درمان کمردرد بدون جراحی

 1. خانه
 2. بیماری های ارتوپدی
 3. بیماری های ستون فقرات
 4. درمان کمردرد بدون جراحی
درمان کمردرد بدون جراحی

درمان کمردرد بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود.

در بیشتر موارد، کمردرد بدون جراحی بهتر مدیریت می شود. به این دلیل که تحقیقات نشان داده است که جراحی تنها برای گروه بسیار کوچکی از بیماران در تسکین کمردرد موثر است.

کمردرد شایع است ، بطوری که حدود 80 درصد از افراد در مقطعی از زندگی خود کمردردی دارند که به اندازه کافی قوی است که آنها را وادار به مراجعه به پزشک و دریافت مراقبت های پزشکی کند.

بر اساس آمارها کمردرد یکی از شایع ترین دلایل مراجعه به بخش اورژانس بیمارستان است.

خوشبختانه با درمان خانگی و استراحت، بسیاری از موارد کمردرد در عرض چند هفته بدون هیچ مشکل طولانی مدت بهبود می یابند. مصرف یک داروی ضد التهابی غیراستروئیدی – مانند ایبوپروفن یا ناپروکسن – یا سایر داروهای مسکن بدون نسخه، قرار دادن گرما و یا یخ روی ناحیه دردناک همراه با استراحت، اغلب می‌تواند به طور موثری از شر کمردرد خلاص شود.

فیزیوتراپی نیز به عنوان موثرترین روش درمان غیرجراحی کمردرد است که توسط متخصصان ما بصورت فیزیوتراپی در منزل نیز ارائه می شود.

درمان کمردرد بدون جراحی

درمان کمردرد مزمن اغلب شامل همان داروهای خانگی که قبلا ذکر شد و همچنین فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی است. علاوه بر این، اگر مسکن‌های بدون نسخه برای کمک به کمردرد کافی نیستند، شل‌ کننده‌ های عضلانی تجویزی و همچنین داروهای مسکن تجویزی اضافی ممکن است مفید باشد.

در برخی موارد، زمانی که اقدامات دیگر از شر درد خلاص نمی‌شوند، پزشک ممکن است تزریق کورتیزون که یک داروی ضد التهاب است را به فضای اطراف ریشه‌ های عصبی نخاعی یا مفاصل ستون فقرات برای کمک به کاهش التهاب و کاهش درد توصیه کند. برای اکثر افراد مبتلا به کمردرد، این درمان‌ های غیرجراحی بهترین و طولانی‌ترین تسکین درد را ارائه می‌کنند.

اگر پزشک مشکوک باشد که مشکل ساختاری در ستون فقرات ممکن است منشأ کمردرد شما باشد، می‌توان از آزمایش‌هایی مانند اشعه ایکس ساده، تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI)، اسکن توموگرافی کامپیوتری (CT) و تزریق‌ های ویژه ستون فقرات استفاده کرد. تعیین منبع درد و کمک به پیش بینی احتمال مفید بودن جراحی ستون فقرات. اگر آزمایش‌ها نشان می‌دهند که جراحی ممکن است مناسب باشد، جراحی ستون فقرات برای کمردرد اغلب شامل اتصال دو مهره به یکدیگر در روشی به نام فیوژن ستون فقرات یا برداشتن دیسک ستون فقرات و جایگزینی آن با یک دیسک مصنوعی است. اما نوع دقیق جراحی بستگی به علت درد دارد.

رایج ترین دلایل کمردرد

 • بیرون زدگی دیسک کمر که با نام فتق دیسک کمر نیز شناخته می شود.
 • فشردگی عصب سیاتیک
 • سندرم پیریفورمیس
 • سندرم مفصل فاست
 • تنگی کانال نخاعی
 • آرتروز ستون فقرات
 • کشیدگی عضلات و رباط ها
 • ناهنجاری های ستون فقرات مانند اسکولیوز ، کیفوز ، گودی کمر و …

حتی زمانی که فردی کاندید مناسبی برای جراحی برای درمان کمردرد باشد، نتایج بعد از جراحی در بهترین حالت فقط تا حدی دلگرم کننده است. علاوه بر این، جراحی ستون فقرات به زمان بهبودی قابل توجهی نیاز دارد. با در نظر گرفتن این عوامل، افرادی که به دنبال جراحی برای کمردرد هستند، باید قبل از تصمیم گیری برای ادامه، خطرات و مزایای آن را با تیم مراقبت های بهداشتی خود به دقت در میان بگذارند.

به طور کلی، بهترین کاری که می توانید برای کمردرد انجام دهید این است که از کمر خود مراقبت کنید. ورزش منظم که با کار کردن عضلات پشت، شکم و پهلو، هسته شما را تقویت می کند، می تواند به تقویت و انعطاف پذیری کمر کمک کند و خطر آسیب را کاهش دهد. حفظ وزن مناسب می تواند با کاهش بار کلی بر روی کمر به پیشگیری از کمردرد کمک کند. استفاده از مکانیک مناسب بدن هنگام نشستن، ایستادن و بلند کردن بدن نیز ممکن است از مشکلات کمر جلوگیری کند.

درمان کمردرد بدون جراحی با فیزیوتراپی 

فیزیوتراپی به عنوان بهترین روش درمان غیرجراحی کمردرد است که نیاز به مصرف داروهای شیمیایی و انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند.

متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی ابتدا اقدام به معاینه دقیق بیمار و بررسی علائم وی کرده و بر اساس نوع مشکل بیمار ، شدت علائم و دیگر شرایط موثرترین راهکارهای فیزیوتراپی را برای کمک به تسکین درد و درمان عامل زمینه ای بکار می گیرند.

تکنیک های درمان دستی و دستکاری ستون فقرات با هدف تسکین علائم ، بهبود تحرک ستون فقرات و رهاسازی مایوفاسیال ارائه می شود.

مدالیته های ضددرد مانند لیزر درمانی ، الکتروتراپی و التراسوند نیز ممکن است با توجه به نیاز بیمار و نظر دکتر فیزیوتراپی مورد استفاده قرار بگیرند.

تمرینات ورزشی بخش مهمی از برنامه درمان کمردرد بدون جراحی هستند ، تمرینات کششی به رفع سفتی و محدودیت های حرکتی کمک می کنند و تمرینات تقویتی با تقویت عضلات شکم و کمر حمایت مناسبی از ستون فقرات به عمل آورده و به تسکین علائم بیمار کمک می کنند.

آب درمانی نیز در مبتلایان به کمردرد بسیار مناسب است چراکه ورزش در آب فشاری که بر ستون فقرات حین ورزش وارد می شود را تا حد زیادی کاهش می دهد.

سوزن خشک ، ماساژ درمانی و تیپینگ از دیگر تکنیک های فیزیوتراپی در درمان غیرجراحی کمردرد هستند.

 

مقالات مرتبط :

مزایای فیزیوتراپی در درمان کمردرد

درمان غیرجراحی دیسک کمر

بهترین درمان دیسک کمر

فیزیوتراپی کمردرد در پاسداران

مقالات بیشتر

درمان گرفتگی کمر با فیزیوتراپی در منزل

درمان گرفتگی کمر با فیزیوتراپی در منزل و کلینیک توسط متخصصان با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. گرفتگی کمر که به اسپاسم عضلانی نیز معروف است، انقباضات غیرارادی عضلات پشت است. این انقباضات می تواند ناگهانی و شدید باشد و باعث ایجاد درد شدید در ناحیه آسیب دیده شود….

کایروپرکتیک در منزل با بیمه

کایروپراکتیک در منزل با بیمه توسط متخصصان و درمانگران با تجربه ما برای کمک به درمان مشکلات مرتبط با ستون فقرات ارائه می شود. کایروپرکتیک نوعی از طب جایگزین است که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات مربوط به سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تمرکز دارد. رویکرد اصلی مورد استفاده در درمان…

راهکارهای درمان قطعی سیاتیک

راهکارهای درمان قطعی سیاتیک سیاتیک وضعیتی است که باعث درد، بی حسی یا سوزن سوزن شدن در ناحیه کمر، باسن و پاها می شود. این عصب معمولاً به دلیل فشرده شدن یا تحریک عصب سیاتیک که بزرگترین عصب بدن است و از قسمت پایین کمر از باسن و پایین پاها عبور می کند، ایجاد می…

دکتر متخصص کایروپراکتیک تهران

دکتر متخصص کایروپراکتیک تهران، یک متخصص مراقبت های بهداشتی است که در تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تخصص دارد. متخصصان کایروپراکتیک بر این باورند که بسیاری از مشکلات سلامتی می تواند ناشی از ناهماهنگی ستون فقرات باشد که با سیستم عصبی بدن و فرآیندهای طبیعی بهبودی تداخل…

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در تهران در حوزه های تخصصی ارتوپدی ، نورولوژی و کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که بر کمک به افراد برای بازیابی و حفظ عملکرد فیزیکی، حرکت و تحرک تمرکز دارد. فیزیوتراپیست ها با افراد در هر سنی…

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ