فواید فیزیوتراپی برای سلامتی

  1. خانه
  2. معرفی رشته های توانبخشی
  3. فیزیوتراپی
  4. فواید فیزیوتراپی برای سلامتی
فواید فیزیوتراپی برای سلامتی

فواید فیزیوتراپی برای سلامتی فراتر از بهبودی پس از صدمات و حوادث است. بسته به مشکلاتی که با آن مواجه هستید، فیزیوتراپی می تواند تعدادی از مزایای سلامت جسمی و روانی را ارائه دهد.

فیزیوتراپی شاخه ای از پزشکی است که در آن فیزیوتراپیست ها (درمانگران فیزیوتراپی) از طیف وسیعی از حرکات و ورزش درمانی برای بهبود از دست دادن تحرک، هماهنگی و قدرت ناشی از آسیب، بیماری یا ناتوانی استفاده می کنند.

به عنوان مثال، پارگی عضله ممکن است با تخلیه دستی لنفاوی، گرما و فشرده سازی برای حمایت از روند بهبود طبیعی که سپس با تمرینات توانبخشی دنبال می شود، درمان شود.

بیماران مبتلا به درد مزمن باید دلیل مشکل خود را درک کنند. آموزش بیمار بخش بسیار مهمی از روند توانبخشی است. از طرف دیگر، شخصی که بعد از یک تصادف رانندگی دوباره راه رفتن را یاد می‌گیرد، ممکن است نیاز داشته باشد در استخری که بدنش در آن حمایت می‌شود، تمرین کند تا بتواند عضلات را تقویت کند و حرکت را به تدریج بهبود بخشد.

فیزیوتراپی به معنای حمایت از روند بهبودی طبیعی با درمان‌ها، تمرینات و آموزش‌های غیرفعال مختلف است.

از مهم ترین فواید فیزیوتراپی برای سلامتی کمک به بازیابی، حفظ و بهبود قدرت بدنی، دامنه حرکت و عملکرد فرد استفاده می‌شود.

گزینه‌های درمان فیزیوتراپی می‌تواند شامل تمرینات ورزشی ، درمان‌های دستی، از جمله انواع مختلف ماساژ و تحرک بافت نرم باشد. طیف وسیعی از تمرینات حرکتی؛ گرما و سرما درمانی؛ الکتروتراپی؛ کینزیو تیپینگ و سایر درمان ها همچون لیزر درمانی ، شاک ویو تراپی و … که ممکن است مورد نیاز باشد.

فیزیوتراپی می تواند به افراد در هر سنی کمک کند تا از رهایی طولانی مدت از طیف وسیع تری از شرایط و علائم نسبت به آنچه که بسیاری از مردم تصور می کنند لذت ببرند.

بسیاری از ما بسته به شرایطی که از آن رنج می بریم، در طول زندگی خود به بیش از یک متخصص مراقبت های بهداشتی مراجعه می کنیم.

برای مثال، اگر فردی تحت عمل جراحی بزرگ قرار گرفته باشد، در حال نقاهت پس از یک آسیب باشد یا مشکلی با درد مزمن داشته باشد، اغلب نیاز به مراجعه منظم به یک فیزیوتراپیست واجد شرایط دارد.

نوع درمان های مورد استفاده و محدوده بیمارانی که فیزیوتراپیست به آنها مراجعه می کند، می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. اینها می تواند شامل یک بیمار در حال بهبودی پس از عمل باشد که برای بهبود تحرک، کمک به بهبودی و بازگرداندن وضعیت بهتری از سلامت جسمانی به فیزیوتراپی نیاز دارد.

برخی از بیماران دارای شرایط مزمن مانند کمردرد یا درد مفاصل هستند که فیزیوتراپی به بهبود دامنه حرکتی، کاهش درد و کیفیت زندگی کمک می کند.

فیزیوتراپی در مورد بازیابی و حفظ عملکرد طبیعی بدن است و می تواند تأثیر زیادی بر فرد داشته باشد و به آنها کمک کند تا پس از آسیب بهبود یابند یا به طور مستقل با معلولیت زندگی کنند.

آن دسته از عزیزانی که به دلیل شرایط جسمی خود دچار محدودیت حرکتی هستند و توانایی مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را ندارند می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل متخصصان ما بهره مند شوند.

درمان فیزیوتراپی متناسب با فرد انجام می شود و در حالی که برخی شرایط ممکن است استراتژی ها و ویژگی های خاصی داشته باشند، نیازهای هر فرد متفاوت است. فیزیوتراپی می تواند هم پیشگیرانه و هم به بهبودی کمک کند و بخشی ضروری از مراقبت های بهداشتی است.

فواید فیزیوتراپی برای سلامتی

فواید فیزیوتراپی برای سلامتی

درد مزمن را مدیریت کنید
درمان های فیزیوتراپی می تواند به تسکین درد و بازگرداندن حرکت عضلات و مفاصل برای کاهش درد کمک کند. و درمان اغلب می تواند وابستگی به داروهای ضد درد را نیز کاهش دهد یا از بین ببرد.

بهبودی پس از جراحی یا اجتناب از آن به طور کلی
به نوعی، فیزیوتراپی به بدن شما کمک می کند تا پس از آسیب، خود را بهبود بخشد. این شامل صدماتی است که جراحی برای آنها گزینه درمانی است. اگر به جراحی نیاز دارید، بهبودی اغلب چالش برانگیزتر از خود جراحی است. اما درمان مناسب فیزیوتراپی می تواند به شما کمک کند زودتر به فعالیت های بدنی معمول خود بازگردید. فیزیوتراپیست می‌تواند به مدیریت بهبودی پس از جراحی کمک کند، به آرامی حرکت فرد را به حالت حرکتی کامل برگرداند یا به او کمک کند تا از حرکاتی که در حال حاضر قادر به انجام آن است، حداکثر استفاده را ببرد.

بهبودی پس از سکته مغزی
مبتلا شدن به سکته مغزی اغلب به این معنی است که فرد سطحی از فلج یا ضعف عضلانی دارد. نقش فیزیوتراپی بهبود قدرت و توانمندسازی فرد برای عملکرد نزدیک به حد ممکن است.بهبود شرایط بیماران پس از سکته مغزی یکی از مهم ترین فواید فیزیوتراپی برای سلامتی است. یک فیزیوتراپیست ممکن است پس از سکته مغزی به کسی کمک کند و با او کار کند تا حرکت بدن پس از فلج به قسمت‌های خاصی از بدن مانند صورت، دست‌ها یا پاها برگردد.

تحرک را بازیابی کنید
شما نیازی به پذیرش درد ندارید که باعث می‌شود برای انجام کارهای روزمره بایستید یا حرکت کنید – صرف نظر از سن شما. فیزیوتراپی تسکین درد را ارائه می دهد و فیزیوتراپیست شما می تواند یک برنامه درمانی شامل طیف وسیعی از تمرینات حرکتی را برای بهبود تحرک شما ترسیم کند.

بهبودی از یک آسیب ورزشی
به خوبی شناخته شده است که فیزیوتراپی توسط ورزشکاران با هر سطح مهارتی برای درمان و بهبودی آسیب های مربوط به ورزش استفاده می شود. اما آنچه که به خوبی شناخته نشده است این است که چگونه این درمان ها می توانند به جلوگیری از آسیب بیشتر کمک کنند.

چشم انداز ذهنی خود را بهبود بخشید
دردهای مزمن، مشکلات حرکتی، مشکلات تعادلی ناشی از افزایش سن و بسیاری از شرایط دیگر می‌توانند بر سلامت جسمی و روانی شما تأثیر بگذارند. برعکس، زمانی که علائم را با فیزیوتراپی تسکین می‌دهید، لذت بردن از زندگی بسیار آسان‌تر است.

مدیریت بیماریهای ریوی
یکی از فواید فیزیوتراپی برای سلامتی بهبود وضعیت قلبی – تنفسی است. فیزیوتراپیست فقط به مسائل خارجی مانند تحرک نمی تواند کمک کند. آنها اغلب در کمک به افراد مبتلا به بیماری ریوی با انجام تمرینات تنفسی که قدرت و حالت را بهبود می بخشد، مشارکت دارند.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران،کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فواید فیزیوتراپی برای سلامتی – متخصص فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – دکتر فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل تهران نو – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در تهران در حوزه های تخصصی ارتوپدی ، نورولوژی و کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که بر کمک به افراد برای بازیابی و حفظ عملکرد فیزیکی، حرکت و تحرک تمرکز دارد. فیزیوتراپیست ها با افراد در هر سنی…

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

درمان کمر درد بدون جراحی

درمان کمر درد بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. کمردرد به ناراحتی یا درد احساس شده در پشت اشاره دارد که می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. کمردرد یک بیماری شایع است که می تواند افراد را در هر سنی تحت تاثیر…

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل توسط متخصصان با تجربه ما که تجربه و آشنایی کامل با تکنیک های ماساژ را دارند ارائه می شود. ماساژ درمانی اغلب در فیزیوتراپی به عنوان یک درمان مکمل برای کمک به تسکین درد، کاهش تنش عضلانی، بهبود گردش خون و تقویت آرامش استفاده می شود. این یک تکنیک…

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در بسیاری از بیماران موفقیت آمیز است و نیاز به انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند. تنگی کانال نخاعی یک وضعیت پزشکی است که در آن فضاهای داخل کانال نخاعی که نخاع و اعصاب را در خود جای داده است، باریک می…

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت است و نمی توان یک روش درمانی واحد را برای تمام افراد در نظر گرفت. فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین و بهترین روشهای درمان غیرجراحی مشکلات ستون فقرات شناخته می شود که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران به…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ