مزایای فیزیوتراپی چیست؟

مزایای فیزیوتراپی چیست؟

مزایای فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی یک روش درمانی منحصر به فرد است که عموماً برای درمان افرادی که از درد ناشی از بیماری، آسیب یا ناتوانی رنج می برند استفاده می شود. همچنین سبب سلامت و تناسب اندام می شود. فیزیوتراپی با کمک علم حرکت می تواند به درمان مشکلات اسکلتی – عضلانی و بسیاری مشکلات دیگر کمک کند.

جدا از اینکه روش های درمانی فیزیوتراپی به شما در غلبه بر درد کمک می کند، همچنین می تواند به شما کمک کند قدرت بدنی خود را افزایش دهید و از هر گونه اختلال عملکرد ناشی از آسیب رهایی پیدا کنید.

مزایای فیزیوتراپی بسیار زیاد است و یکی از مهم ترین آن ها این است که برای تمام گروه های سنی مناسب است. مدیریت ایمن بیماری را فراهم می آورد و همچنین به شما امکان می دهد زندگی مستقلی را پس از درمان داشته باشید و کمتر از گذشته به اطرافیان خود وابسته باشید.

درک این نکته مهم است که فیزیوتراپی فقط ورزش نیست. فیزیوتراپی یک حرفه مبتنی بر روش علمی است که در زیر مجموعه پزشکی قرار می گیرد. فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی مهارت بسیار بالایی دارند و از دانش و تجربه خود برای کمک به درمان و توانبخشی طیف وسیعی از شرایط اسکلتی ـ عضلانی ، اختلالات نورولوژیک ، مشکلات مرتبط با سلامت زنان و … کمک خواهد کرد.

مهم ترین مزایای فیزیوتراپی چیست؟

کاهش و از بین بردن احساس درد

بزرگترین مزیت فیزیوتراپی این است که دیگر مجبور نخواهید بود برای رهایی از درد به داروها یا مسکن ها تکیه کنید. در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی متخصصان ما که خدمات فیزیوتراپی را با ساکنان مناطق پاسداران ، فلهک ، دولت ، ظفر ، ونک ، میرداماد و … ارائه می دهند، به بیماران در انجام تمرینات مختلف مانند تحرک مفصل و بافت نرم کمک می کند. این تکنیک ها و درمان ها به غلبه بر درد و بازگرداندن حرکت ماهیچه ها کمک می کند. درمان های فیزیوتراپی همچنین از بازگشت درد جلوگیری می کند.

کاهش نیاز به انجام جراحی

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تمام تلاش خود را برای جلوگیری از جراحی انجام می دهند و در بیشتر موارد این تلاش با موفقیت همراه است. با کمک درمان های فیزیوتراپی، بیماران از درد شدیدی که سبب اختلال در کار و فعالیت های روزمره شان شده بود رهایی پیدا می کنند. این مزایای فوق العاده نیاز به انجام جراحی برای تسکین درد و درمان بیماری و آسیب دیدگی را به حداقل می رساند. فیزیوتراپی در صورت نیاز به انجام جراحی قبل و پس از جراحی کمک زیادی به تسریع روند بهبودی خواهد کرد.

دیگر مزایای فیزیوتراپی چیست؟

بهبودی پس از سکته مغزی

هنگامی که فردی از سکته مغزی رنج می برد، تمایل به از دست دادن درجه ای از عملکرد خود دارد. با کمک فیزیوتراپی سکته مغزی، بیماران می توانند قسمت های ضعیف بدن خود را تقویت کنند. همچنین، آنها می توانند تعادل خود را اصلاح کنند و حرکت خود را بهبود بخشند. درمانگران به بیماران کمک می کنند حتی پس از سکته مغزی به استقلال برسند و وابستگی کمتری به اطرافیان داشته باشند.

بهبودی پس از آسیب ورزشی

انجام ورزش های حرفه ای شما را در معرض خطر آسیب قرار می دهد، بنابراین آسیب دیدگی در ورزش اجتناب ناپذیر است، مانند شکستگی استرسی در دوندگان مسافت های زیادی مانند دو ماراتن. با کمک فیزیوتراپی می توانید آسیب را کنترل کرده و با کمک فیزیوتراپی از آن پیشگیری کنید. از این رو، می توانید به ورزش خود بازگشتی ایمن داشته باشید.

بهبود تحرک و دامنه حرکتی

صرف نظر از سن شما، گاهی اوقات ممکن است در ایستادن، راه رفتن یا حتی حرکت مشکل داشته باشید. در اینجا، فیزیوتراپی می تواند کمک کننده باشد. متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در شریعتی برنامه درمانی و توانبخشی را با توجه به نیازهای شما تنظیم می کند. با برخی تمرینات تقویتی و کششی، می توانید تحرک خود را بهبود بخشید و دامنه حرکتی از دست رفته را بازیابی کنید.

سایر مزایای فیزیوتراپی چیست؟

مدیریت بیماری های مزمن مانند دیابت

دیابت را می توان با کمک فیزیوتراپی نیز کنترل کرد. به عنوان بخشی از برنامه مدیریت دیابت شما، درمانگر تمریناتی را با توجه به سن و سلامت شما طراحی می کند تا سطح قند خون را کاهش دهد. همچنین افرادی که از دیابت رنج می‌برند، در پاها و پاهای خود مشکلاتی دارند. بنابراین، با فیزیوتراپی، می توانید اقدامات احتیاطی مناسب را انجام داده و از بروز مشکلات بعدی جلوگیری کنید.

در حالی که بسیاری از افراد تصور می‌کنند که فیزیوتراپیست‌ ها فقط با مشکلات مربوط به عضلات و مفاصل کار می‌کنند، طیف وسیعی از رویکردهای درمان فیزیوتراپی ما در مرکز فیزیوتراپی در خیابان شریعتی می‌تواند کیفیت زندگی را برای کسانی که مشکلات سلامتی دیگر دارند نیز افزایش دهد. یک فیزیو می تواند از طریق برنامه های ورزشی و درمان های عملی از بیماران مبتلا به بیماری هایی مانند دیابت، خستگی مزمن، چاقی و آرتریت حمایت کند.

مدیریت سلامت زنان

وقتی صحبت از بارداری یا مراقبت پس از زایمان به میان می‌آید، زنان ممکن است از شرایط سلامت خاصی رنج ببرند. با کمک فیزیوتراپیست می توانید این شرایط را به طور موثر مدیریت کنید و همچنین درمان های ویژه ای را برای: بی اختیاری روده، سرطان سینه، یبوست، فیبرومیالژیا، لنف ادم و غیره.

فیزیوتراپی کف لگن یکی از مهم ترین حوزه های تخصصی فیزیوتراپی است که می تواند به درمان مشکلات ناشی از ضعف و اختلال در عملکرد عضلات کف لگن کمک کند، متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیایان شریعتی خدمات تخصصی فیزیوتراپی در ارتباط با مشکلات کف لگن همچون بی اختیاری ادرار و مدفوع ، واژینیسموس ، یبوست ، اختلال ارگاسم و … را ارائه می دهند.

و

به منظور درمان بدن، توجه به محیط ها و تجهیزاتی که با آن در تعامل است بسیار مهم است. برای کار، مطالعه، ورزش و اوقات فراغت، یک فیزیوتراپیست می تواند به شما کمک کند تا فضای خود را تنظیم کنید و به شما در مورد تجهیزات مناسب برای کمک به کاهش درد کمک کند و به شما امکان می دهد روی کار در حال انجام تمرکز کنید.

 

کلمات مرتبط :

مزایای فیزیوتراپی چیست؟ – فیزیوتراپی در خیابان شریعتی – فیزیوتراپی در سیدخندان – فیزیوتراپی در منزل

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ