فیزیوتراپی برای درد شانه

  1. خانه
  2. بیماری های ارتوپدی
  3. فیزیوتراپی برای درد شانه
فیزیوتراپی برای درد شانه

فیزیوتراپی برای درد شانه

تشخیص اینکه چه زمانی درد شانه شما آنقدر بد است که نیاز به مراقبت های پزشکی حرفه ای داشته باشد می تواند دشوار باشد، اما یک قانون خوب این است که به محض اینکه درد شانه شما قابل توجه است به پزشک مراجعه کنید، به خصوص اگر شروع به جلوگیری از انجام فعالیت های روزمره کند. ممکن است پزشک به شما توصیه کند که به یک فیزیوتراپیست مراجعه کنید، اما لازم نیست منتظر توصیه او باشید. اگر احساس می‌کنید می‌توانید از فیزیوتراپی حرفه‌ای سود ببرید، حداقل با ملاقات با یکی، هیچ آسیبی نخواهید داشت، بنابراین آنها می‌توانند میزان آسیب را بررسی کنند.

در حالت ایده آل، وقتی نوبت به مراجعه به فیزیوتراپیست و شروع فیزیوتراپی برای درد شانه می رسد، زودتر بهتر است. این امر مخصوصاً اگر مشکوک هستید که ممکن است از آسیب ناشی از استفاده بیش از حد رنج ببرید، بسیار مهم است، که اغلب تا زمانی که آسیب جدی‌تر نشود، قابل توجه نیست. هر چه مدت طولانی‌تری آسیب احتمالی شانه را بدون درمان کافی باقی بگذارید، بدترین احتمال وجود دارد. پیشگیری اغلب بهتر از درمان است، اما در مورد آسیب های شانه، انجام فیزیوتراپی در زمان مناسب می تواند از بدتر شدن آسیب شما جلوگیری کند و احتمال نیاز به جراحی را کاهش دهد.

بنابراین، به محض اینکه مشکوک شدید که ممکن است با درد شانه یا آسیب دیدگی شانه روبرو شوید، ایده خوبی است که به دنبال مشاوره با یک متخصص فیزیوتراپی شانه باشید.

راهکارهای فیزیوتراپی برای درد شانه

بسته به ویژگی های آسیب شما، شانه درمانی که فیزیوتراپیست شما تجویز خواهد کرد احتمالاً شامل یک یا چند نوع درمان زیر خواهد بود:

یخ درمانی: روش RICE (استراحت، یخ، فشرده سازی) بر روی نقاط آسیب دیده به کاهش التهاب و تورم کمک می کند، که به نوبه خود به کاهش درد نیز کمک زیادی می کند.

گرما درمانی: بر خلاف یخ درمانی که در ساعات اولیه آسیب استفاده می شود، گرما درمانی پس از گذشت 72 ساعت بهتر است استفاده شود. مانند یخ درمانی، گرما درمانی یک مسکن درد است و به عضلات اجازه می دهد تا آرام شوند.

درمان دستی: همانطور که از نام آن پیداست، درمان دستی به کمک فیزیوتراپیست برای آرام کردن شانه آسیب دیده انجام می گیرد. در این روش فیزیوتراپیست با دستان خود از فشار جهت خاص روی بافت استفاده می کند تا به بافت کمک کند تا بخشی از تحرک طبیعی خود را به دست آورد.

تمرینات کششی: حرکات کششی یک نوع رایج فیزیوتراپی برای درد شانه است، زیرا به آرامی عضلات شما را بیشتر و بیشتر فشار می دهد تا زمانی که دامنه حرکتی خود را به دست آورید. فیزیوتراپیست احتمالاً سطوح مختلفی از کشش‌ها را اعمال می‌کند که ممکن است بسته به آسیب، قسمت‌های شانه و همچنین گردن و ستون فقرات را هدف قرار دهد.

نوار چسب ورزشی: فیزیوتراپیست شما ممکن است استفاده از نوار ورزشی را به عنوان بخشی از فیزیوتراپی شانه همراه با سایر روش‌های درمانی مانند تمرینات ورزشی انتخاب کند.در حالی که نوار حرکتی با هدف محدود کردن حرکت انجام می شود، نوار حرکتی حرکت را به روشی ایمن و مطمئن و در عین حال افزایش گردش خون تشویق می کند. بسته به نوع آسیب شانه ای که از آن رنج می برید، فیزیوتراپیست ممکن است از یکی از این روش های نوار چسب یا هیچ کدام استفاده کند.

فیزیوتراپی برای درد شانه

تمرینات تقویتی: فیزیوتراپیست ممکن است تمرینات تقویتی خاصی را برای کاهش درد در محل آسیب و در عین حال تقویت سایر عضلات، مانند عضلات مرکزی بدن، به شما توصیه کند. هدف این است که با تقویت عضلات علاوه بر کمک به بهبود از بروز آسیب دیدگی مجدد نیز جلوگیری شود.

حرکت مفصل: یکی دیگر از راهکارهای فیزیوتراپی برای درد شانه که در آن کمک فیزیوتراپیست ضروری است، حرکت مفصلی با کشش کپسول مفصلی، افزایش تحرک شانه آسیب دیده است. از آنجایی که نیاز به درک کامل آناتومی دارد، فقط توسط یک فیزیوتراپ حرفه ای آموزش دیده انجام می شود.

تحریک الکتریکی: یکی از راه های تقویت عضلات شانه آسیب دیده، تحریک اعصاب است. گاهی اوقات، برای انقباض عضلات یا کاهش التهاب استفاده می شود، اما می تواند به عنوان راهی برای تجویز دارو نیز استفاده شود.

اولتراسوند: نوعی روش فیزیوتراپی برای درد شانه است که در آن عضلات، تاندون‌ها و سایر بافت‌های نرم با یک جلسه گرم کردن عمیق درمان می‌شوند. گرما گردش خون را در بافت بهبود می بخشد، که هم درد را کاهش می دهد و هم به التیام آسیب کمک می کند. التراسوند درمانی همچنین به افزایش کشسانی ماهیچه ها به خصوص در موارد یخ زدگی شانه کمک می کند تا به عضلات اجازه کشش راحت تر و در نتیجه افزایش دامنه تحرک را بدهد.

اصلاح فعالیت: یکی از راهکارهای فیزیوتراپی برای درد شانه برای کاهش احتمال بازگشت آسیب شانه است، فیزیوتراپیست راه‌هایی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا شیوه انجام فعالیت‌های روزمره را اصلاح کنید تا از شانه‌های شما به درستی حمایت شود. به عنوان مثال، اگر با شانه یخ زده سر و کار دارید، فیزیوتراپ ممکن است به شما توصیه کند از استراحت بیش از حد برای شانه خود اجتناب کنید.

ارگونومی محل کار: در این روزگار، تقریباً غیرممکن است که برخی افراد بیش از هشت ساعت در روز پشت میز کامپیوتر خود ننشینند. ارگونومی چیزی است که فیزیوتراپیست شما احتمالاً با شما صحبت خواهد کرد – هدف آن یافتن راه هایی برای اطمینان از دریافت حمایت مناسب بدن شما است. این می تواند هر چیزی از انجام تمرینات خاص پشت میز شما یا سرمایه گذاری در یک صندلی اداری جدید باشد.

برنامه تمرینی خانگی: تمرینات فیزیوتراپی شانه که با فیزیوتراپیست خود انجام می دهید احتمالاً پس از اتمام جلسات شما تا حدودی باید حفظ شوند. فیزیوتراپیست مجموعه ای از تمرینات فیزیوتراپی در منزل را برای کمک به حفظ پیشرفت شما تنظیم می کند. آنها تمرینات را در طول جلسات با شما تمرین می کنند، بنابراین می توانید در هنگام بازگشت به خانه از نحوه انجام آنها اطمینان داشته باشید.

در صورتی که عزیزانی که دچار آسیب های شانه شده اند و توانایی مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را ندارند می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل توسط خانم و آقا که توسط متخصصان با تجربه ما ارائه میشود بهره ببرند.

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی برای درد شانه – فیزیوتراپی شانه در منزل – فیزیوتراپی ورزشی در منزل – هزینه فیزیوتراپی در منزل

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد کمردرد می تواند به اشکال مختلف ظاهر شود، از ناراحتی حاد، کوتاه مدت تا درد مزمن و طولانی مدت. این می تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله وضعیت بدنی نامناسب، عدم تعادل عضلانی، فتق دیسک یا حتی استرس باشد. صرف نظر از علت، درد می تواند ناتوان کننده باشد…

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ