فیزیوتراپی در شهرک غرب

 1. خانه
 2. معرفی رشته های توانبخشی
 3. فیزیوتراپی
 4. فیزیوتراپی در شهرک غرب
فیزیوتراپی در شهرک غرب

فیزیوتراپی در شهرک غرب ، سعادت آباد ، ایوانک ، بلوار ایران زمین ، بلوار دریا و … توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما ارائه می شود.

فیزیوتراپی روشی مفید برای درمان درد ناشی از آسیب، ناتوانی، بیماری یا درد ناشی از آسیب های ورزشی است.

این بخشی از یک برنامه کامل برای تناسب اندام، سلامتی و رفاه است. مفهوم فیزیوتراپی بر حرکت در بدن تمرکز دارد. این به افراد اجازه می دهد تا از طریق جلسات مکرر قدرت به دست آورند و بر درد غلبه کنند. بیماران در هر سنی می توانند از فیزیوتراپی بهره مند شوند زیرا این فیزیوتراپی بر آموزش و تقویت عضلات برای ادامه استقلال و موفقیت متمرکز است.

فیزیوتراپیست ها برای تمرین باید به مدرسه بروند و مدرک بگیرند. آنها مهارت هایی را می آموزند تا تشخیص دهند که چه نوع آسیبی وجود دارد و چگونه آن را درمان کنند. برخی از بیماری هایی که فیزیوتراپی می تواند به آنها کمک کند عبارتند از:

 • آسیب های نخاعی و سایر اختلالات عصبی مانند پارکینسون، مولتیپل اسکلروزیس و سکته مغزی
 • نگرانی های ارتوپدی مانند قطع اندام و آرتریت
 • درد کمر و گردن همراه با نگرانی های اسکولیوز
 • شرایط قلبی عروقی از جمله بیماری های مزمن قلبی و توانبخشی پس از حمله قلبی شدید
 • مشکلات تنفسی مانند فیبروز کیستیک، آسم، و بیماری های انسدادی ریه
 • درد عمومی مربوط به صدمات یا درمان در فعالیت های روزانه، ورزش

فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی در شهرک غرب بر روی بیمار تمرکز می کنند و سبک زندگی او را برای ایجاد یک برنامه فردی بررسی می کنند. بیماران باید با یادگیری نحوه عملکرد بدن و آگاهی از نحوه بهبودی در نگهداری فعال بمانند. افراد می توانند از این استراتژی ها در طول زندگی خود برای حفظ سلامت خود استفاده کنند. بیماری که نقش فعالی در سلامتی خود دارد سریعتر بهبود می یابد.

تکنیک های فیزیوتراپی

 • دستکاری و حرکت دادن مفاصل و بافت های نرم برای افزایش گردش خون و کمک به اسپاسم یا عضلات سفت که نیاز به آرامش دارند.
 • سوزن خشک برای کاهش درد و بهبود درد عضلانی استفاده می کند.
 • آزمایش عملکردی شامل آزمایش نحوه حرکت بیمار و نشان دادن شامل آموزش به فرد است که چگونه با درک اینکه چگونه حرکت بر بدن تأثیر می گذارد، بهبود یابد.
 • مدالیته های ضددرد مانند الکتروتراپی ، لیزر درمانی و …
 • تمرینات ورزشی بخش مهمی از برنامه درمان و توانبخشی در برنامه های فیزیوتراپی فیزیوتراپی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در شهک غرب ارائه می شود.

بسیاری از افراد با شرایط عمومی پزشکی و صدمات، که حرکت و عملکرد را محدود می کند، به دنبال فیزیوتراپی هستند. این روش درمانی غیرتهاجمی توانایی بهبودی طبیعی بدن را برای بازیابی، به حداکثر رساندن و حفظ قدرت بدنی بدون جراحی و وابستگی به داروهای ضد درد تحریک می‌کند. هسته اصلی درمان شامل مشارکت بیمار در برنامه درمانی خودش و همچنین آموزش و آگاهی بخشی توانمندسازی است.

فیزیوتراپی در شهرک غرب

فیزیوتراپی به افراد کمک می کند تا بر شرایط مختلف سلامت جسمانی غلبه کنند که بر موارد زیر تأثیر می گذارد:

 • استخوان ها و مفاصل – فیزیوتراپی تسکین طبیعی و طولانی مدت بیماری های مختلف استخوان و مفاصل مانند پوکی استخوان، آرتروز و آرتریت روماتوئید را فراهم می کند. افرادی که پس از جراحی ارتوپدی بهبود می یابند نیز می توانند از برنامه درمانی فیزیوتراپی بهره مند شوند. تمرینات قدرتی و تمرینات به تقویت استخوان ها و ماهیچه ها و همچنین تقویت هماهنگی و تعادل کمک می کند.
 • قلب و ریه – فیزیوتراپیست می تواند به افراد کمک کند تا از حمله قلبی پیشگیری کنند و علائم بیماری انسدادی مزمن ریه (COPD) و فیبروز کیستیک را مدیریت کنند و سلامت خود را بازیابند.
 • مغز و سیستم عصبی – فیزیوتراپی همچنین به افراد مبتلا به بیماری های عصبی، از جمله سکته مغزی، مولتیپل اسکلروزیس، بیماری پارکینسون، فلج مغزی و اسپینا بیفیدا کمک می کند.
 • دوران کودکی – کودکانی که از شرایط اسکلتی عضلانی رنج می برند می توانند با درمان فیزیوتراپی تسکین پیدا کنند. به عنوان مثال، عضلات کودک مبتلا به دیستروفی عضلانی به مرور زمان به دلیل از دست دادن قدرت و تحرک ضعیف‌تر می‌شوند. یک برنامه درمانی فیزیوتراپی به بازیابی و حفظ قدرت عضلانی، جلوگیری از سفتی مفاصل و افزایش انعطاف پذیری کمک می کند.
 • شرایط سلامتی مرتبط با سالمندی – افزایش سن ممکن است خطر آرتریت (التهاب مفاصل) و پوکی استخوان (نازک شدن استخوان ها) را افزایش دهد. همچنین به بیماران تعویض مفصل ران کمک می کند تا پس از جراحی بهبود یابند.

فواید فیزیوتراپی

فیزیوتراپی بیشتر از بهبود قدرت، انعطاف پذیری و تحرک است. بسیاری اهمیت فیزیوتراپی در زندگی روزمره را درک نمی کنند. درمان شخصی فیزیوتراپی می‌تواند تجربه‌ای مثبت برای تغییر زندگی ارائه دهد که شما را تشویق می‌کند تا به سبک زندگی سالم‌تری روی بیاورید تا از آسیب‌های آتی یا مکرر جلوگیری کنید و در عین حال سلامت و تندرستی کلی را ارتقا دهید.

مزایای فیزیوتراپی فقط به درمان شرایط دردناک محدود نمی شود. فیزیوتراپی یک رویکرد بدن و ذهن است. درد نه تنها از نظر جسمی روی شما تأثیر می گذارد، بلکه می تواند از نظر روحی و روانی نیز بر شما تأثیر بگذارد. درد مزمن می تواند منجر به اختلالات خواب، تغییرات خلقی، خستگی، کاهش اشتها و مشکل در تمرکز شود. با درمان علت اصلی درد، بهبود سلامت روانی و عاطفی به دنبال دارد.

تمرینات درمانی و تکنیک‌های درمان دستی می‌توانند به تسکین درد و بازیابی مفاصل و مفصل عضلانی کمک کنند و به شما این امکان را می‌دهند که به فعالیت‌های عادی روزانه خود بازگردید و کیفیت زندگی خود را بازیابید.

نیازهای درمانی هر بیمار متفاوت است. این بدان معناست که بدن، نقاط ضعف، درد و ناراحتی و همچنین برنامه درمانی شما باید منحصر به فرد باشد. فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی در شهرک غرب یک ارزیابی و بررسی از نظر سلامت کامل و جامع را برای ایجاد یک برنامه درمانی منحصر به فرد انجام می دهد.

بیماران قبل از شروع فیزیوتراپی از نظر خطر سقوط غربالگری می شوند. این به فیزیوتراپیست اجازه می دهد تا برنامه ورزشی مناسبی را طراحی کند که به طور ایمن و با دقت تعادل شما را به چالش می کشد. هنگامی که سیستم دهلیزی بیمار باعث ایجاد مشکل تعادل می شود، فیزیوتراپیست می تواند مانورهای خاصی را برای بازیابی سریع عملکرد مناسب دهلیزی و کاهش علائم سرگیجه انجام دهد.

 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در شهرک غرب – فیزیوتراپی در سعادت‌ آباد – فیزیوتراپی با بیمه – فیزیوتراپی با دفترچه تامین اجتماعی – فیزیوتراپی در بلوار دریا – فیزیوتراپی در منزل – هزینه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی با بیمه نیروهای مسلح

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک یکی از روشهای درمان اختلالات کف لگن و مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن است. بیوفیدبک ابزاری است که برای توانبخشی کف لگن استفاده می شود. این تکنیک شامل قرار دادن یک وسیله کوچک در پایین بدن هنگام انجام تمرینات کف لگن است. این دستگاه محرک های…

فیزیوتراپی اختلالات کف لگن

فیزیوتراپی اختلالات کف لگن یک درمان موثر و مناسب برای شرایط شایعی مانند بی اختیاری ادرار و مدفوع، افتادگی اندام لگن و دردهای لگنی مزمن است. فیزیوتراپی کف لگن شامل تقویت عضلات کف لگن، آرامش و هماهنگی برای کمک به درمان سفتی یا ضعف عضلات کف لگن و مشکلات مرتبط با آن است. هنگامی که…

فیزیوتراپی در میرداماد

فیزیوتراپی در میرداماد طرف قرارداد با بیمه های پایه و تکمیلی توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما ارائه می شود. فیزیوتراپی از تکنیک های اثبات شده برای کمک به بازگرداندن حرکت و عملکرد هر فردی که تحت تأثیر آسیب، ناتوانی یا وضعیت سلامتی قرار گرفته است استفاده می کند. این یک روش درمانی…

اهمیت فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی

اهمیت فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی سکته مغزی یک آسیب مغزی ناگهانی است که زمانی رخ می دهد که جریان خون به بخشی از مغز قطع شود و معمولا به دلیل انسداد یکی از عروق مغزی به دلیل وجود لخته خود و در موارد کمتر پارگی یکی از عروق مغزی رخ می دهد. سکته مغزی…

فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی

فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما (طرف قرارداد با بیمه ها) ارائه می شود. ستون فقرات از 33 استخوان به نام مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته اند. 7 عدد در گردن، 12 عدد در قسمت میانی پشت و 5 عدد در قسمت تحتانی کمر وجود…

فیزیوتراپی زنان در شریعتی

فیزیوتراپی زنان در شریعتی برای کمک به مشکلات مرتبط با اختلال در عملکرد عضلات کف لگن ، کمردرد و … توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در شریعتی (طرف قرارداد با بیمه) یا توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می شود. فیزیوتراپی نقش مهمی در افزایش سلامت بانوان و بهبود کیفیت زندگی آن ها…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ