فیزیوتراپی در شمال تهران

  1. خانه
  2. معرفی رشته های توانبخشی
  3. فیزیوتراپی
  4. فیزیوتراپی در شمال تهران
فیزیوتراپی در شمال تهران

فیزیوتراپی در شمال تهران در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیایان شریعتی با استفاده از تجهیزات پیشرفته فیزیوتراپی و بهره گیری از متدهای درمانی روز دنیا ارائه می شود.

فیزیوتراپی یک رشته های مراقبت های بهداشتی است که با هدف مدیریت و پیشگیری از درد، آسیب، ناتوانی و معلولیت تمرکز دارد.

متخصصان فیزیوتراپی افراد را در هر سن و شرایط جسمی و حرکتی با تمرکز بر بهبود سلامت و دستیابی به اهداف خود از طریق درمان مبتنی بر شواهد کمک می کنند.

فیزیوتراپیست ها عموماً با ارزیابی و مراقبت از مسائل اسکلتی عضلانی آسیب های غیر تهدید کننده را درمان می کنند. مشکلات مرتبط با عضلات می تواند ناشی از کشیدگی، آسیب، مشکلات حرکتی مزمن یا بهبودی پس از جراحی باشد.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در شمال تهران خدمات تخصصی فیزیوتراپی را برای کمک به افراد برای بهبود عملکرد با مدیریت بهتر درد، پیشگیری از بیماری و بهبود عملکرد ارائه می دهند. خدمات ما می تواند از کمک به یک ورزشکار حرفه ای برای بازگشت سریع تر و مطمئن تر به ورزش تا کمک به سالمندان برای راه رفتن ایمن و انجام فعالیت های شخصی بطور مستقل را در بربگیرد.

در فیزیوتراپی تمرکز زیادی بر توانمندسازی افراد برای سالم بودن از طریق آموزش، ورزش و اصلاح سبک زندگی وجود دارد.

یک فیزیوتراپیست با آموزش عادات سالم به افراد کمک می کند تا بتوانند کیفیت زندگی خود را ارتقا دهند.

هدف کلی این است که افراد را برای دستیابی به اهداف و سطوح عملکردی که دیگر نیازی به فیزیوتراپی نیست، تسهیل کنیم.

هدف آنها بررسی نحوه عملکرد بدن به عنوان یک کل، با تمرکز بر بسیاری از جنبه ها از جمله پوست، بافت، مفاصل، ماهیچه ها، اندام ها و گردش خون است. آنها تمایل به درمان با ترکیبی از تکنیک ها از جمله دستکاری، ماساژ و بافت نرم، کشش، مشاوره و ورزش دارند.

حوزه های تخصصی فیزیوتراپی در شمال تهران

فیزیوتراپی در مشکلات ارتوپدی

فیزیوتراپی ارتوپدی یا همان اسکلتی ـ عضلانی با هدف کمک به درمان مشکلاتی مانند گرفتگی های عضلانی ، پیچ خوردگی ها و دررفتگی ها ، شکستگی های اسکلتی ، مشکلات ستون فقرات ، آسیب های ورزشی ، التهاب تاندون ها و بورس ها ، آرتروز مفصل و سایر مشکلات اسکلتی – عضلانی ارائه می شود. فیزیوتراپی پس از جراحی های ارتوپدی از جمله جراحی تعویض مفصل زانو و لگن نیز در این حوزه قرار دارد.

فیزیوتراپی در بیماری های نورولوژی

مشکلات و بیماریهای نورولوژیک (مغز و اعصاب) همچون سکته مغزی ، ام اس ، پارکینسون و … سبب بروز اختلالات حرکتی ، ضعف حرکتی و عدم هماهنگی اندام ها برای حرکت صحیح می شود در این شرایط فیزیوتراپی کمک زیادی به بهبود شرایط بیماران می کند.

فیزیوتراپی کف لگن در شمال تهران

مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن از جمله مشکلات رایجی هستند که بسیاری از خانم ها در زندگی خود تجربه می کند و فیزیوتراپی کف لگن که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در شمال تهران ارائه می شود، راهکار موثری در درمان این مشکلات است.

فیزیوتراپی سالمندان

دوران سالمندی با بروز عوارض و مشکلات جسمی و حرکتی عدیده ای همراه است ، ضعف عضلانی و کاهش تراکم استخوانی نیز مشکلات فرد سالمند را تشدید می کنند در این شرایط فیزیوتراپی می تواند کمک زیادی به بهبود شرایط سالمندان برای داشتن زندگی با بالاترین کیفیت و کمترین ناتوانی بکند.

فیزیوتراپی روماتولوژی 

مشکلات روماتولوژیک مانند آرتریت. استئوآرتریت (OA)، آرتریت روماتوئید (RA)، اسپوندیلیت آنکیلوزان (AS)، نقرس، آرتریت پسوریاتیک. فیبرومیالژیا و درد مفاصل با فیزیوتراپی قابل بهبود هستند.

روشهای درمانی فیزیوتراپی در شمال تهران

ورزش و تمرین درمانی
تمرینات ورزشی سبب افزایش دامنه حرکتی، تقویت عضلات و بهبود تعادل و هماهنگی می شود. فعالیت بدنی و ورزش در پیشگیری و مدیریت بسیاری از بیماری های مزمن موثر است

منوال تراپی
منوال تراپی یا همان تکنیک های درمان دستی که در طی آن فیزیوتراپیست حرکات کنترل شده ای را برای شل کردن مفاصل و بافت های آسیب دیده استفاده می کند از روشهای درمان پرکاربرد در فیزیوتراپی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در شمال تهران مورد استفاده قرار می گیرد.

فیزیوتراپیست ها از درمان دستی برای دستکاری، تحرک و ماساژ بافت های بدن استفاده می کند. این روش گردش خون و حرکت عضلات را بهبود می بخشد و در عین حال باعث آرامش ناحیه برای تسکین درد و سفتی می شود.

آب درمانی
آب درمانی برای درمان اختلالات روماتولوژیک، ارتوپدی و عصبی استفاده می شود. آب می تواند تنفس و گردش خون را بهبود بخشد، درد را تسکین دهد، محدوده مفاصل را بهبود بخشد، عضلات را تقویت کند و به افزایش احساس سلامتی عمومی کمک کند.

سوزن خشک
این روش درمانی که با نام درای نیدلینگ نیز شناخته می شود یک روش موثر در تسکین دردهای مزمن است که با آزادسازی نقاط ماشه ای کمک زیادی به درمان درد می کند.

الکتروتراپی
روشهای الکتروتراپی همچون تحریک الکتریکی تنس ، لیزر درمانی ، التراسوند و … از جمله روشهای موثر تسکین دهنده درد هستند.

در تحریک الکتریکی تنس الکترودهایی که روی پوست در منبع درد قرار می‌گیرند، سیگنال‌هایی را به اعصاب ارسال می‌کنند که سیگنال‌های درد را به مغز مسدود یا کاهش می‌دهند.

لیزر درمانی با بهبود گردش خون، افزایش جریان خون، کاهش التهاب و تشویق به ترمیم سلول‌ های ماهیچه‌ها، تاندون‌ ها و مفاصل، مکانیسم‌ های درمانی بدن شما را کاتالیز می‌کند.

فیزیوتراپیست ممکن است از اولتراسوند برای کاهش التهاب استفاده کند. این درمان امواج صوتی تولید می کند که باعث ایجاد ارتعاش در عضله می شود و باعث افزایش جریان خون، اکسیژن و مواد شیمیایی لازم برای بهبود بافت آسیب دیده می شود.

درمان های سرد و گرم
کمک به بیمار ممکن است شامل انواع روش های درمانی باشد. اینها ممکن است شامل کیسه های یخ یا سرد، مواد برودتی یا نیتروژن برای کاهش شرایط مزمن و حاد باشد.

درمان‌ های دیگر ممکن است شامل بسته‌های داغ، دیاترمی و حرارت مادون قرمز برای درمان بیماری‌ های مزمن و درد مفاصل باشد.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در شمال تهران – فیزیوتراپی در شریعتی – فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی دیسک کمر – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی در پاسداران – فیزیوتراپی در قلهک – فیزیوتراپی خوب در میرداماد – فیزیوتراپی در ونک – فیزیوتراپی با بیمه – فیزیوتراپی کف لگن – فیزیوتراپی برای زانودرد

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد کمردرد می تواند به اشکال مختلف ظاهر شود، از ناراحتی حاد، کوتاه مدت تا درد مزمن و طولانی مدت. این می تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله وضعیت بدنی نامناسب، عدم تعادل عضلانی، فتق دیسک یا حتی استرس باشد. صرف نظر از علت، درد می تواند ناتوان کننده باشد…

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ