فیزیوتراپی در قلهک

  1. خانه
  2. معرفی رشته های توانبخشی
  3. فیزیوتراپی
  4. فیزیوتراپی در قلهک
فیزیوتراپی در قلهک

فیزیوتراپی در قلهک ، پاسداران ، شریعتی ، میرداماد ، ظفر و … توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود.

فیزیوتراپی یک روش درمانی در حوزه توانبخشی است که در صورت آسیب دیدگی، بیماری یا سایر شرایط سلامت مزمن به بازگرداندن حرکت و عملکرد طبیعی بدن کمک می کند.

فیزیوتراپی بسته به نوع درمانی که ارائه می کنند به انواع مختلفی طبقه بندی می شود. به بیشتر بیماران ترکیبی از دو یا چند نوع فیزیوتراپی داده می شود. فیزیوتراپی به درمان بسیاری از آسیب ها و مشکلات سلامتی که تحرک فرد را محدود می کند کمک می کند و می تواند برای افراد در سنین بالا نیز معجزه کند. مزایای فیزیوتراپی حتی تا کمک به ورزشکاران گسترش می یابد.

با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی در قلهک شما می توانید یک برنامه فیزیوتراپی سفارشی برای خود دریافت کنید که به شما در بازگرداندن عملکرد طبیعی کمک می کند و حرکات بدن و تعدیل سبک زندگی را تشویق می کند که همچنین می تواند به جلوگیری از عوارض بیشتر کمک کند و همچنین سلامت و تندرستی کلی را افزایش دهد. بسیاری از پزشکان معمولا فیزیوتراپی را به بسیاری از بیماران زمانی که مشکل سلامتی در مرحله اولیه است پیشنهاد می کنند. اساساً به عنوان یک رویکرد طبیعی و محافظه کارانه برای مدیریت مشکلات سلامت در نظر گرفته می شود. فیزیوتراپی مزایای بسیار دیگری نیز دارد که می‌تواند مانند سایر دوره‌های درمانی مؤثر و یا حتی گاهی بهتر باشد.

فواید فیزیوتراپی در قلهک

کاهش احساس درد
فیزیوتراپی می تواند به از بین بردن درد مفاصل و بافت های نرم کمک کند. فیزیوتراپی را می توان برای التیام زخم های قدیمی نیز مورد استفاده قرار داد، اما باید به هر درد عضلانی که بیش از حد طول می کشد توجه کنید. تکنیک های مختلفی مانند تیپینگ، التراسوند، اشعه ماوراء بنفش برای تحریک امواج الکتریکی و بازیابی حرکت ماهیچه ها و مفاصل استفاده می شود. فیزیوتراپی به مدیریت درد حاد و مزمن کمک می کند. اگر دردهای مکرر زیادی را تجربه می کنید، بهتر است در مورد فیزیوتراپی به عنوان یک دوره درمانی با پزشک مشورت کنید.

تسکین میگرن
فیزیوتراپی همچنین می تواند به کاهش دردهای میگرنی کمک کند. در صورت استفاده از جلسات فیزیوتراپی توسط متخصص می توانید از مصرف دارو برای دوره های سردرد شدید خودداری کنید. ماساژ می تواند به آرامش ماهیچه ها کمک کند و در نتیجه شدت سردردهای میگرنی را کاهش دهد. راهکارهای فیزیوتراپی به بهبود جریان خون کمک کرده و سطح استرس را کاهش می دهد، که ممکن است باعث حمله میگرن شود. علاوه بر این، هورمون های حس خوب طبیعی بدن شما با کمک این درمان طبیعی شروع به جریان می کنند.

بهبودی از آسیب
فیزیوتراپی ترکیبی از پیشگیری از آسیب و همچنین درمان پایدار آن است. افراد پس از شکستگی باید به فیزیوتراپ مراجعه کنند تا بتوانند به شما در تحرک اندام کمک کنند. عدم مراقبت پس از شکستگی نیز می تواند منجر به تغییر شکل دائمی در اندام های شکسته شود. فیزیوتراپی می تواند به شما کمک کند تا آسیب را به آرامی و به طور موثر بهبود بخشید. در مواردی که آسیب خیلی شدید نیست، باز هم باید به فیزیوتراپیست مراجعه کنید. ممکن است نیازی به بازدیدهای منظم درمانی نداشته باشید، اما ممکن است تمرینات خاصی را به شما پیشنهاد کنند. مراجعه به فیزیوتراپیست نیز به شما در حفظ یک روتین کمک می کند.

اجتناب از جراحی
کاهش نیاز به جراحی یکی از مزایای مراجعه به متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در قلهک است، درست است که یک بیماری ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد، اما گاهی اوقات باید راه محافظه‌ کارانه‌ تری را امتحان کنیم که فیزیوتراپی است. ممکن است مانند جراحی سریع نباشد، اما گاهی اوقات می تواند وضعیت را به اندازه ای بهبود بخشد که ممکن است به آن نیاز نداشته باشید. شما باید به متخصصان سلامت اجازه دهید تصمیم بگیرند که چه چیزی برای شما بهتر است. گاهی اوقات، افراد برای بهبودی کامل به هر دوی آنها نیاز دارند.

سایر فواید مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی در قلهک

درمان آسیب های مرتبط با ورزش
ورزشکاران درگیر حرکات بدنی منظم هستند که می تواند باعث آسیب های جسمانی شود. برخی از ورزش‌ها شما را در معرض خطر ابتلا به برخی بیماری‌های خاص مانند آرنج گلف بازان، پارگی ACL، کشیدگی همسترینگ و غیره قرار می‌دهند. بنابراین، می‌توانید از فیزیوتراپی برای مدیریت آسیب های ورزشی و کمک به بازگشت سریع تر به میادین ورزشی بهره ببرید.

مدیریت دیابت و بیماری های قلبی
فیزیوتراپی همچنین می تواند به مدیریت دیابت کمک کند. بیماران دیابتی از درد در ناحیه زانو، شانه، گردن و کمر که ناشی از افزایش سطح قند خون است، شکایت زیادی دارند. اگر می خواهید درد ناشی از دیابت را کنترل کنید، ورزش های خاصی می توانند به شما کمک کنند. سطح قند شما را متعادل می کند، بنابراین دیابت را مدیریت می کند. برنامه های ورزشی موثری وجود دارد که می تواند به کنترل قند خون و کاهش درد کمک کند. فیزیوتراپی همچنین می تواند به پیشگیری از بیماری قلبی و سکته کمک کند.

تحرک را بهبود می بخشد
یکی از مهمترین مزایای فیزیوتراپی در قلهک این است که به بهبود تحرک بدن شما کمک می کند. اگر فردی هنگام ایستادن، نشستن، راه رفتن یا حرکت با مشکلاتی مواجه است، بدون در نظر گرفتن سن و جنسیت، فیزیوتراپی می تواند کمک کننده باشد. چندین تمرین کششی و تقویتی وجود دارد که به بازگرداندن توانایی حرکتی طبیعی کمک می کند.

نکات پایانی

بنابراین، فیزیوتراپی یکی از بهترین درمان‌ها برای بسیاری از بیماری‌ها و بیماری‌های مزمن است و فواید زیادی در سبک زندگی دارد. با این حال، مطمئن شوید که برای فیزیوتراپی فقط توسط یک فیزیوتراپیست تایید شده مراجعه کنید. و اگر سوالی در رابطه با فیزیوتراپی دارید، می توانید با متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در قلهک تماس بگیرید و در مورد آن صحبت کنید. فیزیوتراپی فقط یک دوره درمانی جایگزین نیست، بلکه برای افراد در هر شرایطی مفید است.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در قلهک – فیزیوتراپی در پاسداران – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی دیسک کمر – فیزیوتراپی برای کمردرد – فیزیوتراپی در منزل – کلینیک فیزیوتراپی در شمال تهران – فیزیوتراپی زانودرد

مقالات بیشتر

درمان گرفتگی کمر با فیزیوتراپی در منزل

درمان گرفتگی کمر با فیزیوتراپی در منزل و کلینیک توسط متخصصان با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. گرفتگی کمر که به اسپاسم عضلانی نیز معروف است، انقباضات غیرارادی عضلات پشت است. این انقباضات می تواند ناگهانی و شدید باشد و باعث ایجاد درد شدید در ناحیه آسیب دیده شود….

کایروپرکتیک در منزل با بیمه

کایروپراکتیک در منزل با بیمه توسط متخصصان و درمانگران با تجربه ما برای کمک به درمان مشکلات مرتبط با ستون فقرات ارائه می شود. کایروپرکتیک نوعی از طب جایگزین است که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات مربوط به سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تمرکز دارد. رویکرد اصلی مورد استفاده در درمان…

راهکارهای درمان قطعی سیاتیک

راهکارهای درمان قطعی سیاتیک سیاتیک وضعیتی است که باعث درد، بی حسی یا سوزن سوزن شدن در ناحیه کمر، باسن و پاها می شود. این عصب معمولاً به دلیل فشرده شدن یا تحریک عصب سیاتیک که بزرگترین عصب بدن است و از قسمت پایین کمر از باسن و پایین پاها عبور می کند، ایجاد می…

دکتر متخصص کایروپراکتیک تهران

دکتر متخصص کایروپراکتیک تهران، یک متخصص مراقبت های بهداشتی است که در تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تخصص دارد. متخصصان کایروپراکتیک بر این باورند که بسیاری از مشکلات سلامتی می تواند ناشی از ناهماهنگی ستون فقرات باشد که با سیستم عصبی بدن و فرآیندهای طبیعی بهبودی تداخل…

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در تهران در حوزه های تخصصی ارتوپدی ، نورولوژی و کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که بر کمک به افراد برای بازیابی و حفظ عملکرد فیزیکی، حرکت و تحرک تمرکز دارد. فیزیوتراپیست ها با افراد در هر سنی…

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ