فیزیوتراپی تنگی کانال نخاع

  1. خانه
  2. دسته‌بندی نشده
  3. فیزیوتراپی تنگی کانال نخاع
فیزیوتراپی تنگی کانال نخاع

فیزیوتراپی تنگی کانال نخاع که در مرکز فیزیوتراپی در شریعتی می تواند به بهبود عملکرد و کاهش درد گردن و کمر کمک کند.

متخصص ستون فقرات شما ممکن است شما را به یک برنامه فیزیوتراپی یا توانبخشی ارجاع دهد تا به بهبود توانایی شما در عملکرد علیرغم تنگی دردناک ستون فقرات گردن یا کمر کمک کند. معمولاً بیماران تحت یک برنامه فیزیوتراپی منظم در طول درمان غیر جراحی قرار می گیرند. فیزیوتراپی یا توانبخشی نیز ممکن است توسط جراح ستون فقرات شما به عنوان بخش مهمی از مراقبت های پس از جراحی شما تجویز شود.

فیزیوتراپی تنگی کانال نخاع

فیزیوتراپی ستون فقرات برای درمان تنگی کانال نخاعی شامل دو نوع درمان است: غیرفعال و فعال.

درمان غیرفعال شامل درمان هایی است که فیزیوتراپیست انجام می دهد.

درمان فعال شامل تمرینات ورزشی است.

درمان غیرفعال چیست؟

درمان های غیرفعال ممکن است شامل موارد زیر باشد:

درمان دستی
درمان دستی فیزیوتراپ شما ممکن است برای بهبود تحرک مفاصل سفت که ممکن است به علائم شما کمک کند، درمان دستی (دستی) مانند ماساژ انجام دهد.

این تکنیک عملی تنش عضلانی حاد و مزمن را هدف قرار می دهد. درمانگر از فشار و اصطکاک مستقیم برای آزاد کردن سفتی و کشش در بافت‌های نرم (رباط‌ ها، تاندون‌ ها، عضلات) گردن یا پشت استفاده می‌کند. این نوع ماساژ می تواند به کاهش التهاب و درد کمک کند.

سرما و گرما درمانی
اعمال گرما خون بیشتری را به ناحیه مورد نظر ستون فقرات می کشد. افزایش جریان خون، اکسیژن و مواد مغذی بیشتری را به بدن می رساند و مواد زائد را از بین می برد. این برای بهبودی ضروری است و می تواند به کاهش التهاب، اسپاسم عضلانی و درد کمک کند.

برای به حداکثر رساندن فواید، می‌توان از درمان‌های سرد و گرم به صورت جایگزین استفاده کرد.

تحریک الکتریکی عصب از راه پوست (TENS)
در کلینیک فیزیوتراپی در شریعتی، TENS یک دستگاه درمانی است که یک جریان الکتریکی ملایم و تسکین دهنده درد ارائه می کند که ممکن است تولید اندورفین را در بدن شما افزایش دهد. مسکن های طبیعی بدن. یک واحد TENS می تواند یک درمان مفید باشد. 

اولتراسوند
اولتراسوند با ارسال امواج صوتی در اعماق زیر پوست عمل می کند. درمانگر از ژل استفاده می کند تا پروپ اولتراسوند بدون اصطکاک روی ناحیه دردناک گردن یا پشت حرکت کند. التراسوند گرمای ملایمی ایجاد می کند که گردش خون را افزایش می دهد و می تواند به کاهش گرفتگی یا اسپاسم عضلانی، تورم، سفتی و درد کمک کند.

فواید فیزیوتراپی غیرفعال

PT غیرفعال برای صدمات حاد و اهداف کوتاه مدت، از جمله مدیریت درد مفید است، اما تنها زمانی که توسط یک پزشک متخصص انجام شود.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که فیزیوتراپی غیرفعال برای درمان طولانی مدت کافی نیست. در واقع، استفاده از روش‌های غیرفعال برای مدت طولانی ممکن است آسیب بیشتری نسبت به سود داشته باشد. این می تواند باعث شود که شما به فیزیوتراپیست خود احساس وابستگی کنید، که پس از آن خود را در موقعیتی می بیند که تنها مسئول مدیریت درد شما است. بنابراین، اگرچه فیزیوتراپی غیرفعال می تواند در کوتاه مدت مفید باشد، برای شما بسیار مهم است که به طور فعال در درمان خود شرکت کنید.

فیزیوتراپی فعال برای تنگی کانال نخاع

هدف کلی فیزیوتراپیست شما این است که به شما کمک کند در فعالیت های روزانه و نقش های زندگی خود شرکت کنید. او یک برنامه درمانی را بر اساس یافته های ارزیابی و اهداف شخصی شما طراحی خواهد کرد. برنامه درمانی احتمالاً ترکیبی از تمرینات خواهد بود.

فیزیوتراپ شما یک برنامه درمانی تخصصی طراحی خواهد کرد تا نیازها و اهداف منحصر به فرد شما را برآورده کند. برنامه شما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

حرکت ملایم فیزیوتراپیست شما ممکن است به شما حرکات خاصی را آموزش دهد تا به کاهش فشار از ریشه عصبی کمک کند، که می تواند به کاهش درد کمک کند.

تمرینات کششی و دامنه حرکتی. شما ممکن است تمرینات خاصی را برای بهبود تحرک در مفاصل و عضلات ستون فقرات و اندام های خود یاد بگیرید. بهبود حرکت در مفصل اغلب کلید تسکین درد است.

تمرینات تقویتی عضلات قوی تنه (شکم و پشت) از مفاصل ستون فقرات شما پشتیبانی می کنند و عضلات قوی بازو و پا کمک می کنند تا بخشی از بار کاری از روی مفاصل ستون فقرات شما برداشته شود.

ورزش هوازی. ممکن است حرکات ورزشی هوازی را یاد بگیرید تا تحمل خود را برای فعالیت هایی که ممکن است تحت تأثیر تنگی ستون فقرات قرار گرفته اند، مانند پیاده روی، افزایش دهید.

دکتر فیزیوتراپی شما می داند که هیچ دو بیمار مبتلا به تنگی ستون فقرات گردن یا کمر یکسان نیستند. هر بیمار با توانایی ها و نیازهای متفاوت به فیزیوتراپی تنگی کانال نخاع مراجعه می کند. برخی از بیماران تازه وارد درمان فعال شده اند، یا مدت زیادی است که نمی توانند ورزش کنند و به زمان نیاز دارند تا خود را با ورزش تطبیق دهند. بنابراین، فیزیوتراپیست برنامه درمانی فعال بیمار را سفارشی می کند.

مزایای فیزیوتراپی فعال ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • تمرینات ورزشی کششی و تقویتی
  • تمرینات انعطاف پذیری و دامنه حرکتی
  • راهکارهای برای بهبود وضعیت بدن
  • بهبود تعادل

در طول برنامه فیزیوتراپی شما، دکتر فیزیوتراپی سابقه ای از پیشرفت و چالش های شما را نگه می دارد که با پزشک شما در میان می گذارد.

آموزش وضعیتی. ممکن است یاد بگیرید که با ایجاد تغییرات ساده در نحوه ایستادن، راه رفتن و نشستن خود، فشار روی اعصاب را کاهش دهید.

ورزش برای تنگی کانال نخاع

وقتی صحبت از فیزیوتراپی برای تنگی کانال نخاع می شود، دو هدف اصلی کاهش درد و اجازه دادن به شما برای بازگشت به فعالیت های عادی است. فیزیوتراپیست شما تعیین خواهد کرد که کدام تمرینات برای موقعیت منحصر به فرد شما بهترین هستند. مهم است که دقیقاً دستورالعمل های آنها را دنبال کنید.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی تنگی کانال نخاعی – درمان تنگی کانال نخاعی با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی کمردرد – درمان کمردرد با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در شریعتی – فیزیوتراپی در اندرزگو – فیزیوتراپی شهید کلاهدوز – فیزیوتراپی کمر در خیابان شریعتی – فیزیوتراپی در خیابان میرداماد – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی در دروس – فیزیوتراپی در ونک – فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی

مقالات بیشتر

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

درمان کمر درد بدون جراحی

درمان کمر درد بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. کمردرد به ناراحتی یا درد احساس شده در پشت اشاره دارد که می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. کمردرد یک بیماری شایع است که می تواند افراد را در هر سنی تحت تاثیر…

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل توسط متخصصان با تجربه ما که تجربه و آشنایی کامل با تکنیک های ماساژ را دارند ارائه می شود. ماساژ درمانی اغلب در فیزیوتراپی به عنوان یک درمان مکمل برای کمک به تسکین درد، کاهش تنش عضلانی، بهبود گردش خون و تقویت آرامش استفاده می شود. این یک تکنیک…

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در بسیاری از بیماران موفقیت آمیز است و نیاز به انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند. تنگی کانال نخاعی یک وضعیت پزشکی است که در آن فضاهای داخل کانال نخاعی که نخاع و اعصاب را در خود جای داده است، باریک می…

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت است و نمی توان یک روش درمانی واحد را برای تمام افراد در نظر گرفت. فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین و بهترین روشهای درمان غیرجراحی مشکلات ستون فقرات شناخته می شود که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران به…

کایروپراکتیک دیسک کمر و گردن با بیمه

کایروپراکتیک دیسک کمر و گردن کایروپراکتیک یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات مکانیکی سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تمرکز دارد. متخصصان کایروپراکتیک از یک رویکرد عملی برای دستکاری یا تنظیم ستون فقرات با هدف بازگرداندن حرکت مناسب و تراز مهره های ستون فقرات استفاده…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ