آسیب تاندون های شانه

  1. خانه
  2. بیماری های ارتوپدی
  3. آسیب تاندون های شانه
آسیب تاندون های شانه

آسیب تاندون های شانه که اغلب در افراد ورزشکار رخ میدهد موجب درد و اختلال در عملکرد شانه می شود.

تاندون های شانه که به استخوان مفصل شانه متصل هستند نقش مهمی در حرکت طبیعی و ثبات مفصل شانه دارند.

التهاب ، کشیدگی یا پارگی تاندون‌ های شانه اغلب در اثر وارد شدن فشار بیش از حد به این تاندون ها در افراد ورزشکار یا افرادی که فعالیت های سنگین انجام می دهند رخ می دهد.

پزشک برای تشخیص این عارضه و شدت آن علاوه بر معاینه فیزیکی از تصاویر رادیوگرافی ، اسکن اولتراسوند ، ام آر آی و سی تی اسکن بهره می برد.

فیزیوتراپی یکی از موثرترین روش ها در درمان آسیب تاندون های شانه است که احتمال بروز آسیب دیدگی مجدد را نیز به حداقل می رساند.

علائم آسیب تاندون های شانه

  • احساس درد در قوس استخوان شانه که با بالا بردن دست به بالای سر تشدید می شود.
  • انتشار درد به آرنج و دست ها
  • تشدید درد هنگام حرکت دادن شانه یا زمانی که فرد روی شانه آسیب دیده می خوابد.
  • ضعف عضلات شانه و اختلال در عملکرد اندام فوقانی
  • حساسیت به لمس و فشار

روش های درمانی

درمان آسیب تاندون های شانه معمولا با روش های غیرجراحی از جمله فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی امکان پذیر است.

استراحت دادن به شانه و اجتناب از انجام فعالیت هایی که نیازمند بالا بردن دست به بالای سر هستند به افرادی که دچار این آسیب شده اند توصیه می شود.

ممکن است پزشک برای بی حرکت کردن شانه از آتل استفاده کند.

قرار دادن کمپرس گرم بر روی محل دردناک با کمک به افزایش جریان خون موضعی به کاهش احساس درد کمک می کند.

برای کمک به کاهش درد و التهاب شانه با تجویز پزشک می توان از داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی مانند ناپروکسن و ایبوپروفن استفاده کرد، در صورت درد شدید ممکن است تزریق داروهای کورتیکواستروئیدی توسط پزشک توصیه شود.

همانطور که گفته شد فیزیوتراپی به عنوان موثرترین روش درمان غیرجراحی آسیب تاندون های شانه شناخته می شود که علاوه بر کمک به کاهش احساس درد و ناراحتی در بهبود دامنه حرکتی و بازیابی توانایی های حرکتی شانه موثر است.

تمرینات ورزشی که فیزیوتراپیست برای بیمار در نظر می گیرد نقش موثری در فرایند بهبودی این آسیب و کاهش عوارض ناشی از این آسیب دارد.

فیزیوتراپیست علاوه بر ارائه تمرینات ورزشی به بیمار از دیگر متدها همچون سوزن خشک ، الکتروتراپی ، اولتراسوند ، تکنیک های درمان دستی و ماساژ بافت های نرم برای درمان آسیب تاندون های شانه بهره می برد.

آن دسته از عزیزانی که شرایط مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی و دریافت خدمات فیزیوتراپی را ندارند می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل متخصصان ما بهره مند شوند.

در صورتی که آسیب ایجاد شده بحدی شدید باشد که با روش های غیرجراحی قابل ترمیم نباشد عمل جراحی توصیه می شود.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی شانه – فیزیوتراپی در رسالت – فیزیوتراپی خوب در نارمک

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

درمان سردرد با فیزیوتراپی

درمان سردرد با فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین روشهای درمانی در کلینیک فیزیوتراپی آیتن تهران ارائه می شود. سردرد یک بیماری شایع است که می تواند به طور قابل توجهی کیفیت زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. در حالی که دارو اغلب راه حلی برای تسکین سردرد است، فیزیوتراپی یک رویکرد جایگزین و…

فیزیوتراپی تخصصی کمر درد

فیزیوتراپی تخصصی کمر درد کمر درد یک بیماری شایع است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. چه به دلیل وضعیت نامناسب، فشار عضلانی یا یک بیماری زمینه ای باشد، می تواند ناتوان کننده باشد و کیفیت زندگی فرد را تا حد زیادی کاهش دهد.  این بیماری می تواند…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ