بهترین درمان کمردرد

 1. خانه
 2. بیماری های ارتوپدی
 3. بیماری های ستون فقرات
 4. بهترین درمان کمردرد
بهترین درمان کمردرد

بهترین درمان کمردرد شامل ترکیبی از روشهای درمانی است که با توجه به شرایط هر بیمار ، نوع مشکل وی و نظر پزشک و فیزیوتراپیست تعیین می شود.

علائم کمردرد می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. ممکن است ناگهان اتفاق بیفتد، شاید بعد از اینکه چیز سنگینی را بلند کردید یا طوری حرکت دادید که کمر شما آسیب دیده است. یا ممکن است به تدریج در طول زمان یا بدون دلیل خاصی ظاهر شود. برخی از افراد دردی مبهم در پشت خود دارند، در حالی که برخی دیگر آن را بیشتر به عنوان درد شدید و حاد توصیف می کنند. ممکن است برخی کارها درد را بدتر کنند و برخی دیگر به تسکین آن کمک کنند. درد می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد.

اگر سیاتیک دارید، درد می تواند از پشت یا باسن به پایین ساق پا، گاهی تا پا یا انگشتان پا گسترش یابد.

اکثر افراد متوجه می شوند که کمردرد آنها به خودی خود در عرض چند هفته بهبود می یابد. اما اگر بعد از دو تا سه هفته بهبودی حاصل نشد یا درد بدتر شد، با پزشک عمومی یا فیزیوتراپیست مشورت کنید. همچنین اگر کمردرد شما را از انجام فعالیت‌های معمولی باز می‌دارد، یا اگر بیش از شش هفته ادامه داشته باشد، باید هرچه سریع تر به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

فیزیوتراپیست ها می توانند بهترین درمان کمردرد را ارائه دهند، فیزیوتراپی حتی در صورتی که بیمار نیازمند جراحی باشد قبل و پس از جراحی ضروری است.

شرایطی وجود دارد که همیشه باید برای کمردرد فوراً به پزشک مراجعه کنید. این موارد شامل اگر:

 • بی حسی یا سوزن سوزن شدن در اندام های تحتانی
 • بی اختیاری ادرار و مدفوع
 • بی ثباتی و ضعف پاها هنگام راه رفتن
 • درد شبانه سبب بروز اختلال در خواب شده است.
 • کمردرد شدید و ناگهانی
 • درد شما پس از سقوط از ارتفاع رخ داده است.
 • شما مبتلا به پوکی استخوان هستید.
 • یک تغییر شکل قابل مشاهده در پشت شما وجود دارد.

تشخیص کمردرد

فیزیوتراپیست شما معمولاً می‌تواند کمردرد را از روی علائم و با معاینه شما تشخیص دهد. آنها می خواهند رد کنند که آیا مشکل اساسی وجود دارد که می تواند باعث درد شما شود.

فیزیوتراپیست سوالات زیادی در مورد کمردرد از شما خواهد پرسید. اینها ممکن است شامل زمان شروع، میزان بد بودن و اینکه آیا چیزی وجود دارد که آن را بهتر یا بدتر می کند، باشد. آنها ممکن است به پشت شما فشار بیاورند تا ببینند آیا حساسیتی وجود دارد یا خیر و هرگونه تغییر شکل را بررسی کنند. ممکن است از شما بخواهند که راه بروید تا تاثیر درد را بر روی وضعیت راه رفتن شما مشاهده کنند.

بهترین درمان کمردرد

همانطور که گفته شد درمان کمردرد یک نسخه واحد دارد و اغلب ترکیبی از روشهای درمانی برای بیماران توصیه می شود که شامل موارد زیر است:

دارودرمانی

داروهای ضددرد و ضدالتهاب غیراستروئیدی NSAID مانند ایبوپروفن و ناپروکسن در مراحل اولیه درد توصیه می شوند و در مواردی که این داروها موثر نباشند ممکن است داروهای استروئیدی نیز به مدت کوتاه تجویز شوند ، داروهای شل کننده عضلانی نیز در صورت گرفتگی و درگیری عضلات توصیه می شوند.

فیزیوتراپی کمر

فیزیوتراپی بهترین درمان کمردرد بدون جراحی است که توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما ارائه می شود ، فیزیوتراپی کمر و ستون فقرات روشی ایمن ، موثر و کم هزینه است که با تسکین درد بیماران و درمان عامل بوجود آورنده درد از انجام جراحی های غیرضروری تا حد زیادی پیشگیری می کند.

یک فیزیوتراپیست می تواند به روش های زیادی در مورد کمردرد کمک کند. اینها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • توصیه در مورد تمرینات کمر برای بهبود حرکت، قدرت عضلانی، وضعیت و انعطاف پذیری شما
 • کمک به مدیریت درد، استفاده از روش های درمانی مختلف مانند یخ، گرما و اولتراسوند
 • ارائه درمان دستی (دستی)، مانند ماساژ یا دستکاری ستون فقرات

روان درمانی

اگر احساسات منفی مانع بهبودی شما می شود، ممکن است از حمایت روانی برای کمردرد بهره مند شوید. پزشک شما ممکن است یک درمان روان درمانی به نام درمان شناختی رفتاری (CBT) را در کنار ورزش پیشنهاد دهد. این می تواند به شما در درک و تغییر نحوه واکنش و مقابله با درد کمک کند. همچنین ممکن است تکنیک های تمدد اعصاب مانند تمرینات تنفسی برای شما مفید باشد.

اقداماتی که به افراد برای تسکین کمردرد توصیه می شوند عبارتند از :

کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای کمک به تسکین کمردرد و بهبود سریعتر خود انجام دهید. مهمترین چیز این است که فعال باشید و سعی کنید در مورد مدیریت درد خود مثبت بمانید.

اگر کمردرد دارید، ممکن است احساس کنید که نباید زیاد کار کنید، یا ورزش ممکن است آن را بدتر کند. اما در واقع، فعال ماندن به شما کمک می کند تا سریعتر از کمردرد بهبود پیدا کنید. استراحت بیش از حد می تواند مفاصل شما را سفت و ماهیچه های شما را ضعیف کند، که می تواند خطر مشکلات طولانی مدت را افزایش دهد. فعال نگه داشتن عضلات اطراف ستون فقرات شما را قوی نگه می دارد و پشت شما را تحرک می کند. ورزش منظم می تواند مواد شیمیایی به نام اندورفین را آزاد کند که می تواند باعث ایجاد احساس بهتر در شما شود.

برای حرکت نیازی نیست تا زمانی که بدون درد باشید صبر کنید. ممکن است در ابتدا وقتی در حال حرکت هستید کمی درد داشته باشید، اما این به معنای مضر بودن آن نیست. اگر به آرامی شروع کنید و بتوانید هر دردی را تحمل کنید، باید متوجه شوید که شروع به بهبود می کند. تا زمانی که فعال هستید، واقعاً مهم نیست که چه کاری انجام می دهید. بهتر است فقط ورزشی را انتخاب کنید که از آن لذت می برید. مثال های خوب شامل پیاده روی، شنا و یوگا است. اگر هنگام ورزش دچار درد شدید (که نمی توانید با آن کنار بیایید)، باید آن را متوقف کنید و از فیزیوتراپیست مشاوره بگیرید. اگر علائمی مانند بی حسی یا ضعف در پاهای خود دارید، همیشه باید به پزشک مراجعه کنید.

برای تسکین درد، از درمان‌های گرما یا سرما روی کمر خود استفاده کنید. اگر این کار را می کنید مطمئن شوید که از پوست خود به درستی محافظت می کنید.

 

کلمات مرتبط :

بهترین درمان کمردرد – فیزیوتراپی کمر – فیزیوتراپی برای کمردرد – فیزیوتراپی در منزل برای کمردرد – فیزیوتراپی ستون فقرات – هزینه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در تهرانپارس – فیزیوتراپی در نارمک

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد کمردرد می تواند به اشکال مختلف ظاهر شود، از ناراحتی حاد، کوتاه مدت تا درد مزمن و طولانی مدت. این می تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله وضعیت بدنی نامناسب، عدم تعادل عضلانی، فتق دیسک یا حتی استرس باشد. صرف نظر از علت، درد می تواند ناتوان کننده باشد…

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ