فیزیوتراپی کمر در تهران

فیزیوتراپی کمر در تهران

فیزیوتراپی کمر در تهران توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما با استفاده از تجهیزات پیشرفته فیزیوتراپی و بر اساس متدهای درمانی روز دنیا ارائه می شود.

کمردرد یکی از شایع ترین علل دردهای اسکلتی- عضلانی است و به طور منظم توسط فیزیوتراپیست های متخصص ما درمان می شود.

کمردرد می تواند تاثیر زیادی بر بسیاری از جنبه های زندگی شما داشته باشد، از خواب تا فعالیت های ورزشی. فیزیوتراپیست‌های ما درک عمیقی از کمردرد دارند و اینکه چگونه می‌تواند بر شما و عزیزانتان تأثیر بگذارد و ما را قادر می‌سازد تا با شما به طور کلی رفتار کنیم تا بهبودی کامل را ارتقا دهیم.ک

مر درد یک آسیب شایع بسیار پیچیده است که می تواند تأثیر منفی زیادی بر زندگی روزمره شما داشته باشد. فیزیوتراپیست های اسکلتی عضلانی ما یک برنامه درمانی جامع برای مشکلات حاد و مزمن کمر ارائه می دهند. تکنیک های درمانی مورد استفاده به سابقه و علائم شما بستگی دارد. همه آنها توسط فیزیوتراپیست های ما به صورت ماهرانه انتخاب و اجرا می شوند و اطمینان حاصل می کنند که بیشترین بهره را از جلسه فیزیوتراپی خود خواهید برد.

دلایل کمردرد

پیچیدگی ساختارهای اطراف ناحیه ستون فقرات به این معنی است که ممکن است دلایل زیادی برای کمردرد وجود داشته باشد.

از نظر فیزیولوژیکی، تعدادی از علل کمردرد وجود دارد: درد مکانیکی، درد دیسکوژنیک، درد ریشه عصبی و آسیب شناسی جدی.

درد مکانیکی

درد مکانیکی ممکن است از مهره‌ها، مفاصل ستون فقرات یا بافت‌های نرم اطراف ستون فقرات منشأ گرفته و مزمن یا حاد باشد. کمردرد مکانیکی را می توان به عنوان کمردرد غیر اختصاصی نیز نام برد که به این واقعیت اشاره دارد که درد ناشی از یک آسیب شناسی خاص نیست بلکه تعدادی از عوامل مانند افزایش سن، وضعیت بدنی نامناسب طولانی مدت یا فعالیت هایی مانند خم شدن مکرر ایجاد می شود.

درد دیسکوژنیک

درد دیسکوژنیک به دیسک های بین مهره ای اطلاق می شود که بین هر مهره ستون فقرات وجود دارد. با افزایش سن، ساختار این دیسک‌ها تغییر می‌کند، مایعات خود را از دست می‌دهند، بنابراین جذب شوک کمتری ارائه می‌دهند و تحلیل می‌رود، بنابراین ممکن است در طول زمان ترک‌ها یا شکاف‌های کوچکی ظاهر شوند. لایه بیرونی هر دیسک دارای منبع عصبی است به این معنی که در حین حرکات خاص (معمولاً خم شدن به جلو یا نشستن) درد را تجربه می کنید. درد دیسکوژنیک معمولاً مزمن است اما اگر دیسک به طور ناگهانی آسیب ببیند ممکن است به صورت حاد تجربه شود.

درد ریشه عصبی

درد ریشه عصبی ناشی از تحریک یا فشرده شدن ریشه عصبی از نخاع است و یکی از علل شایع کمردرد حاد است. درد ریشه عصبی معمولاً به دلیل افتادگی دیسک یا لیز خوردن دیسک است که در آن برآمدگی محتویات داخلی نرم دیسک بر روی عصب فشار می‌آورد. سیاتیک یک نوع رایج درد ریشه عصبی است که منجر به درد در پایین پا می شود که اغلب بدتر از کمردرد است. علائم همراه با درد ریشه عصبی بی حسی، سوزن سوزن شدن و ضعف در اندام تحتانی است. فیزیوتراپی کمر در تهران که توسط متخصصان با تجربه ما ارائه می شود در این موارد کمردرد بسیار موثر است.

آسیب شناسی جدی

آسیب شناسی جدی مانند سندرم دم اسب می تواند با کمردرد تظاهر کند. سندرم دم اسبی همچنین منجر به علائم اضافی برای کمردرد از جمله درد در هر دو پا، تغییر حس اطراف دستگاه تناسلی و مشکلات مثانه و روده می شود. سوالات ویژه ای در طول ارزیابی فیزیوتراپی کمر شما پرسیده می شود تا نشانه های احتمالی آسیب شناسی جدی را رد یا شناسایی کنید. اگر نشانه ای از آسیب شناسی جدی یا یک پرچم قرمز شناسایی شود، فوراً به مراقبت های پزشکی نیاز است.

علل خاص کمردرد عبارتند از:

 • وضعیت بدنی ضعیف
 • بیرون زدگی دیسک بین مهره ای
 • افتادگی دیسک بین مهره ای
 • تنگی کانال نخاعی
 • فشرده سازی ریشه عصبی
 • شکستگی
 • آسیب عضلانی
 • آسیب رباط
 • بارداری
 • آرتروز
 • اسپوندیلولیستزیس

فیزیوتراپیست های ما در درمان کمردرد حاد و مزمن و همچنین کمک به پیشگیری از حملات بعدی متخصص هستند.

فیزیوتراپی کمر در تهران

ارزیابی اولیه فیزیوتراپی برای کمردرد جامع خواهد بود و هر دو جنبه ذهنی و عینی را شامل می شود.

ارزیابی ذهنی شامل صحبت در مورد علائم و جزئیات نحوه تأثیر آنها بر زندگی روزمره شما است.

یک ارزیابی عینی به منظور بررسی فیزیکی شما انجام خواهد شد. فیزیوتراپیست شما قدرت عضلانی، دامنه حرکت، حس، رفلکس ها و همچنین برخی آزمایشات ویژه را در کنار لمس ستون فقرات و بافت های نرم شما ارزیابی می کند.

در موارد کمردرد، عموماً لازم است بخش‌های دیگر ستون فقرات، لگن و زانو خود را نیز بررسی کنید تا مطمئن شوید که درد شما از جای دیگری ارجاع نشده است.

درمان فیزیوتراپی کمر در تهران شامل چه مواردی است؟

درمان فیزیوتراپی به یافته های فرآیند ارزیابی و تشخیص به دست آمده بستگی دارد.

اهداف درمان فیزیوتراپی به طور کلی کاهش درد، افزایش دامنه حرکتی مفاصل و اطمینان از بازگشت سریع به ورزش و سایر فعالیت ها است.

درمان های معمول برای کمردرد عبارتند از:

 • تمرینات تقویتی
 • تمرینات ثبات مرکزی
 • توصیه وضعیتی
 • برنامه کشش
 • دستکاری ستون فقرات
 • ماساژ و رهاسازی نقطه ماشه
 • آموزش نحوه انجام صحیح فعالیت ها
 • طب سوزنی
 • برنامه تمرینات فیزیوتراپی در منزل
 • ارزیابی ارگونومیک برای خانه یا محل کار شما

درمان کمردرد بیمار محور و جامع است تا نیازهای شخصی شما را در نظر بگیرد تا بهترین بهبود ممکن را تضمین کند.

هدف ما این است که شما در اسرع وقت به فعالیت های انتخابی خود بازگردید، چه ورزش، پیاده روی یا صرفاً بتوانید راحت در محل کار بنشینید.

فیزیوتراپیست شما همچنین با آموزش تکنیک‌های حرکتی و تمرین‌های خانگی خاص برای محافظت از کمر شما در برابر آسیب‌های آینده، به طور فعال خود مدیریتی وضعیت شما را ارتقا می‌دهد. با در دست گرفتن کنترل وضعیت خود تا حد امکان، می توانید یاد بگیرید که کمر درد خود را به جای اینکه اجازه دهید آن شما را کنترل کند، کنترل کنید.

فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در کلینیک و‌ منزل (تهران،کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کمر در منزل – فیزیوتراپی کمر در تهران – فیزیوتراپی کمر در تهرانپارس – فیزیوتراپی کمر در نارمک

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ