فیزیوتراپی برای کمر درد

  1. خانه
  2. معرفی رشته های توانبخشی
  3. فیزیوتراپی
  4. فیزیوتراپی برای کمر درد
فیزیوتراپی برای کمر درد

فیزیوتراپی برای کمر درد به عنوان موثرترین روش درمان غیرجراحی شناخته می شود که علاوه بر کمک به تسکین درد و ناراحتی به درمان عامل زمینه ای درد نیز کمک می کند.

فیزیوتراپی به بهبود حرکت و عملکرد مفاصل و عضلات کمک می کند و دامنه حرکتی ستون فقرات را بهبود می بخشد.

انجام به موقع فیزیوتراپی خطر آسیب دیدگی مجدد را نیز به حداقل می رساند و از بیمار در برابر مشکلات بعدی جلوگیری می کند.

کمردرد شایع ترین اختلال اسکلتی ـ عضلانی است که بسیاری از افراد در طول زندگی خود آن را تجربه کرده اند و به دلایل مختلفی از یک کشیدگی عضلانی ساده تا مشکلات جدی همچون بیرون زدگی دیسک ها و یا شکستگی مهره ها متغیر است.

وقتی سبک زندگی کم تحرکی دارید، مشکلات متعددی وجود دارد که ممکن است از آن رنج ببرید. یکی از رایج ترین مشکلات، مشکل در ناحیه کمر است که می تواند به شدت دردناک باشد.

عوامل متعددی وجود دارد که خطر ابتلا به کمردرد را افزایش می‌دهد، که شامل بالا رفتن سن، عدم تناسب اندام، باردار بودن، افزایش وزن، ژنتیک خاص، داشتن شغل سنگین و مشکلات سلامت روان می‌شود

فیزیوتراپی برای کمر درد که توسط متخصصان ما بصورت فیزیوتراپی در منزل و یا در کلینیک فیزیوتراپی در شریعتی ارائه می شود می تواند به درمان آسیب های مختلف ستون فقرات که موجب بروز کمردرد شده اند کمک کند.

متخصصان فیزیوتراپی به بازیابی حرکت و عملکرد ستون فقرات کم زیادی می کنند و از بروز مشکلات و عوارض عدم درمان کمردرد جلوگیری می کنند.

دلایل کمردرد

هر گونه ساختار ایجاد کننده درد در ستون فقرات کمری ممکن است باعث کمردرد شود. درد می تواند از ناراحتی خفیف تا درد شدید با علائم درد انتشاری که به عنوان رادیکولوپاتی نیز شناخته می شود، متفاوت باشد. کمردرد گاهی اوقات می تواند با بی حسی و یا سوزن سوزن همراه باشد. کمردرد می تواند ناشی از شرایط مختلفی باشد. برای اکثر بیماران، هیچ تشخیص واضحی را نمی توان تایید کرد. کشیدگی یا رگ به رگ شدن، بیش از دو سوم کمردرد مزمن را تشکیل می دهند. یک چهارم از موارد کمردرد مزمن مربوط به علل مکانیکی مانند شرایط مرتبط با ریشه عصبی (رادیکولوپاتی)، شرایط دژنراتیو یا فتق یا پارگی دیسک است.

بیشتر دوره‌های کمردرد حاد هستند، به این معنی که بیشتر علائم در عرض شش هفته پس از شروع دوره کمردرد برطرف می‌شوند. اگر درد تا 12 هفته طول بکشد و دوباره عود کند، به آن درد تحت حاد می گویند. اگر دوره کمردرد بیش از 3 ماه طول بکشد، درد مزمن توصیف می شود. این بدان معنا نیست که شما همیشه آن را خواهید داشت، اما این دوره‌ها معمولاً به مدیریت درد و درمان فشرده‌تری برای رفع علائم نیاز دارند. خبر خوب این است که اغلب چیزی برای ترس وجود ندارد، و با گذشت زمان و یک برنامه تمرینی تدریجی، می توانید به بهبودی کامل از قسمت کمردرد خود برسید. در واقع، تحقیقات نشان می دهد که 90 درصد از افراد مبتلا به کمردرد در عرض 6 هفته بهبود می یابند.

فیزیوتراپی برای کمر درد

هنگامی که برای اولین بار با کمردرد به کلینیک فیزیوتراپی مراجعه می کنید، متخصص فیزیوتراپیعلت آسیب شما را مورد بحث قرار می دهد و با سوالاتی سعی می کند علت درد شما را تشخیص دهد. سپس فیزیوتارپیست یک ارزیابی کامل از ستون فقرات شما را تکمیل می کند و یک برنامه مدیریت مناسب را با شما در میان می گذارد. ارزیابی شامل بررسی تحرک، انعطاف پذیری و قدرت در اطراف ستون فقرات و باسن است. متخصصان فیزیوتراپی برای کمر درد ساختارهای مختلفی را در اطراف ستون فقرات لمس می کنند تا علت ناراحتی شما را شناسایی کنند. در صورت نیاز، فیزیوتراپیست شما می تواند شما را برای عکسبرداری با اشعه ایکس ارجاع دهد. در صورت نیاز به تصویربرداری پیشرفته تری مانند ام آر آی یا سی تی اسکن، می توان شما را به یک متخصص ارجاع داد.

اهداف فیزیوتراپی کاهش درد، افزایش عملکرد و ارائه آموزش برنامه نگهداری برای جلوگیری از عود بیشتر است.

برنامه فیزیوتراپی برای کمردرد معمولاً دارای دو جزء است:

  • فیزیوتراپی غیرفعال برای کمک به کاهش درد بیمار تا سطح قابل کنترل تر
  • فیزیوتراپی فعال که شامل تمرینات ورزشی می شود که خود بیمار و با حمایت و کمک فیزیوتراپیست انجام می دهد.

مدیریت کمردرد بستگی به علائمی دارد که با آن مواجه می شوید. اولین خط درمان مدیریت درد است و شما را دوباره به حرکت وا می دارد. هر کس متفاوت است، به همیت دلیل متخصصان فیزیوتراپی برنامه درمان کمردرد برای هر بیمار را بطور اختصاصی در نظر می گیرند.

گرما و سرما درمانی از تکنیک های درمانی هستند که از سالهای دور برای تسکین درد و التهاب مورد استفاده قرار می گرفتند و امروزه نیز در کلینیک های فیزیوتراپی برای کمک به تسکین علائم بیماران و با توجه به نیاز هر بیمار مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده کوتاه مدت از داروهای مسکن بدون نسخه نیز ممکن است برای کنترل درد و حرکت مجدد شما مفید باشد. توصیه ها شامل استفاده از پاراستامول و داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی به عنوان اولین خط درمان است اگر درد توانایی شما را برای انجام فعالیت‌های عادی و حجم کاری محدود می‌کند، تسکین درد می‌تواند به بازگشت به این موارد کمک کند که به نوبه خود به حرکت مجدد شما و کاهش سفتی کمک می‌کند. اگر اینها نمی توانند درد شما را کنترل کنند، ممکن است تزریق داروهای استروئیدی پیشنهاد شود.

تمرینات ورزشی که بطور اختصاصی برای هر بیمار در نظر گرفته می شوند مهم ترین بخش از برنامه درمانی و فیزیوتراپی برای کمر درد هستند که توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما ارائه می شوند. تمرینات کششی ، تمرینات تقویتی و تمرینات دامنه حرکتی از جمله تمرینات اصلی فیزیوتراپی در درمان کمردرد هستند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل با بیمه تکمیلی تامین اجتماعی – فیزیوتراپی در منزل با بیمه تکمیلی سلامت (خدمات درمانی) – فیزیوتراپی در منزل با دستگاه – فیزیوتراپی با بیمه آرمان – فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی – فیزیوتراپی کمر در پاسداران – فیزیوتراپی طرف قرارداد با شرکت بیمه آتیه سازان حافظ – فیزیوتراپی در قلهک – فیزیوتراپی در زرگنده – فیزیوتراپی دیسک کمر در شریعتی – فیزیوتراپی در تهرانپارس – فیزیوتراپی در نارمک

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک یکی از روشهای درمان اختلالات کف لگن و مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن است. بیوفیدبک ابزاری است که برای توانبخشی کف لگن استفاده می شود. این تکنیک شامل قرار دادن یک وسیله کوچک در پایین بدن هنگام انجام تمرینات کف لگن است. این دستگاه محرک های…

فیزیوتراپی اختلالات کف لگن

فیزیوتراپی اختلالات کف لگن یک درمان موثر و مناسب برای شرایط شایعی مانند بی اختیاری ادرار و مدفوع، افتادگی اندام لگن و دردهای لگنی مزمن است. فیزیوتراپی کف لگن شامل تقویت عضلات کف لگن، آرامش و هماهنگی برای کمک به درمان سفتی یا ضعف عضلات کف لگن و مشکلات مرتبط با آن است. هنگامی که…

فیزیوتراپی در میرداماد

فیزیوتراپی در میرداماد طرف قرارداد با بیمه های پایه و تکمیلی توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما ارائه می شود. فیزیوتراپی از تکنیک های اثبات شده برای کمک به بازگرداندن حرکت و عملکرد هر فردی که تحت تأثیر آسیب، ناتوانی یا وضعیت سلامتی قرار گرفته است استفاده می کند. این یک روش درمانی…

اهمیت فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی

اهمیت فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی سکته مغزی یک آسیب مغزی ناگهانی است که زمانی رخ می دهد که جریان خون به بخشی از مغز قطع شود و معمولا به دلیل انسداد یکی از عروق مغزی به دلیل وجود لخته خود و در موارد کمتر پارگی یکی از عروق مغزی رخ می دهد. سکته مغزی…

فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی

فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما (طرف قرارداد با بیمه ها) ارائه می شود. ستون فقرات از 33 استخوان به نام مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته اند. 7 عدد در گردن، 12 عدد در قسمت میانی پشت و 5 عدد در قسمت تحتانی کمر وجود…

فیزیوتراپی زنان در شریعتی

فیزیوتراپی زنان در شریعتی برای کمک به مشکلات مرتبط با اختلال در عملکرد عضلات کف لگن ، کمردرد و … توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در شریعتی (طرف قرارداد با بیمه) یا توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می شود. فیزیوتراپی نقش مهمی در افزایش سلامت بانوان و بهبود کیفیت زندگی آن ها…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ