مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد

مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد

مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد فقط در تسکین درد خلاصه نمی شود ، بلکه فیزیوتراپی می تواند به درمان عامل بوجود آورنده درد کمک کند و ریسک بروز آسیب دیدگی مجدد را نیز به حداقل برساند.

کمردرد می‌تواند تأثیر جدی بر روی فعالیت های روزانه شما داشته باشد، اما جستجوی درمان ممکن است کیفیت زندگی شما را تا حد زیادی بهبود بخشد. اگر به دنبال تسکین کمردرد هستید، پزشکان معمولا قبل از در نظر گرفتن درمان های تهاجمی تر، استفاده از فیزیوتراپی را توصیه کند. برای بسیاری از بیماران کمردرد، فیزیوتراپی می تواند مزایای متعددی را ارائه دهد.

در حالی که اقدامات ساده مانند استفاده از کمپرس سرد و گرم یا استفاده از داروهای ضد درد بدون نسخه مانند ایبوپروفن و ناپروکسن ممکن است به شما کمک کند تا درد خود را کاهش دهید، بهترین رویکرد برای اکثر کمردردها، تمرینات و سایر درمان‌ ها تحت راهنمایی دکتر فیزیوتراپی است.

مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد

تقویت عضلات مرکزی و پشت
در بسیاری از موارد، کمردرد ناشی از وضعیت بدنی نامناسب طولانی مدت است. افراد در هنگام ایستادن یا نشستن طولانی مدت تمایل به خم شدن دارند. با گذشت زمان، این عادت عدم استفاده از عضلات مرکزی و پشت برای حفظ وضعیت مناسب می تواند منجر به علائم کمردرد شود. اغلب، وضعیت بدن فرد همچنان بدتر می شود و ماهیچه های او حتی بیشتر ضعیف می شوند. متخصص و دکتر فیزیوتراپی از چندین تمرین برای کمک به بیماران برای تقویت عضلات ناحیه مرکزی و کمر استفاده می‌کند که می‌تواند وضعیت بد آنها را اصلاح کند و علائم کمردرد را کاهش دهد.

برای دریافت بهترین درمان کمردرد می توانید به مرکز فیزیوتراپی در شریعتی مراجعه بفرمایید ، متخصصان ما از تجهیزات پیشرفته فیزیوتراپی و بروزترین متدهای درمانی برای کمک به درمان کمردرد و عامل زمینه ای آن بهره می برند.

بهبود دامنه حرکتی
زمانی که فرد دچار کمردرد شد، ممکن است از میزان فعالیت های خود کم کند تا از تحریک علائم خود جلوگیری کند. این عدم استفاده می تواند باعث آتروفی (ضعیف شدن) و ​​سفت شدن عضلات پشت شود. در طول درمان فیزیوتراپی، دکتر فیزیوتراپی شما را از طریق طیف وسیعی از تمرینات برای کمک به آرامش عضلات و بازیابی دامنه کامل حرکتی شما راهنمایی می کند. با استفاده از کشش مناسب، می‌توانید اسپاسم عضلانی کمر را که ممکن است به علائم شما کمک کند، کاهش دهید. فیزیوتراپیست شما احتمالاً استفاده از حرکات کششی در خانه را نیز توصیه می کند تا به شما در یافتن تسکین کمک کند.

کاهش نیاز به جراحی
خوشبختانه، درمان‌های غیرتهاجمی مانند فیزیوتراپی اغلب برای تسکین کمردرد موفق هستند. جراحی ستون فقرات یک روش جدی و تهاجمی است که تنها زمانی باید مورد توجه قرار گیرد که سایر روش های درمانی برای شما تسکین ندهند. پزشک شما احتمالا حداقل یک ماه فیزیوتراپی برای رفع علائم کمردرد شما تجویز خواهد کرد.

بسیاری از بیمارانی که با کمردرد ناتوان کننده دست و پنجه نرم می کنند، چه در اثر یک آسیب حاد یا انحطاط ستون فقرات در طول چندین دهه می توانند از مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد بهره مند شوند. کمردرد مشکل پیچیده‌ای است که درمان آن همیشه آسان نیست. برخلاف بازوی شکسته که با استراحت و گچ گیری بهبود می یابد، آسیب های کمر اغلب شامل یک رویکرد عملی تر است. یکی از این تکنیک های درمانی فیزیوتراپی است.

فیزیوتراپی در درمان کمردرد

اگرچه استراحت می‌تواند در کوتاه‌ مدت برای کمردرد مفید باشد، اما پس از مدتی شما نیاز خواهید داشت که عضلات مرکزی و رباط‌ های ناحیه آسیب‌ دیده را دوباره تقویت کنید.

اهداف اصلی فیزیوتراپی در درمان کمردرد

  • برای کاهش درد
  • برای افزایش عملکرد

علاوه بر این، فیزیوتراپی می‌تواند به افراد در مورد نحوه واکنش بدن به درد و نحوه مدیریت و درمان آن کمک کند، بنابراین برخی ممکن است بگویند فیزیوتراپی سه مزیت مهم دارد.

دکتر فیزیوتراپی احتمالاً دو نوع مختلف فیزیوتراپی را توصیه می کند. فیزیوتراپی غیرفعال و فیزیوتراپی فعال.

درمان فعال در مقابل غیرفعال برای کمردرد

همانطور که از نام ها پیداست، فیزیوتراپی فعال و غیرفعال دو تکنیک مجزا هستند که به دنبال دستیابی به اهداف متفاوت هستند. اغلب اوقات فیزیوتراپی غیرفعال به کاهش درد مرتبط با یک بیماری کمک می کند، در حالی که فیزیوتراپی فعال به توانبخشی ناحیه آسیب دیده کمک می کند. تفاوت دیگر این دو در این است که فیزیوتراپی غیرفعال اغلب توسط دستگاه یا فیزیوتراپیست برای بیمار انجام می شود، در حالی که فیزیوتراپی فعال توسط بیمار انجام می شود.

در اینجا چند نمونه از روشهای فیزیوتراپی غیرفعال آورده شده است:

فیزیوتراپی فعال برای کمردرد

  • تمرینات کششی (برخی از کمردردها از ماهیچه های ضعیف یا استفاده نشده ناشی می شوند که به سادگی به اندازه کافی آزاد نیستند تا بتوانند به طور موثر عمل کنند، حتی در هنگام انجام کارهای روزمره. کشش می تواند کمک کند. با افزایش طول ماهیچه ها، می توانید دامنه حرکتی آنها را افزایش دهید، قدرت آنها را افزایش دهید و گردش خون را در قسمت پایین کمر بهبود بخشید. به همین دلیل است که کشش گاهی اوقات می تواند درد را تسکین دهد و آن را راهی موثر برای درمان کمردرد حاد می کند.)
  • تمرینات تقویتی (عضلات ضعیف نیز ممکن است به تمرینات قدرتی پاسخ دهند. در حالی که پاسخ طبیعی اکثر افراد به درد اجتناب از هر گونه فعالیتی است که می تواند آن را افزایش دهد، عدم ورزش اغلب می تواند ناراحتی را بدتر کند. ماهیچه های استفاده نشده ضعیف تر و سفت تر می شوند و انجام کارهای روزانه را دشوارتر می کنند. گاهی اوقات، افراد در یک چرخه معیوب از محدود کردن فعالیت، تجربه درد بدتر، محدود کردن فعالیت خود و … گرفتار می شوند)
  • تمرینات هوازی کم فشار
  • تمرینات آب درمانی

فیزیوتراپی فعال بسته به فعالیت بهتر است بین 15-45 دقیقه انجام شود. کشش کمر، همسترینگ و نواحی شانه می تواند به گرم کردن بدن برای ورزش کمک کند. این را می توان در عرض 5 تا 10 دقیقه انجام داد، و سپس باید برخی از تمرینات تقویتی اصلی را در نظر بگیرید، زیرا این تمرینات به کار کردن عضلات پشت و ساختارهای مرتبط کمک می کند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی برای کمردرد – فیزیوتراپی کمر در شریعتی – درمان کمردرد با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی – فیزیوتراپی در پاسداران – فیزیوتراپی با بیمه تکمیلی – مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد – متخصص کایروپراکتیک – دکتر کایروپرکتیک

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ