درمان آرتروز زانو با جراحی

  1. خانه
  2. بیماری های ارتوپدی
  3. آرتروز زانو
  4. درمان آرتروز زانو با جراحی
درمان آرتروز زانو با جراحی

درمان آرتروز زانو با جراحی به عنوان آخرین راهکار درمانی و تنها در موارد حاد و پیشرفته که آرتروز سبب تخریب کامل مفصل زانو شود و درد و مشکلات بیمار با روش های غیرجراحی از جمله فیزیوتراپی زانو قابل کنترل نیست انجام می گیرد.

آرتروز زانو یکی از رایج ترین دلایل درد و ناراحتی مفصل زانو در افراد میانسال و سالمند است که سبب اختلال در عملکرد زانو و بروز مشکلات حرکتی برای فرد مبتلا می شود.

درمان آرتروز زانو اغلب با روش های غیرجراحی همچون فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی امکان پذیر است و درمان آرتروز زانو با جراحی در برخی موارد و با صلاحدید فیزیوتراپیست و جراح زانو انجام می گیرد.

انجام منظم فیزیوتراپی زانو پس از جراحی نیز برای کمک به فرایند بهبودی و کاهش عوارض ناشی از جراحی ضروری است.

هدف از درمان آرتروز با جراحی کمک به کاهش درد و مشکلات بیمار و بهبود عملکرد زانو است.

درمان آرتروز زانو با جراحی

روش های مختلفی برای جراحی زانو که در درمان آرتروز زانو بکار می رود وجود دارد که در این مقاله به رایج ترین و پرکاربردترین آن ها اشاره کرده ایم.

استئوتومی

یکی از روش های درمان آرتروز زانو با جراحی است که با جایجایی استخوان ها در محل مفصل زانو و قرار دادن آن ها در وضعیت جدید برای جوش خوردن استخوان ها در محل جدید و کاهش مشکلات بیمار انجام می گیرد.

این روش جراحی برای تغییر امتداد استخوان درشت نی در نزدیکی زانو بگونه ای که فشار کمتری بر زانو وارد شود انجام می گیرد.

آرتروسکوپی

این روش درمان آرتروز زانو با جراحی نیز که با مشاهده داخل مفصل زانو همراه است به عنوان یکی روش تشخیصی _ درمانی شناخته می ود.

برای انجام درمان جراح از طریق یک شکاف چند میلیمتری لوله آرتروسکوپ را از جلوی زانو وارد فضای مفصلی کرده و سپس تصاویر تهیه شده توسط دوربین به یک مانیتور با وضوح بالا منتقل شده تا مشکلات داخل مفصل زانو توسط جراح مشاهده شود.

برای انجام فرایند درمان نیز جراح از طریق شکاف های دیگری ابزار جراحی را داخل مفصل کرده و اقدام به درمان آسیب مورد نظر از جمله ترمیم زانو در نتیجه آرتروز زانو می کند.

جراحی تعویض مفصل زانو

درمان آرتروز زانو با جراحی

جراحی تعویض مفصل زانو تقریبا به عنوان آخرین راهکار درمان آرتروز زانو با جراحی است و تنها در مواردی که مفصل زانو بطور کامل دچار تخریب شده و عملکرد زانو دچار اختلال جدی شده انجام می گیرد.

در طی این جراحی قسمت انتهایی استخوان ران و قسمت بالایی استخوان درشت نی از بدن خارج شده و پروتز مصنوعی ( مفصل مصنوعی ) جایگزین آن ها می شود.

انجام فیزیوتراپی برای کمک به کاهش عوارض ناشی از جراحی ، کاهش دوران نقاهت و بهبود عملکرد زانو از اهمیت زیادی برخوردار است.

از آن جایی که افرادی که جراحی تعویض مفصل زانو انجام داده اند اغلب دچار مشکلات حرکتی هستند و مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی برای آن ها دشوار است می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل متخصصان ما بهره مند شوند.

 

 

کلمات مرتبط :

جراحی زانو – فیزیوتراپی زانو – فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در نارمک – فیزیوتراپی در سرسبز – فیزیوتراپی در تهرانپارس

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد کمردرد می تواند به اشکال مختلف ظاهر شود، از ناراحتی حاد، کوتاه مدت تا درد مزمن و طولانی مدت. این می تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله وضعیت بدنی نامناسب، عدم تعادل عضلانی، فتق دیسک یا حتی استرس باشد. صرف نظر از علت، درد می تواند ناتوان کننده باشد…

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ