فیزیوتراپی در منزل توسط آقا

فیزیوتراپی در منزل توسط آقا

فیزیوتراپی در منزل توسط آقا

فیزیوتراپی برای بهبود قدرت، تحرک و توانایی‌های عملکردی بیماران در زمانی که مشکلات پزشکی یا مسائل مربوط به سلامت محدودیت‌هایی را برای فعالیت‌های زندگی روزمره ایجاد می‌کند، طراحی شده است. در واقع، یک مطالعه اخیر نشان داد که جلسات هفتگی فیزیوتراپی می تواند خطر بستری مجدد در بین سالمندان را تا بیش از 80 درصد کاهش دهد.

بیمارانی که در بیمارستان بستری هستند ممکن است به فیزیوتراپیست که در بیمارستان کار می کند مراجعه کنند. در موارد دیگر، پزشک ممکن است ادامه ویزیت در یک کلینیک فیزیوتراپی سرپایی را توصیه کند.

با این حال، گاهی اوقات، تحرک بیمار به قدری محدود است که ترک خانه برای شرکت در درمان‌ها دشوار – یا حتی غیرممکن است. هنگامی که این یک مشکل است، این افراد ممکن است همچنان از مزایای فیزیوتراپی در منزل خود لذت ببرند.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در منزل خدمات فیزیوتراپی در منزل توسط آقا و خانم را با بالاترین کیفیت و بر اساس بروزترین متدها و پیشرفته ترین تجهیزات ارائه می دهند.

فیزیوتراپی روشی ایمن ، کم هزینه و موثر است که نیاز به استفاده از داروهای شیمیایی و جراحی های غیرضروری را کاهش می دهد.

در این مقاله سعی کرده ایم به برخی از مهم ترین مزایای فیزیوتراپی در منزل اشاره داشته باشیم.

مزایای فیزیوتراپی در منزل توسط آقا و خانم

راحتی و دسترسی

برای بیماران با تحرک محدود، رفت و آمد به درمان های فیزیوتراپی می تواند چالش برانگیز باشد. خدمات فیزیوتراپی در خانه مراقبت های لازم را مستقیماً به بیمار، هر کجا که خانه تماس می گیرند، ارائه می دهد.

بسیاری از بیمارانی که در خانه هستند دریافت درمان در یک مکان آشنا را آرامش بخش می دانند. اگر بیمار تازه وارد درمان شده باشد، این می‌تواند مفید باشد، زیرا به او اجازه می‌دهد تا با حواس‌پرتی کمی روی مراقبت‌های خود تمرکز کند تا تمرکز بیشتری بر بهبودی داشته باشد.

سهولت و در دسترس بودن همیشه اولین چیزی است که بیماران درمان در منزل هنگام بحث درباره اینکه چرا فیزیوتراپی در منزل توسط آقا و خانم را انتخاب می کنند به آن اشاره می کنند. به جای پرداختن به وضعیت آب و هوا، چالش‌های سفر، و سایر عواملی که بر افرادی که برای دریافت خدمات درمانی سرپایی سفر می‌کنند، تأثیر می‌گذارد، وقتی درمانگر به سراغ آنها می‌آید، می‌توانند بیشتر بر روند درمان تمرکز کنند.

فیزیوتراپی در منزل توسط آقا

مراقبت یک به یک

هنگامی که یک بیمار فیزیوتراپی در منزل را دریافت می کند، توجه کامل مراقب را به خود جلب می کند. در یک محیط سرپایی، یک فیزیوتراپیست ممکن است بر چندین بیمار نظارت داشته باشد در حالی که آنها در حال انجام برنامه درمانی خود هستند، یا به دلیل وظایف اداری یا سایر وظایف حواسشان پرت شود. وقتی بیماران در خانه درمان می شوند، عموماً احساس می کنند که مراقبت با کیفیت بالاتری دریافت می کنند.

مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی می تواند استرس زا باشد. برخی از اتاق های درمانی در کلینیک های فیزیوتراپی ، شلوغ و پر سر و صدا هستند. بسیاری از بیماران هنگام تلاش برای بهبودی از آسیب یا بیماری می توانند احساس ناراحتی یا اضطراب کنند و استرس های خارجی را تجربه می کنند. با مراقبت در منزل، ممکن است به دلیل شرایط خود همچنان استرس داشته باشند، اما در خانه خود احساس راحتی می کنند.

تاثير گذاری بالا

یک مطالعه در سال 2016 نشان داد که فیزیوتراپی در منزل توسط آقا و خانم به اندازه خدمات درمانی سرپایی موثر است. قانع‌کننده‌تر این است که این مطالعه نشان داد مراقبت و فیزیوتراپی در منزل در بلندمدت حتی مؤثرتر است. همانطور که انتظار می رود، پیروی از برنامه درمانی تجویز شده بزرگترین عامل در تعیین اثربخشی یک برنامه درمانی در منزل است. علاوه بر این، بیماران دریافتند که به دلیل درمان شخصی که زمانی که درمانگر با شما در خانه کار می کند، درمان های خانگی فشرده تر و متمرکزتر است.

جلوگیری از سقوط و آسیب های دیگر

با افزایش سن، قدرت بدنی و تعادل بیماران کاهش می یابد. این امر بیماران را در معرض خطر سقوط قرار می دهد و زمینه را برای آسیب های احتمالی جدی باز می کند. فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی در منزل توسط آقا و خانم به منزل بیماران سفر می کنند تا قدرت عضلانی و آگاهی کلی بدن آنها را ارزیابی کنند. ابتدا به دنبال نشانه هایی می گردیم تا ببینیم آیا عضلات ضعیف، مشکلات تعادلی یا تغییراتی در نحوه راه رفتن فرد وجود دارد یا خیر. فیزیوتراپیست های ما از تکنیک هایی استفاده می کنند که بیومکانیک بیمار را اندازه گیری می کند، یعنی توانایی آنها در استفاده صحیح و کارآمد از بدن خود. سپس به دنبال نشانه‌ها یا حرکات خاصی می‌گردیم که می‌توانند باعث آسیب شوند، به بیماران تمرینات و نحوه بهبود وضعیت بدن را در صورت نیاز آموزش می‌دهیم.

درست مانند بیماران، هیچ دو خانه ای دقیقاً شبیه هم نیستند. به همین دلیل است که هیچ مکانی بهتر از خانه خود برای ارزیابی واقعی تحرک بیمار وجود ندارد. برخی از خانه ها دارای اتاق های کوچک ناهنجار هستند، در حالی که برخی دیگر دارای راه پله های پیچ در پیچ یا حتی مبلمان غیر معمول هستند. درمانگر برای شناسایی خطرات سقوط و سایر خطرات در خانه آموزش دیده است. با شناسایی و از بین بردن این خطرات، می توانند به بیمار کمک کنند تا از آسیب های اضافی جلوگیری کند.

کاربرد عملی و مستقیم

با ارائه درمان در جایی که بیمار زندگی می کند و وظایف روزمره را انجام می دهد، فیزیوتراپیست می تواند دستورالعمل هایی را ارائه دهد که واضح، معنادار و مفید باشد. درمانگر به جای اینکه به بیمار پیشنهاد کند به روشی خاص برای جابجایی سطل زباله یا بیرون آمدن از رختخواب حرکت کند، می تواند حرکت مناسب را برای بیمار مدل کند. این باعث می شود که ورزش بلافاصله برای بیمار قابل ارتباط تر باشد و احتمال به خاطر سپردن آن را افزایش دهد.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – هزینه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی در نیاوران – فیزیوتراپی در شمال تهران

فیزیوتراپی در نیاوران توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن برای طیف وسیعی از اختلالات اسکلتی – عضلانی ، مشکلات نورولوژی و مشکلات کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی به بهینه سازی حرکت و عملکرد انسان اختصاص دارد و شامل طیف گسترده ای از اقدامات با هدف ارتقاء، حفظ و بازیابی بهزیستی فیزیکی، روانی و اجتماعی…

درمان کمردرد با ورزش

درمان کمردرد با ورزش و فیزیوتراپی موثرترین روش غیرجراحی در درمان این اختلال اسکلتی – عضلانی شایع است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. کمردرد یکی از شایع ترین شکایات سلامتی است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. کمردرد می تواند ناشی از عوامل…

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ