اهمیت فیزیوتراپی در منزل چیست؟

  1. خانه
  2. دسته‌بندی نشده
  3. اهمیت فیزیوتراپی در منزل چیست؟
اهمیت فیزیوتراپی در منزل چیست؟

اهمیت فیزیوتراپی در منزل چیست؟

فیزیوتراپی به بخشی ضروری در هر شاخه ای از پزشکی تبدیل شده است. اهمیت متفاوتی در زندگی ما دارد.

فیزیوتراپی در منزل نیز یکی از مهم ترین خدماتی است که توسط متخصصان فیزیوتراپی ارائه می شود و امکان بهره مندی آن دسته از عزیزانی که به دلیل بیماری و ناتوانی توانایی مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را ندارند فراهم می آورد.

اهمیت فیزیوتراپی در منزل چیست؟

در این مقاله به اهمیت و اهداف و فواید فیزیوتراپی در منزل اشاره کرده ایم.

تسکین درد

فیزیوتراپی به تسکین درد کمک می کند. شرایط مختلف ارتوپدی مانند شانه یخ زده ، آرتریت ، تاندونیت ، پارگی عضلات ، پیچ خوردگی و موارد دیگر ، فیزیوتراپی با استفاده از روشهای مختلف مانند سونوگرافی ، TENS ، IFT ، حمام موم و ورزش درمانی از جمله درمان دستی و بسیج به تسکین درد کمک می کند.

بهبود دامنه حرکتی

گاهی اوقات شکستگی باعث ایجاد محدودیت در حرکت مفصل بعد از برداشتن گچ یا جراحی می شود. فیزیوتراپی به بهبود دامنه حرکتی مفصل ، تقویت ماهیچه های هفته و عملکرد آن برای فعالیت های روزانه کمک می کند.

اجتناب از جراحی

شرایط خاصی وجود دارد که در آن به درمان فیزیوتراپی نیاز است. این به کاهش عوارض بعد از جراحی کمک می کند و مقرون به صرفه است.

توانبخشی قبل و پس از جراحی

در جراحی های مختلف ، تقویت عضلات قبل از عمل اجباری است. این به بهبود زودرس بیماران کمک می کند. چند مورد از این قبیل عبارتند از تعویض کامل زانو ، جراحی ستون فقرات ، تعویض مفصل ران ، رهاسازی کپسول در شانه یخ زده ، جراحی ترمیم رباط و بسیاری دیگر. پس از جراحی نیز فیزیوتراپی در منزل کمک زیادی به تسریع بهبودی و کاهش عوارض جراحی خواهد کرد.

توانبخشی سکته مغزی

در ماه های اولیه فیزیوتراپی می تواند تأثیر سکته مغزی بر اندام ها را معکوس کند. با کمک تمرینات مناسب ، بیمار می تواند به طور کامل بهبود یابد.

آسیب های ورزشی

فیزیوتراپیست در آسیب های ورزشی کمک می کند. در هر بازی یک درمانگر ورزشی آموزش دیده است. در زمین ، فیزیوتراپی به بازیکنان کمک می کند تا در بازی کامل ظاهر شوند و به آنها در بهبودی از مصدومیت کمک کنند.

کاهش خطر سقوط

اهمیت فیزیوتراپی در منزل در افراد سالمند و افرادی که به دلیل بیماری ، ضعف و یا جراحی دچار اختلال تعادل شده اند کمک به کاهش خطر سقوط است. فیزیوتراپیست تمرینات متعادل و همچنین تقویت عضلات را آموزش می دهد. این باعث بهبود تعادل و جلوگیری از افتادن می شود.

مدیریت دیابت

فیزیوتراپیست در کنترل دیابت کمک می کند. فعالیت بدنی و کنترل رژیم غذایی می تواند دیابت نوع 2 را کنترل کند. فیزیوتراپیست در انجام بهترین تمرینات کمک می کند ، که می تواند به کنترل وزن کمک کند ، و این به نوبه خود می تواند به دیابت کمک کند.

مدیریت بیماری های قلبی

فیزیوتراپیست نقش مهمی در موارد بعد از حمله قلبی دارد. آنها به ترشح ترشحات ریه کمک می کنند. آنها برای تقویت قلب تمریناتی را برای بیماران تنظیم می کنند.

Icu Care

اهمیت فیزیوتراپی در منزل در بیماران تحت مراقبت های ویژه بالا است. فیزیوتراپیست نقش مهمی در بیماران ونتیلاتور دارد. فیزیوتراپی قفسه سینه برای رفع احتقان ریه برای بیماران ونتیلاتور لازم است. فیزیوتراپی اندام برای بیمارانی که در ICU بی حرکت هستند ضروری است. فیزیوتراپیست به آموزش راه رفتن کمک می کند. فیزیوتراپیست به مراقبت از کمر بیماران کمک می کند. آنها در پیشگیری از زخم بستر کمک می کنند.

فیزیوتراپی ریوی

فیزیوتراپی می تواند در بسیاری از شرایط مانند برونشیت ، پنومونیت ، آمفیزم ، برونشیوکتازی و آسم و غیره کمک کند. فیزیوتراپی قفسه سینه به حذف ترشحات ریه کمک می کند. خلط را از ریه ها برداشته و احتقان قفسه سینه را برطرف می کند. تمرینات تنفسی به حفظ باز بودن ریه کمک می کند.

سلامت زنان

فیزیوتراپی به دوره های قبل و بعد از زایمان کمک می کند. فیزیوتراپیست دوره های قبل از زایمان را برگزار می کند که به حفظ سلامت زنان و همچنین سلامت کودکان کمک می کند. همچنین به زایمان راحت تر کمک می کند. فیزیوتراپیست در هنگام درد زایمان نیز کمک می کند. فیزیوتراپیست در زمینه پس از زایمان کمک می کند. زایمان باعث مشکلات زیادی مانند کمردرد ، گردن درد ، کمردرد با رادیکولوپاتی می شود. فیزیوتراپیست وضعیت مناسب بدن را راهنمایی می کند و به تسکین درد کمک می کند. 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل – اهمیت فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل سکته مغزی – فیزیوتراپی در منزل فلج مغزی – هزینه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل تهران -اهمیت فیزیوتراپی در منزل چیست؟

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی زانو در شریعتی

فیزیوتراپی زانو در شریعتی توسط متخصصان ما برای کمک به درمان و توانبخشی بیماری ها و آسیبهای مفصل زانو ارائه می شود. مفصل زانو به دلیل شیوع بالای آسیب های زانو در ورزش مورد مطالعه گسترده قرار گرفته است و با مداخله زودهنگام مدیریت درد و آسیب های زانو با اقدامات ساده می تواند بسیار…

مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد

مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد فقط در تسکین درد خلاصه نمی شود ، بلکه فیزیوتراپی می تواند به درمان عامل بوجود آورنده درد کمک کند و ریسک بروز آسیب دیدگی مجدد را نیز به حداقل برساند. کمردرد می‌تواند تأثیر جدی بر روی فعالیت های روزانه شما داشته باشد، اما جستجوی درمان ممکن است کیفیت زندگی شما…

فتق دیسک کمر چیست؟

فتق دیسک کمر چیست؟ فتق دیسک کمر یکی از علل شایع کمردرد و پا درد (مانند سیاتیک) است. دیسک های بین مهره ای که به عنوان ضربه گیر ستون فقرات عمل می کنند، در بین هر مهره قرار دارند. یک نوار لاستیک مانند (آنولوس فیبروزیس) یک ماده ژل مانند، هسته پالپوزوس را در بر می…

آسیبهای ورزشی مفصل زانو

آسیبهای ورزشی مفصل زانو شکستگی کشکک شکستگی کشکک از آسیب های جدی زانو است که می تواند منجر به آسیب زانو شود. این آسیب زمانی اتفاق می‌افتد که مستقیماً روی کاسه زانو، سقوط میکنید و یا ضربه شدیدی به کشکک وارد می شود. علائم شکستگی کشکک عبارتند از: شروع ناگهانی درد شدید و تیز در…

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی واژینیسموس وضعیتی است که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن، ماهیچه های اطراف دهانه واژن مشخص می شود. زنانی که با واژینیسموس دست و پنجه نرم می‌کنند، هر گونه فعالیت جنسی که شامل دخول به واژن باشد را غیرممکن می دانند و رابطه جنسی برای آن ها دردناک است (که…

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک یکی از روشهای درمان اختلالات کف لگن و مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن است. بیوفیدبک ابزاری است که برای توانبخشی کف لگن استفاده می شود. این تکنیک شامل قرار دادن یک وسیله کوچک در پایین بدن هنگام انجام تمرینات کف لگن است. این دستگاه محرک های…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ