فیزیوتراپی در خیابان شریعتی

  1. خانه
  2. معرفی رشته های توانبخشی
  3. فیزیوتراپی
  4. فیزیوتراپی در خیابان شریعتی
فیزیوتراپی در خیابان شریعتی

فیزیوتراپی در خیابان شریعتی توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما برای درمان انواع مشکلات ارتوپدی ، اختلالات نورولوژیک ، مشکلات کف لگن و … ارائه می شود.

فیزیوتراپیست ها (PTs) وضعیت بیمار مانند آسیب، بیماری یا ناتوانی را ارزیابی می کنند و درمان مناسب را ارائه می دهند. فیزیوتراپیست یک درمان مناسب برای انواع شرایط سلامتی است و به بازیابی و حفظ عملکرد فیزیکی و تحرک کمک می کند.

اختلالات عصبی، ژنتیکی یا اختلالات اسکلتی عضلانی و همچنین آسیب های ورزشی یا حتی مسائل رایج مانند سرگیجه با راهکارهای فیزیوتراپی قابل درمان هستند.

فیزیوتراپیست یک متخصص توانبخشی است که در مورد بیومکانیک بدن افراد آگاه است. اگر نقصی در حرکت فیزیکی بدن وجود داشته باشد، می توانند علت اصلی را شناسایی کرده و برای درمان آن اقدام کنند.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در خیابان شریعتی با دانش و تجربه بالا در تشخیص و درمان و توانبخشی بیماری ها و اختلالات اسکلتی ـ عضلانی ، اختلالات نورولوژی و سیستم عصبی ، مشکلات قلبی و عروقی و … خدمات فیزیوتراپی را ارائه می دهند.

فیزیوتراپی پس از جراحی بخصوص جراحی های ارتوپدی برای تسریع بهبودی و بازیابی توانایی های حرکتی از اهمیت زیادی برخوردار است. از آنجایی که متخصصان فیزیوتراپی در مورد محدودیت های شما پس از یک عمل جراحی آگاهی دارند، می توانند به نتیجه موفقیت آمیز کمک کنند. با انجام تمرینات خاصی بر روی نقاط ضعف هدف، آنها منبع درد را درمان می کنند و به بهبود رفاه شما کمک می کنند.

فیزیوتراپیست ها در کنار سایر متخصصان پزشکی کار می کنند یا می توانند آن را به عنوان یک درمان مستقل ارائه دهند.

معمولاً در مواردی که از درمان های دیگر پشتیبانی می کند، پزشک شما را به یک فیزیوتراپیست ارجاع می دهد. در روند بهبودی، پزشک ممکن است فیزیوتراپی را برای اقدامات پیشگیرانه، ترمیمی یا مدیریت درد پیشنهاد کند.

در موارد دیگر، خود بیماران ممکن است از نقاط ضعف خود مانند سفتی در گردن و شانه آگاه باشند و به تنهایی به دنبال درمان باشند. افراد در هر سنی می توانند سلامت خود را با فیزیوتراپی بهبود بخشند.

فیزیوتراپی در خیابان شریعتی

مراحل فیزیوتراپی

1. ارزیابی اولیه
اول از همه، فیزیوتراپیست تست های خاصی از جمله اندازه گیری دامنه حرکت، ارزیابی وضعیت بدن، حرکت عضلات و مفاصل، انعطاف پذیری، حرکت و عملکرد را انجام می دهد.

2. تشخیص
فیزیوتراپیست یک تشخیص بالینی بر اساس روش‌های آزمایش ارائه می‌کند، اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت شما را مورد بحث قرار می‌دهد و پیش‌آگهی به شما می‌دهد.

3. درمان
پس از تنظیم برنامه مراقبتی، شما درمان فیزیوتراپی منظم دریافت می کنید که ممکن است هفته ها یا ماه ها بر اساس مشکل پزشکی ادامه یابد.

4. خود مدیریتی
در نتیجه برنامه توانبخشی، درمانگر توصیه هایی را در مورد تمریناتی که می توانید در خانه انجام دهید برای کمک به تسریع بهبودی ارائه می دهد.

فواید فیزیوتراپی

  • فیزیوتراپیست ها تمرینات ایمنی را ارائه می کنند که تعادل شما را در موقعیت هایی که شبیه زندگی واقعی است به چالش می کشد و بهبود می بخشد.
  • فیزیوتراپی بهبودی پس از آسیب های ورزشی، سکته مغزی، تروما یا فلج را ارائه می دهد و هسته مرکزی را تقویت می کند.
  • درد و مشکلات پزشکی مرتبط با سن را می توان با فیزیوتراپی مدیریت کرد.
  • تکنیک‌های درمان دستی می‌توانند نیاز به جراحی را کاهش دهند و بدون استفاده از دارو درد را از بین ببرند.
    انجام حرکات کششی و تقویتی منظم طبق دستورات فیزیوتراپیست شما باعث بهبود فعالیت بدنی و تحرک می شود.

برای چه مشکلاتی می توان به فیزیوتراپی در خیابان شریعتی مراجعه کرد؟

آسیب های ورزشی
انواع خاصی از آسیب‌های ورزشی مانند شکستگی‌های استرسی ، پارگی مینیسک و رباط های زانو و … را می‌توان با برنامه‌های ریکاوری مناسب یا تمرین‌های پیشگیرانه برای بهبودی ایمن و سریع درمان کرد.

اختلالات عضلانی
ماهیچه های اسکلتی به دلیل افزایش سن یا اختلالات مختلف تحلیل رفته و به تدریج ضعیف می شوند. این را می توان با تمرینات حرکتی بهبود بخشید.

درد کمر و گردن
درد حاد که به طور ناگهانی ایجاد می شود یا درد مزمن کمر و گردن که ماه ها یا سال ها طول می کشد، عملکرد طبیعی را محدود می کند. فیزیوتراپی درد را کاهش داده و تحرک را بهبود می بخشد.

محدودیت های حرکتی
محدودیت های حرکتی ناشی از آسیب دیدگی و بیماری را می توان با تمرینات فیزیوتراپی از بین برد.

سندرم خستگی مزمن
این اختلال پیچیده باعث خستگی ناتوان کننده می شود که با استراحت نمی توان آن را بهبود بخشید. فیزیوتراپیست ها، یک برنامه درمانی با تمرینات استقامتی برای بیماران در نظر می گیرند.

مسائل تنفسی
برونشیت مزمن و همچنین سایر اختلالات تنفسی را می توان با برنامه های توانبخشی ریوی با تقویت ریه ها انجام داد.

تعویض مفصل
مراقبت های بعد از عمل جراحی برای برداشتن و جایگزینی مفصل ران یا زانو با یک مفصل مصنوعی (پروتز) مطمئناً تسکین کافی زانو از درد را فراهم می کند. فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل زانو از اهمیت زیادی برخوردار است.

پیچ خوردگی مچ پا
پیچاندن مچ پا باعث می‌شود رباط‌هایی که آن را نگه می‌دارند کشیده و پاره شوند که منجر به تورم و درد مچ پا می‌شود. علاوه بر این، پیچ‌خوردگی مچ پا با فیزیوتراپی می‌تواند سریع‌تر بهبود یابد

بیماری پارکینسون
این اختلال حرکتی عصبی و پیشرونده باعث محدودیت های حرکتی مزمن و لرزش می شود. با فیزیوتراپی و تمرینات مقاومتی می توان به بهبود شرایط مبتلایان به پارکینسون کمک کرد.

اختلال عملکرد کف لگن
فیزیوتراپی کف لگن یک راهکار موثر در بهبود اختلالات ناشی از ضعف و یا اختلال در عملکرد عضلات کف لگن است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در خیابان شریعتی ارائه می شود.

پوکی استخوان
استخوان های نازک و شکننده و اسفنج مانند دارای سوراخ های زیادی در داخل خود هستند که باعث شکستن آنها می شود. به طور مشابه، شکستگی های ناتوان کننده را می توان با درمان به موقع پیشگیری کرد.

سرگیجه
سرگیجه یا سبکی سر شکایت عمومی و مکرر بسیاری از افراد است که منجر به سقوط خطرناک می شود. از آنجایی که فیزیوتراپی تعادل را بهبود می بخشد، سرگیجه قابل درمان است.

سردرد
سردردهای میگرنی و تنشی می توانند منجر به آسیب شدید سر یا گردن شوند. متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در خیابان شریعتی از راهکارهای مختلف برای درمان سردرد بخصوص سردرد گردنی بهره می برند.

سندرم تونل کارپال
نشستن پشت کامپیوتر در تمام طول روز منجر به آسیب های استرس مکرر می شود. با این حال، آسیب‌ها و درد مچ دست را می‌توان با تغییر وضعیت بدن و انجام حرکات کششی و ورزش کاهش داد.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در خیابان شریعتی – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در میرداماد – فیزیوتراپی در قلهک

مقالات بیشتر

مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد

مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد فقط در تسکین درد خلاصه نمی شود ، بلکه فیزیوتراپی می تواند به درمان عامل بوجود آورنده درد کمک کند و ریسک بروز آسیب دیدگی مجدد را نیز به حداقل برساند. کمردرد می‌تواند تأثیر جدی بر روی فعالیت های روزانه شما داشته باشد، اما جستجوی درمان ممکن است کیفیت زندگی شما…

فتق دیسک کمر چیست؟

فتق دیسک کمر چیست؟ فتق دیسک کمر یکی از علل شایع کمردرد و پا درد (مانند سیاتیک) است. دیسک های بین مهره ای که به عنوان ضربه گیر ستون فقرات عمل می کنند، در بین هر مهره قرار دارند. یک نوار لاستیک مانند (آنولوس فیبروزیس) یک ماده ژل مانند، هسته پالپوزوس را در بر می…

آسیبهای ورزشی مفصل زانو

آسیبهای ورزشی مفصل زانو شکستگی کشکک شکستگی کشکک از آسیب های جدی زانو است که می تواند منجر به آسیب زانو شود. این آسیب زمانی اتفاق می‌افتد که مستقیماً روی کاسه زانو، سقوط میکنید و یا ضربه شدیدی به کشکک وارد می شود. علائم شکستگی کشکک عبارتند از: شروع ناگهانی درد شدید و تیز در…

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی واژینیسموس وضعیتی است که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن، ماهیچه های اطراف دهانه واژن مشخص می شود. زنانی که با واژینیسموس دست و پنجه نرم می‌کنند، هر گونه فعالیت جنسی که شامل دخول به واژن باشد را غیرممکن می دانند و رابطه جنسی برای آن ها دردناک است (که…

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک یکی از روشهای درمان اختلالات کف لگن و مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن است. بیوفیدبک ابزاری است که برای توانبخشی کف لگن استفاده می شود. این تکنیک شامل قرار دادن یک وسیله کوچک در پایین بدن هنگام انجام تمرینات کف لگن است. این دستگاه محرک های…

فیزیوتراپی اختلالات کف لگن

فیزیوتراپی اختلالات کف لگن یک درمان موثر و مناسب برای شرایط شایعی مانند بی اختیاری ادرار و مدفوع، افتادگی اندام لگن و دردهای لگنی مزمن است. فیزیوتراپی کف لگن شامل تقویت عضلات کف لگن، آرامش و هماهنگی برای کمک به درمان سفتی یا ضعف عضلات کف لگن و مشکلات مرتبط با آن است. هنگامی که…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ