فیزیوتراپی در منزل تهران نو

فیزیوتراپی در منزل تهران نو

فیزیوتراپی در منزل تهران نو

برخی افراد تصور می کنند تنها در صورتی می توان به فیزیوتراپی دسترسی داشت که افراد بتوانند به کلینیک بروند. خوب، این تا حدی درست است. اما امروزه اکثر خدمات فیزیوتراپی را می توان به راحتی در منزل انجام داد.

فیزیوتراپی در منزل ممکن است به افرادی که مشکلات حرکتی یا شرایط طولانی مدتی که بر تحرک تأثیر می‌گذارند کمک زیادی کند.

ثابت شده است که فیزیوتراپی شکل موثری برای درمان درد عضلانی، آسیب های مفصلی، آرتریت، مشکلات حرکتی و حتی مشکلات تنفسی مانند فیبروز کیستیک است. فیزیوتراپی در خانه به ویژه اگر افراد در فعالیت های روزمره مشکل دارند، می تواند مفید باشد.

اگر در حین راه رفتن، بالا رفتن از پله ها، یا بلند شدن از رختخواب، مشکلات حرکتی اولیه دارید، جلسات فیزیوتراپی در منزل تهران نو نیز می تواند کمک بزرگی باشد. همچنین، به افرادی که زمین خورده اند، از مشکلات تعادل رنج می برند، یا اخیراً یک عمل جراحی انجام داده اند که بر تحرک آنها تأثیر گذاشته است، کمک می کند.

درمان فیزیوتراپی در منزل در جامعه امروزی تبدیل به یک امر عادی شده است. این برای افرادی که ملاقات یا شرکت در درمان های مختلف در بیمارستان ها یا سایر موسسات برایشان مشکل است، حیاتی است. در اینجا فیزیوتراپیست ها برای تشخیص و درمان به خانه بیمار مراجعه می کنند. از بحث در مورد مسائل مختلف در مورد سلامت عمومی بیمار و اهداف درمانی که می خواهند انجام دهند و روند واقعی درمان، همه چیز در خانه انجام می شود. در اینجا چند فواید فیزیوتراپی در منزل آورده شده است:

مزایای فیزیوتراپی در منزل تهران نو

فیزیوتراپی می تواند به دردناک ترین شرایط اسکلتی عضلانی کمک کند. هدف فیزیوتراپی کاهش درد و کمک به شما برای بازگشت به هر فعالیتی که با آن دست و پنجه نرم می کنید (مثلاً کار، کارهای خانه یا ورزش) است. چندین روش درمانی در درمان ها از جمله تکنیک های الکتروتراپی، روش های درمان دستی یا انواع مختلف برنامه های ورزشی استفاده می شود. درمان‌های فیزیوتراپی همچنین شامل تکنیک‌های تحرک مفصل، کشش عضلانی، ماساژ و درمان با نوار یا نقطه ماشه‌ای است. امروزه استفاده از فیزیوتراپی در خانه کاملاً عادی است. به ویژه در شرایطی که وضعیت بیمار کاملاً جدی است یا تحرک محدود است مفید است. در چنین شرایطی فیزیوتراپیست برای تشخیص و درمان به منزل بیمار مراجعه می کند. همه چیز، از مشاوره گرفته تا بحث در مورد اهداف درمان، تا فرآیند فیزیوتراپی واقعی، همه چیز را می توان در خانه شما انجام داد.

1. کمک فراتر از مشکلات جسمی

این تنها مشکلات جسمی نیست که می تواند از درمان فیزیوتراپی بهره مند شود. همچنین می تواند به افرادی که مشکلات تنفسی مانند COPD (بیماری انسداد مزمن ریه)، بیماری آلزایمر یا بیماری پارکینسون دارند، کمک کند. با برنامه‌های ورزشی متناسب و تحت نظارت، سلامت بیمار به شدت بهبود می‌یابد و روند پیشرفت شرایط طولانی‌مدت را کاهش می‌دهد.

2. دوری از ترافیک و صرفه جویی در زمان

سفر به کلینیک می‌تواند به معنای نشستن طولانی‌تر در ماشین باشد تا نزد پزشک. اگر درد دارید، حداقل می‌توان گفت که سفر می‌تواند چالش برانگیز باشد.بنابراین، هنگامی که یک فیزیوتراپیست به خانه شما مراجعه می کند، می توانید از مزایای کامل درمان استفاده کنید و در آسایش خانه خود آرام باشید.

3. ایمنی خانه

جلسات فیزیوتراپی در منزل تهران نو می تواند به ارائه ارزیابی خطر و مشاوره برای ایمن تر کردن محیط منزل بیماران کمک کند. متخصصان فیزیوتراپی در منزل همچنین توصیه‌های ارگونومیکی را برای کمک به آسان‌تر کردن کارهای روزمره ارائه می دهند.

فیزیوتراپی در منزل تهران نو

4. استقلال را دوباره بدست آورید

در حالی که برخی از بیماران به فیزیوتراپی فشرده و در خانه نیاز دارند، برخی دیگر برای بازگشت به روال عادی خود به کمک کوتاه مدت نیاز دارند. فیزیوتراپیست های ویزیت در منزل خدمات ماهری ارائه می دهند تا به بیماران کمک کنند تا زندگی معمولی و روزمره خود را از سر بگیرند و استقلال خود را بازیابند. بر اساس شرایط خاص بیمار و اهداف شخصی، فیزیوتراپ ها، مراقبان و پزشک بیمار می توانند یک برنامه درمانی سفارشی ایجاد کنند.

5. مدیریت تکنیک ها

درمان‌های عملی مختلفی نیز می‌تواند در خانه انجام شود، از جمله ماساژ و حرکت مفاصل که ممکن است بخشی از بهبودی باشد. ملاقات‌ها در اطراف فرد انجام می‌شود و اعضای خانواده می‌توانند هر چند وقت یک‌بار نظرات آنها را داشته باشند و به عنوان یک دست یاری عمل کنند. در برخی موارد، فیزیوتراپیست ها می توانند به آموزش تکنیک هایی کمک کنند که به بهبودی یا نگهداری مداوم بیمار کمک می کند.

6. مدیریت زمان

گاهی اوقات، هماهنگی با برنامه فیزیوتراپیست دشوار است. مردم به دلیل برنامه های غیر منعطف، متخصصان و درمان هایشان را از دست می دهند. این مانع را می توان به خوبی از طریق فیزیوتراپی در منزل برطرف کرد. شما می توانید با برنامه ریزی جلسات بر اساس برنامه و روال خود، روال خود را مدیریت کنید و همچنین درمان های بسیار موثری دریافت کنید.

9. بهبود تعادل

اگر فردی در معرض خطر افتادن باشد، درمانگر ورزش هایی را ذکر می کند که با دقت و ایمن تعادل را انجام می دهد. درمانگران با تمریناتی برای بهبود هماهنگی کمک می کنند و وسایل کمکی را برای کمک به راه رفتن توصیه می کنند. اگر مشکل تعادل باقی بماند، فیزیوتراپیست ها می توانند مانورهای خاصی را انجام دهند که به بازیابی سریع عملکرد مناسب کمک می کند. فیزیوتراپی در منزل به فرد کمک می کند تا حرکت از دست رفته را پس از آسیب یا ناتوانی بازیابی کند. تحت هدایت فیزیوتراپیست، بیمار به طور فعال در برنامه بهبودی خود شرکت می کند.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در کلینیک و‌ منزل (تهران،کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل تهران – فیزیوتراپی در منزل حکیمیه – فیزیوتراپی در منزل نیروهوایی – فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس – فواید فیزیوتراپی در منزل – متخصص فیزیوتراپی در منزل – هزینه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل نارمک – فیزیوتراپی در منزل تهران نو – فیزیوتراپی در منزل پیروزی – هزینه فیزیوتراپی در منزل – دکتر فیزیوتراپی در منزل – قیمت فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی دیسک کمر – فیزیوتراپی کمردرد – فیزیوتراپی زانودرد – فیزیوتراپی آسیب های زانو در منزل

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی در نیاوران – فیزیوتراپی در شمال تهران

فیزیوتراپی در نیاوران توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن برای طیف وسیعی از اختلالات اسکلتی – عضلانی ، مشکلات نورولوژی و مشکلات کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی به بهینه سازی حرکت و عملکرد انسان اختصاص دارد و شامل طیف گسترده ای از اقدامات با هدف ارتقاء، حفظ و بازیابی بهزیستی فیزیکی، روانی و اجتماعی…

درمان کمردرد با ورزش

درمان کمردرد با ورزش و فیزیوتراپی موثرترین روش غیرجراحی در درمان این اختلال اسکلتی – عضلانی شایع است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. کمردرد یکی از شایع ترین شکایات سلامتی است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. کمردرد می تواند ناشی از عوامل…

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ