آسیب تاندون های شانه

  1. خانه
  2. بیماری های ارتوپدی
  3. آسیب تاندون های شانه
آسیب تاندون های شانه

آسیب تاندون های شانه که اغلب در افراد ورزشکار رخ میدهد موجب درد و اختلال در عملکرد شانه می شود.

تاندون های شانه که به استخوان مفصل شانه متصل هستند نقش مهمی در حرکت طبیعی و ثبات مفصل شانه دارند.

التهاب ، کشیدگی یا پارگی تاندون‌ های شانه اغلب در اثر وارد شدن فشار بیش از حد به این تاندون ها در افراد ورزشکار یا افرادی که فعالیت های سنگین انجام می دهند رخ می دهد.

پزشک برای تشخیص این عارضه و شدت آن علاوه بر معاینه فیزیکی از تصاویر رادیوگرافی ، اسکن اولتراسوند ، ام آر آی و سی تی اسکن بهره می برد.

فیزیوتراپی یکی از موثرترین روش ها در درمان آسیب تاندون های شانه است که احتمال بروز آسیب دیدگی مجدد را نیز به حداقل می رساند.

علائم آسیب تاندون های شانه

  • احساس درد در قوس استخوان شانه که با بالا بردن دست به بالای سر تشدید می شود.
  • انتشار درد به آرنج و دست ها
  • تشدید درد هنگام حرکت دادن شانه یا زمانی که فرد روی شانه آسیب دیده می خوابد.
  • ضعف عضلات شانه و اختلال در عملکرد اندام فوقانی
  • حساسیت به لمس و فشار

روش های درمانی

درمان آسیب تاندون های شانه معمولا با روش های غیرجراحی از جمله فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی امکان پذیر است.

استراحت دادن به شانه و اجتناب از انجام فعالیت هایی که نیازمند بالا بردن دست به بالای سر هستند به افرادی که دچار این آسیب شده اند توصیه می شود.

ممکن است پزشک برای بی حرکت کردن شانه از آتل استفاده کند.

قرار دادن کمپرس گرم بر روی محل دردناک با کمک به افزایش جریان خون موضعی به کاهش احساس درد کمک می کند.

برای کمک به کاهش درد و التهاب شانه با تجویز پزشک می توان از داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی مانند ناپروکسن و ایبوپروفن استفاده کرد، در صورت درد شدید ممکن است تزریق داروهای کورتیکواستروئیدی توسط پزشک توصیه شود.

همانطور که گفته شد فیزیوتراپی به عنوان موثرترین روش درمان غیرجراحی آسیب تاندون های شانه شناخته می شود که علاوه بر کمک به کاهش احساس درد و ناراحتی در بهبود دامنه حرکتی و بازیابی توانایی های حرکتی شانه موثر است.

تمرینات ورزشی که فیزیوتراپیست برای بیمار در نظر می گیرد نقش موثری در فرایند بهبودی این آسیب و کاهش عوارض ناشی از این آسیب دارد.

فیزیوتراپیست علاوه بر ارائه تمرینات ورزشی به بیمار از دیگر متدها همچون سوزن خشک ، الکتروتراپی ، اولتراسوند ، تکنیک های درمان دستی و ماساژ بافت های نرم برای درمان آسیب تاندون های شانه بهره می برد.

آن دسته از عزیزانی که شرایط مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی و دریافت خدمات فیزیوتراپی را ندارند می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل متخصصان ما بهره مند شوند.

در صورتی که آسیب ایجاد شده بحدی شدید باشد که با روش های غیرجراحی قابل ترمیم نباشد عمل جراحی توصیه می شود.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی شانه – فیزیوتراپی در رسالت – فیزیوتراپی خوب در نارمک

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی زانو در شریعتی

فیزیوتراپی زانو در شریعتی توسط متخصصان ما برای کمک به درمان و توانبخشی بیماری ها و آسیبهای مفصل زانو ارائه می شود. مفصل زانو به دلیل شیوع بالای آسیب های زانو در ورزش مورد مطالعه گسترده قرار گرفته است و با مداخله زودهنگام مدیریت درد و آسیب های زانو با اقدامات ساده می تواند بسیار…

مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد

مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد فقط در تسکین درد خلاصه نمی شود ، بلکه فیزیوتراپی می تواند به درمان عامل بوجود آورنده درد کمک کند و ریسک بروز آسیب دیدگی مجدد را نیز به حداقل برساند. کمردرد می‌تواند تأثیر جدی بر روی فعالیت های روزانه شما داشته باشد، اما جستجوی درمان ممکن است کیفیت زندگی شما…

فتق دیسک کمر چیست؟

فتق دیسک کمر چیست؟ فتق دیسک کمر یکی از علل شایع کمردرد و پا درد (مانند سیاتیک) است. دیسک های بین مهره ای که به عنوان ضربه گیر ستون فقرات عمل می کنند، در بین هر مهره قرار دارند. یک نوار لاستیک مانند (آنولوس فیبروزیس) یک ماده ژل مانند، هسته پالپوزوس را در بر می…

آسیبهای ورزشی مفصل زانو

آسیبهای ورزشی مفصل زانو شکستگی کشکک شکستگی کشکک از آسیب های جدی زانو است که می تواند منجر به آسیب زانو شود. این آسیب زمانی اتفاق می‌افتد که مستقیماً روی کاسه زانو، سقوط میکنید و یا ضربه شدیدی به کشکک وارد می شود. علائم شکستگی کشکک عبارتند از: شروع ناگهانی درد شدید و تیز در…

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی واژینیسموس وضعیتی است که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن، ماهیچه های اطراف دهانه واژن مشخص می شود. زنانی که با واژینیسموس دست و پنجه نرم می‌کنند، هر گونه فعالیت جنسی که شامل دخول به واژن باشد را غیرممکن می دانند و رابطه جنسی برای آن ها دردناک است (که…

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک یکی از روشهای درمان اختلالات کف لگن و مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن است. بیوفیدبک ابزاری است که برای توانبخشی کف لگن استفاده می شود. این تکنیک شامل قرار دادن یک وسیله کوچک در پایین بدن هنگام انجام تمرینات کف لگن است. این دستگاه محرک های…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ