درمان آرتروز زانو با جراحی

  1. خانه
  2. بیماری های ارتوپدی
  3. آرتروز زانو
  4. درمان آرتروز زانو با جراحی
درمان آرتروز زانو با جراحی

درمان آرتروز زانو با جراحی به عنوان آخرین راهکار درمانی و تنها در موارد حاد و پیشرفته که آرتروز سبب تخریب کامل مفصل زانو شود و درد و مشکلات بیمار با روش های غیرجراحی از جمله فیزیوتراپی زانو قابل کنترل نیست انجام می گیرد.

آرتروز زانو یکی از رایج ترین دلایل درد و ناراحتی مفصل زانو در افراد میانسال و سالمند است که سبب اختلال در عملکرد زانو و بروز مشکلات حرکتی برای فرد مبتلا می شود.

درمان آرتروز زانو اغلب با روش های غیرجراحی همچون فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی امکان پذیر است و درمان آرتروز زانو با جراحی در برخی موارد و با صلاحدید فیزیوتراپیست و جراح زانو انجام می گیرد.

انجام منظم فیزیوتراپی زانو پس از جراحی نیز برای کمک به فرایند بهبودی و کاهش عوارض ناشی از جراحی ضروری است.

هدف از درمان آرتروز با جراحی کمک به کاهش درد و مشکلات بیمار و بهبود عملکرد زانو است.

درمان آرتروز زانو با جراحی

روش های مختلفی برای جراحی زانو که در درمان آرتروز زانو بکار می رود وجود دارد که در این مقاله به رایج ترین و پرکاربردترین آن ها اشاره کرده ایم.

استئوتومی

یکی از روش های درمان آرتروز زانو با جراحی است که با جایجایی استخوان ها در محل مفصل زانو و قرار دادن آن ها در وضعیت جدید برای جوش خوردن استخوان ها در محل جدید و کاهش مشکلات بیمار انجام می گیرد.

این روش جراحی برای تغییر امتداد استخوان درشت نی در نزدیکی زانو بگونه ای که فشار کمتری بر زانو وارد شود انجام می گیرد.

آرتروسکوپی

این روش درمان آرتروز زانو با جراحی نیز که با مشاهده داخل مفصل زانو همراه است به عنوان یکی روش تشخیصی _ درمانی شناخته می ود.

برای انجام درمان جراح از طریق یک شکاف چند میلیمتری لوله آرتروسکوپ را از جلوی زانو وارد فضای مفصلی کرده و سپس تصاویر تهیه شده توسط دوربین به یک مانیتور با وضوح بالا منتقل شده تا مشکلات داخل مفصل زانو توسط جراح مشاهده شود.

برای انجام فرایند درمان نیز جراح از طریق شکاف های دیگری ابزار جراحی را داخل مفصل کرده و اقدام به درمان آسیب مورد نظر از جمله ترمیم زانو در نتیجه آرتروز زانو می کند.

جراحی تعویض مفصل زانو

درمان آرتروز زانو با جراحی

جراحی تعویض مفصل زانو تقریبا به عنوان آخرین راهکار درمان آرتروز زانو با جراحی است و تنها در مواردی که مفصل زانو بطور کامل دچار تخریب شده و عملکرد زانو دچار اختلال جدی شده انجام می گیرد.

در طی این جراحی قسمت انتهایی استخوان ران و قسمت بالایی استخوان درشت نی از بدن خارج شده و پروتز مصنوعی ( مفصل مصنوعی ) جایگزین آن ها می شود.

انجام فیزیوتراپی برای کمک به کاهش عوارض ناشی از جراحی ، کاهش دوران نقاهت و بهبود عملکرد زانو از اهمیت زیادی برخوردار است.

از آن جایی که افرادی که جراحی تعویض مفصل زانو انجام داده اند اغلب دچار مشکلات حرکتی هستند و مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی برای آن ها دشوار است می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل متخصصان ما بهره مند شوند.

 

 

کلمات مرتبط :

جراحی زانو – فیزیوتراپی زانو – فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در نارمک – فیزیوتراپی در سرسبز – فیزیوتراپی در تهرانپارس

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در تهران در حوزه های تخصصی ارتوپدی ، نورولوژی و کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که بر کمک به افراد برای بازیابی و حفظ عملکرد فیزیکی، حرکت و تحرک تمرکز دارد. فیزیوتراپیست ها با افراد در هر سنی…

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

درمان کمر درد بدون جراحی

درمان کمر درد بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. کمردرد به ناراحتی یا درد احساس شده در پشت اشاره دارد که می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. کمردرد یک بیماری شایع است که می تواند افراد را در هر سنی تحت تاثیر…

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل توسط متخصصان با تجربه ما که تجربه و آشنایی کامل با تکنیک های ماساژ را دارند ارائه می شود. ماساژ درمانی اغلب در فیزیوتراپی به عنوان یک درمان مکمل برای کمک به تسکین درد، کاهش تنش عضلانی، بهبود گردش خون و تقویت آرامش استفاده می شود. این یک تکنیک…

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در بسیاری از بیماران موفقیت آمیز است و نیاز به انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند. تنگی کانال نخاعی یک وضعیت پزشکی است که در آن فضاهای داخل کانال نخاعی که نخاع و اعصاب را در خود جای داده است، باریک می…

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت است و نمی توان یک روش درمانی واحد را برای تمام افراد در نظر گرفت. فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین و بهترین روشهای درمان غیرجراحی مشکلات ستون فقرات شناخته می شود که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران به…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ