فیزیوتراپی در خیابان دولت

فیزیوتراپی در خیابان دولت

فیزیوتراپی در خیابان دولت توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن برای مشکلات اسکلتی – عضلانی ، اختلالات نورولوژیک ، مشکلات کف لگن و … ارائه می شود.

فیزیوتراپی یک حرفه مبتنی بر علم است و رویکردی کل‌ نگر به سلامت و تندرستی دارد که شامل انتخاب‌ های سبک زندگی بیمار نیز می‌شود. تمرکز اصلی در فیزیوتراپی، مشارکت بیمار در مراقبت از خود، از طریق آموزش، آگاهی، توانمندسازی و مشارکت در درمان است.

پس از آسیب دیدگی یا بیماری، فیزیوتراپی بخش مهمی از روند بهبودی است چراکه این روش که ریشه در علم پزشکی دارد، یک روش اثبات شده برای بازگرداندن حرکت و قدرت به قسمت‌ های بدن و ارائه برنامه‌ای برای مدیریت مشکلات در آینده است.

فیزیوتراپیست ها از افراد در هر سنی مراقبت می کنند و به آنها کمک می کنند تا محدوده حرکتی خود را پس از آسیب یا بیماری بازیابی کنند. آنها همچنین به افراد ناتوان کمک می کنند تا سلامت و کیفیت زندگی خود را از طریق ورزش و درمان دستی بهبود بخشند.

فیزیوتراپیست ها از طریق ورزش و حرکت، درمان دستی، آموزش و مشاوره به افراد آسیب دیده، بیماری یا ناتوانی کمک می کنند.

فیزیوتراپیست‌ های ما در مرکز فیزیوتراپی در خیابان دولت در آناتومی و فیزیولوژی انسان و همچنین روش‌ ها و مهارت‌ ها و ابزارهای آموزشی متعددی برای کمک به بهبودی افراد از بیماری و آسیب دیدگی متخصص هستند.

فیزیوتراپی می تواند به بهبودی پس از سکته مغزی یا حمله قلبی، پیشگیری از کمردرد یا افزایش عملکرد ورزشی شما کمک کند. ورزشکاران از این خدمات برای ریکاوری سریعتر پس از تمرین و به حداکثر رساندن عملکرد عضلات استفاده می کنند.

فیزیوتراپی در خیابان دولت

فیزیوتراپی می تواند به افراد کمک کند تا سلامت خود را با بازگرداندن حرکت و عملکرد بدن پس از آسیب، بیماری، ناتوانی یا درد بهبود بخشند. فیزیوتراپی همچنین می تواند به افراد در مدیریت شرایط و ناتوانی های طولانی مدت کمک کند.

ملاقات با یک فیزیوتراپیست می تواند برای کسانی که شرایط سلامتی دارند که بر حرکت تاثیر می گذارد بسیار ارزشمند باشد. فیزیوتراپیست های ما می توانند در موارد زیر کمک کنند:

 • آسیب های ورزشی مانند پارگی رباط های زانو ، پارگی مینیسک زانو و …
 • آسیب های اسکلتی  – عضلانی مانند تاندونیت ها و بورسیت ها
 • دردهای مزمن مانند کمردرد و گردن درد
 • مشکلات حرکتی ناشی از اختلالات نورولوژیک همچون سکته مغزی
 • مشکلات قلبی عروقی، مانند توانبخشی پس از حمله قلبی
 • مشکلات سیستم تنفسی
 • مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن

اینجا بخوانید : درمان غیرجراحی دیسک کمر


وظایف فیزیوتراپیست ها در مرکز فیزیوتراپی در خیابان دولت

 • کار با بیماران با شرایط مختلف، گاهی در یک بازه زمانی چند هفته یا چند ماه.
 • تشخیص، ارزیابی و درمان مشکلات.
 • تشویق به ورزش و حرکت.
 • توصیه به بیماران برای داشتن یک سبک زندگی سالم.
 • تهیه گزارش در مورد بیماران و پیشرفت آنها.

افراد معمولاً زمانی که درد، ضعف، اختلال در حرکت دارند، در حال بهبودی پس از جراحت یا جراحی هستند، از فیزیوتراپیست کمک می گیرند. آنها ممکن است یک بیماری پزشکی حاد یا مزمن (مانند حمله قلبی، سکته مغزی) داشته باشند که نیاز به بازیابی قدرت، حرکت و بازگشت مجدد به فعالیت های روزمره زندگی دارد.


اینجا بخوانید : کلینیک فیزیوتراپی در شریعتی


خدماتی که متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی در خیابان دولت ارائه می دهند ، می تواند به بهبود کیفیت زندگی شما کمک کند.

فیزیوتراپیست های ما می توانند به شما کمک کند تا پس از آسیب، درد و سفتی را کاهش داده و تحرک را افزایش دهید.

فیزیوتراپی همچنین می تواند به کاهش خطر آسیب بیشتر در آینده کمک کند. هنگام مراجعه به فیزیوتراپی، ما به نیازهای شما گوش می دهیم و مشکلاتی که شما را از حرکت آزادانه، عملکرد بهینه و احساس عالی باز می دارد، شناسایی می کنیم و برنامه ای برای شما در نظر می گیریم که به طور خاص بر اساس نیازها و خواسته های شما طراحی شده است.

برای درک اینکه چه چیزی اشتباه است و برای تشخیص مشکل، ابتدا یک ارزیابی انجام می دهیم. این ارزیابی شامل صحبت با شما در مورد مسائل خاص شما است، که به ما کمک می کند بفهمیم چه چیزی ممکن است اشتباه باشد. پس از آن یک ارزیابی فیزیکی انجام می‌شود، که در آن بدن شما را آزمایش می‌کنیم (مثلاً تست‌های قدرت / تست‌های حرکتی / تست‌های عصبی)، تا به ما در تشخیص مشکل کمک کنند.

ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی به توضیح یافته های ارزیابی خود برای شما و همچنین بحث در مورد یک برنامه درمانی برای کمک به بهبودی شما از آسیب اهمیت زیادی می دهیم. برنامه درمانی شما سبک زندگی، فعالیت ها و سلامت عمومی شما را در نظر می گیرد.

روش های درمانی رایج زیر توسط فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی در خیابان دولت استفاده می شود:

 • برنامه های ورزشی برای بهبود تحرک و تقویت عضلات
 • دستکاری و تحرک مفصل برای کاهش درد و سفتی
 • آموزش مجدد عضلات برای بهبود کنترل
 • تحرک بافت نرم (ماساژ)
 • سوزن خشک
 • کمک با استفاده از وسایل کمکی، آتل، عصا، عصا و ویلچر برای کمک به حرکت در اطراف
 • استراتژی های مدیریت درد

خلاصه مطالب

فیزیوتراپی نوعی درمان است که بیشتر برای مدیریت درد، افزایش تحرک و بهبود عملکرد کلی استفاده می شود. فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی در خیابان دولت شرایطی را که ممکن است از بدو تولد یا اکتسابی وجود داشته باشد را ارزیابی، تشخیص و درمان کنند. ما از تکنیک‌ های دستی، تمرینات درمانی، گرما، سرما، نور، آب، ماساژ، طب سوزنی و سایر روش‌ ها برای تقویت و بازیابی عملکرد چندین سیستم بدن استفاده می‌ کنیم.

این که آیا شما یک آسیب تغییر دهنده زندگی را تجربه کرده اید و به حمایت نیاز دارید تا مهارت هایی را بیاموزید که به شما کمک می کند تا زندگی خود را پیش ببرید، یا به دنبال بهبود سلامت جسمانی خود برای به حداکثر رساندن پتانسیل خود هستید، تیم فیزیوتراپی در خیابان دولت می تواند به شما کمک کند.

 

مقالات مرتبط :

فیزیوتراپی با دستگاه سی پی ام

فیزیوتراپی در قیطریه

فیزیوتراپی کف لگن در ظفر

فیزیوتراپی در شمال تهران

فیزیوتراپی میرداماد

فواید فیزیوتراپی برای کمر درد

فیزیوتراپی تنگی کانال نخاعی

فیزیوتراپی برای مثانه بیش فعال

مقالات بیشتر

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اسپوندیلیت

اسپوندیلیت به گروهی از شرایط التهابی اشاره دارد که بر ستون فقرات و مفاصل تأثیر می گذارد. شایع ترین نوع، و اغلب به عنوان “اسپوندیلیت” شناخته می شود، اسپوندیلیت آنکیلوزان (AS) است. این وضعیت در درجه اول مفاصل بین مهره های ستون فقرات را هدف قرار می دهد و باعث التهاب، درد و سفتی می…

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس یک رویکرد موفقیت آمیز است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. واژینیسموس، وضعیتی که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن در هنگام تلاش برای دخول در واژن مشخص می شود، می تواند باعث ناراحتی قابل توجهی شود و بر صمیمیت جنسی تأثیر بگذارد. خوشبختانه، فیزیوتراپی یک رویکرد ایمن و…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ