فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس

  1. خانه
  2. معرفی رشته های توانبخشی
  3. فیزیوتراپی
  4. فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس
فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس

فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما که دارای دانش و تجربه بالا هستند ارائه می شود.

فیزیوتراپی شاخه‌ای از مراقبت‌های بهداشتی است که با بهینه‌سازی حرکت و عملکرد به اختلالات جسمانی می‌پردازد. به طور خاص، فیزیوتراپی شامل ارزیابی، تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری‌ها و آسیب‌های مختلف با استفاده از ابزارها و تکنیک‌های مختلف فیزیکی است. فیزیوتراپی اغلب به جای اصطلاح فیزیوتراپی استفاده می شود.

هدف اصلی فیزیوتراپی بازیابی حرکت است. برای انجام این کار، فیزیوتراپیست ها از روش های مختلفی استفاده می کنند که شامل درمان دستی، ورزش و آموزش است. با این شکل از درمان، یک رویکرد کل نگر استفاده می شود.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس به جای درمان فقط قسمت خاصی از بدن، وضعیت بیمار را به طور کلی بررسی می کنند. علاوه بر مدیریت ناتوانی خاص، فیزیوتراپیست شما همچنین توصیه هایی در مورد چگونگی بهبود سلامت و بهزیستی به طور کلی ارائه می دهد. به عنوان مثال، بیمارانی که کمردرد مزمن دارند نیز ممکن است به کاهش وزن و یادگیری تمرینات اصلی برای تقویت عضلات شکم و پشت تشویق شوند. مشارکت و توانمندسازی بیمار جنبه های مهم درمان است و به تشویق بیماران کمک می کند تا حد ممکن مستقل باشند.

ارتباط کلید موفقیت فیزیوتراپی است. فیزیوتراپیست به طور فعال با بقیه اعضای تیم، بیمار و حتی خانواده بیمار در رابطه با اختلال او ارتباط برقرار می کند. بیمار تحت یک سری ارزیابی های مجدد قرار می گیرد و بسته به پیشرفت او اهداف جدیدی تدوین می شود.

طول درمان فیزیوتراپی شما به عوامل مختلفی بستگی دارد. تشخیص شما، میزان آسیب یا آسیب شما و وضعیت فعلی شما همگی نقش دارند. جلسات فیزیوتراپی معمولاً دو تا سه بار در هفته انجام می شود. با این حال، برخی از شرایط طولانی مدت ممکن است نیاز به درمان های مکرر داشته باشند. بسته به آسیب های شما، فیزیوتراپیست شما همچنین می تواند به شما کمک کند تا نحوه استفاده و زندگی با وسایل کمکی مانند عصا، صندلی چرخدار و حتی اندام های مصنوعی را بیاموزید. بهتر است درمان زودهنگام شروع شود تا از ایجاد التهاب مزمن، بافت اسکار و چسبندگی جلوگیری شود که می تواند وضعیت را بدتر کند.

فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس

فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس

موارد زیادی در زندگی بیمار وجود دارد که نیاز به فیزیوتراپیست را پیدا می کند. آسیب یا درد از هر نوع و ایجاد شرایط پزشکی مانند بیماری قلبی یا بیماری مزمن انسدادی ریه از جمله مواردی است که فیزیوتراپی قطعا کمک کننده خواهد بود. فیزیوتراپیست ها افراد را در هر سنی از کودکان گرفته تا افراد مسن درمان می کنند.

فیزیوتراپیست ها به طیف وسیعی از اختلالات سلامتی می پردازند که بر سیستم های خاص بدن تأثیر می گذارد. این سیستم‌ها شامل سیستم‌های عصبی، اسکلتی عضلانی، تنفسی و قلبی عروقی می‌شوند. فیزیوتراپی نورولوژیک با بیمارانی سروکار دارد که به شرایط پزشکی مانند بیماری پارکینسون، مولتیپل اسکلروزیس و بیماری عروق مغزی یا سکته مبتلا می شوند. از سوی دیگر، فیزیوتراپی اسکلتی عضلانی، آرتریت، کمردردهای مزمن، آسیب های ورزشی و تروما را مدیریت می کند. فیزیوتراپی تنفسی بر روی سیستم ریوی متمرکز است و به بهبود بیماری هایی مانند آسم و فیبروز کیستیک کمک می کند. فیزیوتراپی قلب و عروق برای کمک به بیمار در دوران نقاهت پس از حمله قلبی یا جراحی قلب باز استفاده می شود.

علاوه بر اینها، فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس در تعدادی دیگر از زمینه های توانبخشی نیز آموزش دیده اند. اینها شامل سلامت روان، مراقبت های ویژه، مراقبت های بعد از عمل و حتی سلامت در محل کار می شود. برخی از فیزیوتراپیست ها نیز در جنبه های غیر بالینی مراقبت های پزشکی مانند تحقیق، آموزش و خدمات مشارکت دارند.

فیزیوتراپیست ها از طیف وسیعی از رویکردها و تکنیک ها برای کمک به بهبودی شما از بیماری استفاده می کنند. مهمترین تکنیکی که آنها استفاده می کنند ورزش است. بسته به نیازهای خاص بیمار، تمرینات مختلفی برای بیمار تجویز می شود. این تمرینات به تقویت اعضای بدن که تحت تأثیر این بیماری قرار گرفته اند کمک می کند و بیماران را تشویق می کند تا به اطراف حرکت کنند. همچنین ممکن است به شما توصیه شود که در فعالیت های سبک مانند پیاده روی برای بهبود بیشتر تحرک خود شرکت کنید، به خصوص اگر در حال بهبودی پس از آسیب هستید. همچنین ممکن است تمرینات تنفسی و تکنیک‌های پاکسازی راه هوایی برای تقویت عضلات مورد استفاده برای تنفس آموزش داده شود. تمرینات به طور منظم برای یک دوره زمانی مشخص تکرار می شوند تا نتایج مطلوبی حاصل شود.

علاوه بر ورزش، فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس از تکنیک درمان دستی نیز استفاده می کنند. این باعث می شود از دست ها برای کشش مفاصل و بهبود حرکت و تحرک برخی از اعضای بدن استفاده شود. همچنین درد را کاهش می دهد و گردش خون را به نواحی مختلف بدن افزایش می دهد. نمونه ای از درمان دستی ماساژ است. نشان داده شده است که اشکال مختلف درمان دستی برای بیماران مبتلا به انواع خاصی از اختلالات اسکلتی عضلانی، مانند کسانی که کمردرد مزمن و مداوم دارند، مفید است.

فیزیوتراپیست ها همچنین از تعدادی روش درمانی دیگر استفاده می کنند. این شامل:

سوزن خشک: در این روش از سوزن های بسیار ظریف برای تحریک نقاط مختلف بدن برای تسکین درد و التهاب و همچنین ایجاد آرامش استفاده می شود.

اولتراسوند: از امواج صوتی برای نفوذ به بافت‌های عمیق بدن استفاده می‌کند و جریان خون، فعالیت سلولی و بازسازی را افزایش می‌دهد.

سرمادرمانی: یخ پس از استفاده رگ های خونی را منقبض می کند، روشی موثر برای کاهش و حتی پیشگیری از التهاب بلافاصله پس از آسیب است. سرما درمانی همچنین می‌تواند باعث تحرک بیشتر مفصل شود و درمان دستی را تقویت کند. نشان داده شده است که استفاده از بسته های سرد در مناطق ملتهب به طور قابل توجهی تورم را در آسیب های بافت نرم کاهش می دهد.

گرما درمانی: کاهش درد و افزایش تحرک پس از برخی آسیب ها برای تکمیل ماساژ دستی / کشش

آب درمانی: این روش در آب و در برابر فشار ملایم آب برای افزایش گردش خون و ایجاد آرامش و در عین حال تقویت گروه های عضلانی و بهبود هماهنگی انجام می شود.

برخی از فیزیوتراپیست ها ممکن است از TENS یا تحریک الکتریکی عصب از راه پوست نیز استفاده کنند.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در تهرانپارس – فیزیوتراپی در نارمک – فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل – فیزیوتراپی در پاسداران – فیزیوتراپی در منزل شمال تهران – فیزیوتراپی در منزل تهران نو – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – هزینه فیزیوتراپی در منزل

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد کمردرد می تواند به اشکال مختلف ظاهر شود، از ناراحتی حاد، کوتاه مدت تا درد مزمن و طولانی مدت. این می تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله وضعیت بدنی نامناسب، عدم تعادل عضلانی، فتق دیسک یا حتی استرس باشد. صرف نظر از علت، درد می تواند ناتوان کننده باشد…

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ