فیزیوتراپی برای زانودرد با بیمه

فیزیوتراپی برای زانودرد با بیمه

فیزیوتراپی برای زانودرد با بیمه توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما ارائه می شود، چه از یک آسیب حاد ورزشی رنج می برید، چه درد طولانی مدت بیشتری به دلیل آرتروز دارید، فیزیوتراپی برای درد زانو بسیار مفید است. فیزیوتراپیست ها در حرکت و عملکرد متخصص هستند و به خوبی برای کمک به بهبودی شما آموزشهای تخصصی را دیده اند.

درمان زانودرد با فیزیوتراپی زانو نتایج فوق‌العاده‌ای در برگرداندن افراد به فعالیت‌هایی که دوست دارند، مانند ورزش سطح بالا، پیاده‌روی یا دویدن طولانی‌تر، و افزایش عمومی تحرک دارد.

زانو درد یا آسیب دیدگی زانو شایع است و دلایل زیادی دارد. بسیار مهم است که با یک ارزیابی کامل، علت اصلی زانودرد بدرستی تشخیص داده شود تا بهترین درمان زانودرد برای فرد در نظر گرفته شود.

زانو درد می تواند از آسیب های بافت نرم (مانند رگ به رگ شدن رباط و کشیدگی عضلات)، شرایط استخوانی (مانند استئوآرتریت، بیماری اسگود اشلاتر) و اختلال عملکرد بیومکانیکی (مانند سندرم کشکک رانی) ناشی شود. عصب سیاتیک شما حتی می تواند به زانوی شما اشاره کند.

زانو درد دلایل زیادی دارد و درمان آن بسته به تشخیص بسیار متفاوت است. درمان ممکن است شامل تکنیک های ساده حرکت زانو، ماساژ، نوار چسب، کشش یا تمرینات تقویتی باشد. پروتکل های کامل توانبخشی پس از بازسازی زانو یا جراحی های تعویض زانو نتایج عالی را ارائه می دهند.

فیزیوتراپی برای زانودرد با بیمه در درمان اغلب مشکلات زانو موثر است و نیاز به انجام جراحی را نیز تا حد زیادی کاهش می دهد.

دلایل شایع زانو درد

زانو درد در هنگام جهش رشد در کودکان، یا در اثر ضربه ناشی از ورزش یا زمین خوردن، شایع است، یا ممکن است با افزایش سن همراه با ساییدگی ایجاد شود. زانو درد می‌تواند از ماهیچه‌ها، رباط‌ها، تاندون‌ها، غضروف یا منیسک نشات بگیرد. گاهی اوقات ممکن است از مفصل ران یا کمر نیز ارجاع داده شود.

آسیب های حاد زانو اغلب با ورزش هایی رخ می دهد که شامل موارد زیر است:

 • شتاب یا کاهش سرعت
 • پیچش
 • لگد زدن
 • تغییر جهت ناگهانی

شروع تدریجی زانو درد می تواند در طول جهش رشد رخ دهد. این امر در کودکانی که فعالیت هایی انجام می دهند که شامل موارد زیر است رایج است:

 • دویدن زیاد
 • پرش و فرود مکرر
 • لگد زدن
 • چمباتمه زدن

استئوآرتریت زانو آسیب مرتبط با افزایش سن یا ساییدگی زانو است. زمانی اتفاق می افتد که بالشتک طبیعی بین استخوان ها، غضروف، از بین برود. علائم به مرور زمان بدتر می شوند.

فیزیوتراپی برای زانودرد با بیمه

در ابتدا، فیزیوتراپیست شما یک ارزیابی کامل را برای تعیین علل و عوامل موثر بر زانو درد شما انجام خواهد داد. قدرت، انعطاف و تعادل شما ارزیابی خواهد شد.

سپس از تکنیک هایی مانند ماساژ بافت نرم و تحرک مفاصل برای کمک به رفع هرگونه سفتی عضلانی یا سفتی مفاصل استفاده می کنیم.

ما همچنین از اولتراسوند، بسته های حرارتی و TENS برای تسکین درد استفاده می کنیم. همه اینها به تحریک جریان خون در ناحیه برای تسریع بهبودی و همچنین شل شدن عضلات کمک می کند. همچنین ممکن است با شروع بازگشت به ورزش یا فعالیت، برای تسکین کوتاه‌مدت درد زانو لازم باشد. ما ممکن است استفاده از زانوبند را در طول ورزش برای کمک به کاهش فشار و ایجاد حمایت اضافی توصیه کنیم.

اگر علت زانو درد شما بیشتر یک مسئله ساختاری و به دلیل بیومکانیک است، ممکن است توصیه کنیم که از ارتز استفاده کنید تا به تراز اندام تحتانی و اصلاح وضعیت پا کمک کند.

ثابت شده است که فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین راه ها برای کمک به درد زانو است. تمریناتی که انجام می دهید باید به صورت جداگانه برای شما طراحی شوند.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در منزل، تمریناتی را که به طور خاص برای شما طراحی شده اند، به شما آموزش خواهند داد. ما قدرت و انعطاف‌پذیری شما را ارزیابی می‌کنیم و تمرین‌هایی را برای رسیدگی به یافته‌های خود ارائه می‌کنیم، که می‌تواند شامل ضعف، سفتی یا عدم تعادل عضلانی باشد. ما برنامه شما را بر اساس اهداف و فعالیت هایی که می خواهید به آنها بازگردید تنظیم می کنیم.

اگر قصد بازگشت به ورزش را دارید، متخصصان فیزیوتراپی در منزل با بیمه ما تمرینات ورزشی خاصی را به شما ارائه می دهند تا اطمینان حاصل شود که زانوی شما برای مقابله با تمام چالش ها و خواسته های ورزش شما مجهز است. اگر دوست دارید بدوید، با بهبودی زانوی شما، تغییرات لازم را در برنامه دویدن شما انجام خواهیم داد. ما در مورد فرکانس، مدت و شدت دویدن به شما توصیه می کنیم. ما همچنین می‌توانیم تکنیک دویدن شما را ارزیابی کنیم تا ببینیم آیا عواملی وجود دارد که ممکن است به درد شما کمک کند.

اگر اخیراً زانوی خود را تحت عمل جراحی قرار داده اید، ما شما را از طریق توانبخشی پس از عمل راهنمایی می کنیم و به بهبود دامنه حرکتی، قدرت، تعادل و استقامت شما کمک می کنیم.

با بهبود درد و قوی‌تر شدن، برنامه تمرینی شما مرتباً به‌روزرسانی می‌شود.

چگونه متوجه شدید که آسیب زانوی شما جدی است؟

در حالی که همیشه بهترین کار این است که از یک متخصص بسیار ماهر که در زمینه آسیب های زانو آموزش دیده است، مانند پزشک یا فیزیوتراپیست خود، مشاوره حرفه ای بگیرید، در اینجا هفت علامت وجود دارد که می تواند نشان دهنده آسیب شدید زانو باشد.

 • بدشکلی آشکار ممکن است دچار شکستگی یا دررفتگی شده باشید.
 • شنیده شدن صدا از زانو
 • تورم و التهاب شدید زانو
 • حرکت بیشتر از حد معمول
 • ناتوانی در خم و راست کردن زانو
 • ناتوانی در تحمل وزن بر روی زانو

در حالی که تمرینات زانو که فیزیوتراپیست برای شما در نظر می گیرد برای بیماران مفید است، تفاوت های فردی قابل توجهی بین تمام بیمارانی که با زانو درد مراجعه می کنند وجود دارد. به عنوان مثال، یک بیمار دیابتی یا دارای اضافه وزن و سالمند به مجموعه تمرینات زانو بسیار متفاوتی از یک ورزشکار جوان با عملکرد بالا یا بیماری که به تازگی جراحی زانو انجام داده است، نیاز دارد.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی برای زانودرد در منزل – فیزیوتراپی در منزل تهران – فیزیوتراپی برای زانودرد با بیمه – فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی

مقالات بیشتر

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اسپوندیلیت

اسپوندیلیت به گروهی از شرایط التهابی اشاره دارد که بر ستون فقرات و مفاصل تأثیر می گذارد. شایع ترین نوع، و اغلب به عنوان “اسپوندیلیت” شناخته می شود، اسپوندیلیت آنکیلوزان (AS) است. این وضعیت در درجه اول مفاصل بین مهره های ستون فقرات را هدف قرار می دهد و باعث التهاب، درد و سفتی می…

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس یک رویکرد موفقیت آمیز است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. واژینیسموس، وضعیتی که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن در هنگام تلاش برای دخول در واژن مشخص می شود، می تواند باعث ناراحتی قابل توجهی شود و بر صمیمیت جنسی تأثیر بگذارد. خوشبختانه، فیزیوتراپی یک رویکرد ایمن و…

درمان کمر درد با فیزیوتراپی

درمان کمر درد با فیزیوتراپی در کلینیک فیزیوتراپی آیتن – بهترین مرکز درمان کمردرد و دیسک کمر در تهران – بر اساس متدهای درمانی روز دنیا ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که بسیاری از افراد را تحت تاثیر قرار می دهد و می تواند تاثیر قابل توجهی بر کیفیت زندگی آنها داشته باشد….

واژینیسموس چیست؟

واژینیسموس وضعیتی است که در آن ماهیچه های واژن به طور غیرارادی منقبض می شوند و قرار دادن چیزی مانند تامپون، آلت تناسلی یا اسپکولوم در واژن دشوار یا غیرممکن می شود. این می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود. واژینیسموس نوعی اختلال عملکرد جنسی است که می تواند زنان را در هر…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ