فیزیوتراپی ام اس در منزل

فیزیوتراپی ام اس در منزل

فیزیوتراپی ام اس در منزل برای این بیماران بسیار حائز اهمیت بوده و باید به طور منظم و دقیق انجام بپذیرد.

ام اس یا مالتیپل اسکلروزیس یک بیماری التهابی است که در آن غلاف های میلین سلول های عصبی در مغز و نخاع انسان آسیب میبیند.

این آسیب دیدگی میتواند در پتانسیل و عملکرد بخش هایی از سیستم عصبی اختلال ایجاد کند و باعث به وجود آمدن اختلالات حسی و حرکتی شود.

ام اس یک بیماری اتوایمیون یا خود ایمنی است که سلول‌های سیستم ایمنی بدن انسان به سلولهای خودی آسیب می رساند.

بیماران ام اس با مشکلات حرکتی و حسی زیادی ممکن است روبرو شوند و این مشکلات حسی و حرکتی فانکشن ها و عملکردهای روزمره فرد را دچار اختلال می کند.

فیزیوتراپی ام اس در منزل

در کنار دارو درمانی بیماران ام اس ، داشتن یک برنامه فیزیوتراپی در منزل برای بیماران ام اس الزامی است.

فیزیوتراپیست به بیمار ام اس کمک می کند تا با دریافت پروتکل تمرینی منظم و دقیق عضلات خود را تقویت کرده، تعادل خود را بهبود بخشیده و فعالیت‌های روزمره خود را راحت تر از گذشته انجام دهد.

فیزیوتراپی در منزل برای فرد مبتلا به ام اس باید هرچه سریعتر شروع شده و بسته به شرایط فرد هر روزه یا یک روز در میان انجام شود.

به این نکته باید توجه داشت که بیماران مبتلا به ام اس نباید دچار خستگی شده و اگر حین تمرینات فرد اعلام کند که دچار خستگی عضلانی شده است تمرینات فیزیوتراپی در منزل باید متوقف شده و ادامه تمرینات فیزیوتراپی در منزل باید در جلسه بعد ادامه پیدا کند.

بیماران ام اس به علت حساسیت به سرما یا گرما باید از دوش های آب خیلی سرد یا آب خیلی گرم خودداری به عمل آورند.

بیمار ام اس در فعالیت‌های روزمره یا حین تمرینات فیزیوتراپی در منزل به هیچ وجه نباید خسته شود.

مسئله تعادل برای بیماران ام اس بسیار حائز اهمیت بوده و باید با تمرین درمانی دقیق اصولی بر روی تعادل بیماران مبتلا به ام اس کار شود.

میتوان جلسات بیماران ام اس را در صورت علاقه‌مندی و مشارکت چند نفره به طور دسته جمعی در یک مکان برگزار کرد و تمرینات تقویتی و هوازی را به طور دسته جمعی آموزش داد.

این اقدام مشابه فیزیوتراپی در منزل برای بیماران ام اس به طور خصوصی هست که منجر به بهبود روحیه بیماران مبتلا به ام اس تحت نظر فیزیوتراپیست میشود.

فیزیوتراپیست از تمرین درمانی شامل تمرینات روی تخت ،تمرینات تعادلی، تمرینات هوازی، ورزشهای دستی یا منوال تراپی که توسط دست فیزیوتراپیست انجام می گیرد و بر روی مفاصل و عضلات فرد کار می شود استفاده کرده، خشکی مفاصل را رفع کرده و عضلات اطراف مفصل را تقویت میکند.

الکتروتراپی با تحریکات اف ای اس، فارادیک، جریان روسی و بسیاری از جریان های الکتریکی تقویت کننده عضلات جهت بهبود قدرت عضلانی و استقامت عضلانی انجام میگیرد.

سوزن درمانی جهت تحریک بافت نرم می تواند برای بیمار مبتلا به ام اس انجام پذیرد.

حرکات مفصلی انجام شده در جلسات فیزیوتراپی در منزل به رفع خشکی مفاصل بسیار کمک نموده و حتما باید انجام بگیرد.

تمرینات تعادلی به مرور زمان باید پیشرفت داده شوند و در همین روند تعادل فرد مبتلا به ام اس توسط فیزیوتراپیست سنجیده شود.

در هر مرحله که تعادل بهبود پیدا می‌کند فیزیوتراپیست میتواند تمرینات پیشرفته تری را در جلسات فیزیوتراپی در منزل برای بیمار به کار ببرد.

آب درمانی نیز برای بیماران مبتلا به ام اس بسیار پر کاربرد بوده البته معیار خسته نشدن عضلات فرد را هم باید در نظر داشت و در صورتی که بیمار مبتلا به ام اس در جلسات آب درمانی که تحت نظر فیزیوتراپیست انجام می پذیرد اعلام خستگی کند تمرینات فیزیوتراپی باید متوقف شود.

 

متخصصین فیزیوتراپیست آقا و خانم ما متشکل از فیزیوتراپیستهای با سابقه درخشان در ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل و کلینیک هستند.خدمات فیزیوتراپی در منزل در تهران بزرگ (شمال،جنوب،غرب،شرق) و همچنین کرج ارائه می گردد.جهت دریافت مشاوره رایگان می توانید با ما تماس بگیرید.

فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
رتبه برتر آزمون تحصیلات تکمیلی
فارغ التحصیل از دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران
ارائه خدمات تخصصی فیزیوتراپی در منزل و کلینیک توسط کادر آقا و خانم با ارائه مدارک نظام پزشکی
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
شماره تماس جهت دریافت مشاوره قبل از دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی ام اس در منزل – فیزیوتراپی در منزل تهران – فیزیوتراپی در منزل کرج – توانبخشی ام اس

مقالات بیشتر

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اسپوندیلیت

اسپوندیلیت به گروهی از شرایط التهابی اشاره دارد که بر ستون فقرات و مفاصل تأثیر می گذارد. شایع ترین نوع، و اغلب به عنوان “اسپوندیلیت” شناخته می شود، اسپوندیلیت آنکیلوزان (AS) است. این وضعیت در درجه اول مفاصل بین مهره های ستون فقرات را هدف قرار می دهد و باعث التهاب، درد و سفتی می…

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس یک رویکرد موفقیت آمیز است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. واژینیسموس، وضعیتی که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن در هنگام تلاش برای دخول در واژن مشخص می شود، می تواند باعث ناراحتی قابل توجهی شود و بر صمیمیت جنسی تأثیر بگذارد. خوشبختانه، فیزیوتراپی یک رویکرد ایمن و…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ