کایروپراکتیک در منزل

کایروپراکتیک در منزل

کایروپراکتیک در منزل توسط متخصصان درمان در منزل ما برای درمان مشکلات مرتبط با ستون فقرات ارائه می شود.

کایروپراکتیک یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که به درمان غیر جراحی اختلالات سیستم عصبی و یا سیستم اسکلتی عضلانی اختصاص دارد.

به طور کلی، کایروپراکتیک ها تمرکز منحصر به فردی بر روی دستکاری ستون فقرات و درمان ساختارهای اطراف دارند.

اختلال بیومکانیکی و ساختاری ستون فقرات می تواند بر سیستم عصبی تأثیر بگذارد.

برای بسیاری از شرایط، درمان کایروپراکتیک در منزل می تواند یکپارچگی ساختاری ستون فقرات را بازیابی کند، فشار بر بافت حساس عصبی را کاهش دهد و در نتیجه سلامت فرد را بهبود بخشد.

بسیاری از مطالعات به این نتیجه رسیده‌اند که درمان‌های دستی که معمولاً توسط کایروپراکتیک‌ها استفاده می‌شود، عموماً برای درمان کمردرد و همچنین برای درمان فتق دیسک کمر برای رادیکولوپاتی و گردن درد، در میان سایر شرایط، مؤثر است.

کایروپراکتیک روشی است که در آن متخصصان آموزش دیده (کارشناس و دکتر کایروپراکتیک) از دستان خود یا ابزار کوچکی برای اعمال نیروی کنترل شده و ناگهانی به مفصل ستون فقرات استفاده می کنند. هدف از این روش که به عنوان دستکاری ستون فقرات نیز شناخته می شود، بهبود حرکت ستون فقرات و بهبود عملکرد فیزیکی بدن شما است.

کمردرد، گردن درد و سردرد شایع ترین مشکلاتی هستند که افراد به دنبال درمان کایروپراکتیک برای آنها هستند.

روشهای درمان کایروپراکتیک زمانی ایمن است که توسط فردی آموزش دیده و دارای مجوز برای ارائه مراقبت های کایروپراکتیک انجام شود. عوارض جدی مرتبط با تنظیم کایروپراکتیک به طور کلی نادر است، اما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • فتق دیسک یا بدتر شدن فتق دیسک موجود
 • فشرده سازی اعصاب در ستون فقرات تحتانی
 • نوع خاصی از سکته بعد از دستکاری گردن

اگر موارد زیر را دارید به دنبال درمان با کایروپراکتیک در منزل نباشید:

 • پوکی استخوان شدید
 • بی حسی، گزگز، یا از دست دادن قدرت در بازو یا پا
 • سرطان در ستون فقرات شما
 • افزایش خطر سکته مغزی
 • یک ناهنجاری استخوانی شناخته شده در قسمت فوقانی گردن

مفهوم درمان کایروپراکتیک برقراری مجدد تحرک طبیعی ستون فقرات است که به نوبه خود تحریک عصب نخاعی را کاهش می دهد و یا بازتاب های تغییر یافته را دوباره برقرار می کند.

پزشکان کایروپراکتیک در منزل از انواع درمان های غیرجراحی برای درمان بیماران مبتلا به انواع خاصی از موارد زیر استفاده می کنند:

 • کمردرد و یا درد سیاتیک
 • گردن درد
 • سردرد
 • آسیب های ورزشی
 • جراحات تصادفات رانندگی
 • درد آرتریت

در حالی که متخصصان کایروپراکتیک عمدتاً بر درمان اختلالات عصبی-عضلانی-اسکلتی تمرکز می کنند، منحصراً به مشکلات سیستم عصبی و سیستم اسکلتی عضلانی محدود نمی شوند.

در صورت لزوم، کایروپراکتیک بیماران را برای درمان کمردرد به پزشکان یا سایر پزشکان متخصص ارجاع می دهد. بسیاری از متخصصان کایروپراکتیک دارای یک شبکه ارجاع محلی هستند یا با سایر متخصصان ستون فقرات در یک کلینیک ستون فقرات چند رشته ای یا چند تخصصی کار می کنند.

کایروپراکتیک در منزل

هیچ آمادگی خاصی قبل از تنظیم کایروپراکتیک مورد نیاز نیست.

در ویزیت اولیه شما، پزشک کایروپراکتیک شما سوالاتی در مورد سابقه سلامتی شما می پرسد و یک معاینه فیزیکی با توجه ویژه به ستون فقرات شما انجام می دهد. پزشک کایروپراکتیک شما ممکن است معاینات یا آزمایشات دیگری مانند اشعه ایکس را نیز توصیه کند.

در طول یک تنظیم معمولی کایروپراکتیک، پزشک کایروپراکتیک در منزل شما را در موقعیت های خاصی قرار می دهد تا مناطق آسیب دیده را درمان کند. 

متخصص کایروپراکتیک از دستان خود برای اعمال یک نیروی کنترل شده و ناگهانی به مفصل استفاده می کند و آن را فراتر از محدوده حرکتی معمول خود فشار می دهد. هنگامی که پزشک کایروپراکتیک مفاصل شما را در طول جلسه درمان حرکت می دهد، ممکن است صداهای ترکیدن یا ترک خوردن را بشنوید.

برخی از افراد تا چند روز پس از درمان کایروپراکتیک در منزل عوارض جانبی جزئی را تجربه می کنند. اینها ممکن است شامل سردرد، خستگی یا درد در قسمت‌هایی از بدن باشد که تحت درمان قرار گرفته‌اند.

کایروپراکتیک در منزل

درمان کایروپراکتیک می تواند در درمان کمردرد موثر باشد، برخی از مطالعات نشان می دهد که دستکاری ستون فقرات ممکن است برای سردرد و سایر بیماری های مرتبط با ستون فقرات مانند گردن درد نیز موثر باشد.

همه به درمان های کایروپراکتیک پاسخ نمی دهند. خیلی به موقعیت خاص شما بستگی دارد. اگر علائم شما پس از چندین هفته درمان شروع به بهبود نکردند، درمان کایروپراکتیک ممکن است بهترین گزینه برای شما نباشد.

هنگامی که بیماران مبتلا به کمردرد مزمن غیراختصاصی توسط کایروپراکتیک در منزل درمان می شوند، نتیجه طولانی مدت با دستیابی به دستکاری نگهدارنده ستون فقرات پس از درمان فشرده اولیه افزایش می یابد.

هسته اصلی کایروپراکتیک معمولاً شامل درمان شرایط رایج کمردرد از طریق درمان دستی است:

 • دستکاری ستون فقرات و دستکاری دستی. این نوع دستکاری به یک رانش بازوی اهرمی با سرعت بالا و کوتاه اشاره دارد که با هدف بهبود عملکرد، کاهش تحریک پذیری عصبی و بازگرداندن دامنه حرکتی در پشت بر روی مهره های غیر طبیعی اعمال می شود. معمولاً به عنوان “تنظیم کایروپراکتیک” نیز شناخته می شود. بسیاری از دستورالعمل های منتشر شده توصیه می کنند که دستکاری کایروپراکتیک در برنامه درمانی در اوایل مراقبت از کمردرد گنجانده شود. 
 • Mobilization تحرک کایروپراکتیک به دستکاری، حرکت و کشش عضلات و مفاصل با سرعت کم اشاره دارد، با هدف افزایش دامنه حرکت در آن نواحی.

متخصص کایروپراکتیک در منزل

متخصص و دکتر کایروپراکتیک یک متخصص مراقبت های بهداشتی است که بر تشخیص و درمان اختلالات عصبی عضلانی، با تاکید بر درمان از طریق تنظیم دستی و یا دستکاری ستون فقرات تمرکز دارد.

اکثر متخصصان کایروپراکتیک به دنبال کاهش درد و بهبود عملکرد بیماران هستند و همچنین به آنها آموزش می دهند که چگونه می توانند سلامت خود را از طریق ورزش، ارگونومی و سایر روش های درمانی برای درمان کمردرد در نظر بگیرند.

کایروپراکتیک به طور کلی به عنوان طب جایگزین یا طب مکمل طبقه بندی می شود.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

کایروپراکتیک در منزل – دکتر کایروپراکتیک در تهران – متخصص کایروپراکتیک – فیزیوتراپی در منزل تهران – فیزیوتراپی در منزل کرج – فیزیوتراپی در منزل رسالت – فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی دست در منزل – فیزیوتراپی در فرجام – فیزیوتراپی در فلکه دوم تهرانپارس – کایروپراکتیک کمر – کایروپراکتیک گردن

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ