فیزیوتراپی برای کمردرد در شریعتی

  1. خانه
  2. معرفی رشته های توانبخشی
  3. فیزیوتراپی
  4. فیزیوتراپی برای کمردرد در شریعتی
فیزیوتراپی برای کمردرد در شریعتی

فیزیوتراپی برای کمردرد در شریعتی در مرکز فیزیوتراپی آیتن با کادری مجرب و متعهد و با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته فیزیوتراپی ارائه می شود.

کمردرد شایع ترین دلیل مراجعه افراد به کلینیک های فیزیوتراپی است که اغلب افراد در طول زندگی خود آن را تجربه می کنند.

کمردرد یکی از دلایل مهم ناتوانی افراد در حاضر شدن در محل کار است که می تواند هزینه های زیادی را برای خانواده ها به همراه داشته باشد.

اگرچه در اغلب موارد کمردرد به دلیل مشکل حادی رخ نداده و با کمی استراحت و انجام تمرینات کششی بهبود پیدا می کند ، در برخی شرایط نیز کمردرد نشان دهنده وجود یک مشکل جدی در ستون فقرات است که باید هرچه سریع تر تحت درمان قرار بگیرد.

کمردرد می تواند در هر نقطه از گردن تا دنبالچه (دنباله) مشکلاتی ایجاد کند. پشت شامل:

  • استخوان ها و مفاصل ستون فقرات (مهره ها).
  • دیسک‌ هایی که مهره‌ها را جدا می‌کنند و در حین حرکت، شوک های وارده به ستون فقرات را جذب می‌کنند.
  • ماهیچه ها و رباط هایی که ستون فقرات را در کنار هم نگه می دارند.
  • فیزیوتراپی برای کمردرد در شریعتی که توسط متخصصان ما ارائه می شود راه حلی موثر در درمان انواع کمردرد و عامل زمینه ای آن ها است که نیاز به استفاده از داروهای شیمیایی پرعارضه و انجام جراحی های پرخطر را به حداقل می رساند.

آسیب های کمر شایع ترین علت کمردرد است. هنگامی که از عضلات پشت خود در فعالیت هایی استفاده نمی کنید که اغلب انجام نمی دهید، مانند بلند کردن یک جسم سنگین یا انجام کارهای منزل، آسیب ها اغلب اتفاق می افتد. صدمات جزئی نیز ممکن است در اثر زمین خوردن، افتادن در فاصله کم یا پیچش بیش از حد ستون فقرات رخ دهد. صدمات شدید کمر ممکن است ناشی از تصادفات اتومبیل، سقوط از ارتفاع زیاد، ضربه های مستقیم به پشت یا بالای سر، سقوط با انرژی بالا به باسن، یا آسیب نافذ مانند زخم چاقو باشد.

اگرچه کمردرد اغلب به دلیل آسیب به یک یا چند ساختار کمر ایجاد می شود، اما ممکن است علت دیگری داشته باشد. برخی از افراد بیشتر از دیگران به کمردرد مبتلا می شوند. مواردی که خطر کمردرد و آسیب را افزایش می دهد عبارتند از: بالا رفتن سن، داشتن سابقه خانوادگی کمردرد، نشستن طولانی مدت، اضافه وزن ، بلند کردن یا کشیدن اجسام سنگین و ابتلا به یک بیماری تحلیل برنده مانند پوکی استخوان.

پس از کشیدگی یا آسیب دیدگی کمر، وضعیت بدنی بد می تواند درد را بدتر کند. “حالت خوب” به طور کلی به این معنی است که گوش ها، شانه ها و باسن شما در یک خط مستقیم قرار دارند. اگر این وضعیت باعث درد می شود، ممکن است شرایط دیگری مانند مشکل دیسک یا استخوان های پشت خود داشته باشید.

کمردرد ممکن است در کودکان و نوجوانان رخ دهد، اما کودکان و نوجوانان کمتر به پزشک برای کمردرد مراجعه می کنند. اگرچه بیشتر مشکلات کمر در بزرگسالان بین 20 تا 50 سال رخ می دهد، مشکلات کمر در کودکان کمتر از 20 سال و بزرگسالان بالای 50 سال به احتمال زیاد علت جدی تری دارند.

شایع ترین دلایل کمردرد

آسیب های ناگهانی (حاد)
درد ناشی از آسیب ممکن است ناگهانی و شدید باشد. کبودی و تورم ممکن است بلافاصله پس از آسیب ایجاد شود. درد ناشی از آسیب حاد معمولاً بیش از 6 هفته طول نمی کشد. آسیب های حاد عبارتند از:

آسیب به رباط ها یا عضلات پشت، مانند رگ به رگ شدن یا کشیدگی.
شکستگی ستون فقرات که می تواند باعث آسیب نخاع شود که ممکن است منجر به فلج دائمی شود. بی حرکت کردن و انتقال صحیح مصدوم برای کاهش خطر فلج دائمی بسیار مهم است.
پارگی دیسک. اگر پارگی به اندازه کافی بزرگ باشد، مواد ژله مانند داخل دیسک ممکن است نشت کند (فتق) و به عصب فشار بیاورد که در این شرایط علائم حسی و عصبی برای بیمار ایجاد می شود.
آسیبی که باعث فشرده شدن اعصاب در قسمت تحتانی کمر می شود (سندرم دم اسب).

آسیبهای ناشی از استفاده بیش از حد
ممکن است آسیب خاصی را به خاطر نداشته باشید، به خصوص اگر علائم شما به تدریج یا در طول فعالیت های روزمره شروع شده باشد. این آسیب‌ها اغلب در اثر حرکت یا وضعیت نامناسب هنگام بلند کردن، ایستادن، راه رفتن، نشستن یا حتی هنگام خواب رخ می‌دهند. علائم می تواند شامل درد، اسپاسم عضلانی و سفتی باشد. درد اغلب در عرض 4 هفته بدون هیچ درمانی از بین می رود.

شرایطی که ستون فقرات را ضعیف می کند، مانند اسپوندیلیت آنکیلوزان، استئوآرتریت، پوکی استخوان، تنگی کانال نخاعی یا بیماری پاژه می تواند باعث کمردرد شود. این شرایط بیشتر در افراد مسن دیده می شود. در موارد نادر، تومورها یا عفونت ها می توانند در ستون فقرات یا اطراف آن ایجاد شوند.

برخی از شرایط پزشکی می توانند باعث انتشار درد از قسمت های دیگر بدن به پشت شوند (درد ارجاع شده). بسیاری از مشکلات سلامتی که می توانند باعث کمردرد شوند، ربطی به استخوان ها، مفاصل، ماهیچه ها یا رباط های کمر ندارند.

ناهنجاری های ستون فقرات مانند اسکولیوز، کیفوز (بیماری شوئرمن) و اسپوندیلولیستزیس می توانند باعث کمردرد شوند.

سندرم درد مزمن ناشی از آسیب قبلی یا بیماری دژنراتیو با افزایش سن می تواند باعث کمردرد شود.

درمان کمردرد

بیشتر این کمردردها در عرض 1 تا 4 هفته بهبود می یابند و خود به خود از بین می روند. درمان خانگی اغلب به تسکین کمردرد ناشی از آسیب های جزئی کمک می کند. معمولاً این ایده خوبی است که در زمانی که کمر در حال بهبودی است به فعالیت های منظم خود ادامه دهید. از بلند کردن اجسام سنگین و فعالیت هایی که به نظر می رسد مشکلات کمر شما را بدتر می کند خودداری کنید.

فیزیوتراپی ، ورزش ، دارو درمانی و جراحی از گزینه های درمان کمردرد هستند که با توجه به نوع مشکل هر بیمار توصیه می شوند.

فیزیوتراپی برای کمردرد در شریعتی

فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی بخش مهمی از برنامه درمان کمردرد و عامل زمینه ای آن هستند.

فیزیوتراپی ستون فقرات روشی ایمن ، موثر و غیرتهاجمی در درمان که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی شریعتی ارائه می شود.

فیزیوتراپی علاوه بر کمک به تسکین درد ، در بهبود دامنه حرکتی ستون فقرات نیز نقش موثری دارد و به بهبود کیفیت زندگی بیماران کمک می کند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کمر در شریعتی – فیزیوتراپی با بیمه – فیزیوتراپی زانو در شریعتی – دکتر فیزیوتراپی – دکتر کایروپراکتیک – دکتر طب فیزیکی – متخصص کمردرد – فیزیوتراپی در سیدخندان – فیزیوتراپی در خواجه عبدالله

 

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد کمردرد می تواند به اشکال مختلف ظاهر شود، از ناراحتی حاد، کوتاه مدت تا درد مزمن و طولانی مدت. این می تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله وضعیت بدنی نامناسب، عدم تعادل عضلانی، فتق دیسک یا حتی استرس باشد. صرف نظر از علت، درد می تواند ناتوان کننده باشد…

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ