تاندونوپاتی مچ دست

 1. خانه
 2. معرفی رشته های توانبخشی
 3. فیزیوتراپی
 4. تاندونوپاتی مچ دست
تاندونوپاتی مچ دست

تاندونوپاتی مچ دست اصطلاحی است که برای آسیب های عضله دوسر به کار می رود که عبارتند از:

 • تاندونیت/تاندونیت مچ دست (تاندون ملتهب)
 • تاندونوز مچ دست (تاندون دژنراتیو غیر ملتهب)
 • تنوسینوویت مچ دست (غلاف تاندون ملتهب)

عادات قدیمی سخت از بین می روند و تاندونوپاتی های مچ دست سابقه تاندونیت مچ دست یا RSI مچ دست دارند. این اصطلاح احتمالاً به دلیل رایج ترین مکانیسم آسیب است که استفاده مکرر از تاندون های مچ دست است که منجر به واکنش التهابی می شود. فیزیوتراپیست ها و پزشکان مدرن آسیب ها را به عنوان تاندیوپاتی مچ دست توصیف می کنند.

تاندون های مچ دست شما کجا هستند؟

آناتومی مچ دست و ساعد برای درک تاندونوپاتی مچ دست ضروری است. مچ دست و ساعد مستطیل شکل هستند. دارای دو ضلع پهن تر. سمت شست نازکتر سمت شعاعی شماست و انگشت صورتی در سمت اولنار قرار دارد. این نام های دو طرف از استخوان هایی که بر روی آن جنبه ها قرار دارند گرفته شده است.

ماهیچه ها و تاندون های بازکننده مچ دست شما دست شما را به سمت عقب خم می کنند. خم کننده های مچ دست انگشتانتان را می بندند تا یک مشت ایجاد شود.

عضلات مچ دست شما در بالای ساعد به سمت آرنج قرار دارند. آنها بر روی تاندون شما که از مچ دست و دست شما عبور می کند، عمل می کنند. تاندون‌ها از طریق تونل‌های غلاف سینوویال و از طریق رابط‌های استخوانی حرکت می‌کنند، جایی که بیشتر التهاب – معمولاً مربوط به اصطکاک – رخ می‌دهد. اگر التهاب علت آن باشد، یا دچار التهاب تاندون دوسر یا تنوسینوویت خواهید شد.

دلایل تاندونوپاتی مچ دست

تاندونوپاتی مچ دست در درجه اول استفاده بیش از حد، گرفتگی تاندون یا مشکل مکرر لغزش تاندون است. بنابراین، این بستگی به حجم کار و وضعیت اندام فوقانی شما دارد که ممکن است باعث خم شدن بیش از حد تاندون در طی یک دوره شود. در ورزش هایی که شامل چنگ زدن است رایج است. مشاغلی که نیاز به کارهای تکراری دارند، به عنوان مثال. تایپ کردن، در معرض خطر هستند.

علائم تاندونوپاتی مچ دست چیست؟

تاندونیت مچ دست و مبتلایان به تاندونوپاتی معمولاً گزارش می دهند:

 • درد در ناحیه تاندون‌های مچ دست، که گاهی به سمت پایین دست یا به سمت آرنج می‌رسد.
 • فعالیت‌های گرفتن یا تایپ کردن معمولاً درد را بازتولید می‌کنند، به‌ویژه موقعیت‌هایی که خم شدن یا چرخش مچ را ترکیب می‌کنند، به عنوان مثال. تایپ صفحه کلید با تنظیمات غیر ارگونومیک.
 • درد با حرکت مکرر انگشت یا مچ دست تشدید می شود.
 • برخی از بیماران کلیک کردن و قفل کردن مچ دست را گزارش می دهد. مشکلات حرکت شست ممکن است تنوسینوویت دکرون باشد.
 • ضعف عضلانی می تواند با گیر افتادن عصبی همراه باشد، به عنوان مثال. سندرم تونل کارپال.
 • علائم با استراحت و یخ کاهش می یابد.

تاندونوپاتی مچ دست چگونه تشخیص داده می شود؟

بر اساس علائم و سابقه شما، فیزیوتراپ یا پزشک شما ممکن است تاندونوپاتی مچ دست را پیشنهاد کند. سونوگرافی و MRI بهترین تحقیقات برای تایید تشخیص هستند. برای توصیه های تشخیصی خاص برای آسیب مچ دست خود، لطفاً با پزشک معتمد اندام فوقانی خود مشورت کنید.

درمان تاندونوپاتی مچ دست

استراحت و آموزش بیمار
استراحت از علت تشدید کننده ضروری است. آموزش و آگاهی در مورد علائم و موقعیت ها یا فعالیت هایی که به طور بالقوه باعث تاندونوپاتی مچ دست می شوند ضروری است.

آتل مچ دست شب
آتل مچ دست شبانه برای از بین بردن خم شدن مچ دست و در نتیجه علائم تاندونوپاتی مچ دست مفید است. فیزیوتراپیست شما ممکن است یک بریس را توصیه کند. یک آتل بلوک مچ مناسب به شما کمک خواهد کرد.

فیزیوتراپی
فیزیوتراپی برای اکثر مبتلایان به تاندونوپاتی مچ دست مفید است.

فیزیوتراپیست شما به موارد زیر پاسخ خواهد داد:

 • تحرک استخوان کارپال
 • تمرینات سر خوردن عصب و تاندون برای اطمینان از حرکت کامل و نامحدود عصب در دسترس است.
 • قابلیت انبساط عضلات و بافت نرم.
 • ستون فقرات سرویکوتوراسیک برای اصلاح هرگونه سندرم ارجاعی یا له شدن مضاعف.
 • گرفتن و نیشگون گرفتن، ربودن شست و تقویت ساعد در مراحل بعدی.
 • ROM گسترده اندام فوقانی، مچ دست و دست، تمرینات تقویتی و استقامتی.
 • تمرینات پوسچر، حرکت ظریف و مهارت دست.
 • ارزیابی ارگونومیک

اولتراسوند درمانی، طب سوزنی، ماساژ و یوگا

درمان اولتراسوند ممکن است به تاندونوپاتی مچ دست کمک کند. طب سوزنی یا سوزن خشک ممکن است درد تاندیوپاتی مچ دست را کاهش دهد.

ماساژ هدفمند می تواند به قدرت گرفتن در مبتلایان به تاندیوپاتی مچ دست کمک کند.

یوگا با تمرکز بر انعطاف پذیری بالاتنه می تواند قدرت گرفتن را سریعتر از آتل مچ به تنهایی بهبود بخشد.

ارزیابی ارگونومیک
اگر تاندونوپاتی مچ دست شما کار شما را مختل کرده است، ارزیابی ارگونومیک محل کار و شیوه های کاری ممکن است برای جلوگیری از عود مفید باشد. ممکن است نیاز به اصلاح فعالیت باشد. 

دستگاه TENS
دستگاه TENS (تحریک الکتریکی عضلانی از طریق پوست) ممکن است درد مرتبط با تاندونوپاتی مچ دست را کاهش دهد.

جراحی تونل کارپال
آکادمی جراحان ارتوپدی آمریکا (AAOS) در ابتدا درمان غیر جراحی را توصیه می کند. قبل از انجام جراحی تاندونوپاتی مچ دست، باید سایر منابع احتمالی را بررسی کنید. تزریق کورتیکواستروئید ممکن است آزمایش شود.

مبتلایان به این عارضه از طریق درمان محافظه کارانه پیش آگهی مطلوبی دارند. بهترین نتایج در چند هفته اول درمان رخ می دهد. فیزیوتراپی مچ دست پس از جراحی برای تسریع بهبودی از اهمیت زیادی برخوردار است که توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما با بالاترین کیفیت و بر اساس بروزترین متدها ارائه می شود.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در تهرانپارس – فیزیوتراپی در نارمک – فیزیوتراپی در منزل شمال تهران – فیزیوتراپی در منزل تهران نو – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – هزینه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل کرج – فیزیوتراپی مچ دست – فیزیوتراپی دست پس از جراحی – فیزیوتراپی دست در منزل – بهترین مرکز فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل برای درد دست

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

درمان سردرد با فیزیوتراپی

درمان سردرد با فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین روشهای درمانی در کلینیک فیزیوتراپی آیتن تهران ارائه می شود. سردرد یک بیماری شایع است که می تواند به طور قابل توجهی کیفیت زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. در حالی که دارو اغلب راه حلی برای تسکین سردرد است، فیزیوتراپی یک رویکرد جایگزین و…

فیزیوتراپی تخصصی کمر درد

فیزیوتراپی تخصصی کمر درد کمر درد یک بیماری شایع است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. چه به دلیل وضعیت نامناسب، فشار عضلانی یا یک بیماری زمینه ای باشد، می تواند ناتوان کننده باشد و کیفیت زندگی فرد را تا حد زیادی کاهش دهد.  این بیماری می تواند…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ