فیزیوتراپی برای زانودرد در منزل

 1. خانه
 2. بیماری های ارتوپدی
 3. فیزیوتراپی برای زانودرد در منزل
فیزیوتراپی برای زانودرد در منزل

فیزیوتراپی برای زانودرد در منزل یکی از بهترین و موثرترین روش های در تسکین علائم بیمار و درمان عامل بوجود آورنده درد است.

استئوآرتریت مفصل زانو یکی از علل اصلی زانو درد است. بیماران مبتلا به این عارضه احساس درد یا سفتی در مفاصل می کنند و به دلیل تحلیل رفتن غضروف، عملکرد آنها کاهش می یابد. فیزیوتراپیست ها بیمارانی را که از درد زانو مزمن یا مرتبط با سن رنج می برند ارزیابی می کنند و سپس بر این اساس درمان را با تمرکز بر بهبود انعطاف پذیری، کاهش درد، بهبود قدرت و مدیریت وزن که به افزایش کیفیت زندگی کمک می کند، برنامه ریزی می کنند.

اگر یک یا چند مورد از علائم درد زانو را دارید که در زیر ذکر شده است، وقت آن است که با پزشک مشورت کنید.

 • تورم و سفتی در مفاصل
 • درد مداوم
 • درد شدید و تیراندازی در هنگام استفاده از زانو
 • هنگام نشستن یا برخاستن صداهای ترکیدن یا خرخر کردن
 • ناتوانی در صاف کردن، خم شدن یا خم کردن زانوها
 • ضعف یا بی ثباتی در زانوها
 • تغییر شکل اطراف مفاصل
 • زانو درد که در شب یا هنگام استراحت رخ می دهد
 • زانو درد که بیش از چند روز ادامه دارد
 • هر علامت غیرعادی دیگری که راه رفتن، خم شدن یا انجام هر فعالیت بدنی دیگری را دشوار می کند

فیزیوتراپی برای زانودرد در منزل بدون نیاز به مراجعه حضوری به کلینیک فیزیوتراپی که معمولا برای افراد مبتلا به زانودرد می تواند چالش برانگیز باشد می تواند به بهبود عملکرد حرکتی زانو و تسکین علائم بیمار کمک کند.

متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما با دانش و تجربه بالا ابتدا اقدام به ارزیابی دقیق شرایط بیماران کرده و بر اساس نوع و شدت بیماری و آسیب دیدگی برنامه فیزیوتراپی متناسب با شرایط هر بیمار را تنظیم می کنند.

فیزیوتراپی برای زانودرد در منزل

دلایل زانودرد

زانو درد بسته به شدت آسیب وارده به مفصل زانو می تواند در یک ناحیه خاص موضعی یا در سراسر زانو منتشر شود. حتی اگر دلایل زانو درد ممکن است متفاوت باشد، نتیجه همیشه یکسان است – درد و ناراحتی خفیف تا شدید در ناحیه زانو. برخی از علل شایع زانو درد عبارتند از:

 • تخریب غضروف مفصلی
 • آسیب رباط ها و منیسک زانو
 • ضعف مفصل زانو در نتیجه افزایش سن
 • جراحت بر اثر تصادف
 • دررفتگی و شکستگی
 • عفونت زمینه ای

انواع زانو درد

زانودرد حاد
عمدتاً به دلیل عوامل خارجی مانند پیچ ​​خوردگی، فشار ناشی از کشیدگی بیش از حد ماهیچه ها و پارگی یا پارگی تاندون های عضلانی رخ می دهد. درد در چنین مواردی اغلب بلافاصله رخ می دهد. بیمار می تواند مسکن ها را برای تسکین فوری درد انتخاب کند و به تدریج به سایر اشکال مدیریت درد مانند فیزیوتراپی، ماساژ، طب سوزنی و غیره روی آورد.

زانودرد مزمن
این نوعی درد است که در اثر تخریب یا التهاب مفصل ایجاد می شود. درد در چنین مواردی به طور مداوم ایجاد می شود و شدت آن با گذشت زمان افزایش می یابد. در حالی که فیزیوتراپی راهی عالی برای مدیریت درد و جلوگیری از آسیب بیشتر به مفصل زانو است، اما در موارد معدودی که درد از بین نمی رود، ممکن است جراحی تعویض زانو توصیه شود.

انواع آسیب های زانو

هر نوع ضربه یا آسیب به زانو می تواند باعث آسیب جدی به استخوان ها، رباط ها، تاندون ها و مایعی شود که کل مفصل زانو را تشکیل می دهد. در نتیجه، ممکن است فرد درد متوسط ​​تا شدیدی را در این ناحیه تجربه کند و به مراقبت فوری پزشکی برای تعیین علت و همچنین دوره درمان برای اهداف بهبودی و بهبودی نیاز داشته باشد. آسیب های زانو می تواند از شکستگی تا پارگی منیسک (غضروف لاستیکی که در نتیجه بلند کردن وزنه سنگین پاره می شود) و از بورسیت زانو (التهاب مفاصل) تا تاندونیت کشکک (آسیب ناشی از فشار بیش از حد تاندون) متغیر باشد.

فیزیوتراپی برای زانودرد در منزل

فیزیوتراپی زانو موثرترین روش درمان زانودرد است که با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی یا بصورت فیزیوتراپی در منزل می توان از آن بهره برد.

زانودرد می تواند عملکرد حرکتی فرد را تحت تاثیر قرار داده و راه رفتن را برای فرد دشوار کند ، به همین اغلب مبتلایان به زانودرد ترجیح می دهند از خدمات فیزیوتراپی برای زانودرد در منزل بهره ببرند.

فیزیوتراپی با تقویت ماهیچه ها و تسهیل حرکت به بازیابی عملکرد طبیعی زانو کمک می کند.

دکتر و متخصص فیزیوتراپی در منزل برنامه فیزیوتراپی منحصر به هر بیمار را با توجه به نوع و شدت آسیب ایجاد شده در نظر می گیرد.

دوره درمان زانو درد کاملاً به شدت آسیب وارد شده به زانو و تشخیص نهایی بستگی دارد. هدف فیزیوتراپی ایجاد حداکثر انعطاف و تحرک مفاصل زانو است. علاوه بر این، به مدیریت درد زانو، تقویت عضلات اطراف مفاصل زانو، معکوس کردن آسیب و جلوگیری از درد و آسیب بیشتر کمک می کند.

فیزیوتراپی برای زانودرد در منزل نگرانی های بیمار را در ارتباط با خروج از منزل و مراجعه به کلینیک فزیوتراپی را کاهش داده و می تواند به اندازه فیزیوتراپی در کلینیک موثر واقع شود.

تمریناتی که متخصص فیزیوتراپی برای بیمار در نظر می گیرد سبب افزایش دامنه حرکتی و کاهش خشکی و سفتی زانو شده و انجام فعالیت های روزمره را برای فرد راحت تر می کند.

سایر روشهای درمان زانودرد

داروهای ضددرد و ضدالتهاب از جمله ایبوپروفن ، ناپروکسن و دیکلوفناک درد بیمار را تسکین داده و راه رفتن را راحت تر خواهند کرد.

در صورت درد شدید تزریق داروهای استروئیدی نیز به کاهش احساس درد کمک زیادی می کند.

در صورت درد مزمن زانو یا ساییدگی شدید مفاصل، جراحی های تعویض مفصل زانو یا اصلاح زانو توصیه می شود.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

دکتر فیزیوتراپی در منزل – متخصص فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی برای زانودرد در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل پس از جراحی – فیزیوتراپی زانودرد در تهرانپارس – فیزیوتراپی در نارمک – فیزیوتراپی در تهرانپارس – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل غرب تهران – هزینه فیزیوتراپی در منزل -فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – فیزیوتراپی در نارمک – دلایل بروز زانودرد

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

درمان سردرد با فیزیوتراپی

درمان سردرد با فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین روشهای درمانی در کلینیک فیزیوتراپی آیتن تهران ارائه می شود. سردرد یک بیماری شایع است که می تواند به طور قابل توجهی کیفیت زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. در حالی که دارو اغلب راه حلی برای تسکین سردرد است، فیزیوتراپی یک رویکرد جایگزین و…

فیزیوتراپی تخصصی کمر درد

فیزیوتراپی تخصصی کمر درد کمر درد یک بیماری شایع است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. چه به دلیل وضعیت نامناسب، فشار عضلانی یا یک بیماری زمینه ای باشد، می تواند ناتوان کننده باشد و کیفیت زندگی فرد را تا حد زیادی کاهش دهد.  این بیماری می تواند…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ