فیزیوتراپی ام اس در منزل

  1. خانه
  2. بیماری های مغز و اعصاب
  3. ام اس
  4. فیزیوتراپی ام اس در منزل
فیزیوتراپی ام اس در منزل

فیزیوتراپی ام اس در منزل برای این بیماران بسیار حائز اهمیت بوده و باید به طور منظم و دقیق انجام بپذیرد.

ام اس یا مالتیپل اسکلروزیس یک بیماری التهابی است که در آن غلاف های میلین سلول های عصبی در مغز و نخاع انسان آسیب میبیند.

این آسیب دیدگی میتواند در پتانسیل و عملکرد بخش هایی از سیستم عصبی اختلال ایجاد کند و باعث به وجود آمدن اختلالات حسی و حرکتی شود.

ام اس یک بیماری اتوایمیون یا خود ایمنی است که سلول‌های سیستم ایمنی بدن انسان به سلولهای خودی آسیب می رساند.

بیماران ام اس با مشکلات حرکتی و حسی زیادی ممکن است روبرو شوند و این مشکلات حسی و حرکتی فانکشن ها و عملکردهای روزمره فرد را دچار اختلال می کند.

فیزیوتراپی ام اس در منزل

در کنار دارو درمانی بیماران ام اس ، داشتن یک برنامه فیزیوتراپی در منزل برای بیماران ام اس الزامی است.

فیزیوتراپیست به بیمار ام اس کمک می کند تا با دریافت پروتکل تمرینی منظم و دقیق عضلات خود را تقویت کرده، تعادل خود را بهبود بخشیده و فعالیت‌های روزمره خود را راحت تر از گذشته انجام دهد.

فیزیوتراپی در منزل برای فرد مبتلا به ام اس باید هرچه سریعتر شروع شده و بسته به شرایط فرد هر روزه یا یک روز در میان انجام شود.

به این نکته باید توجه داشت که بیماران مبتلا به ام اس نباید دچار خستگی شده و اگر حین تمرینات فرد اعلام کند که دچار خستگی عضلانی شده است تمرینات فیزیوتراپی در منزل باید متوقف شده و ادامه تمرینات فیزیوتراپی در منزل باید در جلسه بعد ادامه پیدا کند.

بیماران ام اس به علت حساسیت به سرما یا گرما باید از دوش های آب خیلی سرد یا آب خیلی گرم خودداری به عمل آورند.

بیمار ام اس در فعالیت‌های روزمره یا حین تمرینات فیزیوتراپی در منزل به هیچ وجه نباید خسته شود.

مسئله تعادل برای بیماران ام اس بسیار حائز اهمیت بوده و باید با تمرین درمانی دقیق اصولی بر روی تعادل بیماران مبتلا به ام اس کار شود.

میتوان جلسات بیماران ام اس را در صورت علاقه‌مندی و مشارکت چند نفره به طور دسته جمعی در یک مکان برگزار کرد و تمرینات تقویتی و هوازی را به طور دسته جمعی آموزش داد.

این اقدام مشابه فیزیوتراپی در منزل برای بیماران ام اس به طور خصوصی هست که منجر به بهبود روحیه بیماران مبتلا به ام اس تحت نظر فیزیوتراپیست میشود.

فیزیوتراپیست از تمرین درمانی شامل تمرینات روی تخت ،تمرینات تعادلی، تمرینات هوازی، ورزشهای دستی یا منوال تراپی که توسط دست فیزیوتراپیست انجام می گیرد و بر روی مفاصل و عضلات فرد کار می شود استفاده کرده، خشکی مفاصل را رفع کرده و عضلات اطراف مفصل را تقویت میکند.

الکتروتراپی با تحریکات اف ای اس، فارادیک، جریان روسی و بسیاری از جریان های الکتریکی تقویت کننده عضلات جهت بهبود قدرت عضلانی و استقامت عضلانی انجام میگیرد.

سوزن درمانی جهت تحریک بافت نرم می تواند برای بیمار مبتلا به ام اس انجام پذیرد.

حرکات مفصلی انجام شده در جلسات فیزیوتراپی در منزل به رفع خشکی مفاصل بسیار کمک نموده و حتما باید انجام بگیرد.

تمرینات تعادلی به مرور زمان باید پیشرفت داده شوند و در همین روند تعادل فرد مبتلا به ام اس توسط فیزیوتراپیست سنجیده شود.

در هر مرحله که تعادل بهبود پیدا می‌کند فیزیوتراپیست میتواند تمرینات پیشرفته تری را در جلسات فیزیوتراپی در منزل برای بیمار به کار ببرد.

آب درمانی نیز برای بیماران مبتلا به ام اس بسیار پر کاربرد بوده البته معیار خسته نشدن عضلات فرد را هم باید در نظر داشت و در صورتی که بیمار مبتلا به ام اس در جلسات آب درمانی که تحت نظر فیزیوتراپیست انجام می پذیرد اعلام خستگی کند تمرینات فیزیوتراپی باید متوقف شود.

 

متخصصین فیزیوتراپیست آقا و خانم ما متشکل از فیزیوتراپیستهای با سابقه درخشان در ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل و کلینیک هستند.خدمات فیزیوتراپی در منزل در تهران بزرگ (شمال،جنوب،غرب،شرق) و همچنین کرج ارائه می گردد.جهت دریافت مشاوره رایگان می توانید با ما تماس بگیرید.

فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
رتبه برتر آزمون تحصیلات تکمیلی
فارغ التحصیل از دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران
ارائه خدمات تخصصی فیزیوتراپی در منزل و کلینیک توسط کادر آقا و خانم با ارائه مدارک نظام پزشکی
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
شماره تماس جهت دریافت مشاوره قبل از دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی ام اس در منزل – فیزیوتراپی در منزل تهران – فیزیوتراپی در منزل کرج – توانبخشی ام اس

مقالات بیشتر

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

درمان کمر درد بدون جراحی

درمان کمر درد بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. کمردرد به ناراحتی یا درد احساس شده در پشت اشاره دارد که می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. کمردرد یک بیماری شایع است که می تواند افراد را در هر سنی تحت تاثیر…

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل توسط متخصصان با تجربه ما که تجربه و آشنایی کامل با تکنیک های ماساژ را دارند ارائه می شود. ماساژ درمانی اغلب در فیزیوتراپی به عنوان یک درمان مکمل برای کمک به تسکین درد، کاهش تنش عضلانی، بهبود گردش خون و تقویت آرامش استفاده می شود. این یک تکنیک…

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در بسیاری از بیماران موفقیت آمیز است و نیاز به انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند. تنگی کانال نخاعی یک وضعیت پزشکی است که در آن فضاهای داخل کانال نخاعی که نخاع و اعصاب را در خود جای داده است، باریک می…

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت است و نمی توان یک روش درمانی واحد را برای تمام افراد در نظر گرفت. فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین و بهترین روشهای درمان غیرجراحی مشکلات ستون فقرات شناخته می شود که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران به…

کایروپراکتیک دیسک کمر و گردن با بیمه

کایروپراکتیک دیسک کمر و گردن کایروپراکتیک یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات مکانیکی سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تمرکز دارد. متخصصان کایروپراکتیک از یک رویکرد عملی برای دستکاری یا تنظیم ستون فقرات با هدف بازگرداندن حرکت مناسب و تراز مهره های ستون فقرات استفاده…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ