فیزیوتراپی آسیبهای زانو

 1. خانه
 2. مقالات
 3. فیزیوتراپی آسیبهای زانو
فیزیوتراپی آسیبهای زانو

فیزیوتراپی آسیبهای زانو توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما پس از ارزیابی دقیق شرایط فرد بیمار با استفاده از راهکارهای مختلف ارائه می شود.

زانو درد یک مشکل رایج در ورزشکاران است و تشخیص اینکه چه زمانی باید به فیزیوتراپیست مراجعه کنید ممکن است دشوار باشد. صدمات زانو می تواند به دلیل عوامل متعددی از جمله استفاده بیش از حد، ضربه و انحطاط ایجاد شود. اگر از هر نوع آسیب یا ناراحتی زانو رنج می برید، مهم است که در اسرع وقت به دنبال درمان باشید.

آسیب های زانو می تواند ناتوان کننده و خسته کننده باشد. علل مختلفی می تواند منجر به درد زانو شود، از جمله آسیب موضعی، درد ارجاعی، مشکلات بیومکانیکی و مشکلات سیستمیک.

خبر خوب این است که با درمان و توانبخشی مناسب، درد زانو معمولاً در عرض چند هفته پس از ایجاد تشخیص قطعی برطرف می‌شود.

فیزیوتراپیست های مجرب ما در تشخیص، مدیریت و توانبخشی تمامی آسیب های زانو تخصص دارند. ما طیف وسیعی از درمان‌ های فیزیوتراپی را برای کمک به بیماران و افرادی که دچار آئیب دیدگی زانو شده اند را ارائه می‌دهیم که برای برآوردن نیازهای فردی شما طراحی شده‌اند تا بتوانیم به شما کمک کنیم سریع و ایمن به مسیر خود بازگردید.

شایع ترین دلایل زانو درد که فیزیوتراپی آسیبهای زانو می تواند به بهبود آن ها کمک کند عبارتند از :

 • پارگی رباط صلیبی قدامی (ACL).
 • پارگی مینیسک زانو
 • آرتروز زانو
 • رگ به رگ شدن رباط داخلی و جانبی
 • سندرم Illio-Tibial band (ITB).
 • سندرم مفصل پاتلوفمورال (PFJ).
 • کندرومالاسی کشکک
 • تاندینوپاتی و تندینیت چهارسر ران
 • کشیدگی و پارگی عضلات همسترینگ
 • بیماری ازگود شلاتر

علائم شایع زانو درد

 • تورم و سفتی مفاصل
 • درد مداوم
 • هنگام استفاده از زانو، درد شدید و انتشاری رخ می دهد.
 • در هنگام نشستن یا ایستادن، ممکن است از زانوی صداهایی شنیده شود.
 • ناتوانی در خم شدن، صاف کردن یا خم کردن زانو
 • ضعف یا بی ثباتی زانو
 • تغییر شکل مفصل زانو
 • زانو درد در طول شب یا در حالت استراحت
 • زانو درد طولانی مدت که بیش از چند روز طول می کشد

فیزیوتراپی آسیبهای زانو

در بیشتر موارد، پزشک شما را به فیزیوتراپیست معرفی می کند تا درد زانو شما را تشخیص دهد و بهترین درمان را برای شما در نظر بگیرد. ابتدا مراجعه به فیزیوتراپیست به شما این امکان را می دهد که درمان را در اسرع وقت شروع کنید. متخصص و دکتر فیزیوتراپی شما آموزش دیده است تا در صورت لزوم مفصل را بی حرکت کند و بر پیشرفت توانبخشی و بهبودی نظارت کند.

با این حال، اگر خونریزی شدید دارید، درد شدیدی را تجربه می کنید، اندام شما منحرف شده است یا استخوان شما بیرون زده است، شاید اقدامات تهاجمی همچون جراحی زانو برای شما ضروری باشد.

هدف فیزیوتراپی آسیبهای زانو افزایش انعطاف پذیری و تحرک مفاصل زانو است. علاوه بر این، با تقویت ماهیچه های اطراف مفاصل زانو، به مدیریت زانو درد کمک می کند، به جبران هر گونه آسیب و جلوگیری از دوره های بعدی درد کمک می کند و ریسک بروز آسیب دیدگی مجدد را به حداقل می رساند.

اگر درد مکرر عضلانی یا مفاصل را تجربه می کنید یا برای بازتوانی در اثر آسیب به کمک نیاز دارید، باید برای ارزیابی با یکی از فیزیوتراپیست های ما که خدمات فیزیوتراپی در منزل و کلینیک را ارائه می دهند، وقت بگیرید. هیچ دوره زمانی مشخصی وجود ندارد که در آن باید فیزیوتراپی برای زانو درد دریافت کنید، اما بهتر است که ارزیابی و تشخیص زودتر انجام شود.

فیزیوتراپی آسیبهای زانو

فیزیوتراپی آسیبهای زانو چگونه به درمان زانودرد کمک می کند؟

تجویز بریس
برای غلبه بر بیماری زانو، ممکن است نیاز به استفاده از نوار چسب یا بریس داشته باشید. این به شما این امکان را می دهد که در هنگام مقابله با درد زانو تا حد ممکن فعال بمانید. یکی از فیزیوتراپیست های ما می تواند به شما توصیه کند که چه چیزی برای شما بهترین کار را دارد.

تکنیک های کاهش التهاب
فیزیوتراپیست های ما از تکنیک های مختلفی برای کاهش درد و التهاب در زانوی آسیب دیده استفاده می کنند. اگر می خواهید مشکل زانوی خود به سرعت حل شود، باید تورم و التهاب را در اسرع وقت کاهش دهید تا بتوانید تمرینات ورزشی که متخصص فیزیوتراپی آسیبهای زانو برای شما در نظر می گیرد را با کمترین میزان درد انجام دهید.

اصلاح فعالیت ها
اگر زانو درد دارید، باید از فعالیت هایی که به آن فشار وارد می کند اجتناب کنید. فیزیوتراپیست های ما می توانند به شما آموزشهای لازم در این زمینه را ارائه کنند که چه فعالیت های برای زانوی شما مضر هستند و از انجام آن ها اجتناب کنید. برای مثال، اگر زیر زانو مشکلی دارید، باید از اکثر تمرینات اسکات خودداری کنید.

توانبخشی بعد از جراحی
فیزیوتراپی پس از جراحی زانو ضروری است. برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن باید هر چه زودتر این کار را شروع کنید.

کمک به افزایش دامنه حرکتی
زانوی آسیب دیده یا آرتروز اغلب سفت می شود. این می تواند منجر به درد، ضعف و از دست دادن عملکرد شود. همه این عوامل را می توان با افزایش حرکت در زانو سفت بهبود بخشید. متخصصان فیزیوتراپی آسیبهای زانو تمرینات ورزشی ویژه ای را با هدف کمک به افزایش دامنه حرکتی زانو برای بیماران در نظر می گیرند.

رشد عضلانی
مقدار متوسطی از تورم یا درد در زانو کافی است تا عضلات حیاتی چهارسر ران (ران) را مسدود کند. اگر این عضلات به درستی عمل نکنند، ممکن است منجر به مشکلات طولانی مدت زانو شود. راهکارهای فیزیوتراپی در این موارد نیز کمک کننده هستند.

آزادسازی بافت نرم
عدم تعادل عضلانی، التهاب و بافت اسکار می تواند باعث سفت شدن بافت نرم اطراف زانو شود. اگر این اتفاق افتاده باشد، یکی از فیزیوتراپیست های ما می تواند آن را شناسایی کرده و هرگونه بافت سفت را از بین ببرد. تکنیک های درمان دستی و تمرینات ورزشی دامنه حرکتی می توانند سفتی و محدودیت های حرکتی را کاهش دهند.

فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در کلینیک و‌ منزل (تهران،کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

مقالات مرتبط :

فیزیوتراپی پس از جراحی زانو

درمان درد زانو با فیزیوتراپی

فیزیوتراپی در منزل در تهرانپارس

مقالات بیشتر

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

درمان کمر درد بدون جراحی

درمان کمر درد بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. کمردرد به ناراحتی یا درد احساس شده در پشت اشاره دارد که می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. کمردرد یک بیماری شایع است که می تواند افراد را در هر سنی تحت تاثیر…

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل توسط متخصصان با تجربه ما که تجربه و آشنایی کامل با تکنیک های ماساژ را دارند ارائه می شود. ماساژ درمانی اغلب در فیزیوتراپی به عنوان یک درمان مکمل برای کمک به تسکین درد، کاهش تنش عضلانی، بهبود گردش خون و تقویت آرامش استفاده می شود. این یک تکنیک…

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در بسیاری از بیماران موفقیت آمیز است و نیاز به انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند. تنگی کانال نخاعی یک وضعیت پزشکی است که در آن فضاهای داخل کانال نخاعی که نخاع و اعصاب را در خود جای داده است، باریک می…

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت است و نمی توان یک روش درمانی واحد را برای تمام افراد در نظر گرفت. فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین و بهترین روشهای درمان غیرجراحی مشکلات ستون فقرات شناخته می شود که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران به…

کایروپراکتیک دیسک کمر و گردن با بیمه

کایروپراکتیک دیسک کمر و گردن کایروپراکتیک یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات مکانیکی سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تمرکز دارد. متخصصان کایروپراکتیک از یک رویکرد عملی برای دستکاری یا تنظیم ستون فقرات با هدف بازگرداندن حرکت مناسب و تراز مهره های ستون فقرات استفاده…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ