فیزیوتراپی در منزل در تهرانپارس

 1. خانه
 2. معرفی رشته های توانبخشی
 3. فیزیوتراپی
 4. فیزیوتراپی در منزل در تهرانپارس
فیزیوتراپی در منزل در تهرانپارس

فیزیوتراپی در منزل در تهرانپارس توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما که دارای دانش و تجربه بالا هستند ارائه می شود.

فیزیوتراپی یک تخصص مراقبت های بهداشتی است که به درمان اختلالات سیستم اسکلتی عضلانی، عصبی و قلبی عروقی و چگونگی تأثیر این اختلالات بر حرکت فیزیکی شما مربوط می شود.

هر زمان که در انجام فعالیت های عادی روزمره خود با مشکل مواجه شدید، به این معنی است که می توانید از خدمات ماهر یک فیزیوتراپیست بهره مند شوید. فیزیوتراپیست شما می تواند تحرک شما را ارزیابی کند و استراتژی هایی را به شما ارائه دهد تا به شما کمک کند بهتر حرکت کنید و احساس بهتری داشته باشید. متخصص فیزیوتراپی در منزل در تهرانپارس می تواند تمریناتی را برای کمک به بهبود دامنه حرکتی (ROM)، قدرت و تعادل شما تجویز کند. یک متخصص توانبخشی قلبی می تواند به بهبود استقامت و عملکرد قلبی شما کمک کند تا به شما کمک کند به فعالیت های عادی خود بازگردید.

فیزیوتراپی یک تخصص مراقبت های بهداشتی است که با هدف تشخیص و درمان افراد در هر سنی که دارای شرایط سلامتی هستند که توانایی حرکت و انجام فعالیت های روزانه را محدود می کند، انجام می شود. هدف نهایی فیزیوتراپی بازگرداندن حداکثر استقلال عملکردی به هر بیمار است. برای دستیابی به این هدف، درمان ها ممکن است شامل ورزش، مراقبت عملی و آموزش بیمار باشد.

فیزیوتراپی شامل ارزیابی و درمان افراد دارای محدودیت در تحرک عملکردی است. انتخاب فیزیوتراپی نشان داده شده است که به بهبود سریع و ایمن شما کمک می کند و به دلیل کاهش هزینه های کلی مراقبت های بهداشتی می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند. .

فیزیوتراپیست ها برای ارزیابی وضعیت شما آموزش دیده اند و به شما کمک می کنند تا حداکثر تحرک عملکردی و استقلال را به دست آورید. آنها از انواع روش ها و تکنیک های درمانی برای کمک به حرکت بهتر و احساس بهتر استفاده می کنند. 

اگر آسیب یا بیماری دارید که منجر به درد، نقص فیزیکی، یا محدودیت حرکت/از دست دادن عملکرد طبیعی می شود، یک فیزیوتراپیست می تواند کمک کند. بسیاری از فیزیوتراپیست ها در درمان یک جمعیت خاص مانند کودکان، سالمندان یا ورزشکاران تخصص دارند. صرف نظر از سن، اگر تحرک شما دچار اختلال شده باشد، ممکن است یک ارزیابی فیزیوتراپی برای ارائه درمان و یک استراتژی برای بهبود عملکرد ضروری باشد.

فیزیوتراپی در منزل در تهرانپارس

فیزیوتراپیست ها متخصصین دارای مجوز هستند که با افرادی کار می کنند که دارای معلولیت، نقص یا محدودیت در عملکرد کلی فیزیکی خود هستند. این شرایط می تواند نتیجه بیماری، آسیب یا سایر فرآیندها باشد. به عنوان مثال، ممکن است پس از عمل جراحی به فیزیوتراپی نیاز داشته باشید تا به بهبودی کامل و کمک به حرکت ایمن بعد از عمل کمک کند.

فیزیوتراپیست شما نیازهای شما را ارزیابی می کند و یک برنامه مراقبت فردی ایجاد می کند تا به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند. ممکن است چند جلسه یا چند هفته طول بکشد تا به اهداف خود برسید.

تعیین اهداف بهترین راه برای دستیابی به یک نتیجه توانبخشی موفق است. هنگام شروع فیزیوتراپی، باید فکر کنید که چه چیزی می خواهید در پایان برنامه خود انجام دهید. اهدافی که تعیین می کنید باید برای شما مهم باشند. با این حال، آنها باید واقع بینانه نیز باشند. سپس فیزیوتراپیست شما با شما همکاری خواهد کرد تا یک برنامه درمانی مناسب را برای کمک به دستیابی به اهداف توانبخشی خود طراحی کنید.

به یاد داشته باشید که اهداف توانبخشی شما قابل تغییر هستند. در حین بهبودی، ممکن است نیاز به تعیین اهداف جدید داشته باشید. اگر در دستیابی به اهداف PT خود مشکل دارید، ممکن است لازم باشد با درمانگر خود برای تنظیم اهداف خود کار کنید. اهداف فیزیوتراپی شما باید بر بهبود تحرک و عملکرد کلی شما متمرکز باشد تا بتوانید کارهایی را که می خواهید انجام دهید.

فیزیوتراپی در منزل در تهرانپارس به چه شرایطی کمک می کند؟

شرایط بسیاری وجود دارد که فیزیوتراپی بخش مهمی از درمان است. بر این اساس، تعدادی حوزه تخصصی در فیزیوتراپی وجود دارد که بر سیستم‌های بدن، اختلالات، گروه‌های جمعیتی یا انواع درمان متمرکز است. زمینه های تخصصی فیزیوتراپی عبارتند از:

 • قلبی عروقی و ریوی (سیستم گردش خون و تنفس)
 • نورولوژی (مشکلاتی مانند سکته مغزی ، ام اس ، پارکینسون و …)
 • ارتوپدی (مشکلاتی مانند دررفتگی ها و شکستگی ها ، آرتروز مفاصل ، دردهای سیاتیکی و …)
 • اطفال (مشکلاتی فلج مغزی ، تاخیر رشدی و …)
 • سالمندان (توانبخشی سالمندان)
 • سلامت زنان (به عنوان مثال، بارداری و یائسگی)
 • ورزش (آسیبهای ورزشی مانند پارگی رباطها و مینیسک زانو و..و)
 • انکولوژی (سرطان)
 • مدیریت زخم

اگر مشکلی دارید که باعث درد یا مشکل در تحرک عملکردی طبیعی می شود، مراجعه به فیزیوتراپیست می تواند به شما کمک کند تا سریعا بهبود یافته و به سطح فعالیت طبیعی خود بازگردید.

فیزیوتراپیست ها می توانند بسیاری از مشکلات دیگر را غیر از موارد ذکر شده درمان کنند. اگر احساس می کنید ممکن است از این درمان سود ببرید، حتما با متخصص فیزیوتراپی در منزل در تهرانپارس صحبت کنید. هنگامی که آسیب یا بیماری رخ می دهد که توانایی شما را برای حرکت ایمن یا عادی محدود می کند، ممکن است به یک فیزیوتراپیست ارجاع داده شود. فیزیوتراپیست ها از نزدیک با بیماران و اعضای خانواده کار می کنند تا از بازگشت ایمن و سریع به حداکثر عملکرد اطمینان حاصل کنند.

فیزیوتراپیست ها همچنین می توانند به شما در جلوگیری از آسیب یا از دست دادن تحرک عملکردی کمک کنند.

فیزیوتراپیست شما می‌تواند حرکات شما را قبل از آسیب دیدگی تجزیه و تحلیل کند و استراتژی‌هایی را برای کمک به حفظ سلامت و حرکت شما ارائه دهد. 

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل در تهرانپارس – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در تهرانپارس – فیزیوتراپی در نارمک – فیزیوتراپی در منزل شمال تهران – فیزیوتراپی در منزل تهران نو – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – هزینه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل کرج – بهترین مرکز فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل غرب تهران – فیزیوتراپی در خیابان مدنی – فیزیوتراپی در دماوند

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی زانو در شریعتی

فیزیوتراپی زانو در شریعتی توسط متخصصان ما برای کمک به درمان و توانبخشی بیماری ها و آسیبهای مفصل زانو ارائه می شود. مفصل زانو به دلیل شیوع بالای آسیب های زانو در ورزش مورد مطالعه گسترده قرار گرفته است و با مداخله زودهنگام مدیریت درد و آسیب های زانو با اقدامات ساده می تواند بسیار…

مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد

مزایای فیزیوتراپی برای کمردرد فقط در تسکین درد خلاصه نمی شود ، بلکه فیزیوتراپی می تواند به درمان عامل بوجود آورنده درد کمک کند و ریسک بروز آسیب دیدگی مجدد را نیز به حداقل برساند. کمردرد می‌تواند تأثیر جدی بر روی فعالیت های روزانه شما داشته باشد، اما جستجوی درمان ممکن است کیفیت زندگی شما…

فتق دیسک کمر چیست؟

فتق دیسک کمر چیست؟ فتق دیسک کمر یکی از علل شایع کمردرد و پا درد (مانند سیاتیک) است. دیسک های بین مهره ای که به عنوان ضربه گیر ستون فقرات عمل می کنند، در بین هر مهره قرار دارند. یک نوار لاستیک مانند (آنولوس فیبروزیس) یک ماده ژل مانند، هسته پالپوزوس را در بر می…

آسیبهای ورزشی مفصل زانو

آسیبهای ورزشی مفصل زانو شکستگی کشکک شکستگی کشکک از آسیب های جدی زانو است که می تواند منجر به آسیب زانو شود. این آسیب زمانی اتفاق می‌افتد که مستقیماً روی کاسه زانو، سقوط میکنید و یا ضربه شدیدی به کشکک وارد می شود. علائم شکستگی کشکک عبارتند از: شروع ناگهانی درد شدید و تیز در…

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی

درمان واژینیسموس با فیزیوتراپی واژینیسموس وضعیتی است که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن، ماهیچه های اطراف دهانه واژن مشخص می شود. زنانی که با واژینیسموس دست و پنجه نرم می‌کنند، هر گونه فعالیت جنسی که شامل دخول به واژن باشد را غیرممکن می دانند و رابطه جنسی برای آن ها دردناک است (که…

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک یکی از روشهای درمان اختلالات کف لگن و مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن است. بیوفیدبک ابزاری است که برای توانبخشی کف لگن استفاده می شود. این تکنیک شامل قرار دادن یک وسیله کوچک در پایین بدن هنگام انجام تمرینات کف لگن است. این دستگاه محرک های…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ