فیزیوتراپی بعد از جراحی کمر

 1. خانه
 2. معرفی رشته های توانبخشی
 3. فیزیوتراپی
 4. فیزیوتراپی بعد از جراحی کمر
فیزیوتراپی بعد از جراحی کمر

فیزیوتراپی بعد از جراحی کمر برای کمک به تسریع بهبودی و بازیابی حرکات ستون فقرات و بدست آمدن بهترین نتایج حاصل از جراحی از اهمیت زیادی برخوردار است.

اگر از کمردرد رنج می‌برید و برای جراحی آماده می‌شوید، دریافت فیزیوتراپی پس از جراحی کمر یک جزء حیاتی در بهبودی شما است. تیم فیزیوتراپی ما خدمات فیزیوتراپی در منزل و کلینیک را برای کمک به توانبخشی پس از جراحی های ارتوپدی از جمله جراحی های ستون فقرات ارائه می دهند و می تواند یک برنامه درمانی برای فعال کردن شما تا حد امکان ایجاد کند.

در این پست، در مورد اینکه چرا انجام فیزیوتراپی پس از جراحی کمر بسیار مهم است و هنگام رفتن چه انتظاراتی باید داشت، بحث خواهیم کرد.

ضرورت فیزیوتراپی بعد از جراحی کمر

با فیزیوتراپی پس از جراحی کمر درد کمتر و تحرک بهتری خواهید داشت. اگرچه پس از جراحی کمر تا حدودی از درد تسکین خواهید یافت، ممکن است باور داشته باشید که جراحی به تنهایی کافی است. با این حال، ستون فقرات و عضلات اطراف آن پیچیده هستند و جبرانی که ممکن است برای حرکت و مقابله با درد قبل از جراحی انجام داده باشید، نیاز به توجه و توانبخشی پس از جراحی دارد. مطالعاتی که در زمینه فیزیوتراپی پس از جراحی دیسک کمر انجام شده ،نشان می‌دهد که بر اساس تجربه بیماران فیزیوتراپی پس از جراحی تا حد زیادی درد را کاهش می‌دهد و عملکرد ستون فقرات را بهبود می‌بخشد.

اهداف فیزیوتراپی بعد از جراحی کمر

اولین هدف فیزیوتراپی پس از جراحی کمر، کمک به مدیریت درد و محدود کردن هرگونه التهابی است که ممکن است تجربه کنید. به حداقل رساندن اسپاسم عضلات نیز مهم است. فیزیوتراپیست شما تمریناتی را به شما نشان می دهد که عضلات کنترل کننده و تثبیت کننده کمر را تقویت می کند. کاهش درد و بازگرداندن دامنه کامل حرکت برای اینکه بتوانید دوباره کاملاً فعال باشید، اهداف بلند مدت فیزیوتراپی شما هستند.

فیزیوتراپی از چه زمانی باید شروع شود؟

شما باید چند روز پس از جراحی با فیزیوتراپیست خود ملاقات کنید. فیزیوتراپیست شما احتمالاً شما را ترغیب می کند که در اسرع وقت، توانبخشی با فیزیوتراپی را شروع کنید. در واقع، پس از جراحی، پزشک از شما می خواهد که فوراً از رختخواب خارج شوید. هرچه زودتر شروع به حرکت کنید و سپس ورزش کنید، زمان کمتری برای سفت شدن یا گرفتگی بدنتان خواهد داشت.

پس از شروع فیزیوتراپی، از شما انتظار می رود که شروع به انجام حرکات اولیه کنید. با پیشرفت، پیچیدگی و وزن در تمرینات خود را افزایش خواهید داد.

در اولین جلسه فیزیوتراپی بعد از جراحی کمر ابتدا یک ارزیابی کامل دریافت خواهید کرد که شامل موارد زیر است:

ارزیابی
فیزیوتراپیست شما اطلاعاتی را در مورد بهترین راه درمان شما از طریق ارزیابی چند رویکردی جمع آوری می کند. به طور خاص، ارزیابی شما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

تاریخچه پزشکی
فیزیوتراپ شما در مورد میزان درد، نحوه وقوع آسیب و جراحی شما با شما صحبت خواهد کرد.

ارزیابی وضعیتی
فیزیوتراپ شما وضعیت شما را با معاینه ستون فقرات هنگام نشستن، ایستادن و حرکت بررسی می کند.

دامنه حرکت
با استفاده از دستگاهی به نام گونیا، درمانگر شما می‌تواند دامنه شروع حرکت شما را اندازه‌گیری کند تا پیشرفت شما را در حین انجام برنامه درمانی پیگیری کند.

اندازه گیری قدرت
قدرت عضلات شکم، لگن، پشت و ران شما اندازه گیری می شود تا مشخص شود که با چه ورزش ها و وزنه هایی شروع کنید.

تست های انعطاف پذیری
ممکن است قبل و بعد از عمل جراحی، در عضلات و مفاصل خود دچار سفتی شوید. فیزیوتراپیست شما را آزمایش می کند تا ببیند چقدر در عضلات همسترینگ، چهارسر ران و ساق پا انعطاف پذیر هستید.

ارزیابی بافت اسکار
پس از جراحی، برش شما ممکن است دارای بافت اسکار باشد. فیزیوتراپ شما مطمئن خواهد بود که بافت با حرکت تداخلی نخواهد داشت.

ارزیابی عملکردی
عملکرد کلی شما پس از جراحی ارزیابی می شود. فیزیوتراپیست شما می بیند که چه حرکاتی را می توانید برای کار یا فعالیت های تفریحی انجام دهید.

برنامه فیزیوتراپی بعد از جراحی کمر

فیزیوتراپی شما بر اساس نتایج ارزیابی شما متناسب با شما خواهد بود. فیزیوتراپیست ها دانش عمیقی در مورد سیستم اسکلتی عضلانی و بهترین روش درمان شما پس از جراحی دارند. در اینجا راهکارهای فیزیوتارپی پس از جراحی کمر و ستون فقرات آمده است:

کشش
بلافاصله پس از جراحی، برای جلوگیری از ایجاد چسبندگی یا ایجاد زخم، کشش را شروع خواهید کرد. به طور خاص، شما روی کشش عضلات چهارسر ران و همسترینگ خود کار خواهید کرد. کشش ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • کشش همسترینگ
 • کشش QUADRICEPS FLEXION
 • کشش عصب

روشهای فیزیکی
همراه با تمرینات کششی و تقویتی، ممکن است مدالیته های فیزیکی دریافت کنید که می تواند درد ناشی از جراحی را کاهش دهد. روش ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • تحریک الکتریکی
 • TENS (تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست)
 • ماساژ دادن
 • سوزن خشک

فیزیوتراپ شما همچنین با شما کار می کند و به شما یاد می دهد که چگونه به درستی حرکت کنید تا بتوانید از آسیب های بعدی به کمر خود جلوگیری کنید. در حالی که درمان فیزیوتراپی شما ممکن است چهار تا شش هفته طول بکشد، بهبودی شما ممکن است تا چهار ماه طول بکشد.

نکات پایانی

پس از انجام جراحی ستون فقرات، ممکن است بهبود چشمگیری در کمردرد تجربه کنید. این امر به ویژه در مورد روش های کم تهاجمی که دوره نقاهت کوتاه تری دارند صادق است. ممکن است خیلی بهتر از آن چیزی باشید که فکر می کنید به هیچ فیزیوتراپی نیاز ندارید. با این حال، بهتر است بیماران پس از جراحی کمر تحت فیزیوتراپی قرار گیرند، حتی اگر این یک روش کم تهاجمی باشد.

ورزش منظم برای بازگرداندن قدرت کمر و بازگشت تدریجی به فعالیت های روزمره برای بهبودی کامل شما پس از جراحی کمر مهم است. جراح ارتوپد و فیزیوتراپیست شما ممکن است به شما توصیه کند که به مدت 10 تا 30 دقیقه، 1 تا 3 بار در روز در طول بهبودی اولیه خود ورزش کنید.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی بعد از جراحی کمر – فیزیوتراپی در منزل با بیمه – فیزیوتراپی پس از جراحی ستون فقرات – فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی – فیزیوتراپی با بیمه تکمیلی – فیزیوتراپی در شریعتی – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی زانو در شریعتی

فیزیوتراپی زانو در شریعتی توسط متخصصان ما برای کمک به درمان و توانبخشی بیماری ها و آسیبهای مفصل زانو ارائه می شود. مفصل زانو به دلیل شیوع بالای آسیب های زانو در ورزش مورد مطالعه گسترده قرار گرفته است و با مداخله زودهنگام مدیریت درد و آسیب های زانو با اقدامات ساده می تواند بسیار…

مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد

مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد فقط در تسکین درد خلاصه نمی شود ، بلکه فیزیوتراپی می تواند به درمان عامل بوجود آورنده درد کمک کند و ریسک بروز آسیب دیدگی مجدد را نیز به حداقل برساند. کمردرد می‌تواند تأثیر جدی بر روی فعالیت های روزانه شما داشته باشد، اما جستجوی درمان ممکن است کیفیت زندگی شما…

فتق دیسک کمر چیست؟

فتق دیسک کمر چیست؟ فتق دیسک کمر یکی از علل شایع کمردرد و پا درد (مانند سیاتیک) است. دیسک های بین مهره ای که به عنوان ضربه گیر ستون فقرات عمل می کنند، در بین هر مهره قرار دارند. یک نوار لاستیک مانند (آنولوس فیبروزیس) یک ماده ژل مانند، هسته پالپوزوس را در بر می…

آسیبهای ورزشی مفصل زانو

آسیبهای ورزشی مفصل زانو شکستگی کشکک شکستگی کشکک از آسیب های جدی زانو است که می تواند منجر به آسیب زانو شود. این آسیب زمانی اتفاق می‌افتد که مستقیماً روی کاسه زانو، سقوط میکنید و یا ضربه شدیدی به کشکک وارد می شود. علائم شکستگی کشکک عبارتند از: شروع ناگهانی درد شدید و تیز در…

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی واژینیسموس وضعیتی است که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن، ماهیچه های اطراف دهانه واژن مشخص می شود. زنانی که با واژینیسموس دست و پنجه نرم می‌کنند، هر گونه فعالیت جنسی که شامل دخول به واژن باشد را غیرممکن می دانند و رابطه جنسی برای آن ها دردناک است (که…

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک یکی از روشهای درمان اختلالات کف لگن و مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن است. بیوفیدبک ابزاری است که برای توانبخشی کف لگن استفاده می شود. این تکنیک شامل قرار دادن یک وسیله کوچک در پایین بدن هنگام انجام تمرینات کف لگن است. این دستگاه محرک های…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ