مزایای فیزیوتراپی

مزایای فیزیوتراپی

مزایای فیزیوتراپی

فیزیوتراپی یک درمان پزشکی است که ترکیبی از پیشگیری از آسیب، توانبخشی، تناسب اندام جامع و درمان پایدار است. فیزیوتراپی بیشتر بر روی حرکت و علمی که حول آن می چرخد ​​متمرکز است تا بتواند به هر مشکلی که می تواند باعث ناتوانی یا آسیب شود رسیدگی کند. پس از رفع مشکلات، فیزیوتراپی می تواند به بیماران کمک کند تا قدرت و قدرت خود را به حداکثر برسانند و آن را بازیابی کنند (قبل از هر گونه آسیب بیشتر).

فیزیوتراپی با ترکیبی از تکنیک ها برای بازیابی تحرک مانند تمرینات و ماساژ کار می کند و این تکنیک ها پس از نهایی شدن تشخیص اجرا می شوند. تشخیص به بیمار می‌گوید که چه برنامه درمانی را باید انتخاب کند و این طرح باید بهزیستی کلی او را بهبود بخشد و به بازگرداندن آنها به روال عادی (بدون درد) کمک کند.

هنگامی که تشخیص داده شد و برنامه درمانی به شما داده شد، برای بهره مندی از مزایای فیزیوتراپی می توانید یک قرار ملاقات با فیزیوتراپیست تعیین کنید که به شما در بازیابی قدرت و حرکت پس از آسیب یا جراحی کمک می کند.

این متخصصان برای کمک به شما در انجام کارهای فیزیکی خاص، تمرینات و حرکات کششی آموزش دیده اند. آنها امکانات و تجهیزات ویژه ای دارند که می توانند انواع مشکلات حرکتی را برطرف کنند و دامنه حرکتی شما را بازیابی کنند.

افراد معمولاً زمانی که در حال بهبودی پس از یک جراحت ، به دنبال فیزیوتراپی هستند و جلسات درمانی را برای تسکین دردی که تحرک و قدرت آنها را محدود می کند، پشت سر می گذارند.

عوامل متعددی می تواند باعث شود که فرد به فیزیوتراپ مراجعه کند مانند اسپاسم عضلانی، وضعیت نامناسب، کشیدگی عضلات یا یک عامل خارجی که می تواند باعث آسیب شدید شود.

فیزیوتراپی به بیمار کمک می کند تا درد را مدیریت کند و بهتر حرکت کند. 

در اینجا رایج ترین دلیلی است که مردم به جلسات فیزیوتراپی مراجعه می کنند:

 • جلوگیری از صدمات
 • برای داشتن وضعیت بدنی خوب
 • رفع اسپاسم عضلانی
 • کمک به کشش و انعطاف پذیری عضلات
 • روند بهبودی، پس از جراحی را تسریع می کند
 • به بهبود جراحی زانو یا لگن کمک می کند
 • تعادل بدن را بهبود می بخشد

مزایای فیزیوتراپی

مزایای فیزیوتراپی

فیزیوتراپی می تواند برای بیماران در هر سنی، بدون توجه به انواع صدمات یا بیماری ها، تسکین درد ارائه دهد. هنگامی که با یک فیزیوتراپیست دارای مجوز مشورت و کمک دریافت کردید، و یک برنامه درمانی را دریافت کردید که با تشخیص شما مطابقت داشته باشد، در آینده مطمئن خواهید شد که زندگی سالم و فعالی خواهید داشت.

تسکین درد
یکی از بزرگترین مزایای فیزیوتراپی تسکین پایدار درد است. دردهایی که در بدن خود تجربه می کنید ممکن است به دلایل زیادی مانند آسیب ناشی از ورزش یا کمردرد مزمن ناشی از سن یا وضعیت نامناسب باشد. اگر درد شروع به ایجاد مشکل در برنامه روزانه شما کرد، آن را به عنوان نشانه ای برای تعیین قرار ملاقات با فیزیوتراپیست در نظر بگیرید. جلسات فیزیو به کاهش درد و همچنین کاهش وابستگی شما به مسکن ها که می توانند برای سلامت جسمی و روانی شما در آینده خطرناک باشند، کمک می کند.

تعادل و تحرک بهتر
افرادی که در حال نقاهت پس از یک جراحت یا جراحی هستند معمولاً برای مدت طولانی در رختخواب می مانند، بنابراین مدتی طول می کشد تا به راه رفتن عادی خود بازگردند. در این مورد، تحرک می تواند یک چالش باشد، و انجام کارهای روزانه ممکن است به دلیل درد تقریبا غیرممکن به نظر برسد. اینجاست که فیزیوتراپی می تواند کمک بزرگی باشد. با کمک یک فیزیوتراپیست خوب، بدن شما قدرت را بازیابد، تحرک/انعطاف پذیری را به دست می آورد و هماهنگی را نیز افزایش می دهد.

پیشگیری از جراحی
گاهی اوقات جراحی اجتناب ناپذیر است، به خصوص اگر ناشی از آسیب شدید باشد. دوره نقاهت پس از جراحی شامل مقدار مشخصی فیزیوتراپی خواهد بود زیرا به تطبیق پذیری و انعطاف پذیری کمک می کند. اگر آسیبی دارید که نیازی به جراحی ندارد و می‌خواهید از این تجربه اجتناب کنید، درمان‌های مختلفی بر اساس تشخیص به شما پیشنهاد می‌شود و می‌توانید درمان مورد نظر خود را در کنار درمان‌ها انتخاب کنید. فیزیو به بهبود بافت های آسیب دیده کمک می کند و به عنوان کاتالیزوری برای حرکت صاف و تعادل در طول زمان عمل می کند. یکی از مزایای فیزیوتراپی کاهش نیاز به جراحی است.

مدیریت مشکلات مربوط به سن
با بالا رفتن سن افراد مفاصل و عضلات ضعیف می شوند. این بدان معنی است که آنها بیشتر در معرض آسیب و سایر عوارض مانند آرتریت و پوکی استخوان هستند. برای مقابله با این مشکلات، قبل از بدتر شدن آنها، باید با یک فیزیوتراپیست مشورت کنید. فعالیت‌هایی که در طول یک جلسه فیزیوتراپی پیشنهاد می‌شوند، حرکت، هماهنگی را بهبود می‌بخشند و به شما کمک می‌کنند ایمن راه بروید (بدون آسیب بیشتر).

کاهش نیاز به مصرف دارو
مسکن‌ها ممکن است تسکین فوری داشته باشند، اما زمانی که برای مدت طولانی مصرف شوند، ممکن است اثرات منفی روی اندام‌های اصلی مانند کلیه‌ها و کبد داشته باشند. همچنین، استفاده طولانی مدت از داروهای تجویزی ممکن است منجر به سوء مصرف مواد شود که می تواند برای سلامت روانی و جسمی فرد مضر باشد. بنابراین، شما باید برای مدت کوتاهی مسکن مصرف کنید و پس از یافتن جایگزین موثر برای آنها، آن را متوقف کنید. اینجا جایی است که فیزیوتراپی مطرح می شود زیرا به عنوان جایگزین ایمن برای مواد افیونی در نظر گرفته می شود.

چه مشکلاتی می توانند از مزایای فیزیوتراپی بهره مند شوند؟

همانطور که قبلا ذکر شد، نیاز به فیزیوتراپی می‌تواند غیرقابل پیش‌بینی باشد، و می‌تواند در هر سنی بروز کند، به‌خصوص اگر آسیب‌های فیزیکی مانند رگ به رگ شدن، شکستگی، جراحی تهاجمی یا اختلالات عضلانی را تجربه کرده باشید. در زیر برخی از شرایط فیزیکی که نیاز به توجه فوری یک فیزیوتراپیست دارند ذکر شده است:

مشکلات وضعیت بدن مانند:

 • کمردرد 
 • گرفتگی عضلات
 • سفتی مفاصل
 • تون عضلانی ضعیف
 • عدم تعادل در عضلات
 • آرتروز مفاصل
 • درد مفاصل مرتبط با سن
 • بورسیت
 • پس از جراحی های ارتوپدی از جمله جراحی تعویض زانو
 • جراحی آسیب نخاعی
 • آسیب های ورزشی
 • کوفتگی
 • تورم عضلانی
 • احتقان لنفاوی
 • شانه ی یخ زده
 • بیرون زدگی و آسیب دیسک ها
 • سکته مغزی
 • دردهای مربوط به بارداری در عضلات و مفاصل
 • فلج مغزی

 

کلمات مرتبط :

مزایای فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل – فیزیوتراپی آسیب نخاعی در منزل – هزینه فیزیوتراپی در منزل

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ