اهمیت فیزیوتراپی در منزل برای بیماران سکته مغزی

  1. خانه
  2. بیماری های مغز و اعصاب
  3. اهمیت فیزیوتراپی در منزل برای بیماران سکته مغزی
اهمیت فیزیوتراپی در منزل برای بیماران سکته مغزی

اهمیت فیزیوتراپی در منزل برای بیماران سکته مغزی پس از ثبات علائم حیاتی بسیار بالا است.

سکته مغزی عارضه ای است که در اثر خونریزی عروق مغزی (سکته هموراژیک) یا ایجاد لخته خون در عروق و نرسیدن خون به سلول های مغزی (سکته ایسکمیک) رخ میدهد.

سکته مغزی می تواند در حد خفیف اصطلاحا TIA باشد یا فرد دچار استروک یا ‏CVA شود.

دوره درمان بسته به خفیف بودن یا شدید بودن عارضه میتواند از یک ماه تا حتی یک سال طول بکشد.

در موارد خفیف اختلالات حسی و حرکتی ایجاد شده مختصر بوده و با چند جلسه فیزیوتراپی در منزل، بیمار به طور کامل بهبود می یابد.

در صورتی که بیمار دچار همی پلژی یا یا همی پارزیس شود روند درمان بیمار ممکن است شش ماه تا یک سال هم طول بکشد.

در کنار دارو درمانی تخصصی این بیماران که توسط پزشک متخصص محترم تجویز می شود فیزیوتراپی و گفتاردرمانی در منزل از اهمیت بالایی برخوردار است.

اهمیت فیزیوتراپی در منزل برای بیماران سکته مغزی

شش ماه اول پس از سکته مغزی که فرد را دچار همی پلژیا کرده است اصطلاحاً زمان طلایی یا گلدن تایم در بهبود بیمار قلمداد می شود. خانواده بیماران عزیز دقت بفرمایند که بلافاصله پس از ثبات علائم حیاتی در بیمارستان یا در منزل فیزیوتراپی و گفتار درمانی بیمار را شروع کنند.

فیزیوتراپیست در جلسه اول با ارزیابی کامل بیمار،معاینه و تشخیص اختلالات حسی و حرکتی ایجاد شده،برنامه درمانی منظمی را برای فیزیوتراپی در منزل تنظیم می کند.

فیزیوتراپیست با دستگاههای فیزیوتراپی،تمرین درمانی،درمانهای دستی یا منوال تراپی،سوزن درمانی و تکنیک های تخصصی دیگر یک فیزیوتراپیست به درمان هرچه سریعتر بیمار کمک می کند.

کادر فیزیوتراپیست آقا و خانم مجموعه ما سالیان سال است که با بیماران سکته مغزی کار کرده اند و فیزیوتراپی در منزل این بیماران را به بهترین شکل ممکن مدیریت نموده اند تا در کمترین بازه زمانی بیماران سکته مغزی با دریافت فیزیوتراپی در منزل به سلامت کامل برسند.

بیمارانی که نیازمند حضور در بیمارستان پس از رخ دادن سکته مغزی هستند بهتر است توانبخشی با فیزیوتراپی خود را در همان بیمارستان شروع کنند و درمان فیزیوتراپی در این بیماران دچار وقفه نشود.

پیشنهاد می‌شود که جلسات فیزیوتراپی در منزل برای بیماران سکته مغزی هر روزه باشد تا زمان طلایی بهبود بیماران از دست نرود.

فیزیوتراپی در منزل برای بیمار سکته مغزی بسیار حائز اهمیت بوده و باید توسط فیزیوتراپیست مجرب (چه آقا و خانم) انجام گردد.

تاکید می گردد که خانواده های محترم بیماران سکته مغزی از شرکتهای درمان در منزل که افراد غیر فیزیوتراپیست را معرفی می کنند خدمات را دریافت نکرده و این اقدام غیرقانونی را به معاونت درمان اطلاع دهند.

قبل از حضور فیزیوتراپیست جهت ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل سکته مغزی از فیزیوتراپیست خود کارت نظام پزشکی یا کارت انجمن فیزیوتراپی ایران را درخواست نمایید در صورت عدم ارائه مدارک پزشکی از انجام فیزیوتراپی در منزل برای بیمار سکته مغزی خودداری به عمل آورید.

کادر فیزیوتراپیست آقا و خانوم ما متشکل از فیزیوتراپیستهای با سابقه درخشان در ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل و کلینیک هستند.

خدمات فیزیوتراپی در منزل در سراسر تهران بزرگ(شمال،جنوب،غرب،شرق) و همچنین کرج ارائه می گردد.

 

جهت دریافت مشاوره رایگان می توانید با ما تماس بگیرید
فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
رتبه برتر آزمون تحصیلات تکمیلی
فارغ التحصیل از دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران
ارائه خدمات تخصصی فیزیوتراپی در منزل و کلینیک توسط کادر آقا و خانم با ارائه مدارک نظام پزشکی
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
شماره تماس جهت دریافت مشاوره قبل از دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل – فیزیوتراپی در منزل تهران – فیزیوتراپی در منزل شمال تهران – اهمیت فیزیوتراپی در منزل برای بیماران سکته مغزی – توانبخشی سکته مغزی

مقالات بیشتر

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

درمان کمر درد بدون جراحی

درمان کمر درد بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. کمردرد به ناراحتی یا درد احساس شده در پشت اشاره دارد که می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. کمردرد یک بیماری شایع است که می تواند افراد را در هر سنی تحت تاثیر…

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل توسط متخصصان با تجربه ما که تجربه و آشنایی کامل با تکنیک های ماساژ را دارند ارائه می شود. ماساژ درمانی اغلب در فیزیوتراپی به عنوان یک درمان مکمل برای کمک به تسکین درد، کاهش تنش عضلانی، بهبود گردش خون و تقویت آرامش استفاده می شود. این یک تکنیک…

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در بسیاری از بیماران موفقیت آمیز است و نیاز به انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند. تنگی کانال نخاعی یک وضعیت پزشکی است که در آن فضاهای داخل کانال نخاعی که نخاع و اعصاب را در خود جای داده است، باریک می…

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت است و نمی توان یک روش درمانی واحد را برای تمام افراد در نظر گرفت. فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین و بهترین روشهای درمان غیرجراحی مشکلات ستون فقرات شناخته می شود که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران به…

کایروپراکتیک دیسک کمر و گردن با بیمه

کایروپراکتیک دیسک کمر و گردن کایروپراکتیک یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات مکانیکی سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تمرکز دارد. متخصصان کایروپراکتیک از یک رویکرد عملی برای دستکاری یا تنظیم ستون فقرات با هدف بازگرداندن حرکت مناسب و تراز مهره های ستون فقرات استفاده…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ