیزیوتراپیست ها بر بازگرداندن حرکت و عملکرد به کل بدن شما پس از اینکه تحت تأثیر بیماری یا آسیب قرار گرفتید تمرکز می کنند. آنها به نحوه تأثیرگذاری بر اعصاب، ماهیچه ها و استخوان های بدن شما می پردازند. دکتر فیزیوتراپی شما را تشویق می کند که به جای تکیه بر درمان های غیرفعال، در توانبخشی خود مشارکت فعال داشته باشید.

حتی اگر برای مدتی کمردرد داشته اید، یک برنامه ورزشی فیزیوتراپی می تواند تسکین دهنده باشد و شما را دوباره به حرکت وادار کند. تسکین درد و بهبود عملکردی که با فیزیوتراپی دریافت می کنید می تواند به اندازه کافی طول بکشد تا بتوانید به فعالیت های عادی خود بازگردید. فعال ماندن بهترین کار برای کمردرد است. می‌تواند شما را سریع‌تر به سر کار بازگرداند، احتمال کمتری دارد که مشکلات طولانی‌مدت داشته باشید و احتمال کمتری دارد که دوباره به کمردرد مبتلا شوید.

فیزیوتراپی کمردرد در پاسداران

فیزیوتراپی روشی ایمن ، کم هزینه و بسیار موثر است که می تواند نیاز به انجام جراحی های غیرضروری و مصرف داروهای شیمایی را تا حد زیادی کاهش دهد.

فیزیوتراپی برای درمان کمردرد در دو نوع فعال و غیرفعال ارائه می شود.

فیزیوتراپی فعال

فیزیوتراپی فعال برای توانبخشی ستون فقرات بسیار مهم است. برای به دست آوردن نتایج موثر، یک برنامه تمرین عمومی کمر باید شامل موارد زیر باشد:

 • تمرینات کششی و دامنه حرکتی برای افزایش انعطاف پذیری ستون فقرات و کاهش خشکی و سفتی ستون فقرات
 • تمرینات تقویتی
 • تمرینات هوازی کم فشار مانند پیاده روی آهسته

فیزیوتراپی غیرفعال

در مواردی که ورزش خیلی دردناک است، درمانگر ممکن است درمان‌ های غیرفعال را در نظر بگیرد، از جمله:

 • گرما و سرما درمانی
 • الکتروتراپی
 • التراسوند
 • لیزردرمانی

روشهای فیزیوتراپی کمر درد در پاسداران

 • توصیه به فعالیت – نتایج تحقیقات نشان می دهد تشویق به حرکت زود هنگام در صورت کمردرد یکی از مهم ترین جنبه های درمان کمردرد و جلوگیری از ضعف و آتروفی عضلات کمر و ستون فقرات است.
 • درمان دستی ستون فقرات – این روش درمانی برای هدف قرار دادن نقطه خاص درد برای هدف مورد استفاده قرار می گیرد.
 • موبیلیزاسیون به این معنی است که فیزیوتراپیست شما از حرکات آهسته و ملایم برای کشش ستون فقرات شما استفاده می کند. هدف این است که کمر خود را به محدوده حرکتی طبیعی خود برگردانید.
 • دستکاری به این معنی است که فیزیوتراپیست شما حرکات فشاری سریع با دستان خود در نقطه خاصی از ستون فقرات شما انجام می دهد.
 • فیزیوتراپیست ها درمان های دیگری مانند تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست (TENS) و سوزن خشک را ارائه می کردند.
 • تمرینات کششی – مجموعه ای از تمرینات و کشش های با ساختار مناسب معمولاً با توجه به شرایط فردی بیمار و علت کمردرد توصیه می شود.
 • تمرینات تقویتی – این بخش از فیزیوتراپی برای کمردرد، بر بهبود قدرت و ثبات عضلاتی که به دلیل کمردرد ضعیف شده اند، تمرکز دارد.
 • توصیه های ارگونومیک – از آنجایی که خطرات مربوط به کار بیش از 65 درصد از مشکلات کمر را تشکیل می دهند، فیزیوتراپیست ها نیز بر روی ارائه دستگاه ارگونومیک دقیق تمرکز می کنند و بیمار را در استفاده از زیرساخت مناسب در محل کار برای جلوگیری و درمان کمردرد راهنمایی می کنند.
 • دستورالعمل های وضعیتی – این بخش از فیزیوتراپی بر راهنمایی بیمار در مورد عادات وضعیتی صحیح و راه های حفظ وضعیت صحیح بدن برای جلوگیری از کمردرد تمرکز دارد.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی خدمات تخصصی فیزیوتراپی ستون فقرات را برای کمک به درمان مشکلات کمر و ستون فقرات ارائه می دهند. متخصصان ما از بروزترین متدهای درمانی و توانبخشی در کنار تجهیزات پیشرفته فیزیوتراپی برای کمک به بهبود شرایط مراجعه کنندگان بهره می برند. برای رزرو نوبت در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی با شماره تلفن های 0912265564802122926077 تماس حاصل فرمایید.

جلسات فیزیوتراپی کمردرد

هنگامی که برای درمان کمردرد به کلینیک فیزیوتراپی کمر درد در پاسداران مراجعه می کنید، دکتر فیزیوتراپی تاریخچه پزشکی مفصلی را از شما می گیرد. دکتر فیزیوتراپی از شما در مورد هر گونه شرایط پزشکی، سبک زندگی، محیط کار و داروهایی که مصرف می کنید می پرسد. سپس یک معاینه فیزیکی دقیق انجام می دهد، از جمله بررسی نحوه حرکت و عملکرد کمر و ستون فقرات. دکتر فیزیوتراپی در شریعتی همچنین ممکن است یک ارزیابی عصبی انجام دهد تا ببیند اعصاب شما چه شرایطی دارد.

فیزیوتراپیست شما درمانی را که توصیه می کند و اینکه چگونه انتظار دارند این درمان به کمردرد شما کمک کند را توضیح خواهد داد. آنها همچنین باید در مورد خطرات احتمالی درمان به شما هشدارهای لازم را بدهند.

در پایان اولین جلسه فیزیوتراپی شما، دکتر فیزیوتراپی میزان نیاز شما به تعداد جلسات درمانی را به شما خواهد گفت، تعداد جلسات درمانی و متدها و مدالیته هایی که دکتر فیزیوتراپی کمر درد در پاسداران برای شما در نظر می گیرد بسته به نوع مشکل شما ، شدت علائم شما و دیگر شرایط شما متغیر است.

دکتر فیزیوتراپی همچنین توصیه هایی در مورد کارهایی که می توانید در خانه برای کمک به کمردرد خود انجام دهید به شما خواهد داد. این ممکن است شامل نحوه بهبود وضعیت بدنی خود و نحوه اطمینان از تنظیم صحیح صندلی ماشین یا صندلی اداری شما باشد. نشستن پشت میز در تمام طول روز می تواند نقش مهمی در ایجاد مشکلات کمر داشته باشد. فیزیوتراپیست شما ممکن است توصیه هایی در مورد ارتفاع صندلی و صفحه نمایش شما ارائه دهد و به شما توصیه کند که چند وقت یکبار استراحت کنید و در طول روز حرکت کنید.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل – کلینیک فیزیوتراپی در شمال تهران – فیزیوتراپی تخصصی ستون فقرات – فیزیوتراپی در خیابان شریعتی

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ