دکتر فیزیوتراپی در شریعتی

 1. خانه
 2. معرفی رشته های توانبخشی
 3. فیزیوتراپی
 4. دکتر فیزیوتراپی در شریعتی
دکتر فیزیوتراپی در شریعتی

دکتر فیزیوتراپی در شریعتی خدمات تخصصی فیزیوتراپی ستون فقرات و فیزیوتراپی کف لگن طرف قرارداد با بیمه را ارائه می دهد.

اگر تا به حال بیماری یا آسیبی داشته اید که بر توانایی شما در حرکت یا انجام کارهای روزانه تأثیر گذاشته است، ممکن است پزشک شما را به یک فیزیوتراپیست معرفی کرده باشد تا شما را روی پاهایتان بازگرداند. فیزیوتراپیست با بیماران همکاری می کند تا به آنها در مدیریت درد، تعادل، تحرک و عملکرد حرکتی کمک کند.

اکثر افراد در مقطعی از زندگی خود با فیزیوتراپیست کار می کنند. ممکن است پس از یک تصادف رانندگی، پس از جراحی یا برای رفع کمردرد به یکی از آنها ارجاع داده شده باشید. آنها با بیمارانی با انواع شرایط یا محدودیت ها کار می کنند.

فیزیوتراپی به بازیابی حرکت و عملکرد زمانی که فردی تحت تأثیر آسیب، بیماری یا ناتوانی قرار می گیرد، کمک می کند. همچنین می تواند به کاهش خطر آسیب یا بیماری در آینده کمک کند.

فیزیوتراپی یک رویکرد جامع است که بیمار را مستقیماً در مراقبت از خود درگیر می کند.

فیزیوتراپی می تواند برای افراد در تمام سنین با طیف وسیعی از بیماری ها مفید باشد، از جمله مشکلاتی که بر موارد زیر تأثیر می گذارد:

 • استخوان ها، مفاصل و بافت نرم – مانند کمر درد، گردن درد، شانه درد و آسیب های ورزشی
 • مغز یا سیستم عصبی – مانند مشکلات حرکتی ناشی از سکته مغزی، ام اس (MS) یا بیماری پارکینسون
 • قلب و گردش خون – مانند توانبخشی پس از حمله قلبی
 • ریه ها و تنفس – مانند بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD) و فیبروز کیستیک

فیزیوتراپی می تواند فعالیت بدنی شما را بهبود بخشد و در عین حال به شما در جلوگیری از آسیب های بیشتر کمک کند.

دکتر فیزیوتراپی در شریعتی به جای تمرکز بر جنبه های فردی آسیب یا بیماری، بدن را به عنوان یک کل در نظر می گیرد.

برخی از رویکردهای اصلی مورد استفاده فیزیوتراپیست ها عبارتند از:

 • آموزش و مشاوره – فیزیوتراپیست ها می توانند در مورد چیزهایی که می توانند بر زندگی روزمره شما تأثیر بگذارند، توصیه های کلی ارائه دهند، مانند وضعیت بدنی و تکنیک های صحیح بلند کردن یا حمل برای کمک به جلوگیری از آسیب.
 • توصیه های حرکتی، تمرینی مناسب و فعالیت بدنی – ممکن است تمریناتی برای بهبود سلامت عمومی و تحرک شما و تقویت بخش های خاصی از بدن شما توصیه شود.
 • درمان دستی – جایی که فیزیوتراپیست از دستان خود برای کمک به تسکین درد و سفتی و تشویق حرکت بهتر بدن استفاده می کند.
 • تکنیک های دیگری نیز وجود دارد که گاهی اوقات ممکن است مورد استفاده قرار گیرد، مانند تمرینات انجام شده در آب (آب درمانی) یا طب سوزنی.

دکتر فیزیوتراپی در شریعتی با بیماران کار می کند تا برنامه های سفارشی سازی شده ای را طراحی کند که تا حد امکان توانایی عملکردی و حرکت آنها را بازیابی کند. آنها برای کمک به بیماران در تمام مراحل زندگی – از نوزادی تا سالمندی – آموزش دیده اند که عملکرد و حرکت آنها تحت تأثیر موارد زیر است:

 • بیماری های اسکلتی – عضلانی مانند مشکلات ستون فقرات ، بیماریهای مفصلی و …
 • آسیبهای ناگهانی مانند تصادفات رانندگی و حوادث ورزشی
 • مشکلات ناشی از افزایش سن مانند ضعف و مشکلات حرکتی
 • اختلالات و ناهنجاری های مادرزادی مانند فلج مغزی
 • مسائل مربوط به وزن

فیزیوتراپیست ها با استفاده از روش های مختلفی به این امر دست می یابند که عبارتند از:

 • تکنیک های درمان دستی و ماساژ عضلات 
 • تمرینات ورزشی شامل تمرینات کششی و تقویتی
 • استفاده از دستگاه های تحریک عضلانی و سایر مدالیته های ضددرد
 • کشش ستون فقرات
 • آموزش نحوه صحیح انجام فعالیت ها
 • کشش عضلات

دکتر فیزیوتراپی رویکردی کل نگر (کل بدن) دارند و نه تنها به جنبه های فیزیکی رفاه شما می پردازند، بلکه به رفاه عاطفی، روانی و اجتماعی شما نیز می پردازند. آنها در تمام مراحل مراقبت های بهداشتی از جمله پیشگیری، آموزش، مداخله، توانبخشی و درمان کار می کنند.

هدف فیزیوتراپیست بهبود کیفیت زندگی شماست.

برای چه مشکلاتی باید به دکتر فیزیوتراپی در شریعتی مراجعه کرد؟

یک فیزیوتراپیست می تواند تعداد زیادی از شرایط و آسیب ها را درمان کند. برخی از نمونه ها عبارتند از:

 • ارتوپدی: کمردرد، سندرم تونل کارپال، آرتریت، کمردرد، بیماری های پا، سیاتیک، بیماری های زانو، مشکلات مفصلی ، آسیب های ورزشی مانند پارگی رباط صلیبی ، پارگی مینیسک زانو و …
 • عصبی: بیماری آلزایمر، مولتیپل اسکلروزیس، نوروپاتی (آسیب عصبی)، سرگیجه (احساس سرگیجه / عدم تعادل)، فلج مغزی، سکته مغزی، ضربه مغزی و …
 • بیماری های خودایمنی: فیبرومیالژیا، سندرم رینود، آرتریت روماتوئید ، سندرم گیلن باره و …
 • مشکلات کف لگن: بی اختیاری ادرار ، بی اختیاری مدفوع ، یبوست ، واژینیسموس و …
 • شرایط مزمن: آسم، دیابت، چاقی، فشار خون بالا و ….

در جلسه اول مقالات با دکتر فیزیوتراپی ، احتمالاً از شما خواسته می‌شود که لباس‌های راحت و گشاد و کفش‌هایی با پشتیبانی خوب بپوشید (مانند کفش‌های ورزشی). این به این دلیل است که شما احتمالاً درگیر برخی حرکات فیزیکی خواهید بود.

در اولین قرار ملاقات، فیزیوتراپیست سوابق شما را بررسی می‌کند و یک تاریخچه پزشکی کامل دریافت می‌کند و هر گونه عکس‌برداری با اشعه ایکس و سایر آزمایش‌هایی که ممکن است انجام دهید را بررسی می‌کند. آنها از شما سوالاتی در مورد سابقه پزشکی، شیوه زندگی، و بیماری یا آسیبی که در حال درمان هستند می پرسند. مهم است که با پاسخ های خود کاملاً صادق باشید.

احتمالاً از شما خواسته می شود که راه بروید، خم شوید و کارهای ساده دیگری که به آنها امکان می دهد توانایی ها و محدودیت های فیزیکی شما را ارزیابی کنند. سپس آنها در مورد یک برنامه فیزیوتراپی سفارشی با شما بحث خواهند کرد.

در قرارهای بعدی معمولاً تمرینات یا حرکات خاصی خواهید داشت که از شما خواسته می شود انجام دهید. فعالیت هایی که در طول فیزیوتراپی خود انجام می دهید بخشی از برنامه ای است که آنها فقط برای شما ایجاد کرده اند تا به شما در رسیدن به اهداف سلامتی و بهبودی خود کمک کنند.

 

 

کلمات مرتبط :

دکتر فیزیوتراپی در شریعتی – مرکز فیزیوتراپی در شریعتی – فیزیوتراپی کمردرد – فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی – فیزیوتراپی با بیمه تکمیلی – مرکز فیزیوتراپی در ظفر – کایروپراکتیک در شریعتی – دکتر کایروپرکتیک – متخصص فیزیوتراپی در پاسداران – فیزیوتراپی در دروس – فیزیوتراپی در خیابان دولت – فیزیوتراپی در میرداماد – فیزیوتراپی در هروی – فیزیوتراپی در اندرزگو

مقالات بیشتر

درمان گرفتگی کمر با فیزیوتراپی در منزل

درمان گرفتگی کمر با فیزیوتراپی در منزل و کلینیک توسط متخصصان با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. گرفتگی کمر که به اسپاسم عضلانی نیز معروف است، انقباضات غیرارادی عضلات پشت است. این انقباضات می تواند ناگهانی و شدید باشد و باعث ایجاد درد شدید در ناحیه آسیب دیده شود….

کایروپرکتیک در منزل با بیمه

کایروپراکتیک در منزل با بیمه توسط متخصصان و درمانگران با تجربه ما برای کمک به درمان مشکلات مرتبط با ستون فقرات ارائه می شود. کایروپرکتیک نوعی از طب جایگزین است که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات مربوط به سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تمرکز دارد. رویکرد اصلی مورد استفاده در درمان…

راهکارهای درمان قطعی سیاتیک

راهکارهای درمان قطعی سیاتیک سیاتیک وضعیتی است که باعث درد، بی حسی یا سوزن سوزن شدن در ناحیه کمر، باسن و پاها می شود. این عصب معمولاً به دلیل فشرده شدن یا تحریک عصب سیاتیک که بزرگترین عصب بدن است و از قسمت پایین کمر از باسن و پایین پاها عبور می کند، ایجاد می…

دکتر متخصص کایروپراکتیک تهران

دکتر متخصص کایروپراکتیک تهران، یک متخصص مراقبت های بهداشتی است که در تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تخصص دارد. متخصصان کایروپراکتیک بر این باورند که بسیاری از مشکلات سلامتی می تواند ناشی از ناهماهنگی ستون فقرات باشد که با سیستم عصبی بدن و فرآیندهای طبیعی بهبودی تداخل…

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در تهران در حوزه های تخصصی ارتوپدی ، نورولوژی و کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که بر کمک به افراد برای بازیابی و حفظ عملکرد فیزیکی، حرکت و تحرک تمرکز دارد. فیزیوتراپیست ها با افراد در هر سنی…

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ