آسیب تاندون های شانه

  1. خانه
  2. بیماری های ارتوپدی
  3. آسیب تاندون های شانه
آسیب تاندون های شانه

آسیب تاندون های شانه که اغلب در افراد ورزشکار رخ میدهد موجب درد و اختلال در عملکرد شانه می شود.

تاندون های شانه که به استخوان مفصل شانه متصل هستند نقش مهمی در حرکت طبیعی و ثبات مفصل شانه دارند.

التهاب ، کشیدگی یا پارگی تاندون‌ های شانه اغلب در اثر وارد شدن فشار بیش از حد به این تاندون ها در افراد ورزشکار یا افرادی که فعالیت های سنگین انجام می دهند رخ می دهد.

پزشک برای تشخیص این عارضه و شدت آن علاوه بر معاینه فیزیکی از تصاویر رادیوگرافی ، اسکن اولتراسوند ، ام آر آی و سی تی اسکن بهره می برد.

فیزیوتراپی یکی از موثرترین روش ها در درمان آسیب تاندون های شانه است که احتمال بروز آسیب دیدگی مجدد را نیز به حداقل می رساند.

علائم آسیب تاندون های شانه

  • احساس درد در قوس استخوان شانه که با بالا بردن دست به بالای سر تشدید می شود.
  • انتشار درد به آرنج و دست ها
  • تشدید درد هنگام حرکت دادن شانه یا زمانی که فرد روی شانه آسیب دیده می خوابد.
  • ضعف عضلات شانه و اختلال در عملکرد اندام فوقانی
  • حساسیت به لمس و فشار

روش های درمانی

درمان آسیب تاندون های شانه معمولا با روش های غیرجراحی از جمله فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی امکان پذیر است.

استراحت دادن به شانه و اجتناب از انجام فعالیت هایی که نیازمند بالا بردن دست به بالای سر هستند به افرادی که دچار این آسیب شده اند توصیه می شود.

ممکن است پزشک برای بی حرکت کردن شانه از آتل استفاده کند.

قرار دادن کمپرس گرم بر روی محل دردناک با کمک به افزایش جریان خون موضعی به کاهش احساس درد کمک می کند.

برای کمک به کاهش درد و التهاب شانه با تجویز پزشک می توان از داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی مانند ناپروکسن و ایبوپروفن استفاده کرد، در صورت درد شدید ممکن است تزریق داروهای کورتیکواستروئیدی توسط پزشک توصیه شود.

همانطور که گفته شد فیزیوتراپی به عنوان موثرترین روش درمان غیرجراحی آسیب تاندون های شانه شناخته می شود که علاوه بر کمک به کاهش احساس درد و ناراحتی در بهبود دامنه حرکتی و بازیابی توانایی های حرکتی شانه موثر است.

تمرینات ورزشی که فیزیوتراپیست برای بیمار در نظر می گیرد نقش موثری در فرایند بهبودی این آسیب و کاهش عوارض ناشی از این آسیب دارد.

فیزیوتراپیست علاوه بر ارائه تمرینات ورزشی به بیمار از دیگر متدها همچون سوزن خشک ، الکتروتراپی ، اولتراسوند ، تکنیک های درمان دستی و ماساژ بافت های نرم برای درمان آسیب تاندون های شانه بهره می برد.

آن دسته از عزیزانی که شرایط مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی و دریافت خدمات فیزیوتراپی را ندارند می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل متخصصان ما بهره مند شوند.

در صورتی که آسیب ایجاد شده بحدی شدید باشد که با روش های غیرجراحی قابل ترمیم نباشد عمل جراحی توصیه می شود.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی شانه – فیزیوتراپی در رسالت – فیزیوتراپی خوب در نارمک

مقالات بیشتر

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

درمان کمر درد بدون جراحی

درمان کمر درد بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. کمردرد به ناراحتی یا درد احساس شده در پشت اشاره دارد که می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. کمردرد یک بیماری شایع است که می تواند افراد را در هر سنی تحت تاثیر…

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل توسط متخصصان با تجربه ما که تجربه و آشنایی کامل با تکنیک های ماساژ را دارند ارائه می شود. ماساژ درمانی اغلب در فیزیوتراپی به عنوان یک درمان مکمل برای کمک به تسکین درد، کاهش تنش عضلانی، بهبود گردش خون و تقویت آرامش استفاده می شود. این یک تکنیک…

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در بسیاری از بیماران موفقیت آمیز است و نیاز به انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند. تنگی کانال نخاعی یک وضعیت پزشکی است که در آن فضاهای داخل کانال نخاعی که نخاع و اعصاب را در خود جای داده است، باریک می…

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت است و نمی توان یک روش درمانی واحد را برای تمام افراد در نظر گرفت. فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین و بهترین روشهای درمان غیرجراحی مشکلات ستون فقرات شناخته می شود که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران به…

کایروپراکتیک دیسک کمر و گردن با بیمه

کایروپراکتیک دیسک کمر و گردن کایروپراکتیک یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات مکانیکی سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تمرکز دارد. متخصصان کایروپراکتیک از یک رویکرد عملی برای دستکاری یا تنظیم ستون فقرات با هدف بازگرداندن حرکت مناسب و تراز مهره های ستون فقرات استفاده…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ