فواید فیزیوتراپی برای کمردرد

  1. خانه
  2. معرفی رشته های توانبخشی
  3. فیزیوتراپی
  4. فواید فیزیوتراپی برای کمردرد
فواید فیزیوتراپی برای کمردرد

فواید فیزیوتراپی برای کمردرد و عامل زمینه ای بروز درد بسیار زیاد است و از آن جایی که نیاز به جراحی های پرخطر و پر هزینه را کاهش می دهد و در بسیاری از موارد موفقیت آمیز است امروزه طرفداران زیادی دارد.

کمردرد می تواند چندین علت زمینه ای داشته باشد. به عنوان مثال، هر گونه تغییر در آناتومی ستون فقرات می تواند منجر به کمردرد شود، مانند بیماری دیسک دژنراتیو کمر، فتق دیسک کمر، اختلال عملکرد مفصل ساکروایلیاک یا آرتروز.

بیماری دژنراتیو دیسک کمر زمانی اتفاق می‌افتد که دیسک‌های ستون فقرات معمولاً به دلیل افزایش سن، «ساییدگی و پارگی» را تجربه می‌کنند. هنگامی که قسمت داخلی ژل مانند دیسک ها به بیرون نشت می کند، سبب تحریک رشته های عصبی نخاعی و بروز علائم حسی و عصبی همچون درد ، بی حسی ، ضعف و گزگز کردن اندام ها می شود.

اختلال عملکرد مفصل ساکروایلیاک زمانی اتفاق می‌افتد که حرکت مفصل ساکروایلیاک بیش از حد یا خیلی کم باشد و استئوآرتریت زمانی اتفاق می‌افتد که مفاصل فاست در ستون فقرات فرسوده شده و اصطکاک ایجاد می‌کنند.

درد مرتبط با این شرایط می تواند از متوسط ​​تا شدید متغیر باشد، اما فیزیوتراپی خوشبختانه می تواند به کاهش بیشتر (اگر نه همه) درد کمک کند. اگر از کمردرد رنج می‌برید، همین حالا با متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در منزل و کلینیک شریعتی تماس بگیرید تا از فواید فیزیوتراپی برای کمردرد بهره مند شوید.

اگر کمردرد یا گردن درد دارید، مهم است که فورا با پزشک خود مشورت کنید. او به احتمال زیاد یک معاینه فیزیکی انجام می دهد و ممکن است تصویربرداری اشعه ایکس یا آزمایش تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) را توصیه کند. با ام آر آی، پزشک می تواند بافت های نرم، رباط ها، تاندون ها و رگ های خونی شما را به وضوح ببیند، که می تواند شواهدی را ارائه دهد که نشان می دهد درد کمر شما از کجا نشات می گیرد. پس از مشخص شدن این موضوع، پزشک شما یک دوره درمانی را پیشنهاد می کند که احتمالاً شامل فیزیوتراپی خواهد بود.

کمر درد می تواند منجر به از دست دادن وقت و هزینه شده و فرد را برای انجام فعالیت های کاری و حتی فعالیت های شخصی روزانه دچار مشکل کند ، به همین دلیل درمان کمردرد با روشهای مناسب از جمله فیزیوتراپی از اهمیت بالایی برخوردار است.

فواید فیزیوتراپی برای کمردرد

فیزیوتراپی یک درمان موثر برای کمردرد و عامل زمینه ای آن است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در شریعتی و متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می شود.

مشکلاتی همچون بیرون زدگی دیسک ها ، تنگی کانال نخاعی ، آسیب عصب سیاتیک ، کشیدگی عضلات و رباط ها از مهم ترین دلایل بروز کمردرد هستند که با فیزیوتراپی می توان به بهبود آن ها کمک کرد.

مهم ترین اهداف و فواید فیزیوتراپی برای کمردرد عبارتند از :

کاهش درد و سفتی. با استفاده از درمان‌های غیرفعال مانند درمان دستی، فیزیوتراپیست شما به کاهش درد در ناحیه آسیب‌دیده و تسریع روند بهبود کمک می‌کند.

افزایش قدرت. متخصص و دکتر فیزیوتراپی شما یک برنامه ورزشی خاص برای نیازهای خاص شما ایجاد می کند که به تقویت عضلات در ناحیه آسیب دیده کمک می کند.

بهبود دامنه حرکتی. دکتر فیزیوتراپی شما تمرینات انعطاف پذیری را در برنامه درمانی شما پیاده می کند که به افزایش دامنه حرکتی در پشت و گردن شما کمک می کند. فیزیوتراپیست‌ها از تمرین‌های درمانی و کشش‌هایی استفاده می‌کنند که به بهبود انعطاف‌پذیری عضلات در قسمت مرکزی و پشت شما کمک می‌کنند. این حمایت ساختاری بهتری برای ستون فقرات شما فراهم می کند و به بهبود دامنه حرکتی شما کمک می کند.

پیشگیری از مشکلات در آینده. با یادگیری مکانیک بدن می توانید از آسیب های بعدی جلوگیری کنید و از عود درد جلوگیری کنید. فیزیوتراپی خطر بروز مجدد آسیب و علائم آن را با درمان عامل زمینه ای تا حد زیادی کاهش می دهد. بهبود قدرت و انعطاف پذیری عضلات پشت و هسته شما فشار وارده به ستون فقرات را کاهش می دهد. این فشار اغلب باعث ایجاد شرایط دردناک می شود، بنابراین کاهش آن به جلوگیری از ایجاد این شرایط کمک می کند.

بهبود کیفیت کلی زندگی. فیزیوتراپی می تواند به شما کمک کند خیلی سریعتر به روال عادی خود بازگردید و به بهبود کلی کیفیت زندگی کمک می کند.

دیگر فواید فیزیوتراپی برای کمردرد

وابستگی کمتر به دارو.  پاسخ بسیاری از افراد به درد، مصرف دارو برای تسکین است. مشکل این است که دارو اغلب با عوارض جانبی منفی همراه است که بر کیفیت زندگی شما تأثیر می گذارد. فیزیوتراپیست ها می توانند به کاهش کمردرد شما بدون استفاده از دارو کمک کنند، که این امر وابستگی شما را به داروهای ضد درد کاهش می دهد.

کاهش نیاز به جراحی. اگر کمر درد شما به اندازه کافی شدید است، ممکن است به جراحی به عنوان یک گزینه درمانی مناسب نگاه کنید. با این حال، جراحی تهاجمی، پرخطر است و به زمان طولانی برای بهبودی نیاز دارد. فیزیوتراپیست ها می توانند بسیاری از شرایط مشابه را که با جراحی قابل درمان هستند، درمان کنند. این احتمال را کاهش می دهد که برای رفع کمردرد خود نیاز به جراحی داشته باشید.

درمان فیزیوتراپی برای کمردرد

درمان های فیزیوتراپی برای کمردرد به دو دسته تقسیم می شود: غیرفعال و فعال. درمان های فیزیوتراپی غیرفعال برای کمردرد ممکن است شامل سرما و گرما درمانی، ماساژ درمانی، الکتروتراپی یا اولتراسوند باشد. اینها به تسکین درد، سفتی و التهاب کمک می کنند. درمان‌های فیزیوتراپی فعال برای کمردرد ممکن است شامل هر کشش و تمرینی باشد که فیزیوتراپ شما برای شرایط خاص شما مناسب می‌داند. درمان فعال علاوه بر تسکین درد در ستون فقرات و عضلات آسیب دیده، به افزایش قدرت و انعطاف پذیری ستون فقرات نیز کمک می کند.

متخصصان ما خدمات فیزیوتراپی در منزل و کلینیک فیزیوتراپی شریعتی و سایر مناطق تهران بزرگ را با بالاترین کیفت ارائه می دهند. فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی ، بیمه های تکمیلی ، بیمه نیروهای مسلح و ارتش دیگر از خدماتی است که توسط متخصصان ما ارائه می شود.

 

کلمات مرتبط :

فواید فیزیوتراپی برای کمردرد – فیزیوتراپی در شریعتی – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی در میرداماد – فیزیوتراپی در قلهک – فیزیوتراپی برای کمردرد

 

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی زانو در شریعتی

فیزیوتراپی زانو در شریعتی توسط متخصصان ما برای کمک به درمان و توانبخشی بیماری ها و آسیبهای مفصل زانو ارائه می شود. مفصل زانو به دلیل شیوع بالای آسیب های زانو در ورزش مورد مطالعه گسترده قرار گرفته است و با مداخله زودهنگام مدیریت درد و آسیب های زانو با اقدامات ساده می تواند بسیار…

مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد

مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد فقط در تسکین درد خلاصه نمی شود ، بلکه فیزیوتراپی می تواند به درمان عامل بوجود آورنده درد کمک کند و ریسک بروز آسیب دیدگی مجدد را نیز به حداقل برساند. کمردرد می‌تواند تأثیر جدی بر روی فعالیت های روزانه شما داشته باشد، اما جستجوی درمان ممکن است کیفیت زندگی شما…

فتق دیسک کمر چیست؟

فتق دیسک کمر چیست؟ فتق دیسک کمر یکی از علل شایع کمردرد و پا درد (مانند سیاتیک) است. دیسک های بین مهره ای که به عنوان ضربه گیر ستون فقرات عمل می کنند، در بین هر مهره قرار دارند. یک نوار لاستیک مانند (آنولوس فیبروزیس) یک ماده ژل مانند، هسته پالپوزوس را در بر می…

آسیبهای ورزشی مفصل زانو

آسیبهای ورزشی مفصل زانو شکستگی کشکک شکستگی کشکک از آسیب های جدی زانو است که می تواند منجر به آسیب زانو شود. این آسیب زمانی اتفاق می‌افتد که مستقیماً روی کاسه زانو، سقوط میکنید و یا ضربه شدیدی به کشکک وارد می شود. علائم شکستگی کشکک عبارتند از: شروع ناگهانی درد شدید و تیز در…

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی واژینیسموس وضعیتی است که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن، ماهیچه های اطراف دهانه واژن مشخص می شود. زنانی که با واژینیسموس دست و پنجه نرم می‌کنند، هر گونه فعالیت جنسی که شامل دخول به واژن باشد را غیرممکن می دانند و رابطه جنسی برای آن ها دردناک است (که…

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک یکی از روشهای درمان اختلالات کف لگن و مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن است. بیوفیدبک ابزاری است که برای توانبخشی کف لگن استفاده می شود. این تکنیک شامل قرار دادن یک وسیله کوچک در پایین بدن هنگام انجام تمرینات کف لگن است. این دستگاه محرک های…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ