اهمیت فیزیوتراپی در منزل برای بیماران سکته مغزی

  1. خانه
  2. بیماری های مغز و اعصاب
  3. اهمیت فیزیوتراپی در منزل برای بیماران سکته مغزی
اهمیت فیزیوتراپی در منزل برای بیماران سکته مغزی

اهمیت فیزیوتراپی در منزل برای بیماران سکته مغزی پس از ثبات علائم حیاتی بسیار بالا است.

سکته مغزی عارضه ای است که در اثر خونریزی عروق مغزی (سکته هموراژیک) یا ایجاد لخته خون در عروق و نرسیدن خون به سلول های مغزی (سکته ایسکمیک) رخ میدهد.

سکته مغزی می تواند در حد خفیف اصطلاحا TIA باشد یا فرد دچار استروک یا ‏CVA شود.

دوره درمان بسته به خفیف بودن یا شدید بودن عارضه میتواند از یک ماه تا حتی یک سال طول بکشد.

در موارد خفیف اختلالات حسی و حرکتی ایجاد شده مختصر بوده و با چند جلسه فیزیوتراپی در منزل، بیمار به طور کامل بهبود می یابد.

در صورتی که بیمار دچار همی پلژی یا یا همی پارزیس شود روند درمان بیمار ممکن است شش ماه تا یک سال هم طول بکشد.

در کنار دارو درمانی تخصصی این بیماران که توسط پزشک متخصص محترم تجویز می شود فیزیوتراپی و گفتاردرمانی در منزل از اهمیت بالایی برخوردار است.

اهمیت فیزیوتراپی در منزل برای بیماران سکته مغزی

شش ماه اول پس از سکته مغزی که فرد را دچار همی پلژیا کرده است اصطلاحاً زمان طلایی یا گلدن تایم در بهبود بیمار قلمداد می شود. خانواده بیماران عزیز دقت بفرمایند که بلافاصله پس از ثبات علائم حیاتی در بیمارستان یا در منزل فیزیوتراپی و گفتار درمانی بیمار را شروع کنند.

فیزیوتراپیست در جلسه اول با ارزیابی کامل بیمار،معاینه و تشخیص اختلالات حسی و حرکتی ایجاد شده،برنامه درمانی منظمی را برای فیزیوتراپی در منزل تنظیم می کند.

فیزیوتراپیست با دستگاههای فیزیوتراپی،تمرین درمانی،درمانهای دستی یا منوال تراپی،سوزن درمانی و تکنیک های تخصصی دیگر یک فیزیوتراپیست به درمان هرچه سریعتر بیمار کمک می کند.

کادر فیزیوتراپیست آقا و خانم مجموعه ما سالیان سال است که با بیماران سکته مغزی کار کرده اند و فیزیوتراپی در منزل این بیماران را به بهترین شکل ممکن مدیریت نموده اند تا در کمترین بازه زمانی بیماران سکته مغزی با دریافت فیزیوتراپی در منزل به سلامت کامل برسند.

بیمارانی که نیازمند حضور در بیمارستان پس از رخ دادن سکته مغزی هستند بهتر است توانبخشی با فیزیوتراپی خود را در همان بیمارستان شروع کنند و درمان فیزیوتراپی در این بیماران دچار وقفه نشود.

پیشنهاد می‌شود که جلسات فیزیوتراپی در منزل برای بیماران سکته مغزی هر روزه باشد تا زمان طلایی بهبود بیماران از دست نرود.

فیزیوتراپی در منزل برای بیمار سکته مغزی بسیار حائز اهمیت بوده و باید توسط فیزیوتراپیست مجرب (چه آقا و خانم) انجام گردد.

تاکید می گردد که خانواده های محترم بیماران سکته مغزی از شرکتهای درمان در منزل که افراد غیر فیزیوتراپیست را معرفی می کنند خدمات را دریافت نکرده و این اقدام غیرقانونی را به معاونت درمان اطلاع دهند.

قبل از حضور فیزیوتراپیست جهت ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل سکته مغزی از فیزیوتراپیست خود کارت نظام پزشکی یا کارت انجمن فیزیوتراپی ایران را درخواست نمایید در صورت عدم ارائه مدارک پزشکی از انجام فیزیوتراپی در منزل برای بیمار سکته مغزی خودداری به عمل آورید.

کادر فیزیوتراپیست آقا و خانوم ما متشکل از فیزیوتراپیستهای با سابقه درخشان در ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل و کلینیک هستند.

خدمات فیزیوتراپی در منزل در سراسر تهران بزرگ(شمال،جنوب،غرب،شرق) و همچنین کرج ارائه می گردد.

 

جهت دریافت مشاوره رایگان می توانید با ما تماس بگیرید
فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
رتبه برتر آزمون تحصیلات تکمیلی
فارغ التحصیل از دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران
ارائه خدمات تخصصی فیزیوتراپی در منزل و کلینیک توسط کادر آقا و خانم با ارائه مدارک نظام پزشکی
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
شماره تماس جهت دریافت مشاوره قبل از دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل – فیزیوتراپی در منزل تهران – فیزیوتراپی در منزل شمال تهران – اهمیت فیزیوتراپی در منزل برای بیماران سکته مغزی – توانبخشی سکته مغزی

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی زانو در شریعتی

فیزیوتراپی زانو در شریعتی توسط متخصصان ما برای کمک به درمان و توانبخشی بیماری ها و آسیبهای مفصل زانو ارائه می شود. مفصل زانو به دلیل شیوع بالای آسیب های زانو در ورزش مورد مطالعه گسترده قرار گرفته است و با مداخله زودهنگام مدیریت درد و آسیب های زانو با اقدامات ساده می تواند بسیار…

مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد

مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد فقط در تسکین درد خلاصه نمی شود ، بلکه فیزیوتراپی می تواند به درمان عامل بوجود آورنده درد کمک کند و ریسک بروز آسیب دیدگی مجدد را نیز به حداقل برساند. کمردرد می‌تواند تأثیر جدی بر روی فعالیت های روزانه شما داشته باشد، اما جستجوی درمان ممکن است کیفیت زندگی شما…

فتق دیسک کمر چیست؟

فتق دیسک کمر چیست؟ فتق دیسک کمر یکی از علل شایع کمردرد و پا درد (مانند سیاتیک) است. دیسک های بین مهره ای که به عنوان ضربه گیر ستون فقرات عمل می کنند، در بین هر مهره قرار دارند. یک نوار لاستیک مانند (آنولوس فیبروزیس) یک ماده ژل مانند، هسته پالپوزوس را در بر می…

آسیبهای ورزشی مفصل زانو

آسیبهای ورزشی مفصل زانو شکستگی کشکک شکستگی کشکک از آسیب های جدی زانو است که می تواند منجر به آسیب زانو شود. این آسیب زمانی اتفاق می‌افتد که مستقیماً روی کاسه زانو، سقوط میکنید و یا ضربه شدیدی به کشکک وارد می شود. علائم شکستگی کشکک عبارتند از: شروع ناگهانی درد شدید و تیز در…

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی واژینیسموس وضعیتی است که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن، ماهیچه های اطراف دهانه واژن مشخص می شود. زنانی که با واژینیسموس دست و پنجه نرم می‌کنند، هر گونه فعالیت جنسی که شامل دخول به واژن باشد را غیرممکن می دانند و رابطه جنسی برای آن ها دردناک است (که…

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک یکی از روشهای درمان اختلالات کف لگن و مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن است. بیوفیدبک ابزاری است که برای توانبخشی کف لگن استفاده می شود. این تکنیک شامل قرار دادن یک وسیله کوچک در پایین بدن هنگام انجام تمرینات کف لگن است. این دستگاه محرک های…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ