فیزیوتراپی برای پارکینسون

 1. خانه
 2. بیماری های مغز و اعصاب
 3. پارکینسون
 4. فیزیوتراپی برای پارکینسون
فیزیوتراپی برای پارکینسون

فیزیوتراپی برای پارکینسون یکی از خدماتی است که متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما با بالاترین کیفیت و بر اساس متدهای درمانی روز دنیا ارائه می دهند.

توانایی حرکت در اطراف و فعال ماندن برای افراد مبتلا به بیماری پارکینسون (PD) از تشخیص در طول دوره بیماری مهم است. نقش فیزیوتراپی این است که به شما کمک کند تا جایی که ممکن است به حرکت خود ادامه دهید و در عین حال توانایی حرکت را افزایش دهید. تحقیقات اخیر نشان می دهد که فیزیوتراپی از جمله تمرین راه رفتن و تعادل، تمرین مقاومتی و ورزش منظم ممکن است به بهبود یا جلوگیری از علائم PD کمک کند.

فیزیوتراپی برای پارکینسون

فیزیوتراپیست ها می توانند در تمام مراحل پارکینسون مفید باشند. اختلالات حرکتی در مراحل اولیه بیماری همیشه آشکار نیست. افراد مبتلا به پارکینسون با درگیر نکردن یک فیزیوتراپیست با تخصص عصبی به عنوان بخشی از تیم پزشکی خود، اغلب فرصت را برای رسیدگی به این آسیب‌ها از دست می‌دهند. در مورد ارزیابی اولیه فیزیوتراپی با پزشک خود صحبت کنید و سپس با ارزیابی مجدد دوره ای ادامه دهید.

بر اساس نتایج مطالعات انجام شده افزایش فعالیت بدنی به حداقل 2.5 ساعت در هفته می تواند کاهش کیفیت زندگی را کاهش دهد. بنیاد پارکینسون رویکردهای مراقبتی خاص مرتبط با نتایج بهتر را در بیمارانی که به دنبال مراقبت های متخصص در مراکز مراقبت تعیین شده ما هستند، شناسایی کرده است. از جمله، بهترین شیوه ها شامل ارجاع زودهنگام به فیزیوتراپی و تشویق به ورزش به عنوان بخشی از درمان است.

یک متخصص فیزیوتراپی برای پارکینسون به طور منحصر به فردی آموزش دیده است تا یک برنامه ورزشی را طراحی کند که آسیب های حرکتی خاص را هدف قرار دهد. فیزیوتراپیست ها همچنین فرصتی برای ارائه بازخورد مستقیم و مکرر دارند تا به شما کمک کند تا از نحوه انجام تمرینات موثر و ایمن آگاه شوید.

هر بیمار مبتلا به پارکینسون با فیزیوتراپیست خود برای تعیین اهداف حرکتی فردی کار می کند. فیزیوتراپیست ها می توانند به شما کمک کنند تا برنامه ورزشی خود را بر اساس آخرین تحقیقات بهینه کنید، کارهای چالش برانگیز را دوباره یاد بگیرید یا در خانه ایمن و مستقل بمانید. برخی از رایج ترین اهداف حرکتی برای افراد مبتلا به پارکینسون عبارتند از:

 • یادگیری در مورد تمرینات مناسب با شرایط بدن
 • بهبود راه رفتن، تعادل یا وضعیت بدن
 • کاهش خطر سقوط
 • درمان درد

قبل از اولین بازدید، به اهداف حرکت خود فکر کنید و مشکلات و سوالات خود را یادداشت کنید. این به شما کمک می کند تا افکار خود را سازماندهی کنید. برای بازدیدهای بعدی نیز می توانید این کار را انجام دهید.

اهداف فیزیوتراپی برای پارکینسون

هدف فیزیوتراپی این است که شما را به طور ایمن و مستقل در حرکت نگه دارد، در حالی که بدن شما تا حد ممکن در شرایط کاری خوب قرار دارد. یک فیزیوتراپیست (همچنین به عنوان فیزیوتراپیست شناخته می شود) اغلب عضوی از تیم چند رشته ای است، یعنی گروهی از متخصصان با زمینه های مختلف تخصص، که با هم به شما کمک می کنند تا علائم خود را مدیریت کرده و کیفیت زندگی خود را به حداکثر برسانید.

فیزیوتراپیست ها از ورزش و سایر اشکال فیزیوتراپی برای کمک به حفظ استقلال عملکردی خود استفاده می کنند. فیزیوتراپیست ها در بیمارستان ها و محیط های اجتماعی و همچنین در خانه های مردم کار می کنند.

اهداف اصلی فیزیوتراپی در پارکینسون عبارتند از:

 • برای حفظ و بهبود توانایی عملکردی و استقلال
 • برای اصلاح و بهبود وضعیت و تعادل
 • برای به حداقل رساندن خطر سقوط
 • حفظ قدرت و انعطاف پذیری حفظ شود
 • برای تقویت فعالیت های روزانه (بلند شدن و بلند شدن از رختخواب، بلند شدن از روی صندلی)
 • برای حفظ الگوی راه رفتن ایمن (با یا بدون وسایل کمک حرکتی)
 • برای بهبود فعالیت های دستی (گرفتن اجسام)
 • برای حفظ عملکرد تنفسی از طریق تمرینات تنفسی
 • برای آموزش تکنیک های تمدد اعصاب

مراحل فیزیوتراپی برای پارکینسون

مراحل فیزیوتراپی بسته به مرحله تجربه پارکینسون متفاوت است.

مرحله اولیه:
هدف اصلی در مراحل اولیه این بیماری، جلوگیری از عدم تحرک و بهبود توانایی فیزیکی از نظر ظرفیت هوازی، قدرت عضلانی و تحرک مفاصل است. فیزیوتراپیست شما ممکن است یک برنامه ورزشی ارائه دهد که می توانید به تنهایی یا به صورت گروهی، با پیشنهادات و توصیه هایی در مورد حفظ سطح تناسب اندام خود، آن را دنبال کنید.

مرحله میانی:
در این مرحله فیزیوتراپی با هدف بهبود عملکرد اندام فوقانی، به ویژه در دست گرفتن و گرفتن، و همچنین بهبود وضعیت بدنی، تعادل، راه رفتن و انتقال انجام می شود. فیزیوتراپیست شما ممکن است طیف وسیعی از تمرین‌ها را برای کمک به این فعالیت‌ها پیشنهاد کند، از جمله تمرینات دستی برای کمک به مهارت دستی، به‌عنوان مثال، بتوانید راحت‌تر دکمه‌های پیراهن را ببندید. فیزیوتراپیست همچنین ممکن است با یک کاردرمانگر همکاری کند تا مطمئن شود که خانه شما ایمن است و خطر سقوط شما را کاهش می دهد.

همچنین ممکن است راهبردهای نشانه گذاری برای بهبود راه رفتن و غلبه بر خشکی اندام ها پیشنهاد شود. علاوه بر این، استراتژی‌های حرکت شناختی ممکن است آموزش داده شوند که به شما امکان می‌دهند حرکات پیچیده را به دنباله‌ای از حرکات فردی تقسیم کنید که می‌توانید بر روی آن تمرکز کنید، به عنوان مثال هنگام انتقال از تخت یا صندلی و نیاز به حرکت به سمت لبه، زانوها را خم کنید، دست ها را در کنار خود قرار دهید تا فشار دهید، پایین بدن خود را بلند کنید و غیره.

مرحله آخر:
هدف فیزیوتراپی برای پارکینسون در این مرحله پیشگیری از عوارضی است که ممکن است در اثر استفاده از ویلچر یا در بستر بودن ایجاد شود. این شامل حفظ تنفس، جلوگیری از زخم های فشاری و کار با مراقبین برای اطمینان از اینکه آنها شما را به درستی قرار می دهند و از آسیب رساندن به خود هنگام بلند کردن خودداری می کنند، می شود.

فیزیوتراپیست ها همچنین می توانند به مراقب و خانواده شما راهنمایی کنند که چگونه به شما کمک کنند تا حد امکان مستقل بمانید. علاوه بر این، آنها می توانند به مراقبان و خانواده در مورد راه هایی برای مراقبت از سلامتی خود، به عنوان مثال، در صورتی که به شما در بلند شدن از تخت، صندلی یا ماشین کمک کنند، راهنمایی کنند.

 

فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در کلینیک و‌ منزل (تهران،کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

مقالات بیشتر

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

درمان کمر درد بدون جراحی

درمان کمر درد بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. کمردرد به ناراحتی یا درد احساس شده در پشت اشاره دارد که می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. کمردرد یک بیماری شایع است که می تواند افراد را در هر سنی تحت تاثیر…

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل توسط متخصصان با تجربه ما که تجربه و آشنایی کامل با تکنیک های ماساژ را دارند ارائه می شود. ماساژ درمانی اغلب در فیزیوتراپی به عنوان یک درمان مکمل برای کمک به تسکین درد، کاهش تنش عضلانی، بهبود گردش خون و تقویت آرامش استفاده می شود. این یک تکنیک…

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در بسیاری از بیماران موفقیت آمیز است و نیاز به انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند. تنگی کانال نخاعی یک وضعیت پزشکی است که در آن فضاهای داخل کانال نخاعی که نخاع و اعصاب را در خود جای داده است، باریک می…

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت است و نمی توان یک روش درمانی واحد را برای تمام افراد در نظر گرفت. فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین و بهترین روشهای درمان غیرجراحی مشکلات ستون فقرات شناخته می شود که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران به…

کایروپراکتیک دیسک کمر و گردن با بیمه

کایروپراکتیک دیسک کمر و گردن کایروپراکتیک یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات مکانیکی سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تمرکز دارد. متخصصان کایروپراکتیک از یک رویکرد عملی برای دستکاری یا تنظیم ستون فقرات با هدف بازگرداندن حرکت مناسب و تراز مهره های ستون فقرات استفاده…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ