فیزیوتراپی در منزل برای فتق دیسک

 1. خانه
 2. معرفی رشته های توانبخشی
 3. فیزیوتراپی
 4. فیزیوتراپی در منزل برای فتق دیسک
فیزیوتراپی در منزل برای فتق دیسک

فیزیوتراپی در منزل برای فتق دیسک توسط متخصصان ما برای آن دسته از عزیزانی که به دلیل درد و مشکل جسمی نمی توانند به کلینیک فیزیوتراپی مراجعه کنند ارائه می شود.

زمانی که غضروف بالشتک مانند بین استخوان های ستون فقرات به دلیلی آسیب دیده و پاره می شود قسمت میانی درون دیسک به فضای بیرونی نشت کرده و ممکن است سبب وارد شدن فشار به اعصاب نخاعی که از آن ناحیه عبور می کنند شده و علائم و عوارضی را برای بیمار ایجاد کند.

بیرون زدگی دیسک کمر یکی از بیماری های جدی ستون فقرات است که شیوع آن در بین افراد بالای ۵۵ سال بیش از سایر افراد است.

فیزیوتراپی موثرترین روش درمان غیرجراحی دیسک کمر است که متخصصان ما علاوه بر کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ، بصورت خدمات فیزیوتراپی در منزل نیز آن را ارائه می دهند.

دلایل و عوامل مختلفی در بروز فتق دیسک نقش دارند از جمله افزایش سن ، بلند کردن اجسام سنگین و اضافه وزن، وارد شدن ضربه به ستون فقرات و فشارهای تکراری به ستون فقرات نیز با افزایش خطر فتق دیسک همراه است.

در افراد جوان دیسک نرم و انعطاف پذیر است و ضربات وارده به ستون فقرات را به خوبی جذب می کند. با این حال، با افزایش سن افراد، دیسک ها رطوبت و انعطاف پذیری خود را از دست می دهند و در این شرایط وارد شدن فشار حتی کم خطر بیرون زدگی دیسک را به همراه دارد.

خوشبختانه فیزیوتراپی در اغلب مبتلایان به فتق دیسک موثر است و نیازی به انجام جراحی های پرهزینه و پرخطر وجود ندارد ، متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی خدمات تخصصی فیزیوتراپی را برای درمان دیسک کمر و عوارض آن ارائه می دهند و عزیزانی که به دلیل مشکلات ناشی از بیرون زدگی دیسک کمر نمی توانند به طور حضوری به کلینیک فیزیوتراپی مراجعه کنند می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل متخصصان ما بهره ببرند.

متخصصان ما برنامه های درمانی را بطور منحصر بفرد و با توجه به شرایط هر بیمار را طراحی می کنند تا به افراد مبتلا به فتق دیسک کمک کنند تا حرکت طبیعی خود را بازیابند، درد را کاهش دهند و به فعالیت های معمول خود بازگردند.

علائم فتق دیسک کمر

نوع و محل علائم شما به محل و جهت فتق دیسک و میزان فشار روی اعصاب مجاور بستگی دارد.

 • احساس درد در کمر که به به دیگر اندام ها نیز منتشر می شود و می تواند منجر به اختلالات حرکتی و ناتوانی در انجام فعالیت های روزمره شود.
 • کاهش انعطاف پذیری و دامنه حرکتی ستون فقرات به دلیل درد و خشکی ستون فقرات
 • محدودیت های حرکتی ستون فقرات
 • گزگز کردن و سوزن سوزن شدن اندام ها در صورت درگیری ریشه های عصبی نخاعی
 • ضعف عضلات و پاها
 • ناتوانی در خم و راست کردن ستون فقرات
 • لنگیدن هنگام راه رفتن.
 • تشدید درد هنگام سرفه، عطسه و یا حرکات ستون فقرات
 • تشدید درد هنگام نشستن طولانی
 • تشدید درد در ابتدای روز و پس از بیدار شدن از خواب
 • ضعف پیشرونده پاها و مشکلاتی همچون بی اختیاری ادرار و مدفوع از عوارض جدی هستند که در صورت درگیری ریشه های عصبی نخاعی رخ می دهند.

فیزیوتراپی در منزل برای فتق دیسک

همانطور که گفته شد فیزیوتراپی موثرترین روش در درمان غیرجراحی فتق دیسک است که توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی ، بالاتر از میرداماد ارائه می شود و در صورتی که بیماران عزیز به دلیل درد نتوانند به کلینیک فیزیوتراپی مراجعه کنند بصورت خدمات فیزیوتراپی در منزل نیز ارائه می شود.

متخصصان ما ابتدا اقدام به ارزیابی دقیق شرایط بیماران کرده و بر اساس شرایط هر بیمار برنامه درمانی منحصر بفردی را تنظیم می کنند که می تواند شامل انواع مدالیته های ضدردرد مانند لیزر پرتوان ، الکتروتراپی و … تا تکنیک های درمان دستی و ماساژ ستون فقرات و سوزن خشک و مهم ترین بخش که تمرینات ورزشی است ، می باشد.

راهکارهای فیزیوتراپی در منزل برای فتق دیسک کمر به بیماران کمک می کند تا با کمترین میزان درد و ناراحتی به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازند و سبک زندگی فعال خود را دنبال کنند.

دکتر فیزیوتراپی دیسک کمر به بیماران کمک می کند تا موقعیت های دردناک را شناسایی و از قرارگیری در آن موقعیت ها اجتناب کنند.

تمرینات کششی ، تمرینات تقویتی و تمرینات دامنه حرکتی از مهم ترین راهکارهایی هستند که برای مبتلایان به دیسک کمر در نظر گرفته می شوند.

ورزش در آب می تواند راهی عالی برای فعال ماندن از نظر بدنی در زمانی که درد بیمار زیاد است باشد.

فیزیوتراپیست همچنین به بیماران نحوه صحیح انجام فعالیت ها را برای جلوگیری از تشدید بیرون زدگی دیسک کمر و تشدید علائم آموزش می دهد.

دکتر فیزیوتراپی در منزل برای فتق دیسک کمر نحوه انجام تمرینات ورزشی را به مبتلایان به دیسک کمر آموزش می دهد تا بیمار در هر فرصتی در شبانه روز بتواند آن ها را انجام دهد.

نکات کلی برای مبتلایان به فتق دیسک کمر

 • با اجتناب از هرگونه فعالیتی که باعث بدتر شدن علائم در بازوها یا پاها می شود، به ناحیه مورد نظر استراحت دهید.
 • از استراحت در رختخواب خودداری کنید ، چراکه کاهش تحرک به معنای استراحت مطلق سبب ضعیف شدن عضلات شکم و کمر شده و علائم بیماران را تشدید می کند.
 • در خانه فعال بمانید و چند بار در روز به پیاده روی کوتاه بروید. حرکت و فعالیت به اندازه باعث کاهش درد و سفتی می شود و به شما کمک می کند تا احساس بهتری داشته باشید.
  هر 2 ساعت یکبار کمپرس یخ را به مدت 15 تا 20 دقیقه روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید.
 • استفاده از داروهای ضددرد و ضدالتهاب مانند ایبوپروفن و ناپروکسن برای تسکین علائم و انجام راحت تر تمرینات ورزشی توصیه می شود.
 • روی صندلی های محکم بنشینید. کاناپه های نرم و صندلی های راحتی ممکن است مشکلات شما را بدتر کنند.

 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل برای فتق دیسک کمر – فیزیوتراپی دیسک کمر در منزل – فیزیوتراپی در شریعتی – فیزیوتراپی در پاسداران – فیزیوتراپی در میرداماد – فیزیوتراپی در قلهک – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی برای کمردرد – فیزیوتراپی با بیمه – دکتر فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در خیابان شریعتی – کلینیک فیزیوتراپی در شمال تهران

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

درمان سردرد با فیزیوتراپی

درمان سردرد با فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین روشهای درمانی در کلینیک فیزیوتراپی آیتن تهران ارائه می شود. سردرد یک بیماری شایع است که می تواند به طور قابل توجهی کیفیت زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. در حالی که دارو اغلب راه حلی برای تسکین سردرد است، فیزیوتراپی یک رویکرد جایگزین و…

فیزیوتراپی تخصصی کمر درد

فیزیوتراپی تخصصی کمر درد کمر درد یک بیماری شایع است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. چه به دلیل وضعیت نامناسب، فشار عضلانی یا یک بیماری زمینه ای باشد، می تواند ناتوان کننده باشد و کیفیت زندگی فرد را تا حد زیادی کاهش دهد.  این بیماری می تواند…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ