مزایای فیزیوتراپی

مزایای فیزیوتراپی

مزایای فیزیوتراپی

فیزیوتراپی یک درمان پزشکی است که ترکیبی از پیشگیری از آسیب، توانبخشی، تناسب اندام جامع و درمان پایدار است. فیزیوتراپی بیشتر بر روی حرکت و علمی که حول آن می چرخد ​​متمرکز است تا بتواند به هر مشکلی که می تواند باعث ناتوانی یا آسیب شود رسیدگی کند. پس از رفع مشکلات، فیزیوتراپی می تواند به بیماران کمک کند تا قدرت و قدرت خود را به حداکثر برسانند و آن را بازیابی کنند (قبل از هر گونه آسیب بیشتر).

فیزیوتراپی با ترکیبی از تکنیک ها برای بازیابی تحرک مانند تمرینات و ماساژ کار می کند و این تکنیک ها پس از نهایی شدن تشخیص اجرا می شوند. تشخیص به بیمار می‌گوید که چه برنامه درمانی را باید انتخاب کند و این طرح باید بهزیستی کلی او را بهبود بخشد و به بازگرداندن آنها به روال عادی (بدون درد) کمک کند.

هنگامی که تشخیص داده شد و برنامه درمانی به شما داده شد، برای بهره مندی از مزایای فیزیوتراپی می توانید یک قرار ملاقات با فیزیوتراپیست تعیین کنید که به شما در بازیابی قدرت و حرکت پس از آسیب یا جراحی کمک می کند.

این متخصصان برای کمک به شما در انجام کارهای فیزیکی خاص، تمرینات و حرکات کششی آموزش دیده اند. آنها امکانات و تجهیزات ویژه ای دارند که می توانند انواع مشکلات حرکتی را برطرف کنند و دامنه حرکتی شما را بازیابی کنند.

افراد معمولاً زمانی که در حال بهبودی پس از یک جراحت ، به دنبال فیزیوتراپی هستند و جلسات درمانی را برای تسکین دردی که تحرک و قدرت آنها را محدود می کند، پشت سر می گذارند.

عوامل متعددی می تواند باعث شود که فرد به فیزیوتراپ مراجعه کند مانند اسپاسم عضلانی، وضعیت نامناسب، کشیدگی عضلات یا یک عامل خارجی که می تواند باعث آسیب شدید شود.

فیزیوتراپی به بیمار کمک می کند تا درد را مدیریت کند و بهتر حرکت کند. 

در اینجا رایج ترین دلیلی است که مردم به جلسات فیزیوتراپی مراجعه می کنند:

 • جلوگیری از صدمات
 • برای داشتن وضعیت بدنی خوب
 • رفع اسپاسم عضلانی
 • کمک به کشش و انعطاف پذیری عضلات
 • روند بهبودی، پس از جراحی را تسریع می کند
 • به بهبود جراحی زانو یا لگن کمک می کند
 • تعادل بدن را بهبود می بخشد

مزایای فیزیوتراپی

مزایای فیزیوتراپی

فیزیوتراپی می تواند برای بیماران در هر سنی، بدون توجه به انواع صدمات یا بیماری ها، تسکین درد ارائه دهد. هنگامی که با یک فیزیوتراپیست دارای مجوز مشورت و کمک دریافت کردید، و یک برنامه درمانی را دریافت کردید که با تشخیص شما مطابقت داشته باشد، در آینده مطمئن خواهید شد که زندگی سالم و فعالی خواهید داشت.

تسکین درد
یکی از بزرگترین مزایای فیزیوتراپی تسکین پایدار درد است. دردهایی که در بدن خود تجربه می کنید ممکن است به دلایل زیادی مانند آسیب ناشی از ورزش یا کمردرد مزمن ناشی از سن یا وضعیت نامناسب باشد. اگر درد شروع به ایجاد مشکل در برنامه روزانه شما کرد، آن را به عنوان نشانه ای برای تعیین قرار ملاقات با فیزیوتراپیست در نظر بگیرید. جلسات فیزیو به کاهش درد و همچنین کاهش وابستگی شما به مسکن ها که می توانند برای سلامت جسمی و روانی شما در آینده خطرناک باشند، کمک می کند.

تعادل و تحرک بهتر
افرادی که در حال نقاهت پس از یک جراحت یا جراحی هستند معمولاً برای مدت طولانی در رختخواب می مانند، بنابراین مدتی طول می کشد تا به راه رفتن عادی خود بازگردند. در این مورد، تحرک می تواند یک چالش باشد، و انجام کارهای روزانه ممکن است به دلیل درد تقریبا غیرممکن به نظر برسد. اینجاست که فیزیوتراپی می تواند کمک بزرگی باشد. با کمک یک فیزیوتراپیست خوب، بدن شما قدرت را بازیابد، تحرک/انعطاف پذیری را به دست می آورد و هماهنگی را نیز افزایش می دهد.

پیشگیری از جراحی
گاهی اوقات جراحی اجتناب ناپذیر است، به خصوص اگر ناشی از آسیب شدید باشد. دوره نقاهت پس از جراحی شامل مقدار مشخصی فیزیوتراپی خواهد بود زیرا به تطبیق پذیری و انعطاف پذیری کمک می کند. اگر آسیبی دارید که نیازی به جراحی ندارد و می‌خواهید از این تجربه اجتناب کنید، درمان‌های مختلفی بر اساس تشخیص به شما پیشنهاد می‌شود و می‌توانید درمان مورد نظر خود را در کنار درمان‌ها انتخاب کنید. فیزیو به بهبود بافت های آسیب دیده کمک می کند و به عنوان کاتالیزوری برای حرکت صاف و تعادل در طول زمان عمل می کند. یکی از مزایای فیزیوتراپی کاهش نیاز به جراحی است.

مدیریت مشکلات مربوط به سن
با بالا رفتن سن افراد مفاصل و عضلات ضعیف می شوند. این بدان معنی است که آنها بیشتر در معرض آسیب و سایر عوارض مانند آرتریت و پوکی استخوان هستند. برای مقابله با این مشکلات، قبل از بدتر شدن آنها، باید با یک فیزیوتراپیست مشورت کنید. فعالیت‌هایی که در طول یک جلسه فیزیوتراپی پیشنهاد می‌شوند، حرکت، هماهنگی را بهبود می‌بخشند و به شما کمک می‌کنند ایمن راه بروید (بدون آسیب بیشتر).

کاهش نیاز به مصرف دارو
مسکن‌ها ممکن است تسکین فوری داشته باشند، اما زمانی که برای مدت طولانی مصرف شوند، ممکن است اثرات منفی روی اندام‌های اصلی مانند کلیه‌ها و کبد داشته باشند. همچنین، استفاده طولانی مدت از داروهای تجویزی ممکن است منجر به سوء مصرف مواد شود که می تواند برای سلامت روانی و جسمی فرد مضر باشد. بنابراین، شما باید برای مدت کوتاهی مسکن مصرف کنید و پس از یافتن جایگزین موثر برای آنها، آن را متوقف کنید. اینجا جایی است که فیزیوتراپی مطرح می شود زیرا به عنوان جایگزین ایمن برای مواد افیونی در نظر گرفته می شود.

چه مشکلاتی می توانند از مزایای فیزیوتراپی بهره مند شوند؟

همانطور که قبلا ذکر شد، نیاز به فیزیوتراپی می‌تواند غیرقابل پیش‌بینی باشد، و می‌تواند در هر سنی بروز کند، به‌خصوص اگر آسیب‌های فیزیکی مانند رگ به رگ شدن، شکستگی، جراحی تهاجمی یا اختلالات عضلانی را تجربه کرده باشید. در زیر برخی از شرایط فیزیکی که نیاز به توجه فوری یک فیزیوتراپیست دارند ذکر شده است:

مشکلات وضعیت بدن مانند:

 • کمردرد 
 • گرفتگی عضلات
 • سفتی مفاصل
 • تون عضلانی ضعیف
 • عدم تعادل در عضلات
 • آرتروز مفاصل
 • درد مفاصل مرتبط با سن
 • بورسیت
 • پس از جراحی های ارتوپدی از جمله جراحی تعویض زانو
 • جراحی آسیب نخاعی
 • آسیب های ورزشی
 • کوفتگی
 • تورم عضلانی
 • احتقان لنفاوی
 • شانه ی یخ زده
 • بیرون زدگی و آسیب دیسک ها
 • سکته مغزی
 • دردهای مربوط به بارداری در عضلات و مفاصل
 • فلج مغزی

 

کلمات مرتبط :

مزایای فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل – فیزیوتراپی آسیب نخاعی در منزل – هزینه فیزیوتراپی در منزل

مقالات بیشتر

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اسپوندیلیت

اسپوندیلیت به گروهی از شرایط التهابی اشاره دارد که بر ستون فقرات و مفاصل تأثیر می گذارد. شایع ترین نوع، و اغلب به عنوان “اسپوندیلیت” شناخته می شود، اسپوندیلیت آنکیلوزان (AS) است. این وضعیت در درجه اول مفاصل بین مهره های ستون فقرات را هدف قرار می دهد و باعث التهاب، درد و سفتی می…

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس یک رویکرد موفقیت آمیز است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. واژینیسموس، وضعیتی که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن در هنگام تلاش برای دخول در واژن مشخص می شود، می تواند باعث ناراحتی قابل توجهی شود و بر صمیمیت جنسی تأثیر بگذارد. خوشبختانه، فیزیوتراپی یک رویکرد ایمن و…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ