فواید فیزیوتراپی برای کمردرد

فواید فیزیوتراپی برای کمردرد

فواید فیزیوتراپی برای کمردرد و عامل زمینه ای بروز درد بسیار زیاد است و از آن جایی که نیاز به جراحی های پرخطر و پر هزینه را کاهش می دهد و در بسیاری از موارد موفقیت آمیز است امروزه طرفداران زیادی دارد.

کمردرد می تواند چندین علت زمینه ای داشته باشد. به عنوان مثال، هر گونه تغییر در آناتومی ستون فقرات می تواند منجر به کمردرد شود، مانند بیماری دیسک دژنراتیو کمر، فتق دیسک کمر، اختلال عملکرد مفصل ساکروایلیاک یا آرتروز.

بیماری دژنراتیو دیسک کمر زمانی اتفاق می‌افتد که دیسک‌های ستون فقرات معمولاً به دلیل افزایش سن، «ساییدگی و پارگی» را تجربه می‌کنند. هنگامی که قسمت داخلی ژل مانند دیسک ها به بیرون نشت می کند، سبب تحریک رشته های عصبی نخاعی و بروز علائم حسی و عصبی همچون درد ، بی حسی ، ضعف و گزگز کردن اندام ها می شود.

اختلال عملکرد مفصل ساکروایلیاک زمانی اتفاق می‌افتد که حرکت مفصل ساکروایلیاک بیش از حد یا خیلی کم باشد و استئوآرتریت زمانی اتفاق می‌افتد که مفاصل فاست در ستون فقرات فرسوده شده و اصطکاک ایجاد می‌کنند.

درد مرتبط با این شرایط می تواند از متوسط ​​تا شدید متغیر باشد، اما فیزیوتراپی خوشبختانه می تواند به کاهش بیشتر (اگر نه همه) درد کمک کند. اگر از کمردرد رنج می‌برید، همین حالا با متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در منزل و کلینیک شریعتی تماس بگیرید تا از فواید فیزیوتراپی برای کمردرد بهره مند شوید.

اگر کمردرد یا گردن درد دارید، مهم است که فورا با پزشک خود مشورت کنید. او به احتمال زیاد یک معاینه فیزیکی انجام می دهد و ممکن است تصویربرداری اشعه ایکس یا آزمایش تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) را توصیه کند. با ام آر آی، پزشک می تواند بافت های نرم، رباط ها، تاندون ها و رگ های خونی شما را به وضوح ببیند، که می تواند شواهدی را ارائه دهد که نشان می دهد درد کمر شما از کجا نشات می گیرد. پس از مشخص شدن این موضوع، پزشک شما یک دوره درمانی را پیشنهاد می کند که احتمالاً شامل فیزیوتراپی خواهد بود.

کمر درد می تواند منجر به از دست دادن وقت و هزینه شده و فرد را برای انجام فعالیت های کاری و حتی فعالیت های شخصی روزانه دچار مشکل کند ، به همین دلیل درمان کمردرد با روشهای مناسب از جمله فیزیوتراپی از اهمیت بالایی برخوردار است.

فواید فیزیوتراپی برای کمردرد

فیزیوتراپی یک درمان موثر برای کمردرد و عامل زمینه ای آن است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در شریعتی و متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می شود.

مشکلاتی همچون بیرون زدگی دیسک ها ، تنگی کانال نخاعی ، آسیب عصب سیاتیک ، کشیدگی عضلات و رباط ها از مهم ترین دلایل بروز کمردرد هستند که با فیزیوتراپی می توان به بهبود آن ها کمک کرد.

مهم ترین اهداف و فواید فیزیوتراپی برای کمردرد عبارتند از :

کاهش درد و سفتی. با استفاده از درمان‌های غیرفعال مانند درمان دستی، فیزیوتراپیست شما به کاهش درد در ناحیه آسیب‌دیده و تسریع روند بهبود کمک می‌کند.

افزایش قدرت. متخصص و دکتر فیزیوتراپی شما یک برنامه ورزشی خاص برای نیازهای خاص شما ایجاد می کند که به تقویت عضلات در ناحیه آسیب دیده کمک می کند.

بهبود دامنه حرکتی. دکتر فیزیوتراپی شما تمرینات انعطاف پذیری را در برنامه درمانی شما پیاده می کند که به افزایش دامنه حرکتی در پشت و گردن شما کمک می کند. فیزیوتراپیست‌ها از تمرین‌های درمانی و کشش‌هایی استفاده می‌کنند که به بهبود انعطاف‌پذیری عضلات در قسمت مرکزی و پشت شما کمک می‌کنند. این حمایت ساختاری بهتری برای ستون فقرات شما فراهم می کند و به بهبود دامنه حرکتی شما کمک می کند.

پیشگیری از مشکلات در آینده. با یادگیری مکانیک بدن می توانید از آسیب های بعدی جلوگیری کنید و از عود درد جلوگیری کنید. فیزیوتراپی خطر بروز مجدد آسیب و علائم آن را با درمان عامل زمینه ای تا حد زیادی کاهش می دهد. بهبود قدرت و انعطاف پذیری عضلات پشت و هسته شما فشار وارده به ستون فقرات را کاهش می دهد. این فشار اغلب باعث ایجاد شرایط دردناک می شود، بنابراین کاهش آن به جلوگیری از ایجاد این شرایط کمک می کند.

بهبود کیفیت کلی زندگی. فیزیوتراپی می تواند به شما کمک کند خیلی سریعتر به روال عادی خود بازگردید و به بهبود کلی کیفیت زندگی کمک می کند.

دیگر فواید فیزیوتراپی برای کمردرد

وابستگی کمتر به دارو.  پاسخ بسیاری از افراد به درد، مصرف دارو برای تسکین است. مشکل این است که دارو اغلب با عوارض جانبی منفی همراه است که بر کیفیت زندگی شما تأثیر می گذارد. فیزیوتراپیست ها می توانند به کاهش کمردرد شما بدون استفاده از دارو کمک کنند، که این امر وابستگی شما را به داروهای ضد درد کاهش می دهد.

کاهش نیاز به جراحی. اگر کمر درد شما به اندازه کافی شدید است، ممکن است به جراحی به عنوان یک گزینه درمانی مناسب نگاه کنید. با این حال، جراحی تهاجمی، پرخطر است و به زمان طولانی برای بهبودی نیاز دارد. فیزیوتراپیست ها می توانند بسیاری از شرایط مشابه را که با جراحی قابل درمان هستند، درمان کنند. این احتمال را کاهش می دهد که برای رفع کمردرد خود نیاز به جراحی داشته باشید.

درمان فیزیوتراپی برای کمردرد

درمان های فیزیوتراپی برای کمردرد به دو دسته تقسیم می شود: غیرفعال و فعال. درمان های فیزیوتراپی غیرفعال برای کمردرد ممکن است شامل سرما و گرما درمانی، ماساژ درمانی، الکتروتراپی یا اولتراسوند باشد. اینها به تسکین درد، سفتی و التهاب کمک می کنند. درمان‌های فیزیوتراپی فعال برای کمردرد ممکن است شامل هر کشش و تمرینی باشد که فیزیوتراپ شما برای شرایط خاص شما مناسب می‌داند. درمان فعال علاوه بر تسکین درد در ستون فقرات و عضلات آسیب دیده، به افزایش قدرت و انعطاف پذیری ستون فقرات نیز کمک می کند.

متخصصان ما خدمات فیزیوتراپی در منزل و کلینیک فیزیوتراپی شریعتی و سایر مناطق تهران بزرگ را با بالاترین کیفت ارائه می دهند. فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی ، بیمه های تکمیلی ، بیمه نیروهای مسلح و ارتش دیگر از خدماتی است که توسط متخصصان ما ارائه می شود.

 

کلمات مرتبط :

فواید فیزیوتراپی برای کمردرد – فیزیوتراپی در شریعتی – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی در میرداماد – فیزیوتراپی در قلهک – فیزیوتراپی برای کمردرد

 

مقالات بیشتر

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اسپوندیلیت

اسپوندیلیت به گروهی از شرایط التهابی اشاره دارد که بر ستون فقرات و مفاصل تأثیر می گذارد. شایع ترین نوع، و اغلب به عنوان “اسپوندیلیت” شناخته می شود، اسپوندیلیت آنکیلوزان (AS) است. این وضعیت در درجه اول مفاصل بین مهره های ستون فقرات را هدف قرار می دهد و باعث التهاب، درد و سفتی می…

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس یک رویکرد موفقیت آمیز است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. واژینیسموس، وضعیتی که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن در هنگام تلاش برای دخول در واژن مشخص می شود، می تواند باعث ناراحتی قابل توجهی شود و بر صمیمیت جنسی تأثیر بگذارد. خوشبختانه، فیزیوتراپی یک رویکرد ایمن و…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ