فیزیوتراپی در منزل برای سالمندان

  1. خانه
  2. معرفی رشته های توانبخشی
  3. فیزیوتراپی
  4. فیزیوتراپی در منزل برای سالمندان
فیزیوتراپی در منزل برای سالمندان

فیزیوتراپی در منزل برای سالمندان نقش موثری در بهبود کیفیت زندگی افراد سالمند دارد و مشکلات حرکتی سالمندان را به حداقل می رساند.

به عنوان بخشی از روند پیری، بدن شروع به از دست دادن قدرت، تحرک و انعطاف پذیری می کند. اگر این موضوع کنترل نشود می تواند منجر به عواقب سلامتی خاصی شود. اما می توان با مداخله صحیح یک درمانگر، یک برنامه فیزیوتراپی برای مراقبت از فرد سالمند طراحی کرد.

مراقبت از سالمندان شامل مجموعه ای از اقدامات پیشگیرانه و مداخله ای برای ارائه حفاظت و بهبود کیفیت زندگی است. تیم درمانگران فیزیوتراپی در منزل ما می توانند خدمات گسترده ای را برای مراقبت از سالمندان در منزل خود ارائه دهند. این تروما و دشواری سفر به قرار ملاقات را از بین می برد، به این معنی که بیماران مسن می توانند مراقبت های مورد نیاز خود را به راحتی دریافت کنند.

یکی از جنبه های کلیدی فیزیوتراپی در منزل برای سالمندان، ارزیابی خطرات سقوط و اجرای پیشگیری از سقوط است. این امر ایمنی بیماران مسن را با کاهش خطر صدماتی که بهبودی از آنها بسیار دشوار است تضمین می کند.

فیزیوتراپیست متخصص در مراقبت از سالمندان ابتدا ارزیابی نیازها، الزامات و توانایی های بیمار سالمند را در خانه یا خانه مراقبتی خود انجام می دهد. آنها همچنین یک ارزیابی را با در نظر گرفتن عوامل محیطی برای کاهش خطر سقوط و تصادف انجام خواهند داد. اگر اعتقاد بر این است که ارزیابی کاردرمانی توسط یک کاردرمانگر لازم است، ما می توانیم این کار را ترتیب دهیم.

پیشگیری از سقوط در بیماران مسن بسیار مهم است، زیرا زمین خوردن می‌تواند به سلامت جسمی و اعتماد به نفس آسیب برساند، به‌ویژه شکستگی‌هایی را که بهبودی از آنها بسیار دشوار است، در خطر می‌اندازد. چند اقدام پیشگیرانه اندیشیده شده می تواند به ایمن نگه داشتن بیماران مسن کمک کند.

فواید فیزیوتراپی در منزل برای سالمندان

مزایای فیزیوتراپی برای سالمندان به خوبی ثابت شده است. با این حال بسیاری از مردم هنوز فکر می کنند که فیزیوتراپی فقط برای ورزشکارانی است که پس از مصدومیت بهبود می یابند. در حقیقت فیزیوتراپی به همان اندازه که روی ریکاوری و ترمیم متمرکز است، بر پیشگیری از آسیب و افزایش تحرک نیز متمرکز است.

افراد مسن ممکن است از طیف وسیعی از مسائل از جمله آرتریت، کمردرد، درد مفاصل، سفتی عضلات، آسیب رباط، التهاب و عدم تحرک رنج ببرند. صدها موضوع مرتبط با پیری وجود دارد که می توان با فیزیوتراپی به عنوان بخشی از یک رژیم سلامتی جامع از آنها پیشگیری، درمان یا مدیریت کرد. متأسفانه، ما برای بررسی همه آنها در اینجا وقت نداریم، بنابراین اجازه دهید به هشت مزیت برتر نگاه کنیم:

درمان درد
درد گردن، کمر و مفاصل اغلب نتیجه عضلات سفت یا ضعیف، جریان خون محدود و عدم تحرک است. فیزیوتراپی می تواند جریان خون، انعطاف پذیری، قدرت مرکزی و تحرک را افزایش دهد.

ورزش ایمن
ورزش برای افراد در هر سنی مهم است، اما همچنین می تواند برای افراد مسن، به ویژه کسانی که بیماری قلبی، پوکی استخوان یا سایر مشکلات رایج سلامتی دارند، خطرآفرین باشد. فیزیو روشی عالی برای سالمندان است که تحت نظارت دقیق متخصصان سلامتی ورزش کنند – خطر آسیب‌های ناشی از ورزش را کاهش می‌دهد.

ایجاد قدرت و ثبات
افزایش قدرت و تعادل یکی از فواید فیزیوتراپی در منزل برای سالمندان است. لغزش و زمین خوردن در هر سنی خطرناک است، اما به ویژه برای سالمندان رایج و خطرناک است. فیزیوتراپی به افراد مسن کمک می کند تا بدون ترس از زمین خوردن یا سر خوردن، قدرت و ثبات لازم برای زندگی بر اساس شرایط خود را ایجاد کنند.

منافع اجتماعی
فیزیوتراپی نیز یک تجربه اجتماعی است. سالمندان یک به یک با فیزیوتراپیست کار خواهند کرد که به آنها کمک می کند تا به اهداف رفاهی و سلامتی خود دست یابند.

گزینه درمانی غیر تهاجمی و غیر دارویی
فیزیوتراپی در منزل برای سالمندان یک گزینه درمانی عالی غیر تهاجمی و غیر دارویی است. ایجاد قدرت و انعطاف‌پذیری به درمان طیف وسیعی از مسائل کمک می‌کند و همچنین از آسیب‌ها جلوگیری می‌کند (و در نتیجه از درمان‌های تهاجمی که ممکن است نیاز داشته باشند، جلوگیری می‌کند). با افزایش سن افراد، گزینه های جراحی به طور فزاینده ای خطرناک می شوند، دور ماندن از میز درمان باید اولویت اصلی هر سالمندی باشد.

عامل دیگری که باید در نظر گرفت این است که داروهای ضد درد (حتی گزینه‌های بدون نسخه) گاهی اوقات می‌توانند با داروهای دیگر مصرف‌شده برای بیماری‌های مزمن تداخل داشته باشند. اجتناب از مصرف داروی اضافی یکی از ملاحظات مهم هر برنامه سلامت و تندرستی است.

قبل و بعد از جراحی
گاهی اوقات جراحی اجتناب ناپذیر است. فیزیوتراپی به بهبودی پس از جراحی کمک می کند و می تواند قبل از جراحی قدرت خود را افزایش دهد. هر نوع ورزش از ظرفیت قلب و عروق و گردش خون محافظت و افزایش می دهد. فیزیو پس از جراحی به بیماران کمک می کند تا قدرت و تحرک خود را بازیابی کنند.

مزایای سلامت روان
ورزش فواید سلامت روانی دارد. برای سالمندانی که ممکن است با درد جسمی، سازگاری با دوران بازنشستگی یا تغییر در شیوه زندگی خود دست و پنجه نرم کنند، حفظ سلامت روانی به اندازه سلامت جسمانی مهم است. ورزش می تواند با ترشح اندورفین، اضطراب و افسردگی را کاهش دهد.

استقلال
همه این مزایا به یک جزء حیاتی زندگی سالمندان اضافه می شود: استقلال. حفظ استقلال کلید کیفیت زندگی، کرامت و شادی سالمندان است. فیزیوتراپی موثر شما را از روی صندلی چرخدار دور نگه می دارد و حتی برای مدت طولانی تری پشت فرمان خواهید ماند. این تفاوت بین زندگی شخصی و نیاز به مراقبت در خانه یا حتی زندگی در خانه سالمندان است. استقلال، تحرک و کیفیت زندگی علاوه بر فواید مستقیم سلامت روانی که ورزش منظم ارائه می‌کند، فواید زیادی برای سلامت روان دارد.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل برای سالمندان – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در تهرانپارس – فیزیوتراپی در نارمک – درمان پیچ خوردگی مچ پا با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در منزل شمال تهران – فیزیوتراپی در منزل تهران نو – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – هزینه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل کرج

مقالات بیشتر

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

درمان کمر درد بدون جراحی

درمان کمر درد بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. کمردرد به ناراحتی یا درد احساس شده در پشت اشاره دارد که می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. کمردرد یک بیماری شایع است که می تواند افراد را در هر سنی تحت تاثیر…

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل توسط متخصصان با تجربه ما که تجربه و آشنایی کامل با تکنیک های ماساژ را دارند ارائه می شود. ماساژ درمانی اغلب در فیزیوتراپی به عنوان یک درمان مکمل برای کمک به تسکین درد، کاهش تنش عضلانی، بهبود گردش خون و تقویت آرامش استفاده می شود. این یک تکنیک…

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در بسیاری از بیماران موفقیت آمیز است و نیاز به انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند. تنگی کانال نخاعی یک وضعیت پزشکی است که در آن فضاهای داخل کانال نخاعی که نخاع و اعصاب را در خود جای داده است، باریک می…

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت است و نمی توان یک روش درمانی واحد را برای تمام افراد در نظر گرفت. فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین و بهترین روشهای درمان غیرجراحی مشکلات ستون فقرات شناخته می شود که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران به…

کایروپراکتیک دیسک کمر و گردن با بیمه

کایروپراکتیک دیسک کمر و گردن کایروپراکتیک یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات مکانیکی سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تمرکز دارد. متخصصان کایروپراکتیک از یک رویکرد عملی برای دستکاری یا تنظیم ستون فقرات با هدف بازگرداندن حرکت مناسب و تراز مهره های ستون فقرات استفاده…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ