اهمیت فیزیوتراپی در منزل چیست؟

  1. خانه
  2. دسته‌بندی نشده
  3. اهمیت فیزیوتراپی در منزل چیست؟
اهمیت فیزیوتراپی در منزل چیست؟

اهمیت فیزیوتراپی در منزل چیست؟

فیزیوتراپی به بخشی ضروری در هر شاخه ای از پزشکی تبدیل شده است. اهمیت متفاوتی در زندگی ما دارد.

فیزیوتراپی در منزل نیز یکی از مهم ترین خدماتی است که توسط متخصصان فیزیوتراپی ارائه می شود و امکان بهره مندی آن دسته از عزیزانی که به دلیل بیماری و ناتوانی توانایی مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را ندارند فراهم می آورد.

اهمیت فیزیوتراپی در منزل چیست؟

در این مقاله به اهمیت و اهداف و فواید فیزیوتراپی در منزل اشاره کرده ایم.

تسکین درد

فیزیوتراپی به تسکین درد کمک می کند. شرایط مختلف ارتوپدی مانند شانه یخ زده ، آرتریت ، تاندونیت ، پارگی عضلات ، پیچ خوردگی و موارد دیگر ، فیزیوتراپی با استفاده از روشهای مختلف مانند سونوگرافی ، TENS ، IFT ، حمام موم و ورزش درمانی از جمله درمان دستی و بسیج به تسکین درد کمک می کند.

بهبود دامنه حرکتی

گاهی اوقات شکستگی باعث ایجاد محدودیت در حرکت مفصل بعد از برداشتن گچ یا جراحی می شود. فیزیوتراپی به بهبود دامنه حرکتی مفصل ، تقویت ماهیچه های هفته و عملکرد آن برای فعالیت های روزانه کمک می کند.

اجتناب از جراحی

شرایط خاصی وجود دارد که در آن به درمان فیزیوتراپی نیاز است. این به کاهش عوارض بعد از جراحی کمک می کند و مقرون به صرفه است.

توانبخشی قبل و پس از جراحی

در جراحی های مختلف ، تقویت عضلات قبل از عمل اجباری است. این به بهبود زودرس بیماران کمک می کند. چند مورد از این قبیل عبارتند از تعویض کامل زانو ، جراحی ستون فقرات ، تعویض مفصل ران ، رهاسازی کپسول در شانه یخ زده ، جراحی ترمیم رباط و بسیاری دیگر. پس از جراحی نیز فیزیوتراپی در منزل کمک زیادی به تسریع بهبودی و کاهش عوارض جراحی خواهد کرد.

توانبخشی سکته مغزی

در ماه های اولیه فیزیوتراپی می تواند تأثیر سکته مغزی بر اندام ها را معکوس کند. با کمک تمرینات مناسب ، بیمار می تواند به طور کامل بهبود یابد.

آسیب های ورزشی

فیزیوتراپیست در آسیب های ورزشی کمک می کند. در هر بازی یک درمانگر ورزشی آموزش دیده است. در زمین ، فیزیوتراپی به بازیکنان کمک می کند تا در بازی کامل ظاهر شوند و به آنها در بهبودی از مصدومیت کمک کنند.

کاهش خطر سقوط

اهمیت فیزیوتراپی در منزل در افراد سالمند و افرادی که به دلیل بیماری ، ضعف و یا جراحی دچار اختلال تعادل شده اند کمک به کاهش خطر سقوط است. فیزیوتراپیست تمرینات متعادل و همچنین تقویت عضلات را آموزش می دهد. این باعث بهبود تعادل و جلوگیری از افتادن می شود.

مدیریت دیابت

فیزیوتراپیست در کنترل دیابت کمک می کند. فعالیت بدنی و کنترل رژیم غذایی می تواند دیابت نوع 2 را کنترل کند. فیزیوتراپیست در انجام بهترین تمرینات کمک می کند ، که می تواند به کنترل وزن کمک کند ، و این به نوبه خود می تواند به دیابت کمک کند.

مدیریت بیماری های قلبی

فیزیوتراپیست نقش مهمی در موارد بعد از حمله قلبی دارد. آنها به ترشح ترشحات ریه کمک می کنند. آنها برای تقویت قلب تمریناتی را برای بیماران تنظیم می کنند.

Icu Care

اهمیت فیزیوتراپی در منزل در بیماران تحت مراقبت های ویژه بالا است. فیزیوتراپیست نقش مهمی در بیماران ونتیلاتور دارد. فیزیوتراپی قفسه سینه برای رفع احتقان ریه برای بیماران ونتیلاتور لازم است. فیزیوتراپی اندام برای بیمارانی که در ICU بی حرکت هستند ضروری است. فیزیوتراپیست به آموزش راه رفتن کمک می کند. فیزیوتراپیست به مراقبت از کمر بیماران کمک می کند. آنها در پیشگیری از زخم بستر کمک می کنند.

فیزیوتراپی ریوی

فیزیوتراپی می تواند در بسیاری از شرایط مانند برونشیت ، پنومونیت ، آمفیزم ، برونشیوکتازی و آسم و غیره کمک کند. فیزیوتراپی قفسه سینه به حذف ترشحات ریه کمک می کند. خلط را از ریه ها برداشته و احتقان قفسه سینه را برطرف می کند. تمرینات تنفسی به حفظ باز بودن ریه کمک می کند.

سلامت زنان

فیزیوتراپی به دوره های قبل و بعد از زایمان کمک می کند. فیزیوتراپیست دوره های قبل از زایمان را برگزار می کند که به حفظ سلامت زنان و همچنین سلامت کودکان کمک می کند. همچنین به زایمان راحت تر کمک می کند. فیزیوتراپیست در هنگام درد زایمان نیز کمک می کند. فیزیوتراپیست در زمینه پس از زایمان کمک می کند. زایمان باعث مشکلات زیادی مانند کمردرد ، گردن درد ، کمردرد با رادیکولوپاتی می شود. فیزیوتراپیست وضعیت مناسب بدن را راهنمایی می کند و به تسکین درد کمک می کند. 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل – اهمیت فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل سکته مغزی – فیزیوتراپی در منزل فلج مغزی – هزینه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل تهران -اهمیت فیزیوتراپی در منزل چیست؟

مقالات بیشتر

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

درمان کمر درد بدون جراحی

درمان کمر درد بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. کمردرد به ناراحتی یا درد احساس شده در پشت اشاره دارد که می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. کمردرد یک بیماری شایع است که می تواند افراد را در هر سنی تحت تاثیر…

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل توسط متخصصان با تجربه ما که تجربه و آشنایی کامل با تکنیک های ماساژ را دارند ارائه می شود. ماساژ درمانی اغلب در فیزیوتراپی به عنوان یک درمان مکمل برای کمک به تسکین درد، کاهش تنش عضلانی، بهبود گردش خون و تقویت آرامش استفاده می شود. این یک تکنیک…

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در بسیاری از بیماران موفقیت آمیز است و نیاز به انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند. تنگی کانال نخاعی یک وضعیت پزشکی است که در آن فضاهای داخل کانال نخاعی که نخاع و اعصاب را در خود جای داده است، باریک می…

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت است و نمی توان یک روش درمانی واحد را برای تمام افراد در نظر گرفت. فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین و بهترین روشهای درمان غیرجراحی مشکلات ستون فقرات شناخته می شود که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران به…

کایروپراکتیک دیسک کمر و گردن با بیمه

کایروپراکتیک دیسک کمر و گردن کایروپراکتیک یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات مکانیکی سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تمرکز دارد. متخصصان کایروپراکتیک از یک رویکرد عملی برای دستکاری یا تنظیم ستون فقرات با هدف بازگرداندن حرکت مناسب و تراز مهره های ستون فقرات استفاده…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ