دلایل درد شانه

  1. خانه
  2. بیماری های ارتوپدی
  3. دلایل درد شانه
دلایل درد شانه

دلایل درد شانه و نقش فیزیوتراپی در درمان آن ها

شانه های شما بخش پیچیده ای از بدن شما هستند ، آنها انعطاف پذیرترین و متحرک ترین مفاصل شما هستند که از چندین استخوان، ماهیچه و تاندون تشکیل شده اند.

شانه ها تحرک زیادی را برای شما فراهم می کنند و به شما این امکان را می دهند که بسیاری از وظایف روزانه خود را علاوه بر چندین رژیم ورزشی انجام دهید. با این حال، این بدان معناست که راه های زیادی وجود دارد که شانه ها می توانند آسیب ببینند و در نتیجه درد و عدم تحرک ایجاد شود.

درد شانه را می توان به دلایل مختلف تجربه کرد و چندین قدم وجود دارد که می توانید برای کاهش ناراحتی خود انجام دهید.

فیزیوتراپی شانه یکی از موثرترین روش های درمان درد شانه است که فیزیوتراپیست ها با توجه به دلایل درد شانه و شرایط هر بیمار برنامه درمانی منحصر بفردی را برای بیمار در نظر می گیرند.

متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما خدمات تخصصی فیزیوتراپی شانه را در منزل و با بالاترین کیفیت و بر اساس متدهای روز دنیا به آن دسته از عزیزانی که به دلیل شرایط بیماری و یا هر مشکل دیگر توانایی مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را ندارند ارائه می دهند.

فیزیوتراپی شانه یک روش ایمن ، کم هزینه و موثر برای کاهش درد شانه است. 

دلایل درد شانه

چندین دلیل زمینه ای وجود دارد که می تواند منجر به درد شانه شود. به عنوان مثال، آسیب یا ضربه ناگهانی به شانه ها می تواند باعث دردناک شدن شانه ها شود. حرکات تکراری همچنین می تواند باعث درد شانه شود، زیرا عضلات، مفاصل و تاندون های شما در حال حرکت بیش از حد هستند. فیزیوتراپی شانه می تواند چندین بیماری خاص را که ممکن است به درد یا ناراحتی که در شانه خود احساس می کنید کمک کند، درمان کند.

برخی از شایع ترین دلایل درد شانه که فرد را نیازمند فیزیوتراپی می کنند عبارتند از :

پارگی غضروف شانه. هنگامی که غضروف پاره می شود، ممکن است تعدادی از علائم دردناک را تجربه کنید. ممکن است کاهش قدرت و دامنه حرکتی محدود در شانه آسیب دیده را تجربه کنید. همچنین ممکن است هنگام حرکت دادن بازوی خود به روش های خاصی دچار درد شوید. اگر از پارگی غضروف رنج می برید، فیزیوتراپی شانه در منزل و کلینیک فیزیوتراپی می تواند تسکین دهنده باشد.

تاندونیت شانه. تاندونیت زمانی رخ می دهد که تاندون تحریک یا ملتهب شود. می تواند در چندین قسمت از بدن ظاهر شود. فیزیوتراپیست می تواند انواع مختلف تاندونیت را درمان کرده و ناحیه ملتهب را تسکین دهد.

کشیدگی و رگ به رگ شدن عضلات شانه. کشیدگی زمانی اتفاق می افتد که یک عضله یا تاندون بیش از حد کشیده شود یا پاره شود. رگ به رگ شدن زمانی اتفاق می افتد که رباط بیش از حد کشیده شود یا پاره شود. کشیدگی و رگ به رگ شدن می تواند منجر به درد مداوم شانه شود که ممکن است شرکت در ورزش یا حتی کارهای روزانه را دشوار کند. اگر کشیدگی یا رگ به رگ شدن جزئی باشد، گاهی اوقات می توان آن را در خانه یخ زد و با استراحت آن را بهبود داد. فشارهای شدیدتر و رگ به رگ شدن ها اغلب به درمان های فیزیوتراپی شانه نیاز دارند.

بورسیت شانه. بورسیت یکی از دلایل درد شانه است و به معنای التهاب مفاصل است و کیسه های پر از مایع اطراف استخوان ها، ماهیچه ها و تاندون ها را تحت تاثیر قرار می دهد. اغلب در مناطقی از بدن که برای حرکات تکراری استفاده می شود، رخ می دهد. اگر بورسیت را تجربه می کنید، ممکن است در ناحیه آسیب دیده احساس سفتی یا درد داشته باشید که می تواند قرمز یا متورم شود. فیزیوتراپی شانه می تواند به کاهش التهاب و همچنین علائم دردناک شما کمک کند.

شانه ی یخ زده. شانه منجمد یکی از رایج ترین دلایل درد شانه و یک وضعیت دردناک است که معمولاً پس از دوره‌های طولانی بی‌تحرکی رخ می‌دهد، مانند قرار گرفتن در یک زنجیر یا گچ گرفتن پس از آسیب. این وضعیت به مرور زمان بدتر می شود و در نتیجه درد و سفتی ایجاد می شود. معمولاً بعد از چند سال خودش را اصلاح می‌کند، اما فیزیوتراپی می‌تواند به تسکین شما در دوران نقاهت کمک کند. همچنین می تواند به سرعت بخشیدن به روند بازیابی کمک کند.

آرتروز شانه. آرتریت یک بیماری مفصلی است که باعث درد و سفتی می شود. انواع مختلفی از آرتریت وجود دارد، اما شایع ترین آنها آرتروز و آرتریت روماتوئید است. استئوآرتریت زمانی اتفاق می افتد که غضروف بین استخوان های شما شروع به شکستن می کند و باعث ساییدگی استخوان ها می شود. آرتریت روماتوئید زمانی اتفاق می افتد که مفاصل متورم و ملتهب می شوند. برای هر دوی این شرایط، فیزیوتراپی می‌تواند باعث تسکین درد و بهبود تحرک شود.

فیزیوتراپی شانه

دلایل درد شانه

یک فیزیوتراپیست با توجه به دلایل درد شانه سخت تلاش می کند تا علاوه بر تسکین درد و ناراحتی که احساس می کنید، انعطاف پذیری و دامنه حرکتی شما را بهبود بخشد. آنها ممکن است هر ترکیبی از روش های درمانی مانند درمان های سرد و گرم را برای کاهش درد و افزایش تحرک اجرا کنند. ماساژ درمانی برای کاهش فشار روی عضلات، مفاصل و تاندون‌ها؛ یا یک رژیم ورزشی برای تقویت حرکت و بهبودی ناحیه آسیب دیده. سایر روش های فیزیوتراپی ممکن است شامل آب درمانی، اولتراسوند یا تحریک الکتریکی عصبی باشد.

هر نوع دردی که تجربه می کنید، یک فیزیوتراپیست آموزش دیده می تواند یک برنامه تخصصی برای درمان بیماری خاص شما ایجاد کند. ثابت شده است که فیزیوتراپی شانه به چندین بیماری کمک می کند و در بسیاری از موارد نیاز به داروهای مضر و جراحی های تهاجمی را به طور کلی از بین برده است.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی شانه – درمان شانه منجمد با فیزیوتراپی – دلایل درد شانه – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – هزینه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – دکتر فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل با بیمه تکمیلی

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک یکی از روشهای درمان اختلالات کف لگن و مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن است. بیوفیدبک ابزاری است که برای توانبخشی کف لگن استفاده می شود. این تکنیک شامل قرار دادن یک وسیله کوچک در پایین بدن هنگام انجام تمرینات کف لگن است. این دستگاه محرک های…

فیزیوتراپی اختلالات کف لگن

فیزیوتراپی اختلالات کف لگن یک درمان موثر و مناسب برای شرایط شایعی مانند بی اختیاری ادرار و مدفوع، افتادگی اندام لگن و دردهای لگنی مزمن است. فیزیوتراپی کف لگن شامل تقویت عضلات کف لگن، آرامش و هماهنگی برای کمک به درمان سفتی یا ضعف عضلات کف لگن و مشکلات مرتبط با آن است. هنگامی که…

فیزیوتراپی در میرداماد

فیزیوتراپی در میرداماد طرف قرارداد با بیمه های پایه و تکمیلی توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما ارائه می شود. فیزیوتراپی از تکنیک های اثبات شده برای کمک به بازگرداندن حرکت و عملکرد هر فردی که تحت تأثیر آسیب، ناتوانی یا وضعیت سلامتی قرار گرفته است استفاده می کند. این یک روش درمانی…

اهمیت فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی

اهمیت فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی سکته مغزی یک آسیب مغزی ناگهانی است که زمانی رخ می دهد که جریان خون به بخشی از مغز قطع شود و معمولا به دلیل انسداد یکی از عروق مغزی به دلیل وجود لخته خود و در موارد کمتر پارگی یکی از عروق مغزی رخ می دهد. سکته مغزی…

فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی

فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما (طرف قرارداد با بیمه ها) ارائه می شود. ستون فقرات از 33 استخوان به نام مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته اند. 7 عدد در گردن، 12 عدد در قسمت میانی پشت و 5 عدد در قسمت تحتانی کمر وجود…

فیزیوتراپی زنان در شریعتی

فیزیوتراپی زنان در شریعتی برای کمک به مشکلات مرتبط با اختلال در عملکرد عضلات کف لگن ، کمردرد و … توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در شریعتی (طرف قرارداد با بیمه) یا توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می شود. فیزیوتراپی نقش مهمی در افزایش سلامت بانوان و بهبود کیفیت زندگی آن ها…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ