فواید فیزیوتراپی در منزل چیست؟

  1. خانه
  2. دسته‌بندی نشده
  3. فواید فیزیوتراپی در منزل چیست؟
فواید فیزیوتراپی در منزل چیست؟

فواید فیزیوتراپی در منزل چیست؟

فیزیوتراپی در طول سالیان متمادی اثربخشی خود را در کمک به بیماران در بازیابی سلامت و افزایش قدرت بدنی، عملکرد و تحرک ثابت کرده است. برای افزایش بیشتر تجربه شما از فیزیوتراپی، فیزیوتراپیست های ما شخصاً شما را ملاقات می کنند و فیزیوتراپی را در منزل انجام می دهند.

سبک زندگی امروزی ریسک بروز مشکلات اسکلتی ـ عضلانی همچون زانو درد، کمردرد و … را افزایش داده و نیاز به خدمات تخصصی فیزیوتراپی را نیز بیش از گذشته کرده است.

زمانی که نوع خاصی از درد در طی یک دوره زمانی فروکش نمی کند و پس از انجام یک حرکت خاص آن را تجربه می کنید، بهتر است به فیزیوتراپیست مراجعه کنید. همچنین می توانید از خدمات فیزیوتراپی در منزل ما برای درمان راحت استفاده کنید.

فواید فیزیوتراپی در منزل چیست؟

دریافت خدمات فیزیوتراپی در خانه در کنار عزیزان و یدون نیاز به خروج از منزل و مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی که برای بسیاری از افرادی که نیازمند خدمات فیزیوتراپی هستند از اهمیت بالایی برخوردار است.

  • کاهش هزینه های درمانی
  • کمک به مدیریت زمان 
  • استفاده از خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی تحت حمایت و نظارت خانواده

موارد کاربرد فیزیوتراپی در منزل

مشکلات اسکلتی عصبی-عضلانی
این شامل انواع دردها از جمله کمردرد می شود. زانو درد، آرتریت، آسیب های ورزشی و …

فلج های اسکلتی
با درمان منظم فیزیوتراپی می‌توان تون عضلانی را بهبود بخشید و باعث تحرک هرچه بیشتر بیمار شد.

بیماری پارکینسون
پارکینسون یک اختلال حرکتی است. درمان فیزیوتراپی می تواند به بیمار در کسب تحرک و استقلال بیشتر کمک کند.

پس از حمله قلبی
فیزیوتراپی پس از حمله قلبی به کاهش ضربان قلب و فشار خون در حالت استراحت و در حین ورزش کمک می کند.

کمر درد
سبک زندگی بی تحرک، وضعیت بدنی نامناسب و سفرهای روزانه می تواند باعث کمردرد مداوم شود. دیگر نیازی نیست با آن درد زندگی کنید و زندگی محدودی داشته باشید. کافیست با ما تماس بگیرید و به ما اجازه دهید تا با کمک فیزیوتراپیست مجرب و آموزش دیده در آسایش منزلتان درد شما را تسکین دهیم.

بیماری مزمن انسدادی ریه
فیزیوتراپی به عنوان بخشی از برنامه توانبخشی چند رشته ای عمل می کند و مداخله ای موثر برای بیماران مبتلا به بیماری انسداد مزمن ریه دیده شده است.

فیزیوتراپی کودکان
فیزیوتراپی نقشی کلیدی در کمک به کودک آسیب دیده برای رسیدن به پتانسیل خود دارد. به دنبال ارتقا و حفظ سلامت جسمی، روانی و اجتماعی کودک است.

آسم
فیزیوتراپی به تمرین عضلات تنفسی کمک می کند، که شروع حملات آسم را کاهش می دهد و تنفس و توانایی های فیزیکی فرد را بهبود می بخشد.

تنفسی
یکی دیگر از زمینه های اصلی که در آن از مزایای فیزیوتراپی استفاده می شود، مشکلات تنفسی مانند آسم، بیماری انسدادی مزمن ریه و فیبروز کیستیک است.

توانبخشی پس از جراحی
اگر به تازگی تحت عمل جراحی قرار گرفته اید، فیزیوتراپی در خانه می تواند به شما کمک کند سریعتر به حالت عادی بازگردید. با درمان تخصصی فیزیوتراپی در منزل ما، تحرک خود را بازیابید.

فواید فیزیوتراپی در منزل چیست؟

سایر فواید فیزیوتراپی در منزل چیست؟

فیزیوتراپی یک حرفه بهداشتی است که از بیو مکانیک یا حرکت شناسی، درمان دستی، ورزش درمانی و الکتروتراپی برای کمک به بیماران برای بازیابی، حفظ و افزایش تحرک فیزیکی، قدرت و عملکرد خود استفاده می کند.

فیزیوتراپیست ها بهتر می توانند به بیماران کمک کنند تا تحرک خود را به دست آورند، زیرا درک بهتری از نحوه عملکرد بدن دارند و در مهارت های بالینی برای ارزیابی، تشخیص و درمان ناتوانی ها آموزش دیده اند. فیزیوتراپیست ها می توانند به بیماران کمک کنند تا از آسیب ها و ناتوانی هایی از کمر درد، گردن درد، زانو درد گرفته تا مشکلات رباط بهبود یابند.

فیزیوتراپی همچنین به توانبخشی بیماران مبتلا به پارکینسون، فلج، سکته مغزی، مولتیپل اسکلروزیس و فلج مغزی کمک می کند. علاوه بر این، فیزیوتراپیست ها می توانند مشکلات مزمن و حاد را با درمان بیماران در خانه درمان کنند.

جلسات فیزیوتراپی در منزل برای کمک به بهبودی سریعتر بیمار طراحی شده است، خواه یک آسیب یکباره یا یک بیماری مزمن باشد. در اینجا چند نکته وجود دارد تا مطمئن شوید که بهترین استفاده را از جلسه خود در خانه ببرید.

یک مکان مناسب در منزل خود انتخاب کنید که دارای تهویه مناسب، نور مناسب و عاری از هرگونه درهم و برهمی باشد، زیرا فیزیوتراپیست ممکن است تجهیزات ورزشی کوچکی را برای جلسه شما بیاورد.

لباس راحت بپوشید. اطمینان حاصل کنید که از لباس هایی که مانع حرکت شما می شود، استفاده نکنید زیرا فیزیوتراپیست شما باید ثبات و حرکت مفصل شما را ارزیابی کند.

با فیزیوتراپیست خود در مورد اینکه دقیقاً چه مناطقی از درد شما وجود دارد و چه سطح عملکردی را می خواهید از طریق جلسات خود به دست آورید صحبت کنید.

اطلاعاتی مانند نحوه شروع درد را به فیزیوتراپ خود ارائه دهید. ماهیت درد چیست و چه مدت است که با این مشکل روبرو بوده اید.
مراقب تمرینات فیزیوتراپیست خود باشید و اگر در مورد چیزی مطمئن نیستید سوال بپرسید. و همچنین با تمرینات خود کوشا باشید تا نتایج مطلوب را مشاهده کنید.

دیگر فواید فیزیوتراپی در منزل چیست؟

درمان در منزل فواید زیادی دارد. یکی، راحت است و بسیاری از افراد که توانایی مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را ندارد در منزل می توانند از مزایای فیزیوتراپی در منزل بهره مند شوند.

علاوه بر این، اعضای خانواده نیازی به مرخصی از کار برای همراهی عزیزانشان در جلسات درمانی ندارند یا برای هزینه های حمل و نقل هزینه می کنند. عزیزان شما از سفر خسته نخواهند شد. آنها می توانند انرژی خود را روی فیزیوتراپی متمرکز کنند و انگیزه خود را حفظ کنند.

با فیزیوتراپی در منزل، فرد مورد علاقه شما با تمریناتی که باید به تنهایی انجام دهد نیز بیشتر آشنا می شود. آنها آمادگی بیشتری برای انجام این تمرینات در بین جلسات درمانی خواهند داشت که این امر به بهبود نتایج کمک می کند.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در کلینیک و‌ منزل (تهران،کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل چیست؟ فیزیوتراپی در منزل دیسک کمر – فواید فیزیوتراپی در منزل چیست؟ – متخصص فیزیوتراپی در منزل – هزینه فیزیوتراپی در منزل

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد کمردرد می تواند به اشکال مختلف ظاهر شود، از ناراحتی حاد، کوتاه مدت تا درد مزمن و طولانی مدت. این می تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله وضعیت بدنی نامناسب، عدم تعادل عضلانی، فتق دیسک یا حتی استرس باشد. صرف نظر از علت، درد می تواند ناتوان کننده باشد…

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ