فیزیوتراپی در ظفر

  1. خانه
  2. معرفی رشته های توانبخشی
  3. فیزیوتراپی
  4. فیزیوتراپی در ظفر
فیزیوتراپی در ظفر

فیزیوتراپی در ظفر ، شریعتی ، میرداماد ، قلهک و … توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما (طرف قرارداد با بیمه تامین اجتماعی) ارائه می شود.

از بهبود حرکت، افزایش عملکرد ورزشی، تا سلامت روانی بیشتر، مزایایی که می تواند همراه با یک برنامه فیزیوتراپی مناسب باشد، قابل توجه است. 

به طور کلی، فیزیوتراپی راهی برای حفظ یا بازیابی تحرک، رفاه و عملکرد فرد است. درست حدس زدید که این کار از طریق تجهیزات فیزیکی انجام می شود. به ورزش، ماساژ، تحرک دستی، کشش و همچنین استفاده از فناوری‌های نوظهور مانند شوک ویو درمانی متمرکز فکر کنید.

فیزیوتراپی بر درد، کیفیت زندگی، عملکرد فیزیکی و سلامت روانی بیمار، به ویژه در بین کسانی که پس از جراحی بهبود می یابند، تأثیر مثبت دارد.

آزادی که با بازگرداندن حرکت، افزایش کارایی حرکت، یا کاهش درد ناتوان کننده به دست می آید، می تواند زندگی را تغییر دهد، و این چیزی است که ما در مرکز فیزیوتراپی در ظفر بدنبال هستیم. هنگام ارائه طیف وسیعی از خدمات خود، ما یک رویکرد مدرن و مبتنی بر شواهد را اتخاذ می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که بیماران ما از بهترین نتایج ممکن در دنیای واقعی برخوردار می شوند.

فیزیوتراپی می تواند برای بسیاری از نگرانی های حرکتی مفید باشد. صدمات ورزشی، آرتریت، درد، رگ به رگ شدن، شرایط عصبی و سلامت شغلی ممکن است با کمک فیزیوتراپی بهبود یابد.

تمرکز ویژه بر درمان مشکلات پیچیده پا، زانو و مچ پا و همچنین مدیریت مداوم درد است. همراه با تکنیک های ذکر شده در بالا، ما از درمان های کمکی مانند طب سوزنی و پیلاتس برای کمک به رفع این مشکلات استفاده می کنیم.

فیزیوتراپیست ها در ساختارهایی که بدن انسان را تشکیل می دهند و در حرکت متخصص هستند.

فیزیوتراپی حرفه سلامت با تخصص در حرکت و تجویز ورزش در طول عمر در سراسر طیف سلامت است. فیزیوتراپی شامل مداخلات خاص برای افراد و جمعیت هایی است که حرکت و عملکرد آنها توسط بیماری، پیری، آسیب، درد، ناتوانی، بیماری، اختلال یا عوامل محیطی تهدید می شود یا ممکن است تهدید شود. چنین مداخلاتی برای توسعه، بازیابی و حفظ سلامت مطلوب طراحی و تجویز می شوند.

فیزیوتراپی شامل تعامل فیزیوتراپیست با مراجع از جمله خانواده او، مراقبین و سایر متخصصان بهداشتی مرتبط و جوامع است.

فیزیوتراپیست ها متخصصان سلامت مستقلی هستند که با استفاده از تمرین مبتنی بر شواهد، مسئول توسعه، حفظ یا بازیابی عملکرد حرکتی و حرکت در طول عمر هستند. آنها درد را تسکین می دهند و شرایط فیزیکی مرتبط با آسیب، بیماری یا سایر اختلالات را درمان یا پیشگیری می کنند. فیزیوتراپیست ها به بیماران و مراقبان آنها قدرت می دهند تا شرایط را در خارج از محیط های بالینی مدیریت کنند.

فیزیوتراپی در ظفر

هدف آن بازگرداندن حرکت و توانایی عملکردی به پتانسیل کامل فرد است. فیزیوتراپی یک حرفه مستقل است که در آن فیزیوتراپیست تصمیمات درمانی و قضاوت بالینی خود را می گیرند. آنها دائماً نتایج درمان خود را دوباره ارزیابی می کنند و رویکرد خود را تنظیم می کنند.

فیزیوتراپیست ها چه چیزی را درمان می کنند؟

فیزیوتراپیست ها طیف وسیعی از مشکلات فیزیکی را ارزیابی، درمان و مدیریت می کنند. اینها مربوط به سیستم تنفسی، قلبی عروقی، عصبی-عضلانی و اسکلتی عضلانی بدن است.

شرایط اسکلتی عضلانی
فیزیوتراپیست های اسکلتی عضلانی مشکلات مرتبط با عضلات، استخوان ها، اعصاب، غضروف، تاندون ها، رباط ها و مفاصل را درمان می کنند. به طور خاص، آنها می توانند در موارد زیر کمک کنند:

مشکلات ستون فقرات – کمر درد، کمردرد مزمن. لغزش دیسک، فتق دیسک و بیماری دژنراتیو دیسک، تنگی نخاع. سیاتیک. گردن درد، صدمات گردن و شلاق. پوکی استخوان.

آسیب های بافت نرم – آسیب های ورزشی. آسیب فشار تکراری. زانو درد و آسیب های زانو، پارگی مینیسک، آسیب همسترینگ، پارگی ACL، تاندونیت کشکک. درد کشاله ران، درد شانه، درد روتاتور کاف، بورسیت، تاندونیت. درد مچ دست و تونل کارپال. پیچ خوردگی مچ پا، درد پا، فاسیای کف پا، شین اسپلینت.

مشکلات روماتولوژیک – آرتریت. استئوآرتریت (OA)، آرتریت روماتوئید (RA)، اسپوندیلیت آنکیلوزان (AS)، نقرس، آرتریت پسوریاتیک. فیبرومیالژیا درد مفاصل.

توانبخشی – دیسککتومی، لامینکتومی، فیوژن کمری. عملیات شانه تعویض مفصل زانو و تعویض مفصل ران.

بارداری – پا درد و سیاتیک، درد مفصل ساکروایلیاک، درد سمفیز شرمگاهی، کمردرد.

فیزیوتراپی شامل حرکت و ورزش، درمان دستی، آب درمانی و سایر رویکردها است.

تکنیک های فیزیوتراپی

حرکت و ورزش
فیزیوتراپیست توانایی بیمار را برای انجام فعالیت بدنی ارزیابی می کند. آنها به دامنه حرکت، قدرت، حساسیت، هماهنگی، تعادل و انجام وظایف مفصل نگاه می کنند.

تمرینات بدنی باعث افزایش دامنه حرکتی، تقویت عضلات و بهبود تعادل و هماهنگی می شود. فعالیت بدنی و ورزش در پیشگیری و مدیریت بسیاری از بیماری های مزمن موثر است

درمان دستی
درمان دستی می تواند در توانبخشی مهم باشد. مفاصل ما حرکات لغزشی و سر خوردنی کوچکی را هنگامی که در یک محدوده حرکتی حرکت می کنیم انجام می دهند. ما نمی توانیم این حرکات را به تنهایی انجام دهیم، آنها فقط با حرکت اصلی رخ می دهند. پس از آسیب، این حرکات کوچک داخلی مفصل می تواند محدود شده و توانایی ما را برای حرکت مفاصل محدود کند.

فیزیوتراپیست می تواند از حرکات غیرفعال کنترل شده برای شل کردن مفاصل و بافت های آسیب دیده استفاده کند. حرکات غیرفعال حرکاتی هستند که توسط شخص دیگری انجام می شود نه توسط خود ما. به حرکات کوچک و تکراری که روی مفاصل اعمال می شود، تکنیک های موبیلیزاسیون گفته می شود.

تکنیک‌های درمان دستی بافت نرم ممکن است برای شل کردن اسکار و مفاصل متورم پس از آسیب استفاده شود.

آب درمانی
آب درمانی برای درمان اختلالات روماتولوژیک، ارتوپدی و عصبی استفاده می شود. در یک استخر کم عمق گرم با دمای نزدیک به گرمای بدن انجام می شود. تحت راهنمایی فیزیوتراپیست، بیمار تمریناتی را در آب انجام می دهد. مقاومت و کمک آب بدون گرانش به مفاصل و عضلات اجازه می دهد تا با حداقل استرس حرکت کنند. این می تواند تنفس و گردش خون را بهبود بخشد، درد را تسکین دهد، محدوده مفاصل را بهبود بخشد، عضلات را تقویت کند و احساس سلامت عمومی را تقویت کند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی در شریعتی – فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی – فیزیوتراپی کف لگن در شریعتی – فیزیوتراپی در قلهک

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک یکی از روشهای درمان اختلالات کف لگن و مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن است. بیوفیدبک ابزاری است که برای توانبخشی کف لگن استفاده می شود. این تکنیک شامل قرار دادن یک وسیله کوچک در پایین بدن هنگام انجام تمرینات کف لگن است. این دستگاه محرک های…

فیزیوتراپی اختلالات کف لگن

فیزیوتراپی اختلالات کف لگن یک درمان موثر و مناسب برای شرایط شایعی مانند بی اختیاری ادرار و مدفوع، افتادگی اندام لگن و دردهای لگنی مزمن است. فیزیوتراپی کف لگن شامل تقویت عضلات کف لگن، آرامش و هماهنگی برای کمک به درمان سفتی یا ضعف عضلات کف لگن و مشکلات مرتبط با آن است. هنگامی که…

فیزیوتراپی در میرداماد

فیزیوتراپی در میرداماد طرف قرارداد با بیمه های پایه و تکمیلی توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما ارائه می شود. فیزیوتراپی از تکنیک های اثبات شده برای کمک به بازگرداندن حرکت و عملکرد هر فردی که تحت تأثیر آسیب، ناتوانی یا وضعیت سلامتی قرار گرفته است استفاده می کند. این یک روش درمانی…

اهمیت فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی

اهمیت فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی سکته مغزی یک آسیب مغزی ناگهانی است که زمانی رخ می دهد که جریان خون به بخشی از مغز قطع شود و معمولا به دلیل انسداد یکی از عروق مغزی به دلیل وجود لخته خود و در موارد کمتر پارگی یکی از عروق مغزی رخ می دهد. سکته مغزی…

فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی

فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما (طرف قرارداد با بیمه ها) ارائه می شود. ستون فقرات از 33 استخوان به نام مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته اند. 7 عدد در گردن، 12 عدد در قسمت میانی پشت و 5 عدد در قسمت تحتانی کمر وجود…

فیزیوتراپی زنان در شریعتی

فیزیوتراپی زنان در شریعتی برای کمک به مشکلات مرتبط با اختلال در عملکرد عضلات کف لگن ، کمردرد و … توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در شریعتی (طرف قرارداد با بیمه) یا توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می شود. فیزیوتراپی نقش مهمی در افزایش سلامت بانوان و بهبود کیفیت زندگی آن ها…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ