فیزیوتراپی برای درد کمر

فیزیوتراپی برای درد کمر

فیزیوتراپی برای درد کمر یکی از موثرترین روشهای درمان غیرجراحی مشکلاات مرتبط با ستون فقرات و کمردرد است.

کمردرد شدید می‌تواند آزاردهنده باشد و در عین حال مانع حرکت شود. در بیشتر موارد، کمردرد به این معنی نیست که شما یک مشکل جدی دارید. با این حال، اگر درد بیش از یک هفته ادامه داشت، بهتر است به متخصص فیزیوتراپی مراجعه کنید.

کمردرد یکی از مهمترین بیماری های ستون فقرات است.

راه های مختلفی وجود دارد که کمردرد خود را نشان می دهد. فرد می تواند کمردرد را درست بالای دنبالچه تجربه کند یا می تواند درد شدیدی را در پشت و پایین پا تجربه کند. این اغلب به صورت گزگز یا بی حسی ظاهر می شود. برخی از علائم را می توان در پاها احساس کرد..

فیزیوتراپی برای درد کمر

بهترین راه برای جلوگیری از تداوم کمردرد، جستجوی درمان زودهنگام است که درد را تسکین می دهد و اطمینان حاصل می کند که این وضعیت عود نمی کند. در اکثر موارد می توان از فیزیوتراپی برای درمان کمردرد استفاده کرد. فیزیوتراپیست ها با گنجاندن تمرینات خاص که به صورت سفارشی برای شما ساخته شده اند، شما را در روند درمان و بهبودی راهنمایی می کنند. این کار پس از معاینه مناسب برای تعیین علت درد انجام می شود. نتایج معاینه نوع فیزیوتراپی که برای کمردرد شما ارائه می شود را مشخص می کند.

راهکارهای فیزیوتراپی برای درد کمر

تکنیک های درمان دستی

فیزیوتراپی برای درد کمر

این نوع فیزیوتراپی با استفاده از دست به جای دستگاه یا ابزار تخصصی، کمردرد را تسکین می دهد. فیزیوتراپیست ها با استفاده از دستان خود به بافت های عضلانی و مفاصل فشار وارد می کنند تا کمردرد ناشی از وضعیت بد وضعیت بدن، فشار کشیدن یا اختلال عملکرد ماهیچه ها یا مفاصل را کاهش دهند. درمان دستی می تواند برای تسکین کمردرد حاد و شدید مفید باشد. هدف از این تکنیک فیزیوتراپی شل کردن عضلات منقبض و مفاصل بی حرکت به منظور کاهش کمردرد است. فیزیوتراپیست‌ها از تکنیک‌های مختلفی مانند دستکاری ستون فقرات استفاده می‌کنند که شامل استفاده از حرکات محاسبه‌شده و در عین حال متناوب بین سرعت‌های مختلف است. سریع و آهسته همچنین شامل استفاده از نیروهای مختلف از جمله خفیف تا سخت است. فیزیوتراپیست ها همچنین از حرکات فشار و کشش پیچشی برای کاهش تنش مفاصل و افزایش تحرک استفاده می کنند.

روش دیگری که متخصصان فیزیوتراپی برای درد کمر استفاده می کنند، ماساژ بافت نرم است که شامل اعمال فشار به عضلات است. این به تسکین درد، تشویق گردش خون و کاهش تنش عضلانی کمک می کند.

تمرینات ورزشی

فیزیوتراپیست ها می توانند تمرینات پیشرونده ای را توصیه کنند که بر تعادل و قدرت تمرکز دارند. این تمرینات بی خطر هستند و به تقویت عضلات مرکزی و کاهش کمردرد کمک می کنند. این تمرینات را می توان بصورت فیزیوتراپی در منزل انجام داد.

فیزیوتراپیست ها از تمرینات کششی برای احیای تحرک و کاهش احتمال تشعشع درد استفاده می کنند. بسیاری از فیزیوتراپیست ها استفاده از روش مکنزی را توصیه می کنند. این می تواند برای درمان کمردرد حاد و مزمن استفاده شود. اگرچه ممکن است با این روش آشنایی نداشته باشید، اما در واقع شامل تمرینات بسیار ساده ای است، به عنوان مثال، اولین تمرین شامل دراز کشیدن روی شکم است که حملات ناگهانی کمردرد تیز را درمان می کند.

پس از انجام موفقیت آمیز اولین تمرین، آماده خواهید بود تا به تمرین بعدی که همان تمرین مستعد است بروید. روی یک سطح راحت روی شکم دراز بکشید و با آرنج خود تکیه دهید. تکمیل موفقیت آمیز یک تمرین به این معنی است که می توانید به یک تمرین چالش برانگیزتر ادامه دهید. این روش فیزیوتراپی برای درد کمر برای افراد مبتلا به سیاتیک و کمردرد توصیه می شود.

روشهای پیشگیری از کمردرد

کمردرد می تواند باعث عذاب شود و فعالیت های روزانه شما را مختل کند. بنابراین برای جلوگیری از گذراندن تمام دردها و مراحل درمان، بهتر است از بروز آن جلوگیری شود. این ها برخی از راه های انجام این کار هستند:

حرکت کنید. اکثر مردم به دلیل فعالیت کمتر کمردرد را تجربه می کنند. تمرینات منظم به رفع هرگونه تنش عضلانی ناشی از نشستن در اطراف کمک می کند. فیزیوتراپیست ها ورزش های ساده ای مانند پیاده روی یا پیاده روی را برای تسکین درد و تورم توصیه می کنند.

یک وضعیت خوب را در نظر بگیرید، به خصوص اگر به خمیدن عادت دارید. اگر زمان زیادی را صرف نشستن می کنید، صندلی خود را به صندلی با پشت صاف تغییر دهید. برای کسانی که شغلشان مستلزم ایستادن طولانی مدت است، باید شانه خود را به عقب برانند و شکم خود را بکشند و همچنین به استراحت های منظم فکر کنند.

از وارد کردن فشار زیاد به کمر خودداری کنید. اکثر افرادی که به وزنه زدن زیاد عادت دارند در نهایت برای درمان کمردرد خود به دنبال فیزیوتراپی هستند. بهترین راه برای برداشتن وسایل سنگین این است که چمباتمه بزنید و سپس جسم را بلند کنید در حالی که آن را به خود نزدیک کرده اید.

وزن بهینه را متناسب با سن خود حفظ کنید. اضافه وزن، به خصوص در اطراف روده، تمام وزن را به پشت شما متمرکز می کند. اگر به این دلیل کمردرد را تجربه کردید، باید از متخصص فیزیوتراپی کمک بگیرید.

از یک رژیم غذایی متعادل برای مدیریت وزن سالم استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که بدن شما در معرض استرس و تنش غیرضروری قرار نمی گیرد. اگر نمی دانید چه غذاهایی را باید در رژیم غذایی خود بگنجانید، همیشه می توانید از فیزیوتراپیست ها در مرکز درمانی مورد اعتماد خود مشاوره بگیرید. میوه ها، غلات و سبزیجات ضمن حفظ سلامت روده، مواد مغذی مناسبی را در اختیار شما قرار می دهند. این کار ستون فقرات شما را به درستی حفظ می کند زیرا اندام های داخلی شما بر سلامت کلی شما تأثیر می گذارد.

در صورت تجربه هر گونه کمردرد، لازم است قبل از شروع هر گونه ورزش با فیزیوتراپیست مشورت کنید تا علت و درمان آن مشخص شود. برخی از کمردردها ممکن است ناشی از تومورها یا عفونت ها باشند، این بدان معناست که به محض اینکه درد مداوم را تجربه کردید، باید به دنبال درمان باشید. خبر خوب این است که اکثر مشکلات کمردرد را می توان با راهکارهای فیزیوتراپی برای درد کمر درمان کرد.

 

مقالات بیشتر

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اسپوندیلیت

اسپوندیلیت به گروهی از شرایط التهابی اشاره دارد که بر ستون فقرات و مفاصل تأثیر می گذارد. شایع ترین نوع، و اغلب به عنوان “اسپوندیلیت” شناخته می شود، اسپوندیلیت آنکیلوزان (AS) است. این وضعیت در درجه اول مفاصل بین مهره های ستون فقرات را هدف قرار می دهد و باعث التهاب، درد و سفتی می…

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس یک رویکرد موفقیت آمیز است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. واژینیسموس، وضعیتی که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن در هنگام تلاش برای دخول در واژن مشخص می شود، می تواند باعث ناراحتی قابل توجهی شود و بر صمیمیت جنسی تأثیر بگذارد. خوشبختانه، فیزیوتراپی یک رویکرد ایمن و…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ