فیزیوتراپی در منزل برای افراد سالمند

  1. خانه
  2. معرفی رشته های توانبخشی
  3. فیزیوتراپی
  4. فیزیوتراپی در منزل برای افراد سالمند
فیزیوتراپی در منزل برای افراد سالمند

فیزیوتراپی در منزل برای افراد سالمند کمک زیادی به بهبود کیفیت زندگی این عزیزان و کاهش عوارض ناشی از افزایش سن می کند.

فیزیوتراپیست ها نقش حیاتی و مهمی در کار با سالمندان دارند. آنها در پیشگیری از بیماری و ناتوانی، درمان شرایط فعلی، مدیریت مراقبت های بستری و پیگیری در جامعه نقش دارند. آن‌ها می‌توانند مسائلی را که بیشترین تأثیر را بر زندگی یک فرد می‌گذارند شناسایی کنند و به آنها کمک کنند تا برای بهبود آن‌ها تلاش کنند که منجر به کیفیت بهتر زندگی و استقلال بیشتر می‌شود.

فیزیوتراپیست ها دارای طیف گسترده ای از مهارت ها هستند که می توانند برای بسیاری از بیماری هایی که افراد سالمند از آن رنج می برند، بهره مند شوند. فیزیوتراپیست های مراقبت از سالمندان در ارزیابی، درمان و مدیریت طولانی مدت افراد سالمند در خانه هایشان، بیمارستان ها و خانه های مراقبت تخصص دارند.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در منزل برای افراد سالمند خدمات تخصصی فیزیوتراپی سالمندان را برای کمک به این عزیزان برای غلبه بر چالش های دوران سالمندی ارائه می دهند.

با بالا رفتن سن، تغییراتی در تمام سیستم های بدن ما رخ می دهد مانند کاهش قدرت عضلانی، تعادل یا بینایی ضعیف، افزایش وزن، کاهش هماهنگی، مفاصل دردناک، درک کندتر و کاهش توانایی واکنش سریع به شرایط. ما عمدتاً با این موارد به خوبی کنار می آییم زیرا تغییرات آهسته است و ما خودمان را تطبیق می دهیم، اما اگر تغییرات سریع باشند یا همزمان چندین چالش داشته باشیم، این می تواند بر استقلال و تحرک ما تأثیر منفی بگذارد.

بیماری هایی مانند فشار خون بالا، بیماری قلبی، بیماری مزمن ریوی، آرتریت، پوکی استخوان، دیابت و بیماری های عصبی نیز می توانند تأثیر مهمی بر توانایی ما برای مستقل ماندن در خانه و محیط اطراف خود داشته باشند.

با این حال، لازم نیست این تغییرات به طور کامل به عنوان بخشی اجتناب ناپذیر از پیری پذیرفته شوند. ما می‌توانیم کارهای زیادی برای جلوگیری از زوال توانایی‌هایمان انجام دهیم و تأثیری که بر توانایی‌ها و زندگی‌مان می‌گذارد را محدود کنیم با راهکارهای توانبخشی از جمله فیزیوتراپی.

بسیاری از سالمندان همچنان مستقل و سالم هستند، اما با گذشت زمان ممکن است شرایط پیچیده ای ایجاد شود و ضعیف تر و ناتوان تر شوند.

افراد مسن نیازهای تخصصی دارند و اغلب در هر زمان بیش از یک وضعیت پزشکی دارند که ارزیابی و مدیریت مشکل آنها را پیچیده می کند.

فیزیوتراپی در منزل برای افراد سالمند

جلسه اولیه فیزیوتراپی در منزل شامل یک ارزیابی دقیق از شرایط فرد سالمند ، بیماریهای زمینه ای ، مشکلات جسمی و حرکتی و … می شود که یک دید کلی به فیزیوتراپیست می دهد.

هنگامی که فیزیوتراپیست مشکل و وضعیت سلامت عمومی فرد را درک کرد، می تواند شروع به بررسی ناحیه مورد نظر کند. این ممکن است یک رویکرد کلی در مورد تعادل و قدرت عضلانی باشد یا می‌تواند بیشتر متمرکز باشد مانند نگاه کردن به حرکت مفصل شانه و آزمایش توانایی آن برای حرکت عادی و انجام فعالیت‌های عملکردی.

فیزیوتراپیست چه درمان هایی ممکن است ارائه دهد؟

بسیاری از مهارت هایی که یک متخصص فیزیوتراپی در منزل برای افراد سالمند می تواند ارائه دهد، در ارزیابی دقیق و واضح مشکلات جسمانی است که فرد از آنها رنج می برد. سپس می توان توضیحی در مورد وضعیت ارائه داد و یک برنامه درمانی فردی تدوین کرد.

بهبود تعادل، قدرت و تحرک اغلب اهداف اصلی هستند. اگر فرد از درد رنج می‌برد، ممکن است با ورزش، ماساژ، درمان‌های گرما یا سرما، دستگاه‌های TENS، آب درمانی در استخر و مشاوره به این مشکل رسیدگی شود.

درمان‌های ورزشی شامل کار انعطاف‌پذیری، تمرین‌های تقویتی، تمرین‌های تسکین درد، تمرینات استقامتی و کارهای عملکردی مانند تمرین پله‌ها، بلند شدن از روی صندلی و بلند شدن از روی زمین است.

فیزیوتراپیست همچنین می تواند در مورد اصلاح راه رفتن و استفاده ایمن از وسایل کمکی راه رفتن مانند عصا مشاوره دهند.

افراد سالمند ممکن است از طیف وسیعی از شرایط پزشکی رنج ببرند که شایع ترین آن ها عبارتند از:

سکته مغزی

فیزیوتراپیست های نورولوژیک متخصص برای ارزیابی، درمان و مدیریت بیماران سکته مغزی تحت آموزش های پیشرفته قرار می گیرند. آنها می توانند در موارد زیر کمک کنند:

  • ضعف یا فلج (همی پلژی) عضلات یک طرف بدن. توانایی هدایت آسان حرکات ممکن است از بین برود.
  • اسپاستیسیتی، افزایش مداوم اسپاسم در عضلات، ممکن است در حرکت طبیعی اختلال ایجاد کند.
  • از دست دادن احساس یا وجود احساسات غیرمعمول.
  • از دست دادن رفلکس های وضعیتی و تعادلی ممکن است به معنای دشواری در حفظ وضعیت ایمن نشستن یا ایستادن باشد و توانایی راه رفتن را محدود کند.
  • مفاصل سمت آسیب دیده ممکن است به دلیل عدم استفاده سفت شوند و سفت، دردناک و سفت شوند.

فیزیوتراپیست های عصبی، درمان را به سمت تشویق توانایی مغز برای سازماندهی مجدد مسیرهای خود برای جبران آسیب ناشی از سکته مغزی هدایت می کنند.

متخصصان فیزیوتراپی در منزل برای افراد سالمند بیماران را برای به حداقل رساندن اسپاستیسیتی، ایجاد یک برنامه حرکتی، تمرین تعادل نشستن یا ایستادن، حفظ دامنه حرکتی مفاصل، تمرین حرکات اندام و وظایف عملکردی قرار می دهند و در مورد نحوه رفتار با بیماران برای به حداقل رساندن آسیب و تشویق به بهبود توصیه می کنند.

بیماری پارکینسون

بیماری پارکینسون یک بیماری عصبی است که در اثر از بین رفتن سلول‌های بخشی از مغز که حرکات خودکار را کنترل می‌کند، ایجاد می‌شود. علائم معمولی عبارتند از لرزش، مشکل در شروع حرکت، سفتی عضلات، کندی حرکت و از دست دادن حالت چهره.

فیزیوتراپی برای این بیماری بر بهبود وضعیت بدنی، عملکرد بازو، راه رفتن، تعادل و آموزش مدیریت ایمن انتقال از یک موقعیت به موقعیت دیگر تمرکز دارد. فیزیوتراپیست ها از ورزش و استراتژی برای کمک به شروع حرکت برای بهبود استقلال و ایمنی استفاده می کنند.

سقوط

زمین خوردن شایع ترین علت مرگ و میر ناشی از آسیب در افراد بالای 65 سال است که آسیب های سر و شکستگی شایع ترین نتایج آن است. در افراد بالای 65 سال، از هر سه نفر یک نفر هر سال و در افراد بالای 80 سال، از هر دو نفر یک نفر هر سال دچار زمین خوردن می شود.

سقوط های مکرر منجر به افزایش بستری شدن در بیمارستان، نرخ بالاتر مراقبت های طولانی مدت و افزایش مرگ و میر می شود.

فیزیوتراپیست ها می توانند مشکلات فیزیکی را که ممکن است در خطر سقوط نقش داشته باشند، ارزیابی کنند، به قدرت، تعادل، ثبات و تحرک عضلانی نگاه کنند و برنامه ای برای تقویت و بهبود تعادل ایجاد کنند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل شریعتی – فیزیوتراپی در منزل سعادت آباد – فیزیوتراپی سالمندان در منزل – فیزیوتراپی با دفترچه بیمه – فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی – فیزیوتراپی برای افراد سالمند در منزل – فیزیوتراپی در منزل برای افراد سالمند

مقالات بیشتر

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

درمان کمر درد بدون جراحی

درمان کمر درد بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. کمردرد به ناراحتی یا درد احساس شده در پشت اشاره دارد که می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. کمردرد یک بیماری شایع است که می تواند افراد را در هر سنی تحت تاثیر…

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل توسط متخصصان با تجربه ما که تجربه و آشنایی کامل با تکنیک های ماساژ را دارند ارائه می شود. ماساژ درمانی اغلب در فیزیوتراپی به عنوان یک درمان مکمل برای کمک به تسکین درد، کاهش تنش عضلانی، بهبود گردش خون و تقویت آرامش استفاده می شود. این یک تکنیک…

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در بسیاری از بیماران موفقیت آمیز است و نیاز به انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند. تنگی کانال نخاعی یک وضعیت پزشکی است که در آن فضاهای داخل کانال نخاعی که نخاع و اعصاب را در خود جای داده است، باریک می…

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت است و نمی توان یک روش درمانی واحد را برای تمام افراد در نظر گرفت. فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین و بهترین روشهای درمان غیرجراحی مشکلات ستون فقرات شناخته می شود که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران به…

کایروپراکتیک دیسک کمر و گردن با بیمه

کایروپراکتیک دیسک کمر و گردن کایروپراکتیک یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات مکانیکی سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تمرکز دارد. متخصصان کایروپراکتیک از یک رویکرد عملی برای دستکاری یا تنظیم ستون فقرات با هدف بازگرداندن حرکت مناسب و تراز مهره های ستون فقرات استفاده…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ