فیزیوتراپی برای درد کمر

  1. خانه
  2. معرفی رشته های توانبخشی
  3. فیزیوتراپی
  4. فیزیوتراپی برای درد کمر
فیزیوتراپی برای درد کمر

فیزیوتراپی برای درد کمر یکی از موثرترین روشهای درمان غیرجراحی مشکلاات مرتبط با ستون فقرات و کمردرد است.

کمردرد شدید می‌تواند آزاردهنده باشد و در عین حال مانع حرکت شود. در بیشتر موارد، کمردرد به این معنی نیست که شما یک مشکل جدی دارید. با این حال، اگر درد بیش از یک هفته ادامه داشت، بهتر است به متخصص فیزیوتراپی مراجعه کنید.

کمردرد یکی از مهمترین بیماری های ستون فقرات است.

راه های مختلفی وجود دارد که کمردرد خود را نشان می دهد. فرد می تواند کمردرد را درست بالای دنبالچه تجربه کند یا می تواند درد شدیدی را در پشت و پایین پا تجربه کند. این اغلب به صورت گزگز یا بی حسی ظاهر می شود. برخی از علائم را می توان در پاها احساس کرد..

فیزیوتراپی برای درد کمر

بهترین راه برای جلوگیری از تداوم کمردرد، جستجوی درمان زودهنگام است که درد را تسکین می دهد و اطمینان حاصل می کند که این وضعیت عود نمی کند. در اکثر موارد می توان از فیزیوتراپی برای درمان کمردرد استفاده کرد. فیزیوتراپیست ها با گنجاندن تمرینات خاص که به صورت سفارشی برای شما ساخته شده اند، شما را در روند درمان و بهبودی راهنمایی می کنند. این کار پس از معاینه مناسب برای تعیین علت درد انجام می شود. نتایج معاینه نوع فیزیوتراپی که برای کمردرد شما ارائه می شود را مشخص می کند.

راهکارهای فیزیوتراپی برای درد کمر

تکنیک های درمان دستی

فیزیوتراپی برای درد کمر

این نوع فیزیوتراپی با استفاده از دست به جای دستگاه یا ابزار تخصصی، کمردرد را تسکین می دهد. فیزیوتراپیست ها با استفاده از دستان خود به بافت های عضلانی و مفاصل فشار وارد می کنند تا کمردرد ناشی از وضعیت بد وضعیت بدن، فشار کشیدن یا اختلال عملکرد ماهیچه ها یا مفاصل را کاهش دهند. درمان دستی می تواند برای تسکین کمردرد حاد و شدید مفید باشد. هدف از این تکنیک فیزیوتراپی شل کردن عضلات منقبض و مفاصل بی حرکت به منظور کاهش کمردرد است. فیزیوتراپیست‌ها از تکنیک‌های مختلفی مانند دستکاری ستون فقرات استفاده می‌کنند که شامل استفاده از حرکات محاسبه‌شده و در عین حال متناوب بین سرعت‌های مختلف است. سریع و آهسته همچنین شامل استفاده از نیروهای مختلف از جمله خفیف تا سخت است. فیزیوتراپیست ها همچنین از حرکات فشار و کشش پیچشی برای کاهش تنش مفاصل و افزایش تحرک استفاده می کنند.

روش دیگری که متخصصان فیزیوتراپی برای درد کمر استفاده می کنند، ماساژ بافت نرم است که شامل اعمال فشار به عضلات است. این به تسکین درد، تشویق گردش خون و کاهش تنش عضلانی کمک می کند.

تمرینات ورزشی

فیزیوتراپیست ها می توانند تمرینات پیشرونده ای را توصیه کنند که بر تعادل و قدرت تمرکز دارند. این تمرینات بی خطر هستند و به تقویت عضلات مرکزی و کاهش کمردرد کمک می کنند. این تمرینات را می توان بصورت فیزیوتراپی در منزل انجام داد.

فیزیوتراپیست ها از تمرینات کششی برای احیای تحرک و کاهش احتمال تشعشع درد استفاده می کنند. بسیاری از فیزیوتراپیست ها استفاده از روش مکنزی را توصیه می کنند. این می تواند برای درمان کمردرد حاد و مزمن استفاده شود. اگرچه ممکن است با این روش آشنایی نداشته باشید، اما در واقع شامل تمرینات بسیار ساده ای است، به عنوان مثال، اولین تمرین شامل دراز کشیدن روی شکم است که حملات ناگهانی کمردرد تیز را درمان می کند.

پس از انجام موفقیت آمیز اولین تمرین، آماده خواهید بود تا به تمرین بعدی که همان تمرین مستعد است بروید. روی یک سطح راحت روی شکم دراز بکشید و با آرنج خود تکیه دهید. تکمیل موفقیت آمیز یک تمرین به این معنی است که می توانید به یک تمرین چالش برانگیزتر ادامه دهید. این روش فیزیوتراپی برای درد کمر برای افراد مبتلا به سیاتیک و کمردرد توصیه می شود.

روشهای پیشگیری از کمردرد

کمردرد می تواند باعث عذاب شود و فعالیت های روزانه شما را مختل کند. بنابراین برای جلوگیری از گذراندن تمام دردها و مراحل درمان، بهتر است از بروز آن جلوگیری شود. این ها برخی از راه های انجام این کار هستند:

حرکت کنید. اکثر مردم به دلیل فعالیت کمتر کمردرد را تجربه می کنند. تمرینات منظم به رفع هرگونه تنش عضلانی ناشی از نشستن در اطراف کمک می کند. فیزیوتراپیست ها ورزش های ساده ای مانند پیاده روی یا پیاده روی را برای تسکین درد و تورم توصیه می کنند.

یک وضعیت خوب را در نظر بگیرید، به خصوص اگر به خمیدن عادت دارید. اگر زمان زیادی را صرف نشستن می کنید، صندلی خود را به صندلی با پشت صاف تغییر دهید. برای کسانی که شغلشان مستلزم ایستادن طولانی مدت است، باید شانه خود را به عقب برانند و شکم خود را بکشند و همچنین به استراحت های منظم فکر کنند.

از وارد کردن فشار زیاد به کمر خودداری کنید. اکثر افرادی که به وزنه زدن زیاد عادت دارند در نهایت برای درمان کمردرد خود به دنبال فیزیوتراپی هستند. بهترین راه برای برداشتن وسایل سنگین این است که چمباتمه بزنید و سپس جسم را بلند کنید در حالی که آن را به خود نزدیک کرده اید.

وزن بهینه را متناسب با سن خود حفظ کنید. اضافه وزن، به خصوص در اطراف روده، تمام وزن را به پشت شما متمرکز می کند. اگر به این دلیل کمردرد را تجربه کردید، باید از متخصص فیزیوتراپی کمک بگیرید.

از یک رژیم غذایی متعادل برای مدیریت وزن سالم استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که بدن شما در معرض استرس و تنش غیرضروری قرار نمی گیرد. اگر نمی دانید چه غذاهایی را باید در رژیم غذایی خود بگنجانید، همیشه می توانید از فیزیوتراپیست ها در مرکز درمانی مورد اعتماد خود مشاوره بگیرید. میوه ها، غلات و سبزیجات ضمن حفظ سلامت روده، مواد مغذی مناسبی را در اختیار شما قرار می دهند. این کار ستون فقرات شما را به درستی حفظ می کند زیرا اندام های داخلی شما بر سلامت کلی شما تأثیر می گذارد.

در صورت تجربه هر گونه کمردرد، لازم است قبل از شروع هر گونه ورزش با فیزیوتراپیست مشورت کنید تا علت و درمان آن مشخص شود. برخی از کمردردها ممکن است ناشی از تومورها یا عفونت ها باشند، این بدان معناست که به محض اینکه درد مداوم را تجربه کردید، باید به دنبال درمان باشید. خبر خوب این است که اکثر مشکلات کمردرد را می توان با راهکارهای فیزیوتراپی برای درد کمر درمان کرد.

 

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در تهران در حوزه های تخصصی ارتوپدی ، نورولوژی و کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که بر کمک به افراد برای بازیابی و حفظ عملکرد فیزیکی، حرکت و تحرک تمرکز دارد. فیزیوتراپیست ها با افراد در هر سنی…

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

درمان کمر درد بدون جراحی

درمان کمر درد بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. کمردرد به ناراحتی یا درد احساس شده در پشت اشاره دارد که می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. کمردرد یک بیماری شایع است که می تواند افراد را در هر سنی تحت تاثیر…

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل توسط متخصصان با تجربه ما که تجربه و آشنایی کامل با تکنیک های ماساژ را دارند ارائه می شود. ماساژ درمانی اغلب در فیزیوتراپی به عنوان یک درمان مکمل برای کمک به تسکین درد، کاهش تنش عضلانی، بهبود گردش خون و تقویت آرامش استفاده می شود. این یک تکنیک…

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در بسیاری از بیماران موفقیت آمیز است و نیاز به انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند. تنگی کانال نخاعی یک وضعیت پزشکی است که در آن فضاهای داخل کانال نخاعی که نخاع و اعصاب را در خود جای داده است، باریک می…

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت است و نمی توان یک روش درمانی واحد را برای تمام افراد در نظر گرفت. فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین و بهترین روشهای درمان غیرجراحی مشکلات ستون فقرات شناخته می شود که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران به…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ