کاردرمانی در منزل

کاردرمانی در منزل

کاردرمانی در منزل به آن دسته از عزیزانی که به دلیل شرایط جسمی و حرکتی ناشی از بیماری یا سالمندی توانایی مراجعه به کلینیک کاردرمانی را ندارند ارائه می شود.

کاردرمانی یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که از افراد مبتلا به مشکلات جسمی، روانی و اجتماعی حمایت می کند تا آنها را قادر سازد تا زندگی را به طور کامل زندگی کنند. کاردرمانگران به افراد کمک می کنند تا در صورت مواجهه با بیماری، آسیب، ناتوانی یا شرایط یا رویدادهای چالش برانگیز زندگی، فعالیت های روزمره ای را که می خواهند و باید انجام دهند، انجام دهند.

کاردرمانگران از اصطلاح شغل برای توصیف همه کارهایی که ما برای مراقبت از خود و دیگران انجام می دهیم استفاده می کنند. برای معاشرت و تفریح؛ کار کردن و یادگیری؛ و برای مشارکت و کمک به جامعه و جامعه ما.

مشاغل ما فعالیت هایی هستند که روزهای ما را پر می کنند و به زندگی روزمره ما معنا و هدف می بخشند. کاردرمانگران درک می کنند که چقدر این فعالیت های روزمره برای همه ما مهم است و متخصص هستند که شما را قادر می سازند علیرغم چالش ها یا محدودیت ها زندگی را به بهترین شکل انجام دهید.

در مورد کودکان تمرکز بر امکان مشارکت در مشاغل دوران کودکی مانند بازی و مدرسه و حمایت از رشد و ظهور مهارت‌های استقلال خواهد بود.

کاردرمانگران درک می کنند که چگونه بیماری، آسیب، ناتوانی یا شرایط و رویدادهای چالش برانگیز زندگی می تواند بر توانایی افراد برای انجام کارهای روزمره که برای آنها مهم است تأثیر بگذارد و می دانند چگونه از آنها حمایت کنند تا به حداکثر سطح استقلال و استقلال خود برسند.

کاردرمانی در منزل به شما کمک می کند بهترین زندگی خود را در خانه، محل کار و هر جای دیگری داشته باشید. این در مورد توانایی انجام کارهایی است که می خواهید و باید انجام دهید. این می تواند به معنای کمک به شما برای غلبه بر چالش های یادگیری در مدرسه، رفتن به سر کار، ورزش کردن یا به سادگی شستن ظروف باشد. همه چیز بر افزایش استقلال و رفاه متمرکز است.

یک کاردرمانگر به افراد در هر سنی کمک می‌کند تا بر چالش‌ها در انجام وظایف یا فعالیت‌های روزمره غلبه کنند و بتواند با حداکثر استقلال به انجام فعالیت های روزمره اش بپردازد.

متخصصان کاردرمانی در منزل به روابط بین فعالیت‌هایی که هر روز انجام می‌دهید ، در کنار چالش‌هایی که با آن روبرو هستید و محیط شما نگاه می‌کنند. سپس، آنها برنامه ای از اهداف و تنظیمات را با هدف دستیابی به مجموعه خاصی از فعالیت ها ایجاد می کنند. این طرح برای شما به عنوان یک فرد عملی، واقع بینانه و شخصی است تا به شما کمک کند به پیشرفت هایی که برای ارتقای زندگی روزمره خود نیاز دارید، برسید.

این حمایت می‌تواند به افراد حس هدفمندی جدیدی بدهد. همچنین می تواند فرصت های جدیدی را باز کند و دیدگاه مردم را نسبت به آینده تغییر دهد.

کاردرمانگران با بزرگسالان و کودکان در هر سنی که دارای طیف وسیعی از شرایط هستند کار می کنند.

معمولاً به افرادی که دارای شرایط سلامت روانی یا ناتوانی های جسمی یا یادگیری هستند کمک می کنند. 

کاردرمانی در منزل

خدمات کاردرمانی در منزل

کاردرمانگران به نوزادان، کودکان و جوانان کمک می‌کنند رشد کنند، یاد بگیرند، سرگرم شوند، معاشرت کنند و بازی کنند – تا بتوانند رشد کنند و به پتانسیل کامل خود دست یابند. تمرکز می تواند روی مراقبت از خود باشد، مانند آماده شدن برای بیرون رفتن، خوردن یک وعده غذایی یا استفاده از توالت. این می تواند حول محور مولد بودن باشد – رفتن به مهد کودک یا مدرسه، یا داوطلب شدن. یا می تواند به سادگی در مورد بهبود توانایی آنها برای بازی با دوستان، رقابت در ورزش یا شرکت در سرگرمی ها باشد.

کاردرمانگران به افراد دارای ناتوانی های جسمی و شرایط طولانی مدت کمک می کنند تا بیشترین بهره را از زندگی ببرند.تاکید بر یافتن یک سطح بهینه، هر مانعی باشد. این اغلب بدان معناست که چگونه یک فعالیت، یا محیط فیزیکی یا اجتماعی که در آن انجام می‌شود، می‌تواند تغییر یا تطبیق داده شود تا کارها را آسان‌تر کند. به همان اندازه مهم، درمانگر درباره احساس فرد در مورد توانایی خود برای مقابله با مشکلات صحبت خواهد کرد.

کاردرمانگران به افراد مبتلا به انواع ناتوانی های یادگیری کمک می کنند تا از زندگی، کار و فعالیت های اوقات فراغت تا حد امکان به طور مستقل لذت ببرند.

متخصص کاردرمانی در منزل به افرادی که دارای طیف وسیعی از شرایط سلامت روان هستند کمک می کنند از فعالیت های روزمره لذت ببرند که منجر به احساس هدف می شود و شانس بهبودی آنها را افزایش می دهد.

هدف می تواند بهبود مراقبت از خود، از بازسازی مسیر صبحگاهی تا پیاده روی منظم یا یادگیری پختن وعده های غذایی سالم باشد. این می تواند در مورد مدیریت بهتر امور مالی با تدوین بودجه باشد. یا تمرکز ممکن است ایجاد اعتماد به نفس برای بیرون رفتن دوباره، صحبت با همسایگان یا پیوستن به یک گروه محلی باشد. کاردرمانگران همچنین به کمک به افراد برای توسعه مهارت‌های حرفه‌ای نگاه می‌کنند تا بتوانند برای کار درخواست دهند و شغلی ایجاد کنند.

کاردرمانگران به سالمندان کمک می کنند تا فعالیت هایی را انجام دهند که برای آنها مهم است، سلامتی آنها را افزایش داده و آنها را سالم نگه دارند. این می تواند شامل قرار دادن راه حل هایی باشد که آنها را ایمن و فعال نگه می دارد، مانند وسایل کمکی راه رفتن یا تغییر در خانه. کاردرمانگران همچنین می‌توانند به یافتن فرصت‌های بیشتری برای تماس اجتماعی و همکاری با آن‌ها برای افزایش اعتماد به نفس در هنگام ملاقات با افراد جدید کمک کنند.

متخصصان کاردرمانی در منزل می توانند استراتژی ها و تکنیک هایی را آموزش دهند که به افراد کمک می کند انرژی خود را برای فعالیت هایی که می خواهند انجام دهند حفظ کنند. 

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی در منزل – کلینیک کاردرمانی – رشته کاردرمانی – کاردرمانی چیست – کاردرمانی ذهنی – کاردرمانی جسمی – کاردرمانی در نارمک – کاردرمانی در تهرانپارس – فیزیوتراپی در منزل

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ