فیزیوتراپی در منزل برای فتق دیسک

 1. خانه
 2. معرفی رشته های توانبخشی
 3. فیزیوتراپی
 4. فیزیوتراپی در منزل برای فتق دیسک
فیزیوتراپی در منزل برای فتق دیسک

فیزیوتراپی در منزل برای فتق دیسک توسط متخصصان ما برای آن دسته از عزیزانی که به دلیل درد و مشکل جسمی نمی توانند به کلینیک فیزیوتراپی مراجعه کنند ارائه می شود.

زمانی که غضروف بالشتک مانند بین استخوان های ستون فقرات به دلیلی آسیب دیده و پاره می شود قسمت میانی درون دیسک به فضای بیرونی نشت کرده و ممکن است سبب وارد شدن فشار به اعصاب نخاعی که از آن ناحیه عبور می کنند شده و علائم و عوارضی را برای بیمار ایجاد کند.

بیرون زدگی دیسک کمر یکی از بیماری های جدی ستون فقرات است که شیوع آن در بین افراد بالای ۵۵ سال بیش از سایر افراد است.

فیزیوتراپی موثرترین روش درمان غیرجراحی دیسک کمر است که متخصصان ما علاوه بر کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ، بصورت خدمات فیزیوتراپی در منزل نیز آن را ارائه می دهند.

دلایل و عوامل مختلفی در بروز فتق دیسک نقش دارند از جمله افزایش سن ، بلند کردن اجسام سنگین و اضافه وزن، وارد شدن ضربه به ستون فقرات و فشارهای تکراری به ستون فقرات نیز با افزایش خطر فتق دیسک همراه است.

در افراد جوان دیسک نرم و انعطاف پذیر است و ضربات وارده به ستون فقرات را به خوبی جذب می کند. با این حال، با افزایش سن افراد، دیسک ها رطوبت و انعطاف پذیری خود را از دست می دهند و در این شرایط وارد شدن فشار حتی کم خطر بیرون زدگی دیسک را به همراه دارد.

خوشبختانه فیزیوتراپی در اغلب مبتلایان به فتق دیسک موثر است و نیازی به انجام جراحی های پرهزینه و پرخطر وجود ندارد ، متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی خدمات تخصصی فیزیوتراپی را برای درمان دیسک کمر و عوارض آن ارائه می دهند و عزیزانی که به دلیل مشکلات ناشی از بیرون زدگی دیسک کمر نمی توانند به طور حضوری به کلینیک فیزیوتراپی مراجعه کنند می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل متخصصان ما بهره ببرند.

متخصصان ما برنامه های درمانی را بطور منحصر بفرد و با توجه به شرایط هر بیمار را طراحی می کنند تا به افراد مبتلا به فتق دیسک کمک کنند تا حرکت طبیعی خود را بازیابند، درد را کاهش دهند و به فعالیت های معمول خود بازگردند.

علائم فتق دیسک کمر

نوع و محل علائم شما به محل و جهت فتق دیسک و میزان فشار روی اعصاب مجاور بستگی دارد.

 • احساس درد در کمر که به به دیگر اندام ها نیز منتشر می شود و می تواند منجر به اختلالات حرکتی و ناتوانی در انجام فعالیت های روزمره شود.
 • کاهش انعطاف پذیری و دامنه حرکتی ستون فقرات به دلیل درد و خشکی ستون فقرات
 • محدودیت های حرکتی ستون فقرات
 • گزگز کردن و سوزن سوزن شدن اندام ها در صورت درگیری ریشه های عصبی نخاعی
 • ضعف عضلات و پاها
 • ناتوانی در خم و راست کردن ستون فقرات
 • لنگیدن هنگام راه رفتن.
 • تشدید درد هنگام سرفه، عطسه و یا حرکات ستون فقرات
 • تشدید درد هنگام نشستن طولانی
 • تشدید درد در ابتدای روز و پس از بیدار شدن از خواب
 • ضعف پیشرونده پاها و مشکلاتی همچون بی اختیاری ادرار و مدفوع از عوارض جدی هستند که در صورت درگیری ریشه های عصبی نخاعی رخ می دهند.

فیزیوتراپی در منزل برای فتق دیسک

همانطور که گفته شد فیزیوتراپی موثرترین روش در درمان غیرجراحی فتق دیسک است که توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی ، بالاتر از میرداماد ارائه می شود و در صورتی که بیماران عزیز به دلیل درد نتوانند به کلینیک فیزیوتراپی مراجعه کنند بصورت خدمات فیزیوتراپی در منزل نیز ارائه می شود.

متخصصان ما ابتدا اقدام به ارزیابی دقیق شرایط بیماران کرده و بر اساس شرایط هر بیمار برنامه درمانی منحصر بفردی را تنظیم می کنند که می تواند شامل انواع مدالیته های ضدردرد مانند لیزر پرتوان ، الکتروتراپی و … تا تکنیک های درمان دستی و ماساژ ستون فقرات و سوزن خشک و مهم ترین بخش که تمرینات ورزشی است ، می باشد.

راهکارهای فیزیوتراپی در منزل برای فتق دیسک کمر به بیماران کمک می کند تا با کمترین میزان درد و ناراحتی به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازند و سبک زندگی فعال خود را دنبال کنند.

دکتر فیزیوتراپی دیسک کمر به بیماران کمک می کند تا موقعیت های دردناک را شناسایی و از قرارگیری در آن موقعیت ها اجتناب کنند.

تمرینات کششی ، تمرینات تقویتی و تمرینات دامنه حرکتی از مهم ترین راهکارهایی هستند که برای مبتلایان به دیسک کمر در نظر گرفته می شوند.

ورزش در آب می تواند راهی عالی برای فعال ماندن از نظر بدنی در زمانی که درد بیمار زیاد است باشد.

فیزیوتراپیست همچنین به بیماران نحوه صحیح انجام فعالیت ها را برای جلوگیری از تشدید بیرون زدگی دیسک کمر و تشدید علائم آموزش می دهد.

دکتر فیزیوتراپی در منزل برای فتق دیسک کمر نحوه انجام تمرینات ورزشی را به مبتلایان به دیسک کمر آموزش می دهد تا بیمار در هر فرصتی در شبانه روز بتواند آن ها را انجام دهد.

نکات کلی برای مبتلایان به فتق دیسک کمر

 • با اجتناب از هرگونه فعالیتی که باعث بدتر شدن علائم در بازوها یا پاها می شود، به ناحیه مورد نظر استراحت دهید.
 • از استراحت در رختخواب خودداری کنید ، چراکه کاهش تحرک به معنای استراحت مطلق سبب ضعیف شدن عضلات شکم و کمر شده و علائم بیماران را تشدید می کند.
 • در خانه فعال بمانید و چند بار در روز به پیاده روی کوتاه بروید. حرکت و فعالیت به اندازه باعث کاهش درد و سفتی می شود و به شما کمک می کند تا احساس بهتری داشته باشید.
  هر 2 ساعت یکبار کمپرس یخ را به مدت 15 تا 20 دقیقه روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید.
 • استفاده از داروهای ضددرد و ضدالتهاب مانند ایبوپروفن و ناپروکسن برای تسکین علائم و انجام راحت تر تمرینات ورزشی توصیه می شود.
 • روی صندلی های محکم بنشینید. کاناپه های نرم و صندلی های راحتی ممکن است مشکلات شما را بدتر کنند.

 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل برای فتق دیسک کمر – فیزیوتراپی دیسک کمر در منزل – فیزیوتراپی در شریعتی – فیزیوتراپی در پاسداران – فیزیوتراپی در میرداماد – فیزیوتراپی در قلهک – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی برای کمردرد – فیزیوتراپی با بیمه – دکتر فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در خیابان شریعتی – کلینیک فیزیوتراپی در شمال تهران

مقالات بیشتر

درمان گرفتگی کمر با فیزیوتراپی در منزل

درمان گرفتگی کمر با فیزیوتراپی در منزل و کلینیک توسط متخصصان با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. گرفتگی کمر که به اسپاسم عضلانی نیز معروف است، انقباضات غیرارادی عضلات پشت است. این انقباضات می تواند ناگهانی و شدید باشد و باعث ایجاد درد شدید در ناحیه آسیب دیده شود….

کایروپرکتیک در منزل با بیمه

کایروپراکتیک در منزل با بیمه توسط متخصصان و درمانگران با تجربه ما برای کمک به درمان مشکلات مرتبط با ستون فقرات ارائه می شود. کایروپرکتیک نوعی از طب جایگزین است که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات مربوط به سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تمرکز دارد. رویکرد اصلی مورد استفاده در درمان…

راهکارهای درمان قطعی سیاتیک

راهکارهای درمان قطعی سیاتیک سیاتیک وضعیتی است که باعث درد، بی حسی یا سوزن سوزن شدن در ناحیه کمر، باسن و پاها می شود. این عصب معمولاً به دلیل فشرده شدن یا تحریک عصب سیاتیک که بزرگترین عصب بدن است و از قسمت پایین کمر از باسن و پایین پاها عبور می کند، ایجاد می…

دکتر متخصص کایروپراکتیک تهران

دکتر متخصص کایروپراکتیک تهران، یک متخصص مراقبت های بهداشتی است که در تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تخصص دارد. متخصصان کایروپراکتیک بر این باورند که بسیاری از مشکلات سلامتی می تواند ناشی از ناهماهنگی ستون فقرات باشد که با سیستم عصبی بدن و فرآیندهای طبیعی بهبودی تداخل…

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در تهران در حوزه های تخصصی ارتوپدی ، نورولوژی و کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که بر کمک به افراد برای بازیابی و حفظ عملکرد فیزیکی، حرکت و تحرک تمرکز دارد. فیزیوتراپیست ها با افراد در هر سنی…

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ