مهم ترین فواید فیزیوتراپی

مهم ترین فواید فیزیوتراپی

مهم ترین فواید فیزیوتراپی

فیزیوتراپی برای افراد در هر سنی که دارای مشکلات پزشکی، ناتوانی یا حوادثی هستند که مانع از توانایی آنها در سفر و عمل روزانه می شود، سود می برد.

یک برنامه فیزیوتراپی شخصی می تواند به افراد کمک کند تا به سطح عملکرد قبلی خود بازگردند و رفتارها و بهبودهایی را در سبک زندگی آنها تسهیل کند که می تواند به جلوگیری از آسیب بیشتر و بهبود سلامت و رفاه کلی کمک کند.

فیزیوتراپی به شما در طول دوران نقاهت و بعد از آن قدرت می دهد. این می تواند برای افراد در هر سنی بسیار مفید باشد، از کسانی که آسیب های اخیر را تجربه کرده اند تا افرادی که شرایط مزمن بیشتری دارند.

یکی از مهم ترین فواید فیزیوتراپی این است که می تواند شما را به حرکت ترغیب کند، بدون اینکه درد شما را عقب نگه دارد و همچنین به شما کمک کند به فعالیت ها و عملکرد عادی خود بازگردید و شاید شما به دنبال فیزیوتراپی برای کمک به کاهش درد و بهبود الگوهای حرکتی خود بوده اید.

فیزیوتراپیست ها از طریق برنامه های درمانی سفارشی به حفظ و بهبود سلامت کمک می کنند. آنها به افراد در هر سنی، از جمله افراد دارای آسیب، بیماری و ناتوانی کمک می کنند. برنامه های درمانی فیزیوتراپی معمولاً شامل تمرینات تجویز شده، درمان های دستی، آموزش و مشاوره می باشد.

در طول درمان فیزیوتراپی، شما در مراقبت و درمان خود مشارکت دارید. اهداف شما در برنامه درمانی شما گنجانده شده است. شما همچنین باید فعالانه در درمان خود، مانند انجام تمرینات تجویز شده، شرکت کنید تا به موفقیت برسید.

مهم ترین فواید فیزیوتراپی

کاهش درد بدون نیاز به جراحی

فیزیوتراپی یک گزینه غیر تهاجمی، بدون دارو و غیر جراحی برای مدیریت و از بین بردن درد شما ارائه می دهد. به طور معمول، فیزیوتراپی قبل از اینکه جراحی به عنوان یک گزینه در نظر گرفته شود، توصیه می شود. با این حال، به برخی از بیماران حق انتخاب داده می شود.

تمرینات درمانی و روش‌های درمانی دستی ممکن است به کاهش ناراحتی و بازیابی عملکرد ماهیچه‌ها و مفاصل برای به حداقل رساندن درد کمک کنند، مانند تحرک مفصل و بافت نرم یا درمان‌هایی مانند اولتراسوند، نوار چسب یا تحریک الکتریکی. چنین درمان هایی همچنین می توانند از بازگشت درد جلوگیری کنند.

اگر فیزیوتراپی به شما کمک کند تا ناراحتی را از بین ببرید یا پس از آسیب بهبودی پیدا کنید، ممکن است نیازی به جراحی نباشد و شما می توانید از فیزیوتراپی قبل از جراحی بهره مند شوید، حتی اگر جراحی لازم باشد. در موارد خاص، اگر سالم‌تر و در شرایط بهتری وارد عمل جراحی شوید، می‌توانید سریع‌تر بهبود پیدا کنید. اغلب، هزینه های مراقبت های بهداشتی با اجتناب از جراحی کاهش می یابد.

یک رویکرد شخصی ارائه می دهد.

فیزیوتراپی شامل برنامه های درمانی سفارشی و فردی متناسب با نیازها و اهداف شما است.

به عنوان مثال، اگر می خواهید به ورزش انتخابی خود بازگردید، برنامه درمانی شما به طور خاص برای این هدف طراحی شده است. در پایان درمان، تمرینات مربوط به ورزش یا فعالیت شما گنجانده شده است تا اطمینان حاصل شود که بازگشت ایمن به میدان یا زمین بازی خواهید داشت.

پیشگیری از آسیب دیدگی

درمان فیزیوتراپی تا حدی بر بهبودی متمرکز است، اما بر پیشگیری در آینده نیز تمرکز دارد. فیزیوتراپی برای ایجاد قدرت و انعطاف پذیری در مفاصل آسیب پذیر و آسیب دیده کار می کند. به نوبه خود، این بدان معنی است که شما قوی تر از همیشه باز می گردید. همچنین به این معنی است که احتمال اینکه دوباره همان آسیب را تجربه کنید کمتر است.

فیزیوتراپیست ها درک می کنند که چگونه ورزش های متعدد می تواند خطر برخی از انواع آسیب ها را افزایش دهد (مانند شکستگی استرس برای دوندگان مسافت). برای اطمینان از بازگشت سالم به ورزش شما، آنها می توانند برنامه های ورزشی مناسب توانبخشی یا پیشگیری را برای شما ایجاد کنند.

مهم ترین فواید فیزیوتراپی

می تواند تحرک و قدرت شما را بهبود بخشد.

ورزش یک عنصر کلیدی در فیزیوتراپی است. در واقع، فیزیو ریشه در این ایده دارد که حرکت به بهبود بدن و بهبود سلامت کمک می کند.

فیزیوتراپی شما، به عنوان بخشی از برنامه درمانی شما، تمرینات تقویتی و انعطاف پذیری مخصوص شما و شرایط شما را ارائه می دهد. در نتیجه، پس از فیزیوتراپی، تحرک و قدرت بهتری را تجربه خواهید کرد.

بهبود و از بین بردن الگوهای غلط حرکتی

ممکن است مشکلات راه رفتن یا الگوهای حرکتی غیرطبیعی داشته باشید که حتی از آنها بی خبر باشید. خوشبختانه، از طریق ارزیابی فیزیوتراپی شما، فیزیوتراپ شما می‌تواند این اختلافات را مشخص کند و تمرینات و سایر روش‌ها را برای کمک به رفع آنها تجویز کند.

اگر در ایستادن، راه رفتن یا رانندگی، بدون توجه به سنتان مشکل دارید، فیزیوتراپی به شما کمک خواهد کرد. تمرینات کششی و تقویتی به بازیابی توانایی شما برای حرکت کمک می کند. فیزیوتراپیست‌ها ممکن است عصا، عصا یا برخی وسایل کمکی دیگر را به طور مناسب در اختیار افراد بگذارند یا داروهای ارتز را آزمایش کنند. هر رفتاری که برای زندگی یک فرد مهم است را می توان برای اطمینان از کارایی و حفاظت بهینه با سفارشی کردن یک برنامه مراقبت فردی تمرین و تنظیم کرد.

بهبودی از سکته مغزی

یکی از مهم ترین فواید فیزیوتراپی کمک به بهبود پس از سکته مغزی است .از دست دادن درجاتی از عملکرد و حرکت پس از سکته طبیعی است. فیزیوتراپی به تثبیت اعضای ضعیف بدن و تقویت راه رفتن و تعادل کمک می کند. فیزیوتراپیست ها همچنین می توانند ظرفیت بیماران سکته مغزی را برای راه رفتن و حرکت در رختخواب افزایش دهند تا بتوانند در خانه مستقل تر باشند و بار مراقبت از وظایف روزمره زندگی مانند توالت کردن، شستشو، لباس پوشیدن و سایر فعالیت ها را کاهش دهند.

بهبود تعادل و کاهش خطر سقوط

یکی دیگر از مهم ترین فواید فیزیوتراپی بهبود وضعیت تعادل در بیماران و سالمندان است. وقتی فیزیوتراپی را شروع می کنید، از نظر خطر افتادن بررسی می شوید. اگر در معرض خطر بالای زمین خوردن هستید، درمانگران تمرین‌هایی را به کار می‌برند که تعادل شما را به‌طور ایمن و با دقت به چالش می‌کشد تا روشی برای شبیه‌سازی شرایط زندگی واقعی باشد. به منظور کمک به پیاده روی ایمن تر، درمانگران همچنین به شما در انجام فعالیت هایی برای تقویت تعادل و وسایل کمکی کمک می کنند. فیزیوتراپیست ها ممکن است مانورهای پیچیده ای را انجام دهند که به راحتی می تواند عملکرد مناسب دهلیزی را بازیابی کند و علائم سرگیجه یا سرگیجه را به حداقل برساند و حذف کند، اگر مشکل تعادل ناشی از مشکل در سیستم دهلیزی فرد باشد.

مدیریت اختلالات عروقی و دیابت

ورزش به تنظیم موثر قند خون به عنوان بخشی از یک استراتژی کلی برای مدیریت دیابت کمک می کند. علاوه بر این، افراد مبتلا به دیابت ممکن است در پاها و پاهای خود دچار مشکلات حسی شوند. به منظور جلوگیری از عوارض بیشتر در این راه، فیزیوتراپیست ها به ارائه و آموزش مراقبت صحیح از پا به این بیماران کمک می کنند.

مدیریت مشکلات مرتبط با افزایش سن

با افزایش سن یا نیاز به تعویض مفصل، آنها می توانند به آرتریت یا پوکی استخوان مبتلا شوند. فیزیوتراپیست ها متخصصانی هستند که به بیماران کمک می کنند تا علایم آرتریت یا پوکی استخوان ناشی از تعویض مفصل را درمان کنند.

 

کلمات مرتبط :

مهم ترین فواید فیزیوتراپی – فواید فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل سکته مغزی – فیزیوتراپی در منزل در تهران – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل شمال تهران – فیزیوتراپی در منزل غرب تهران

مقالات بیشتر

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اسپوندیلیت

اسپوندیلیت به گروهی از شرایط التهابی اشاره دارد که بر ستون فقرات و مفاصل تأثیر می گذارد. شایع ترین نوع، و اغلب به عنوان “اسپوندیلیت” شناخته می شود، اسپوندیلیت آنکیلوزان (AS) است. این وضعیت در درجه اول مفاصل بین مهره های ستون فقرات را هدف قرار می دهد و باعث التهاب، درد و سفتی می…

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس یک رویکرد موفقیت آمیز است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. واژینیسموس، وضعیتی که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن در هنگام تلاش برای دخول در واژن مشخص می شود، می تواند باعث ناراحتی قابل توجهی شود و بر صمیمیت جنسی تأثیر بگذارد. خوشبختانه، فیزیوتراپی یک رویکرد ایمن و…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ